۱۷:۱۲ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۲۰۴۵۰۶
دنیای خودرو

خودرو‌هایی که سال ۹۹ باید در بازار ایران منتظرشان باشیم / تصاویر

خودرو‌های سال 99 در ایران,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
در گزارش زیر به شرایط بازار خودرو های جدید در سال ۹۹ پرداخته ایم.

بازار خودرو ایران سال آتی را با امیدواری شروع می کند؟ این پرسشی است که بستگی به دو چیز دارد. اول افزایش تولید و بطور خاص تولید محصولات جدید و دوم کاهش سطح قیمت بازاری محصولات. دو موردی که بنظر میرسد تحقق شان با، اما و اگر بسیار همراه باشد.

در بخش افزایش تولید و عرضه محصولات جدید این گمانه وجود دارد که خودرو سازان با رسیدن به ثبات بهتر مالی و فنی، بتوانندهمچون بعضی از ماه های سال تیراژ تولید خودرو را به بالای ۹۰۰ هزار دستگاه برسانند. موردی که خیلی با تردید به آن نگاه می کنند و بعضی هم امکان رسیدن به آنرا رد نمی کنند. البته از آنجا که زمزمه خروج بعضی از ارقام پراید و نیز پژو در سال آتی به گوش میرسد ، این خود نشانه بدی برای تحقق این رقم جدید از تولید است.

از آن سو عرضه و یا معرفی طیف جدیدی از محصولات و یا خیالپردازی در مورد تولید بعضی محصولات چینی، ایرانی و حتی آمریکایی! باعث شده تا بتوان شانسی را حتی جزئی و کم برای بهبود بازار در سال آتی مدنظر قرار داد. اینجا در این گزارش سراغ هشت خودرو می رویم که به احتمال بسیاز زیاد، سال آینده میهمان بازار خودرو ایران در رده قیمتی ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان باشند.

۱. فورد تورنئو

خودرو‌های سال 99 در ایران,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

یک ون ۵ نفره ۴.۴ متری با ۱۰۰۰ لیتر گنجایش در قسمت بار که در بازار های جهانی فروش خوبی داشته و در اروپا مونتاژ می شود. این محصول که به وسیله یکی از خودروسازان بخش خصوصی که به تولید محصولات چینی و خاصه برند بایک شهرت دارد، به کشور وارد شده و احیانا بعد از تغییراتی ظاهری وارد خط تولید می شود. آن گونه که بعضی رسانه های خودرویی اعلام نموده اند ، تورنئو ایرانی سازی شده با موتور و گیبرکس چینی بدست مشتریان میرسد و در بخش جلوپنجره هم تغییراتی خواهد داشت. در های کشوی بزرگ، مصرف سوخت مناسب و استهلاک پایین از تورنئو یک گزینه مطلوب برای ورود به ناوگان تاکسی های کشور می سازد. گزینه ای که معلوم نیست پس از تغییرات ظاهری و فنی چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد.

۲. ساینا فیس لیفت

خودرو‌های سال 99 در ایران,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

سدان کوچک سایپا که در دو سه سال اخیر حضور موفقی را در بازار خودرو تجربه کرده، قرار است بزودی با یک فیس لیفت ملایم راهی بازار خودرو شود. این محصول که سالانه بیش از ۲۰ هزار دستگاه فروش دارد، ضربه بزرگی را به اردوگاه رقیب از زمان عرضه وارد کرده و رانا را به کل از دور رقابت خارج ساخته است. مقایسه آمار تولید دو خودرو به خوبی گویای وضعیتی است که بر این محصول حاکم است و اکنون یک طرح تازه بدنه احیانا کمک می کند دوباره فروش ساینا در این رده سخت و چالشی بیشتر و بهتر شود. البته خب این محصول ایرانی تمامی مشکلات موجود در اغلب تولیدات ارزان سایپا اعم از ایمنی پایین، متریال ضعیف و امکانات رفاهی کم را همچنان با خود دارد.

۳. ام وی ام X ۵۵

خودرو‌های سال 99 در ایران,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

خب سرانجام این خودرو با یک فاصله چند ساله وارد بازار کشور شد و برچسب قیمتش همین ابتدای کار رده ۴۰۰ میلیونی را نشانه رفته که خب همین عامل آنرا از دسترس بسیاری دور کرده است. ظاهر متوازن، موتور و گیربکس اقتصادی و مدرن در کنار طیفی از امکانات به روز احیانا کمک می کند تا X ۵۵ بتواند سالانه حدود هزار تا ۱۵۰۰ دستگاه فروش داشته باشد. عددی که قطعاً برای چری خوشایند نبوده و انتظار بیشتری را با کراس اوور جدیدش از بازار ایران دارد.

۴. سو ایست A ۵

خودرو‌های سال 99 در ایران,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

یک سدان خوش چهره چینی که طرح ظاهری نسبتا پخته ای دارد و در کابین به شما امکانات خوبی هدیه می هد. سو ایست که سابقاً با ون های زشت دلیکا در بازار ایران شناخته شده این خودرو جدید را با الگوبرداری از نسل فعلی تویوتا کرولا و با نیم نگاهی به کیا سراتو طراحی کرده و خب فراتر از حد انتظار هم ظاهر شده است. سدان ۱۰ هزار دلاری A ۵ که به موتور ۱۵۰۰ سی سی ۴ سیلندر و ۱۱۵ اسبی مجهز است، به گیربکس CVT مجهز بوده و دقیقا ۱۴۳ نیوتن متر گشتاور دارد. اعدادی که مستقیما این اتومبیل را به محصولی مطلوب در کلاس سدان های اقتصادی سایز c بدل کرده و فضا را برای چری آریزو ۵، دنا و رهام تنگ می کند. هنوز معلوم نیست سو ایست را کدام شرکت ایرانی تولید خواهد کرد، ولی شواهد اولیه از شروع آزمایش های این خودرو در جاده های کشور حکایت دارد.

۵. سمند K ۱۳۲

خودرو‌های سال 99 در ایران,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

خب نوزاد تازه متولدشده شرکت ایران خودرو حقیقتا قرار است تا اواخر سال ۹۹ به بازار بیاید. به نظر میرسد این اتفاق خواهد افتاد و برغم همه بدقولی های ایران خودرو ، این شرکت توانایی مناسبی برای تامین موتور و گیربکس K ۱۳۲ دارد. چیزی که هم اکنون به بحران تمام عیار برای شرکت سایپا و محصول شاهین تبدیل شده است. سدان تازه ايران خودرو که باید آنرا نمونه ایرانیزه شده پژو ۳۰۱ دانست قطعاً خودرو ارزانتر و ضعیفتری نسبت به ۳۰۱ است و کیفیت سواری آن هم تحلیل رفته به دلیل آن که در خیلی از قطعات آن بازنگری شده و ضمنا خیلی از آپشن های خودرو حذف شده اند. در عین حال طرح ظاهری به روز رسانی شده و با نمونه مشتری پسندی تعویض شده که شانس ایران خودرو را برای موفقیت در این پروژه بالا می برد.

۶. جک S ۴

خودرو‌های سال 99 در ایران,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

کراس اوور جدید کرمان موتور از برند چینی جک شانس این را دارد که در وضعیت نامناسب کنونی و فقدان محصولات تازه بخش زیادی از تقاضای انباشته شده در بازار را مال خود کند. این محصول که از زبان طراحی تازه جک هم سود می برد، امکانات به روزتری به نسبت اس ۵ و اس ۳ داشته و حد فاصل این دو محصول را پر می کند. نیروگاه ۱.۵ لیتری توربوشارژ هم به لطف سود بردن از سیستم پرخوران قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۵۰ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۲۱۰ نیوتن متر است. برای انتقال قدرت و گشتاور، یک گیربکس خودکار CVT طراحی کرده است. با توجه به وزن تقریبی ۱۳۵۰ کیلوگرمی تازه ترین محصول جک در ایران، احتمالا این اتومبیل عملکرد خوب و قابل قبولی را در بخش فنی از خود نشان خواهد داد.

۷. رهام کراس کانتری

خودرو‌های سال 99 در ایران,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

نخستین شاسی بلند ایرانی با زبان طراحی مخصوص بخود قرار است برای انبوهی از مدل های چینی دردسرساز شود، اما با اطلاعاتی که اخیرا سایپا از موتور بکار رفته در نسخه سدان شاهین منتشر کرده، بنظر میرسد ما در برترین حالت با یک جک S ۳ روبروییم که صرفا به درد استفاده های شهری می خورد. خب در صورتیکه اطلاعات اعلام شده در رابطه موتور توربوشارژ تیبا درست باشد، حقیقتا باید از رهام کراس کانتری ترسید. افردی که دور اول عرضه سورن های توربوشارژ را به یاد دارند به خوبی از ناهماهنگی های پیش آمده در موتور ملی خبر دارند و احیانا همین اتفاق برای پیشرانه ارتقایافته تیبا رخ خواهد داد. فارغ از اینها، ولیکن طرح ظاهری جذاب این کراس اوور در کنار قیمت کمتر دو امتیاز این خودرو در بازار خواهد بود. این که اولین شاسی بلند ایرانی به سرنوشت تلخی دچار می شود و شکست می خورد یا اینکه پیروز می شود، هنوز معلوم نیست و زمان آنرا ثابت می کند.

۸. رانا نیوفیس

خودرو‌های سال 99 در ایران,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

هیچ تغییر مهم و خاصی در این خودرو لحاظ نشده تا بتوان به آینده آن امیدوار شد. رانا که زمانی با هدف عرضه گسترده و جانشینی ۲۰۶ سدان طراحی گشت، پس از یک دهه با چند تفاوت ساده قرار است مجدداً با همان رنگ و لعاب به مشتریان ارائه گردد. نکته ای که این خودرو البته از آن برخوردار است موتور نسبتا قوی و پایداری بالا در کنار ظاهر متوازن است که آن را بر ساینا و تیبا برتری می دهد. در عین حال قیمت بالاتر و امکانات معمولی دو موردی است که علیه رانا دست به کار می شوند. البته احتمالا رانا با گران شدن بیش از حد دیگر محصولات اندکی اوضاعش در بازار بهتر شود.

bartarinha.ir
  • 18
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید