شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲
۱۲:۰۸ - ۱۲ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۰۹۳۱
جرم و جنایت

شرط عجیب پدر خلافکار برای خواستگار دخترش

مجرم سابقه‌داری که تخصصش گوشی‌قاپی بود، وقتی با دختر یک خلافکار حرفه‌ای آشنا شد و به خواستگاری‌اش رفت با شرط عجیب پدر دختر روبه‌رو شد. شرط پدر این بود که دامادش باید یک خلافکار معروف شود و برای خودش اسم و رسمی پیدا کند.

به گزارش همشهری، چند وقتی سرقت‌های خشن و سریالی از شهروندان به پلیس آگاهی تهران گزارش می‌شد. به‌گفته مالباخته‌ها، سارقان ۲ نفر بودند که یکی از آنها قمه یا شمشیر در دست داشت و آنها با تهدید طعمه‌هایشان به مرگ، اموال آنها را زورگیری می‌کردند. دزد خشن تمام دستانش را خالکوبی کرده و طعمه‌ها را تهدید می‌کرد که اگر مقاومت کنند، آنها را به قتل می‌رساند.

یکی از شاکیان که پسری جوان است به مأموران گفت: در خیابانی خلوت ناگهان ۲ جوان که سوار بر موتور بودند سد راهم شدند. ترک نشین از موتور پیاده شد و درحالی‌که یک قمه در دست داشت به سمتم آمد و با تهدید خواست گوشی موبایل و پول‌هایم را به او بدهم. او قمه را روی پهلویم گذاشت و گفت که به عقاب شیطان معروف است و اگر همین حالا به خواسته‌اش عمل نکنم، جانم را می‌گیرد. من هم از ترس پول، گوشی موبایل، ساعت و زنجیر طلایم را به او دادم و حتی تا دقایقی پس از فرار آنها جرأت نداشتم پلیس را خبر کنم.

عقاب شیطان

تعداد سرقت‌ها روزبه‌روز در حال افزایش بود و همه مالباختگان از خالکوبی روی دستان دزد خشن می‌گفتند و اینکه وی مدعی شده بود به عقاب شیطان معروف است. زورگیر خشن و همدستش در همه سرقت‌ها ماسک به‌صورت داشتند و پلاک موتور را مخدوش کرده بودند که شناسایی نشوند تا اینکه چند روز قبل در آخرین سرقتشان اتفاق عجیبی افتاد. آن روز دزدان خشن به سراغ جوانی حوالی میدان انقلاب رفتند. عقاب خشن از موتور پیاده شد و با تهدید شمشیر، اموال پسر جوان را سرقت کرد اما وقتی به سمت موتور همدستش دوید که سوار آن شود پایش پیچ خورد و روی زمین افتاد.

همدستش با دیدن این صحنه دستپاچه شد. سارق خشن از روی زمین بلند شد و هر طوری بود سوار موتور شد و هر دو فرار کردند اما دستپاچگی همدستش باعث شد که کمی جلوتر موتور آنها با جدول کنار خیابان برخورد کرده و هر دوی آنها نقش بر زمین و توسط مردم دستگیر شوند.

عقاب شیطان و همدستش پس از دستگیری به شعبه هفتم دادسرای ویژه سرقت انتقال یافتند و در بازجویی‌ها به زورگیری‌های سریالی اقرار کردند. آنها با دستور بازپرس افراسیاب رفیع‌زاده برای انجام تحقیقات بیشتر و شناسایی شاکیان در اختیار مأموران اداره آگاهی تهران قرار گرفتند.

می‌خواستم معروف شوم

عقاب شیطان یک زورگیر سابقه‌دار و متولد سال ۷۵است. او پیش از این ۵بار به اتهام گوشی قاپی به زندان رفته و تا پیش از این تخصصش قاپیدن گوشی بود اما این بار تصمیم گرفته بود شگردش را تغییر دهد.

چه شد که شگردت را تغییر دادی و تبدیل به یک زورگیر خشن شدی؟

من عاشق دختری شدم که پدرش یک خلافکار حرفه‌ای است. وقتی به خواستگاری دختر مورد علاقه‌ام رفتم، پدرش شرط گذاشت و گفت تا زمانی که یک مجرم معروف نشده‌ام با ازدواج ما مخالف است. او می‌گفت که خودش یک خلافکار با سابقه و حرفه‌ای است. تخصصش جیب بری و زورگیری است و از نوجوانی بارها حبس کشیده و برای خودش اسم و رسمی دارد. می‌گفت مرام و معرفت دزدان سرشناس خیلی بهتر از بقیه است و برای همین از من خواست که تبدیل به یک خلافکار سرشناس شوم. چون عاشق دخترش بودم تصمیم گرفتم برای رسیدن به او هرکاری انجام بدهم. از طرفی می‌خواستم کم نیاورم و خودی نشان بدهم.

قبل از آن چی؟ انگیزه‌ات از سرقت‌های قبلی‌ات چه بود؟

راستش من زندگی بدی نداشتم. در کار خرید و فروش پرده و پارچه بودم و در بازار تهران کار می‌کردم. اما آشنایی با یک دوست خلافکار زندگی ام را نابود کرد. او پیشنهاد داد برای تفریح سرقت کنیم. من هم که عاشق هیجان بودم قبول کردم. با همدستی دوستم گوشی‌قاپی می‌کردیم و هر بار که دستگیر می‌شدیم، خانواده‌ام رضایت شاکیان را جلب می‌کردند و آزاد می‌شدم. آخرین بار توبه کردم و دور خلاف را خط کشیدم تا اینکه پاییز ۹۸با دختری در پارک آشنا شدم و آشنایی با او زندگی‌ام را تغییر داد.

به دختر مورد علاقه ات گفته بودی که سارق سابقه داری؟

روزهای اول هم او درباره خودش و خانواده‌اش دروغ گفت هم من. اما مدتی که گذشت متوجه شدم پدرش از خلافکارهای سابقه دار است که اسم و رسمی دارد. عاشق دختر جوان شده بودم و می‌خواستم به هر قیمتی شده با او ازدواج کنم تا اینکه روز خواستگاری پدرش شرط کرد که باید تبدیل به یک دزد و خلافکار معروف شوم. من هم شروع کردم به زورگیری‌های سریالی و خشن. دستانم را خالکوبی کردم و در بین خلافکارها، لقب عقاب شیطان به‌خودم دادم تا زود معروف شوم. سعی می‌کردم سرقت هایم را طوری انجام بدهم که اسمم همه جا بپیچد. فکر می‌کردم با این کار، پدر آن دختر راضی به وصلت می‌شود اما دستگیر شدم و پرونده‌ام را سنگین‌تر کردم.

  • 19
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ویژه سرپوش