جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
۱۹:۰۶ - ۱۸ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۱۲۶۵
حوادث جاده ای، ریلی و هوایی

استفاده از خودروی سوخت در نبود سرویس مدرسه بازهم حادثه آفرید/ حال یک دانش آموز وخیم است

تصادف سرویس مدرسه,استفاده از خودروی سوخت در نبود سرویس مدرسه
رئیس شورای روستای میتگان گفت: در این روستا کشاورزی و دامداری وجود ندارد و بیشتر اهالی فقیرند و توان مالی ندارند که برای رفت و آمد فرزندان‌شان به مدرسه خودرو بخرند و بیشتر خودرو‌هایی که در این مسیر در حال تردد هستند و دانش آموزان را به مدرسه می‌برند و می‌آورند سوخت بر هستند. بار‌ها به مسئولان آموزش و پرورش شهرستان سرباز اعلام کرده‌ایم که کلاس‌های پایه‌های دبیرستان مینان که با روستای ما کمتر از یک کیلومتر فاصله دارد را تکمیل کنند که دانش آموزان مجبور نشوند به مدرسه باتک که ۱۰ کیلومتر با ما فاصله دارد بروند، اما به ما اعلام می‌کنند آمار دانش آموران برای تشکیل کلاس پایین است.

به گزارش ایلنا، دو روز پیش تعدادی از دانش آموزان مدرسه شهید مطهری باتک شهرستان سرباز در حین بازگشت از مدرسه به روستا خودروی آن‌ها دچار حادثه شده و همگی دچار مصدومیت شده‌اند و یکی از این دانش آموزان پایه یازدهم با سطح هوشیاری پایین در بیمارستان ایرانشهر بستری شده است.

صورت عمه عبدالقدوس ایراندوست دانش آموزی که حال وی بر اثر تصادف وخیم اعلام شده و سطح هوشیاری پایینی دارد گفت: دو روز پیش برادرزاده‌ام و تعدادی دیگر از دانش آموزان به دلیل نداشتن سرویس مدرسه با خودروی سوخت بر در حین برگشتن به خانه در مسیر تصادف کردند که همگی دچار شکستگی استخوان در نواحی مختلف بدن شدند و عبدالقدوس با سطح هوشیاری پایین در بیمارستان ایرانشهر بستری است.

وی ادامه داد: بچه‌های ما با هزار بدبختی به مدرسه می‌روند و در مسیر با خودرو‌های سوخت بر که مدام در حال تردد هستند رفت و آمد می‌کنند. اداره آموزش و پرورش متاسفانه برای تهیه سرویس دانش آموزان ما همکاری نمی‌کند. در گرما و سرما مجبورند ساعت‌ها منتظر خودرو‌های سوخت بر در کنار جاده بمانند و گاهی حتی دیر به مدرسه می‌رسند و یا به دلیل نبود سرویس از کلاس درس‌شان جا می‌مانند.

وی گفت: مدرسه شهید مطهری در باتک که برادرزاده‌ام در آنجا در می‌خواند شبانه روزی است و خوابگاه دارد، اما هیچگونه امکانات رفاهی ندارند و از تغذیه مناسبی برخوردار نیستند. در طول هفته و برای خوردن غذا مجبورند به خانه‌های شان بیایند و به دلیل عدم سرویس با سوخت بران رفت و آمد می‌کنند. پدر و مادر‌ها مدام دلهره دارند که نکند در حین رفت و آمد برای فرزندان شان اتفاقی بیفتد.

حسن ایراندوست رئیس شورای روستای میتگان هم در ادامه به خبرنگار ایلنا، گفت: مدرسه شهید مطهری باتک که دانش آموزان روستای ما در آنجا درس می‌خوانند امکانات رفاهی مناسبی ندارد که دانش آموزان بتوانند در آنجا دوام بیاورند و درس بخوانند. تغذیه دانش آموزان اصلا مناسب نیست. دو روز پیش هم این دانش آموزان در حین بازگشت از مدرسه به سمت خانه خودروی سوخت بری در طول مسیر آن‌ها را سوار می‌کند که دچار حادثه تصادف شده‌اند.

ایراندوست ادامه داد: در این روستا کشاورزی و دامداری وجود ندارد و بیشتر اهالی فقیرند و توان مالی ندارند که برای رفت و آمد فرزندان شان به مدرسه خودرو بخرند و بیشتر خودرو‌هایی که در این مسیر در حال تردد هستند و دانش آموزان را با خود می‌برند و می‌آورند سوخت بر هستند. بار‌ها به مسئولان آموزش و پرورش شهرستان سرباز اعلام کرده‌ایم که کلاس‌های پایه‌های دبیرستان مینان که با روستای ما کمتر از یک کیلومتر فاصله دارد را تکمیل کنند که دانش آموزان مجبور نشوند به مدرسه باتک که ۱۰ کیلومتر با ما فاصله دارد بروند، اما به ما اعلام می‌کنند آمار دانش آموران برای تشکیل کلاس پایین است.

وی در ادامه به دیگر محرومیت‌های روستای میتگان هم پرداخت و افزود: در این روستا ۲۹۸ خانوار و با جمعیت هزار و ۱۳۷ نفر زندگی می‌کنیم که هنوز فاقد آب شرب بهداشتی هستیم و ۱۴ سال است پروژه آبرسانی به این روستا آغاز شده و تا کنون به پایان نرسیده است. حدود ۴۰ سال پیش در این روستا اهالی چاهی را حفر کرده‌اند که هنوز از آب این چاه استفاده می‌کنیم.

تصادف سرویس مدرسه,استفاده از خودروی سوخت در نبود سرویس مدرسه

ایراندوست گفت: حتی جاده مناسبی هم برای رفت آمد به مرکز شهرستان نداریم و روزانه دانش آموزان باید ۱۰ کیلومتر راه پرخطر را برای رفتن به مدرسه رفت و آمد کنند. مردم این روستا بیکار و فقیرند قبلا مقداری زمین برای کشاورزی بود و قنات‌هایی هم داشتیم که با خشکسالی‌های پی در پی همه خشک شدند.

رستم ملایی سرپرست آموزش و پرورش شهرستان سرباز هم در این باره به ایلنا، گفت: مدرسه شهید مطهری باتک شبانه روزی است و سرویس ندارد. سه روز پیش یکی از دانش آموزان این مدرسه مریض می‌شود و به مدرسه نمی‌آید و دیروز هم با والدینش آمده و موقع برگشت هم چند تا از دانش آموزان روستایی خود را با خودروی شان می‌برند که در بین راه دچار حادثه و تصادف می‌کنند.

وی ضمن تکذیب سوخت بر بودن خودرویی که دانش آموزان در حین تصادف سوار آن بوده‌اند ادامه داد: این خودرو برای والدین یکی از دانش آموزان بوده است.

ملایی ادامه داد: این دانش آموزان بعد از اقدامات اولیه درمان در درمانگاه شهرستان سرباز به بیمارستان ایرانشهر اعزام شدند.

وی گفت: در سطح شهرستان سرباز ۵۱ سرویس فعال برای دانش آموزان داریم که تعدادی را آموزش و پرورش و تعدادی را والدین تهیه کرده‌اند و همگی از استاندارد‌های لازم برخوردارند.

داوود گلی مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان هم در این باره در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: دانش آموزانی که دچار سانحه شده‌اند از سرویس‌های مدرسه استفاده نکرده‌اند و با خودرو‌های عبوری شخصی تردد کرده‌اند.

وی افزود: دانش آموزان ۶ نفر بوده‌اند که متاسفانه در روستای باتک سرباز دچار سانحه شده‌اند و ۵ نفرشان به مرکز درمانی سرباز و یک نفر به بیمارستان ایرانشهر اعزام شده است و مورد مداوا قرار گرفته‌اند.

وی اذعان کرد: مدیر مدرسه، رئیس آموزش و پرورش و مسئولین مربوطه در بیمارستان حضور دارند و جزئیات موضوع را از نزدیک بررسی و پیگیری خواهند کرد.

وی عنوان کرد: این‌ها دانش آموزانی نبودند که از سرویس مدرسه استفاده کنند، خودشان با سرویس‌های شخصی تردد می‌کنند و از سرویس‌های روستا مرکزی استفاده نمی‌کردند.

گلی خاطر نشان کرد: ما در همه شهرستان‌ها و مناطق طرح روستا مرکزی و سرویس مدرسه را داریم و خانواده و دانش آموزانی که تقاضای سرویس مدرسه دارند می‌توانند به اداره آموزش و پرورش منطقه خودشان مراجعه کنند و از سرویس مدرسه روستا استفاده کنند.

  • 9
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش