جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
۱۲:۰۸ - ۱۲ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۰۹۳۱
جرم و جنایت

شرط عجیب پدر خلافکار برای خواستگار دخترش

مجرم سابقه‌داری که تخصصش گوشی‌قاپی بود، وقتی با دختر یک خلافکار حرفه‌ای آشنا شد و به خواستگاری‌اش رفت با شرط عجیب پدر دختر روبه‌رو شد. شرط پدر این بود که دامادش باید یک خلافکار معروف شود و برای خودش اسم و رسمی پیدا کند.

به گزارش همشهری، چند وقتی سرقت‌های خشن و سریالی از شهروندان به پلیس آگاهی تهران گزارش می‌شد. به‌گفته مالباخته‌ها، سارقان ۲ نفر بودند که یکی از آنها قمه یا شمشیر در دست داشت و آنها با تهدید طعمه‌هایشان به مرگ، اموال آنها را زورگیری می‌کردند. دزد خشن تمام دستانش را خالکوبی کرده و طعمه‌ها را تهدید می‌کرد که اگر مقاومت کنند، آنها را به قتل می‌رساند.

یکی از شاکیان که پسری جوان است به مأموران گفت: در خیابانی خلوت ناگهان ۲ جوان که سوار بر موتور بودند سد راهم شدند. ترک نشین از موتور پیاده شد و درحالی‌که یک قمه در دست داشت به سمتم آمد و با تهدید خواست گوشی موبایل و پول‌هایم را به او بدهم. او قمه را روی پهلویم گذاشت و گفت که به عقاب شیطان معروف است و اگر همین حالا به خواسته‌اش عمل نکنم، جانم را می‌گیرد. من هم از ترس پول، گوشی موبایل، ساعت و زنجیر طلایم را به او دادم و حتی تا دقایقی پس از فرار آنها جرأت نداشتم پلیس را خبر کنم.

عقاب شیطان

تعداد سرقت‌ها روزبه‌روز در حال افزایش بود و همه مالباختگان از خالکوبی روی دستان دزد خشن می‌گفتند و اینکه وی مدعی شده بود به عقاب شیطان معروف است. زورگیر خشن و همدستش در همه سرقت‌ها ماسک به‌صورت داشتند و پلاک موتور را مخدوش کرده بودند که شناسایی نشوند تا اینکه چند روز قبل در آخرین سرقتشان اتفاق عجیبی افتاد. آن روز دزدان خشن به سراغ جوانی حوالی میدان انقلاب رفتند. عقاب خشن از موتور پیاده شد و با تهدید شمشیر، اموال پسر جوان را سرقت کرد اما وقتی به سمت موتور همدستش دوید که سوار آن شود پایش پیچ خورد و روی زمین افتاد.

همدستش با دیدن این صحنه دستپاچه شد. سارق خشن از روی زمین بلند شد و هر طوری بود سوار موتور شد و هر دو فرار کردند اما دستپاچگی همدستش باعث شد که کمی جلوتر موتور آنها با جدول کنار خیابان برخورد کرده و هر دوی آنها نقش بر زمین و توسط مردم دستگیر شوند.

عقاب شیطان و همدستش پس از دستگیری به شعبه هفتم دادسرای ویژه سرقت انتقال یافتند و در بازجویی‌ها به زورگیری‌های سریالی اقرار کردند. آنها با دستور بازپرس افراسیاب رفیع‌زاده برای انجام تحقیقات بیشتر و شناسایی شاکیان در اختیار مأموران اداره آگاهی تهران قرار گرفتند.

می‌خواستم معروف شوم

عقاب شیطان یک زورگیر سابقه‌دار و متولد سال ۷۵است. او پیش از این ۵بار به اتهام گوشی قاپی به زندان رفته و تا پیش از این تخصصش قاپیدن گوشی بود اما این بار تصمیم گرفته بود شگردش را تغییر دهد.

چه شد که شگردت را تغییر دادی و تبدیل به یک زورگیر خشن شدی؟

من عاشق دختری شدم که پدرش یک خلافکار حرفه‌ای است. وقتی به خواستگاری دختر مورد علاقه‌ام رفتم، پدرش شرط گذاشت و گفت تا زمانی که یک مجرم معروف نشده‌ام با ازدواج ما مخالف است. او می‌گفت که خودش یک خلافکار با سابقه و حرفه‌ای است. تخصصش جیب بری و زورگیری است و از نوجوانی بارها حبس کشیده و برای خودش اسم و رسمی دارد. می‌گفت مرام و معرفت دزدان سرشناس خیلی بهتر از بقیه است و برای همین از من خواست که تبدیل به یک خلافکار سرشناس شوم. چون عاشق دخترش بودم تصمیم گرفتم برای رسیدن به او هرکاری انجام بدهم. از طرفی می‌خواستم کم نیاورم و خودی نشان بدهم.

قبل از آن چی؟ انگیزه‌ات از سرقت‌های قبلی‌ات چه بود؟

راستش من زندگی بدی نداشتم. در کار خرید و فروش پرده و پارچه بودم و در بازار تهران کار می‌کردم. اما آشنایی با یک دوست خلافکار زندگی ام را نابود کرد. او پیشنهاد داد برای تفریح سرقت کنیم. من هم که عاشق هیجان بودم قبول کردم. با همدستی دوستم گوشی‌قاپی می‌کردیم و هر بار که دستگیر می‌شدیم، خانواده‌ام رضایت شاکیان را جلب می‌کردند و آزاد می‌شدم. آخرین بار توبه کردم و دور خلاف را خط کشیدم تا اینکه پاییز ۹۸با دختری در پارک آشنا شدم و آشنایی با او زندگی‌ام را تغییر داد.

به دختر مورد علاقه ات گفته بودی که سارق سابقه داری؟

روزهای اول هم او درباره خودش و خانواده‌اش دروغ گفت هم من. اما مدتی که گذشت متوجه شدم پدرش از خلافکارهای سابقه دار است که اسم و رسمی دارد. عاشق دختر جوان شده بودم و می‌خواستم به هر قیمتی شده با او ازدواج کنم تا اینکه روز خواستگاری پدرش شرط کرد که باید تبدیل به یک دزد و خلافکار معروف شوم. من هم شروع کردم به زورگیری‌های سریالی و خشن. دستانم را خالکوبی کردم و در بین خلافکارها، لقب عقاب شیطان به‌خودم دادم تا زود معروف شوم. سعی می‌کردم سرقت هایم را طوری انجام بدهم که اسمم همه جا بپیچد. فکر می‌کردم با این کار، پدر آن دختر راضی به وصلت می‌شود اما دستگیر شدم و پرونده‌ام را سنگین‌تر کردم.

  • 19
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
میخایلو مودریک ستاره نوظهور در دنیای فوتبال؛ میخایلو مودریک

تاریخ تولد: ۵ ژانویه ۲۰۰۱

محل تولد: کراسنوراد - اوکراین

شهرت: میشا

حرفه: فوتبالیست 

باشگاه: چلسی

پست: وینگر

ادامه
ویژه سرپوش