شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۶:۳۴ - ۰۷ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۶۸۹
جرم و جنایت

جنایت؛ پایان رابطه شیطانی با زن جوان/ قاتلان بخشیده شدند

مردی جوان بعد از آشنایی با زنی متاهل با همدستی دوستش شوهر او را کشته بود.

دو مرد جوان که متهم هستند پس از آشنایی با زن جوان، نقشه قتل شوهر وی را طراحی و اجرا کرده‌بودند، در یک قدمی چوبه دار با پرداخت دیه بخشیده شدند.

به گزارش جوان، ساعت ۱۲ نیمه شب ۲۹ تیرماه سال ۹۸، قاضی ساسان غلامی بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران پلیس از کشف جسد مرد جوانی در حوالی کوره‌های آجر‌پزی در جنوب تهران با خبر و راهی محل شد.

مأموران پلیس در خیابان پیروز شمالی در بزرگراه آیت‌الله سعید با جسد مرد جوانی روبه‌رو شدند که با ۱۹ ضربه چاقو به قتل رسیده‌بود. مأموران پلیس در همان نزدیکی موتور‌سیکلت وی را کشف کردند که مشخص شد مقتول پیک موتوری کار می‌کرده و ساعتی قبل هم برای تحویل بسته‌ای با مردی در این مکان قرار ملاقات داشته‌است. همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی، همسر وی مورد تحقیق قرار گرفت.

زن جوان گفت: «شوهرم نگهبان خوابگاه دخترانه‌ای بود و زمان بیکاری‌اش با موتور در پیک موتوری کار می‌کرد. قبل از حادثه فردی با او تماس گرفت و قرار شد شوهرم بسته‌ای را از مکانی تحویل بگیرد و به آن فرد تحویل بدهد. او از خانه بیرون رفت و دیگر از او خبری ندارم.»

بازداشت متهمان

بررسی‌ها نشان داد مقتول از مدتی قبل با همسرش اختلاف داشته‌است. از سوی دیگر، مأموران پلیس در تحقیقات فنی دریافتند زن جوان مدتی است با مردی به نام کامران ارتباط تلفنی و پیامکی دارد. همچنین مشخص شد کامران همان فردی بوده که شب حادثه با مقتول تماس گرفته‌بود. بدین ترتیب مأموران پلیس همسر مقتول و کامران را بازداشت کردند.

همسر مقتول در بازجویی‌ها جرم خود را انکار کرد، اما کامران به قتل با همدستی یکی از دوستانش به نام حمید اعتراف کرد که حمید هم بازداشت شد.

کامران گفت: «مدتی قبل با همسر مقتول در فضای مجازی آشنا شدم، او گفت که مجرد است و بعد از مدتی رابطه ما ادامه داشت. عاشق او شدم و قرار بود با او ازدواج کنم تا اینکه روزی با من تماس گرفت و گفت متأهل است، اما شوهرش معتاد است و قرار است از او جدا شود. من خیلی شوکه شده‌بودم، اما او را دوست داشتم و فکر می‌کردم پروین از شوهرش جدا می‌شود و با من ازدواج می‌کند. پروین می‌گفت شوهرش او را کتک می‌زند و طلاقش هم نمی‌دهد و می‌خواهد برای قتل او آدمکش اجیر کند.»

قرار مرگبار

متهم ادامه داد: «او از من خواست شوهرش را به قتل برسانم، اما قبول نکردم تا اینکه قرار شد به بهانه تحویل بسته، شوهرش را به مکان خلوتی بکشانم و او را بترسانم تا از همسرش جدا شود. شب حادثه با شوهر او تماس گرفتم و برای بردن بسته با او قرار گذاشتم. وقتی به محل قرار آمد، به او گفتم بسته‌ای در کار نیست. به او گفتم همسرش را طلاق بدهد که با من درگیر شد که چند ضربه با چاقویی که داشتم به او زدم.»

در حالی که حمید هم اظهارات همدستش را تأیید و به قتل اعتراف کرد، پروین منکر قتل شد و در ادعایی گفت: «من نقشه قتل شوهرم را طراحی نکرده‌بودم، البته من با کامران ارتباط تلفنی و پیامکی داشتم. ارتباط ما هر روز بیشتر می‌شد و کامران هم مدتی بعد فهمید که شوهر دارم، اما می‌گفت برای او اهمیت ندارد و می‌خواهد با من ازدواج کند. شب حادثه هم او با شوهرم قرار گذاشت و من از نیت او خبر نداشتم.»

بخشش قاتلان

متهمان پس از تکمیل تحقیقات در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شدند. هیئت قضایی کامران و همدستش را به اتهام قتل به قصاص و پروین را به جرم معاونت در قتل به حبس محکوم کردند. پرونده متهمان پس از تأیید حکمشان در دیوان عالی کشور برای سیر مراحل اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی فرستاده شد. در حالی که دو متهم در یک قدمی چوبه دار قرار داشتند با میانجیگری تیم صلح و سازش موفق شدند با پرداخت دیه، رضایت اولیای‌دم را جلب کنند. بدین ترتیب دو متهم به زودی از جنبه عمومی جرم در دادگاه محاکمه می‌شوند.

  • 14
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش