جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱
۱۳:۲۲ - ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۲۰۴۸۵۰
رادیو و تلویزیون

«وارسته» از دلیل عدم حضورش در «پایتخت ۵» گفت

حسن وارسته,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون
نویسنده سریال پایتخت گفت: در "پایتخت ۵" به دلیل نگارش "افسانه هزارپایان" و "دنگ و فنگ روزگار" متاسفانه نتوانستم این گروه را همراهی کنم. اگر قسمت بعدی در میان باشد با کمال میل همکاری خواهم کرد و پایتخت جزو افتخارات من است.

حسن وارسته فیلمنامه نویس سینما و تلویزیون در گفت و گو با میزان، درباره وضعیت آثار طنز گفت: به همه همکاران خودم در عرصه طنز احترام می گذارم ولی واقعا فیلم‌های طنز امروز مورد پسند من نیست البته فیلمسازان مقصر هم نیستند، به دلیل این که هزینه های تولید بالا رفته است.

 

وی در همین راستا افزود: فیلمنامه های پر حادثه و پرماجرا و پربازیگر، هزینه بر است بنابراین سرمایه گذاران خصوصیبه سمت آثار ارزانتر و کم بازیگر می روند. متاسفانه کمدی‌ها بیشتر کلامی و موقعیتها کلیشه‌ای شده است و همکاران ما تمام تلاش خود را می کنند که اتفاقات جدیدی در طنز بیفتد اما به لحاظ سلیقه برخی از این آثار را دوست ندارم.

 

نویسنده قسمت دوم، سوم و چهارم سریال پایتخت درباره دلایل موفقیت پایتخت۵ در میان مخاطبان اظهار کرد: یک خانواده ملموس که مردم به راحتی با آن همذات پنداری می کنند، خاطرات جمعی مشترکی با آن دارند، زندگی شخصیتهای پایتخت شبیه زندگی همه ما است چون به نوعی مشابه آن اتفاقات برای ما هم اتفاق می افتد، همین مسئله باعث می شود که همه یک نوع همذات پنداری با نقش‌ها پیدا کنند، شخصیتها شیرین شوند و مخاطبان قصه های آن را پیگیری کنند.

 

وارسته ادامه داد: در سریال پایتخت به قصه ها و بکر بودن آنها توجه داشتیم و سعی کردیم در تمام قسمتهای پایتخت دنبال سوژه هایی برویم که هم کشش دراماتیک داشته باشد، هم بستر طنز را ایجاد کند. بازیگران و عوامل پایتخت همه با انگیزه و رغبت در این کار پوست انداخته اند و تماشاگر نیز در این کار همواره غافلگیر شده است، به عبارتی تلاش کرده ایم تماشاگر را با موضوعی واقعی روبه رو کنیم که برایش وقایع طراوت داشته باشد.

 

وی درباره این که سریال پایتخت تا چند قسمت می تواند قابلیت ساخت داشته و با استقبال مخاطب همراه شود توضیح داد: تا زمانی که قصه ها و سوژه ها وجود دارند می توان به ساخت پایتخت ادامه داد. بسیاری از سریالها در خارج از کشور تا فصل ۱۲ هم ساخته می شوند. تا زمانی که بستر مناسب باشد و شخصیتها طراوت لازم را داشته باشند قصه ادامه پیدا می کند، کما این که سیروس مقدم در مصاحبه خود گفته بود که مخاطب شناسی می کند، اگر تمایل به ادامه پایتخت باشد.

 

نویسنده "افسانه هزارپایان" تیم تولید پایتخت را کاربلد و جسور توصیف کرد و افزود: موفقیت پایتخت به دلیل حضور یک تیم بسیار قوی در تولید، تهیه، کارگردانی فهیم در قالب همکاری و انسجامی نادر در کنار درایت تهیه کننده ای به نام الهام غفوری است که برای تولید هزینه می کند و ترسی ندارد از این که قصه ها پرهزینه شود و برای تولید آنها به دنبال منابع مالی آن می رود و کاری می کند که همه اعم از گروه تولید، حمایت کننده و مخاطب راضی باشند. این نشان از درایت بسیار قوی پشت کار است. "پایتخت ۵" در عید نوروز مخاطبان بسیاری را پای تلویزیون نشاند. این مسئله مهمی است. فوت کوزه گری الهام غفوری و گروهش را خیلی از گروههای دیگر ندارند.

 

حسن وارسته,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

این نویسنده ادامه داد: بخشی از حاشیه ها که برای پایتخت وجود داشت از حسادتهایی بود که بخشی از دوستان و همکاران خود ما داشتند. وقتی یک گروه زحمت می کشد و با سختی کار قابل دفاعی تولید می کند به جای حمایت، ناجوانمردانه شروع به تخریب اثر می کنند. 

 

وی با اشاره به دلیل غیبتش در پایتخت ۵ افزود: در "پایتخت ۵" به دلیل نگارش "افسانه هزارپایان" و "دنگ و فنگ روزگار" متاسفانه نتوانستم این گروه را همراهی کنم. اگر قسمت بعدی در میان باشد با کمال میل همکاری خواهم کرد و پایتخت جزو افتخارات من است.

 

این نویسنده درباره فعالیتهای خود توضیح داد: "افسانه هزارپایان" در مراحل پایانی تولید قرار دارد و تقریبا تنها ۲۰ درصد از آن باقی مانده و نگارش سریال نیز تمام شده است."افسانه هزارپایان" در فصل اول به دلیل در خواست ناگهانی برای رساندن به آنتن تلویزیون و سراسیمگی، آن گونه که باید دیده نشد اما در دو فصلی که قرار است پخش شود قصه ها همان قصه هاست اما پیچیدگی آن بیشتر شده و شاهد ماجراهای بسیاری هستیم به خصوص در فصل سوم که فضای ماجراجویی و رمزآلودی در قصه وجود دارد در واقع به سمت شیرین شدن و حادثه ای شدن اثر رفته ایم که پرماجراتر است.

 

وارسته به دنگ و فنگ روزگار اشاره و بیان کرد:  "دنگ و فنگ روزگار" در ۳۰ قسمت در روزهای پایانی توافق قرار دارد و فکر می کنم اواسط تابستان وارد پیش تولید می شود.موضوع "دنگ و فنگ" روزگار درباره خانواده ای است که  از شهرستانچالشتر شهر کرد ۱۱ سال پیش به تهران کوچ کرده و در یکی از بافتهای قدیمی شهر ساکن می شوند.  شرایط و اتفاقاتی می افتد که راز ۱۱ ساله این خانواده معلوم می شود. شخصیت اصلی این سریال اردشیر است که راز او ناخواسته برملا می شود.

 

حسن وارسته,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

وی در ادامه افزود: درباره انتخاب بازیگران سریال "دنگ و فنگ روزگار" چون در مرحله پیش تولید است نمی توانم چیزی بگویم. تا زمانی که خبر رسمی منتشر نشده است در مقام نویسنده اجازه ندارم درباره جزئیات فیلم حتی نام تهیه کننده و کارگردان مطلبی بیان کنم چون قطعا تهیه کننده روابط عمومی خواهد گذاشت و اولین خبر را به شکل رسمی اعلام خواهد کرد و پس از آن می توان درباره جزئیات آن صحبت کرد. 

 

وارسته خاطرنشان کرد: نگارش "ایکس ۶" به پایان رسیده و تحویل بخش فیلمنامه حوزه هنری شد و در مرحله رایزنی برای انتخاب کارگردان است. آنچنان این روزها ترافیک کاری دارم که نمی رسم اثری را قبول کنم . یکی دو پیشنهاد شده اما هنوز قرارداد آن قطعی نشده است.

 

 

  • 13
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ابوالفضل پورعرب,بیوگرافی ابوالفضل پورعرب,زندگینامه ابوالفضل پورعرب بیوگرافی ابوالفضل پورعرب و فعالیت های او (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:تئاتر، سینما، تلویزیون

پیشه:بازیگر

متولد:۱ تیر ۱۳۴۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

قد:۱۷۵ سانتیمتر

ادامه
وریا غفوری,بیوگرافی وریا غفوری,عکس وریا غفوری بیوگرافی وریا غفوری، فوتبالیست مشهور ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ متولد :۲۹  شهریور ۱۳۶۶

محل تولد:کردستان

ملیت:ایران

پست :مدافع، هافبک

قد:۱۷۸ سانتیمتر

ادامه
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
دیالوگ های فیلم تایتانیک,دیالوگ های ماندگار فیلم تایتانیک,دیالوگ های عاشقانه فیلم تایتانیک

دیالوگ های فیلم تایتانیک یکی از بهترین و برترین فیلم های تاریخ سینمای جهان، فیلم سینمایی تایتانیک نام دارد که در سال ۱۹۹۷ ساخته شده است. در این مطب از سرپوش تعدادی از دیالوگ های فیلم تایتانیک آورده شده است. دیالوگ های فیلم تایتانیک  در سال ۱۹۹۵ یکی از برترین آثار حماسی عاشقانه تاریخ سینما، فیلم تایتانیک بود که کارگردان آن جیمز کامرون نام داشت. این فیلم، بیانگر داستان عشق دختری ثروتمند به نام رز و پسری فقیر به نام جک بود که با هم در کشتی تایتانیک آشنا شدند. این داستان نیز ماجرای غرق شدن کشتی عظیم الجثه تایتانیک را روایت میکند. رز که از نجات یافتگان فاجعه دریایی بود؛ تراژدی تایتانیک را حدود هشتاد سال بعد، نقل کرد. خلاصه داستان فیلم تایتانیک به این شرح است که یک جوینده گنج به دنبال الماس مشهوری در بقایای کشتی غرق شده تایتانیک است که با کشف صندوقچه ای در کشتی می بیند که یک نقاشی از چهره ی زنی جوان با الماسی بر گردن وجود دارد. وقتی که آن نقاشی در برنامه تلویزیون به نمایش گذاشته شد، زنی سال خورده به اسم رز، مدعی شد که نقاشی نمایش داده شده، چهره ی اوست. لذا او در محل غرق شدن کشتی حاضر میشود تا در یافتن الماس به آنها کمک کند ولی به روایت داستان غرق شدن کشتی تایتانیک و آن زمان می پردازد. > تو سر تموم پول هامون شرط بستی؟ جک:وقتی آدم چیزی نداره چیزی هم از دست نمیده! > جک به رز:رز، تو پیک نیک نیومدی! می فهمی. تو مثل یه دختر بچه بداخلاق و لوسی ولی در عین حال حیرت انگیزترین و فوق العاده ترین زنی هستی که من توی عمرم دیدم. > رز:قلب زن اقیانوسی عمیق از رازهاست …حالا می دونی که یه مرد به اسم جک داوسون بود که منو نجات داد … منو از هر نظر نجات داد. حتی عکس هم ازش ندارم اما اون وجود داره … فقط توی حافظه من! > رز( دوران پیری):می شه یه زندگی رو با زندگی دیگه عوض کنی؟ یه کرم ابریشم تبدیل به پروانه می شه، اگه یه حشره بی مغز می تونه این کارو بکنه چرا من نتونستم؟ دیالوگ های کوتاه فیلم تایتانیک > رز:به من یاد بده که مثل یه مرد سوار اسب بشم جک[ در حال صحبت به لهجه آمریکای جنوبی]:و مثل یه مرد تنباکو بجوی رز[ در تلاش برای تقلید لهجه آمریکای جنوبی]:و مثل یه مرد تف کنم جک:چی؟ مگه اینا رو توی مدرسه بهتون یاد ندادن؟ > جک:من پادشاه جهانم > رز:می دونم داری به چی فکر می کنی، اینکه دختر پولدار کوچولو نمی دونه بدبختی چیه جک:نه! نه! این چیزی نبود که بهش فکر می کردم. داشتم فکر می کردم چه اتفاقی می تونه برای این دختر افتاده باشه که فکر می کنه هیچ چاره ای براش نمونده > جک:قول بده زنده بمونی و تسلیم نشی، هر اتفاقی که بیفته و هر چقدر هم که نا امید باشی. همین حالا قول بده رز و هرگز قولتو فراموش نکن رز:قول می دم جک:منو رها نکن رز:هرگز رهات نمی کنم جک، هرگز رهات نمی کنم، قول می دم > رز به جک:تو داری میلرزی! جک:نگران نباش من حالم خوبه > تو خودتو نمیندازی توی آب یعنی چی خودمو نمی تونم بندازم؟ تو که منو نمی شناسی خب اگه می تونی پس می تونی بندازی برو عقب حواس منو پرت می کنی نه دیگه منم هستم، منم می خوام خودمو بندازم تو آب چرند نگو…کشته میشی! > دی کاپریو:پس دروغ گفتی که قایقی هم هست. آره؟؟ بیلی زین:نه. دروغ نبود.هست ولی برای نصفه ی بهتر…!! > دی کاپریو:زندگی، هدیه ایه که نباید حروم بشه؛ نمیدونی برگه بعدی زندگیت چیه، باید یاد بگیری روی تک تکِ روزاش حساب کنی. دیالوگ های جذاب فیلم تایتانیک گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

ویژه سرپوش