دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۰۶ - ۱۸ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۱۲۶۵
حوادث جاده ای، ریلی و هوایی

استفاده از خودروی سوخت در نبود سرویس مدرسه بازهم حادثه آفرید/ حال یک دانش آموز وخیم است

تصادف سرویس مدرسه,استفاده از خودروی سوخت در نبود سرویس مدرسه
رئیس شورای روستای میتگان گفت: در این روستا کشاورزی و دامداری وجود ندارد و بیشتر اهالی فقیرند و توان مالی ندارند که برای رفت و آمد فرزندان‌شان به مدرسه خودرو بخرند و بیشتر خودرو‌هایی که در این مسیر در حال تردد هستند و دانش آموزان را به مدرسه می‌برند و می‌آورند سوخت بر هستند. بار‌ها به مسئولان آموزش و پرورش شهرستان سرباز اعلام کرده‌ایم که کلاس‌های پایه‌های دبیرستان مینان که با روستای ما کمتر از یک کیلومتر فاصله دارد را تکمیل کنند که دانش آموزان مجبور نشوند به مدرسه باتک که ۱۰ کیلومتر با ما فاصله دارد بروند، اما به ما اعلام می‌کنند آمار دانش آموران برای تشکیل کلاس پایین است.

به گزارش ایلنا، دو روز پیش تعدادی از دانش آموزان مدرسه شهید مطهری باتک شهرستان سرباز در حین بازگشت از مدرسه به روستا خودروی آن‌ها دچار حادثه شده و همگی دچار مصدومیت شده‌اند و یکی از این دانش آموزان پایه یازدهم با سطح هوشیاری پایین در بیمارستان ایرانشهر بستری شده است.

صورت عمه عبدالقدوس ایراندوست دانش آموزی که حال وی بر اثر تصادف وخیم اعلام شده و سطح هوشیاری پایینی دارد گفت: دو روز پیش برادرزاده‌ام و تعدادی دیگر از دانش آموزان به دلیل نداشتن سرویس مدرسه با خودروی سوخت بر در حین برگشتن به خانه در مسیر تصادف کردند که همگی دچار شکستگی استخوان در نواحی مختلف بدن شدند و عبدالقدوس با سطح هوشیاری پایین در بیمارستان ایرانشهر بستری است.

وی ادامه داد: بچه‌های ما با هزار بدبختی به مدرسه می‌روند و در مسیر با خودرو‌های سوخت بر که مدام در حال تردد هستند رفت و آمد می‌کنند. اداره آموزش و پرورش متاسفانه برای تهیه سرویس دانش آموزان ما همکاری نمی‌کند. در گرما و سرما مجبورند ساعت‌ها منتظر خودرو‌های سوخت بر در کنار جاده بمانند و گاهی حتی دیر به مدرسه می‌رسند و یا به دلیل نبود سرویس از کلاس درس‌شان جا می‌مانند.

وی گفت: مدرسه شهید مطهری در باتک که برادرزاده‌ام در آنجا در می‌خواند شبانه روزی است و خوابگاه دارد، اما هیچگونه امکانات رفاهی ندارند و از تغذیه مناسبی برخوردار نیستند. در طول هفته و برای خوردن غذا مجبورند به خانه‌های شان بیایند و به دلیل عدم سرویس با سوخت بران رفت و آمد می‌کنند. پدر و مادر‌ها مدام دلهره دارند که نکند در حین رفت و آمد برای فرزندان شان اتفاقی بیفتد.

حسن ایراندوست رئیس شورای روستای میتگان هم در ادامه به خبرنگار ایلنا، گفت: مدرسه شهید مطهری باتک که دانش آموزان روستای ما در آنجا درس می‌خوانند امکانات رفاهی مناسبی ندارد که دانش آموزان بتوانند در آنجا دوام بیاورند و درس بخوانند. تغذیه دانش آموزان اصلا مناسب نیست. دو روز پیش هم این دانش آموزان در حین بازگشت از مدرسه به سمت خانه خودروی سوخت بری در طول مسیر آن‌ها را سوار می‌کند که دچار حادثه تصادف شده‌اند.

ایراندوست ادامه داد: در این روستا کشاورزی و دامداری وجود ندارد و بیشتر اهالی فقیرند و توان مالی ندارند که برای رفت و آمد فرزندان شان به مدرسه خودرو بخرند و بیشتر خودرو‌هایی که در این مسیر در حال تردد هستند و دانش آموزان را با خود می‌برند و می‌آورند سوخت بر هستند. بار‌ها به مسئولان آموزش و پرورش شهرستان سرباز اعلام کرده‌ایم که کلاس‌های پایه‌های دبیرستان مینان که با روستای ما کمتر از یک کیلومتر فاصله دارد را تکمیل کنند که دانش آموزان مجبور نشوند به مدرسه باتک که ۱۰ کیلومتر با ما فاصله دارد بروند، اما به ما اعلام می‌کنند آمار دانش آموران برای تشکیل کلاس پایین است.

وی در ادامه به دیگر محرومیت‌های روستای میتگان هم پرداخت و افزود: در این روستا ۲۹۸ خانوار و با جمعیت هزار و ۱۳۷ نفر زندگی می‌کنیم که هنوز فاقد آب شرب بهداشتی هستیم و ۱۴ سال است پروژه آبرسانی به این روستا آغاز شده و تا کنون به پایان نرسیده است. حدود ۴۰ سال پیش در این روستا اهالی چاهی را حفر کرده‌اند که هنوز از آب این چاه استفاده می‌کنیم.

تصادف سرویس مدرسه,استفاده از خودروی سوخت در نبود سرویس مدرسه

ایراندوست گفت: حتی جاده مناسبی هم برای رفت آمد به مرکز شهرستان نداریم و روزانه دانش آموزان باید ۱۰ کیلومتر راه پرخطر را برای رفتن به مدرسه رفت و آمد کنند. مردم این روستا بیکار و فقیرند قبلا مقداری زمین برای کشاورزی بود و قنات‌هایی هم داشتیم که با خشکسالی‌های پی در پی همه خشک شدند.

رستم ملایی سرپرست آموزش و پرورش شهرستان سرباز هم در این باره به ایلنا، گفت: مدرسه شهید مطهری باتک شبانه روزی است و سرویس ندارد. سه روز پیش یکی از دانش آموزان این مدرسه مریض می‌شود و به مدرسه نمی‌آید و دیروز هم با والدینش آمده و موقع برگشت هم چند تا از دانش آموزان روستایی خود را با خودروی شان می‌برند که در بین راه دچار حادثه و تصادف می‌کنند.

وی ضمن تکذیب سوخت بر بودن خودرویی که دانش آموزان در حین تصادف سوار آن بوده‌اند ادامه داد: این خودرو برای والدین یکی از دانش آموزان بوده است.

ملایی ادامه داد: این دانش آموزان بعد از اقدامات اولیه درمان در درمانگاه شهرستان سرباز به بیمارستان ایرانشهر اعزام شدند.

وی گفت: در سطح شهرستان سرباز ۵۱ سرویس فعال برای دانش آموزان داریم که تعدادی را آموزش و پرورش و تعدادی را والدین تهیه کرده‌اند و همگی از استاندارد‌های لازم برخوردارند.

داوود گلی مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان هم در این باره در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: دانش آموزانی که دچار سانحه شده‌اند از سرویس‌های مدرسه استفاده نکرده‌اند و با خودرو‌های عبوری شخصی تردد کرده‌اند.

وی افزود: دانش آموزان ۶ نفر بوده‌اند که متاسفانه در روستای باتک سرباز دچار سانحه شده‌اند و ۵ نفرشان به مرکز درمانی سرباز و یک نفر به بیمارستان ایرانشهر اعزام شده است و مورد مداوا قرار گرفته‌اند.

وی اذعان کرد: مدیر مدرسه، رئیس آموزش و پرورش و مسئولین مربوطه در بیمارستان حضور دارند و جزئیات موضوع را از نزدیک بررسی و پیگیری خواهند کرد.

وی عنوان کرد: این‌ها دانش آموزانی نبودند که از سرویس مدرسه استفاده کنند، خودشان با سرویس‌های شخصی تردد می‌کنند و از سرویس‌های روستا مرکزی استفاده نمی‌کردند.

گلی خاطر نشان کرد: ما در همه شهرستان‌ها و مناطق طرح روستا مرکزی و سرویس مدرسه را داریم و خانواده و دانش آموزانی که تقاضای سرویس مدرسه دارند می‌توانند به اداره آموزش و پرورش منطقه خودشان مراجعه کنند و از سرویس مدرسه روستا استفاده کنند.

  • 9
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
محمد بن راشد آل مکتوم بیوگرافی محمد بن راشد آل مكتوم حاکم موفق دبی

تاریخ تولد: ۱۵ ژوئیه ۱۹۴۵

محل تولد: دبی

ملیت: امارات متحده عربی

لقب: والاحضرت شیخ محمد

حرفه: حاکم دبی

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
ویژه سرپوش