پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
۱۱:۰۷ - ۰۹ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۱۰۴۷
جرم و جنایت

اعدام ۴ نفر در زندان رجایی شهر؛ طناب‌ دار، تاوان قتل و تجاوز

تجاوز به پسربچه ها,رابطه جنسی با بچه ها
۶ مرد محکوم به مرگ سحرگاه دیروز در زندان رجایی شهر پای چوبه دار رفتند که ۴نفر از آنها به دار مجازات آویخته شدند اما ۲مرد دیگر با سرنوشتی متفاوت روبه‌رو شده و به زندان برگشتند.

به گزارش همشهری، یکی از افرادی که دیروز به دار مجازات آویخته شد مرد معتادی بود که پسران دانش‌آموز را فریب داده و سوار بر موتورش می‌کرد تا نقشه شوم خود را عملی کند.

راز شوم این مرد اواخر دی ماه سال ۹۶با اظهارات چند پسربچه در پلیس پایتخت فاش شد. یکی از آنها که پسری ۱۰ساله بود و همراه پدرش راهی اداره پلیس شده بود به مأموران گفت: ساعت ۷صبح از خانه‌مان خارج شدم که به مدرسه بروم اما در بین راه مردی جوان که سوار بر موتور بود صدایم زد. او یک گلدان در دستش بود که می‌گفت عتیقه است و قصد دارد آن را به خانه مادربزرگش ببرد اما به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد و نیاز به کمک دارد. او می‌گفت خانه مادربزرگش چسبیده به مدرسه ماست و مرا تا آنجا می‌رساند.

پسربچه ۱۰ساله ادامه داد: من که حرف‌های او را باور کرده بودم گلدان عتیقه را گرفتم و ترک موتورش نشستم. اما او مسیر اشتباهی رفت و وقتی اعتراض کردم تهدید کرد که اگر حرفی بزنم موتور را به کنار جدول می‌کوبد و هردو می‌میریم.

تجاوز به پسربچه ها,رابطه جنسی با بچه ها

من دیگر جرأت نکردم حرفی بزنم و لحظاتی بعد او مرا به کانال آبی در آن حوالی بود و با تهدید مورد آزار و اذیت قرار داد. پس از آن دوباره سوار موتورش کرد و در بین راه کنار پارکی روی شمشادها پرتم کرد و متواری شد.

پسربچه ۱۰ساله تنها قربانی مرد شیطان‌صفت ‌نبود و چند پسربچه دیگر هم که به همراه والدینشان برای شکایت به اداره پلیس رفته بودند اظهارات مشابهی را مطرح کردند.

با سرنخ‌هایی که قربانیان از متهم داده بودند وی که جوانی ۳۰ساله بود دستگیر شد و وقتی پیش روی بازپرس جنایی تهران قرار گرفت به جرم خود اعتراف کرد. او گفت: مدتی است که به‌خاطر مشکلاتم شیشه مصرف می‌کنم و از وقتی به مواد روی آورده‌ام توهمات عجیب به سراغم می‌آید و اصلا متوجه رفتارهایم نیستم.

وی ادامه داد: یکی از روزها که مواد زیادی مصرف کرده بودم، یک گلدان برای مادربزرگم خریدم، دربین راه پسربچه‌ای را دیدم و از او خواستم کمکم کند. اما اصلا نمی‌دانستم چه می‌کنم. وقتی پسربچه ترک موتور نشست و گلدان را در دستش گرفت، ناگهان دچار توهم شدم، انگار صدایی مرا کنترل می‌کرد و رفتارهایم خارج از اراده‌ام بود و همین باعث شده بود که دست به این کارها بزنم.

این متهم پس از مدتی در دادگاه کیفری پای میزمحاکمه رفت و به اعدام محکوم شد که قضات دیوان عالی کشور مهر تأیید بر حکم او زدند.

به این ترتیب پرونده به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد و مرد اعدامی سحرگاه دیروز پای چوبه دار رفت و به سزای اعمالش رسید.

 دومین مردی که دیروز حکم اعدام او اجرا شد در سال ۹۲دو زن را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. این مرد از روی دیوار خانه همسایه‌ها بالا می‌رفت و پس از ورود به خانه زنان تنها با تهدید آنها را تسلیم نیت شوم خود کرده و پس از آن اموالشان را سرقت می‌کرد.

مرد تبهکار پس از دستگیری به جرم خود اقرار کرد و در دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد.

اما سومین متجاوزی که نامش در فهرست افراد اعدامی بود و سحرگاه دیروز به دار مجازات آویخته شد مردی بود که ۵ساله قبل در پوشش مسافرکش، ‌زنی را سوار بر ماشین کرده و ربوده بود.  او پس از ربودن زن مسافر، وی را به منطقه‌ای خلوت کشانده و تسلیم نیت‌های شوم خود کرده بود. راننده آزارگر، پس از آن اموال زن جوان را سرقت کرده و او را در حاشیه شهر رها کرده بود که پس از دستگیری و محاکمه به اعدام محکوم شد.

چهارمین مردی که دیروز پای چوبه دار رفت و مجازات شد، ‌قاتلی بود که ۳سال قبل جان زنی را گرفته بود. ماجرای این جنایت به یکی از روزهای پاییز سال ۹۸ برمی‌گردد. عامل جنایت وقتی شنید یکی از زنان فامیل پشت سرش بدگویی کرده نقشه قتل او را کشید. وی روز حادثه به خانه زن جوان رفت و با روسری وی را خفه کرد. قاتل پس از این جنایت دستگیر و در دادگاه به قصاص محکوم  و با اجرای حکم، این پرونده جنایی مختومه شد. 

به جز این ۴نفر، ‌نام ۲مرد دیگر نیز در فهرست محکومان دیروز قرار داشت که حکم‌شان اجرا نشد.

۲قاتل که یکی از آنها سال ۹۶ جان دوستش را گرفته و دیگری سال ۹۹ مأمور پلیسی را به شهادت رساند. پسر جوان که سال ۹۶در درگیری دوستش را به قتل رسانده بود موفق شد در واپسین لحظات از اولیای دم مهلت بگیرد و به زندان برگردد.

اما قاتل دیگر فردی بود که  ۳۰مرداد سال ۹۹ گروهبان یکم حامد ضابط را به شهادت رسانده بود. آن شب مأموران سرکلانتری چهارم پلیس تهران سوار بر دو موتور در حال گشت‌زنی بودند که به راننده خودروی پرایدی مشکوک شدند و به او دستور ایست دادند. راننده مرموز اما اقدام به فرار کرد تا اینکه پشت چراغ قرمزی درمحدوده تهرانپارس گرفتار شد. او برای اینکه به فرارش ادامه بدهد دنده عقب گرفت و پس از برخورد با یکی از موتورهای پلیس باعث به شهادت رسیدن گروهبان یکم ضابط شد. این مرد پس از دستگیری به قصاص محکوم شد اما اولیای دم دیروز برای اجرای حکم قصاص در زندان حاضر نشدند و بخت با مرد محکوم به قصاص یار بود که از یک قدمی مرگ به زندان بازگشت.

  • 18
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
قبر حضرت آدم و نوح در کجاست,قبر حضرت آدم در شهر نجف عراق,درباره ی حضرت آدم و حوا قبر حضرت آدم و نوح در کجاست

<p></p>

<p>نجف سرزمینی کهن است، که ارزش تاریخی و باستانی دارد. در داستان حضرت نوح نقل شده است، که پس از طوفان بزرگ کشتی نوح در اینجا در سرزمین نجف توقف کرد و در اینجا محل دفن حضرت آدم و نوح است. </p>

<p></p>

<p>نوح در نجف استقرار خود را آغاز کرد، چاه معروفی که سیل عظیم از آنجا شروع شد نیز در حومه شهر نجف در شهر باستانی معروف به کوفه قرار دارد. می توان گفت که انقراض و احیای سکونتگاه انسانی در شهر نجف رخ داده است.</p>

<p></p>

<p>قبر حضرت نوح در کدام کشور است ؟ حضرت آدم و حضرت نوح هر دو در کنار قبر حضرت علی به همراه هزاران پیامبر در قبرستان باستانی واقع در نجف بزرگ دفن شده اند.</p>

ادامه
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
ابوالفضل قلی پور,بیوگرافی ابوالفضل قلی پور,عکس ابوالفضل قلی پور بیوگرافی و عکس های ابوالفضل قلی پور
یکی از بازیکنان موفق والیبال تیم ملی ایران؛ ابوالفضل قلی پور است، این بازیکن جوان در سال ۱۴۰۰ وارد تیم ملی ایران شد و در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۱ به عنوان یکی از اعضا اعزام شد. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی ابوالفضل قلی پور، این بازیکن موفق خواهیم پرداخت.

چکیده ای از بیوگرافی ابوالفضل قلی پور:

نام کامل: ابوالفضل قلی پور

تاریخ تولد: ۱ بهمن ۱۳۷۱

محل تولد: تهران

حرفه: عضو تیم ملی والیبال ایران

پست: لیبرو

شماره پیراهن: ۱۶

ادامه
حضرت لوط,زندگینامه حضرت لوط,زندگی حضرت لوط آشنایی با زندگینامه حضرت لوط

تاریخ تولد: هم دوره حضرت ابراهیم

محل زندگی: بابِل عراق و سرزمین مؤتفکات در کرانه رود اردن نزدیک فلسطین 

تکرار نام در قرآن: ۲۷ مرتبه

دین: یکتاپرستی

محل دفن: شهر بَنی نَعیم در استان الخَلیل در فلسطین

ادامه
پل آلن,بیوگرافی پل آلن,عکس های پل آلن بیوگرافی پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت

تاریخ تولد: ۲۱ ژانویه ۱۹۵۳

محل تولد: سیاتل، واشینگتن ایالت واشینگتن

حرفه: بنیانگذار ماکروسافت

 سرمایه: ۱۶/۷ میلیارد دلار

درگذشت: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ در سن ۶۵ سالگی

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش