چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۸۸

روش های از بین بردن یخ زدگی شیشه ماشین

روش های از بین بردن یخ زدگی شیشه ماشین, یخ زدگی شیشه ماشین,یخ زدن شیشه ماشین در زمستانیخ‌زدن شیشه‌های خودرو در سرمای صبحگاهی زمستان امری متداول است
برای این که شیشه ها یخ نزدنند احتیاجی نیست دما چندین درجه منفی صفر شود؛ بلکه هنگامی که خودروی خود را خاموش کنید باعث میشود تا دمای داخل خودرو بسیار کم شود، به همین دلیل چنانچه دمای خارجی و سطح زمین پائین باشد باعث میشود تا خیلی سریعتر از قسمت های دیگر، شیشه ها دچار یخ زدایی شوند. در این مطلب از سرپوش روشهای از بین بردن یخ زدگی شیشه ماشین ذکر شده است با ما همراه باشید.

روش های از بین بردن یخ زدگی شیشه ماشین

تمیزی و شفاف بودن شیشه های خودرو یکی از نکات بسیار مهم می باشد زیرا اگر شیشه ی خودرو بخار، یخ و هر آلودگی دیگری داشته باشد باعث محدود شدن دید راننده شود. راه‌های زیادی برای جلوگیری از بخار گرفتن شیشه معرفی شده است، علاوه بر آن میتوان ترفندهایی را به کار برد تا از یخ زدن شیشه جلوگیری شود. در حقیقت بسیاری از رانندگان در روزهای زمستانی یخ زدن شیشه را تجربه می کنند. ممکن است بسیاری از افراد برای پاک کردن شیشه از یک شی تیز استفاده کنند که اینکار اشتباه می باشد و باعث اسیب به شیشه خودرو میشود. بنابراین از علل یخ زدن شیشه ها، تفاوت هوای داخل و بیرون خودرو می باشد که با به کار بردن راهکارهای ساده میتوان مانع از این مشکل شد.

* آب و یخ زدگی شیشه خودرو:

نخستین روش برای یخ زدگی شیشه خودرو، استفاده از آب میباشد. بهتر است از این روش در رمان هایی که دما خیلی پائین استفاده نشود چون مجددا باعث یخ زدگی آب میشود، اما با این وجود دردسترس ترین مورد بمنظور از بین بردن یخ زدگی شیشه خودرو، آب ولرم میباشد. برای از بین بردن یخ های شیشه اتومبیلتان از آب ولرم و آب گرم استفاده کنید. هرچقدر یخ بیشتری روی شیشه ی ماشینتان جمع شده باشد مسلما به آب بیشتری برای از بین بردن یخ زدگی احتباج دارید که این مقدار آب از چند لیوان تا چند گالن متغیر میباشد.

یخ زدن شیشه جلو ماشین,رفع یخ زدگی شیشه ماشین,یخ زدگی شیشه ماشیندر برخی موارد یخ زدگی شیشه ماشین مانع رانندگی می‌شود

دقت کنید که بجای استفاده از آب داغ باید از آب ولرم استفاده کنید، بنابراین اگر آب جوش باشد تغيير ناگهانی دما باعث ترک خوردن شیشه ها می شود. شما میتوانید هنگام دوش صبحگاهی، آب ولرم موردنیاز را در حمام تهیه کنید. از دیگر دلایلی که نباید از آب جوش استفاده کرد اینست که هنگام بیرون ریختن آب جوش در دمای سرد، سریع یخ میزند و پودر می شود، در صورتیکه اگر روی شیشه هایی که یخ زده اند آب گرم بریزید، یخ از بین میرود و میتوان با دستمال بقیه ی یخ ها را پاک کرد. به این دلیل که وقتی آب گرم روی یخ ها بپاشیم، یخ ها به اندازه ای نرم میشوند که بتوان با استفاده از دستمال یا دستکش آنها را از بین برد.

* استفاده از کارت اعتباری:

زمانیکه شما آب ولرم دردسترس ندارید، علاوه بر آن ابزاری مثل کاردک و دستکش و ضد یخ در اختیار ندارید باید یخ آب کن ماشینتان را روشن کنید. همچنین در این روش می توانید از کارت اعتباری برای تمیز کردن یخ ها از شیشه های ماشین خود استفاده کنید. از این رو ابتدا ماشینتان را روشن کنید سپس هیتر یا یخ آب کن را روی بالاترین درجه تنظیم کنید. هنگامی که فرآیند پاک کردن یخ ها انجام میشود اجازه دهید هم چنان درجه ی هیتر بالا بماند. زیرا پس از گذشت مدتی یخ ها نرم خواهد شد و کار شما را آسان تر خواهد کرد.

بنابراین همیشه در کیف پولتان یک کارت اعتباری، کارت شناسایی و از این قبیل مدارک بهمراه داشته باشید؛ فقط دقت کنید که این کارت از جنس لمینت شده نباشد، زیرا این کارتها آن قدر دوام ندارند که یخ را از بین ببرند. حتی الامکان از کارتی که برایتان بی ارزش می باشد استفاده کنید بطور مثال از کارت قدیمی استفاده کنید که تاریخ انقضایش گذشته باشد.

برای تراشیدن یخ ها، در زاویه مخالف شیشه لبه ی کارت را بگیرید و محکم فشار دهید. تا جای ممکن سعی کنید بمنظور جلوگیری از خم شدن کارت، آنرا صاف نگه دارید وگرنه کارت از بین خواهد رفت. کارت های اعتباری مثل کاردک عمل نمی کنند و کمی زمان می برند بنابراین باید سقت تر بتراشید. اگر ترس این را دارید که کارتتان بشکند باید سه کارت را با هم بگیرید و بتراشید.

علاوه بر آن می توانید از دستمال یا مایع تمیزکننده هم کمک بگیرید؛ به این صورت که هنگام تراشیدن یخ ها ممکن است مقدار زیادی یخ دور و بر شیشه ها جمع شده باشد که باید مقداری مایع تمیزکننده روی یخها بریزید و پس از گذشت چند ثانیه با دستمال آتها را پاک کنید.

راه های جلوگیری از یخ زدن شیشه خودرو,راهکار برای جلوگیری از یخ زدگی شیشه ماشین,یخ زدن شیشه ماشین در زمستاناز روزنامه برای جلوگیری از یخ زدگی شیشه‌های خودرو استفاده نکنید، بدلیل نازکی به شیشه می چسبید

* کیسه برنج یا استات سدیم:

در یک کیسه پارچه ای مقداری برنج ریخته و کیسه را درون مایکرویو بگذارید. وقتی به اندازه کافی کیسه ی برنج گرم شد، از داخل خودرو، کیسه را روی شیشه بکشید تا شیشه گرمای کیسه را به خودش جذب کند و باعث آب شدن یخ ها شود. میتوانید بجای استفاده از کیسه برنج، از کیسه های استات سدیم هم استفاده کنید. کیسه ها استات سدیم مانند آب داغ میتوانند باعث اسیب به شیشه خودرو شوند بنابراین بهتر است به مدت طولانی کیسه را روی یک قسمت نگذارید.

راه های جلوگیری از یخ زدن شیشه خودرو

> سرکه یا الکل را با آب ترکیب کنید و ترکیب به دست آمده را روی شیشه ی خودرو اسپری کنید.

> می توانید با استفاده از پارچه یا پتو برای جلوگیری از یخ زدگی ، شیشه های خودرو را بپوشانید.

> برای این که برف پاکن به شیشه های خودرو نچسبد، بهتر است الکل به تیغه های برف پاکن بزنید.

> یکی از راه‌های جلوگیری از یخ زدن شیشه خودرو، مالیدن پیاز خام به شیشه ها میباشد.

> میتوانید آینه های بغل خودروی خود را با استفاده از کیسه های پلاستیکی بپوشانید تا یخ نزنید.

نکاتی که در زمان یخ زدایی شیشه ماشین باید آنها را رعایت کنید

با رعایت برخی نکات میتوانید روند کار را سریعتر انجام دهید و نتیجه ی دلخواهنتان را بگیرید.

- تا وقتی که تمام قسمت هایی یخ زده در شیشه ها ذوب نشده باشند نباید ماشین را به حرکت درآورید.

- هنگامی که شیشه ها یخ زده اند نباید از برف پاک کن ها استفاده کنید، زیرا بسیاری به میله های برف پاک کن فشار وارد می شود و امکان دارد که شیشه ها بشکنند و یا حتی به موتور اسیب جدی وارد شود.

- در صورتی که بر روی خودرو برف انباشته شده باشد با کمک یک جارو آن ها را کنار بزنید، اگر با همان برف ها شروع به حرکت کنید احتمال آسیب رساندن به قطعات خودرو در هنگام آب شدن وجود دارد.

- برای یخ زدایی از دستانتان استفاده نکنید، زیرا علاوه بر اسیب زدن به انگشتانتان احتمال این وجود دارد که جای دستانتان به صورت لکه بر روی شیشه های باقی بماند.

روش های از بین بردن یخ زدگی شیشه ماشین,چگونه از یخ زدگی شیشه ماشین جلوگیری کنیممیتواند برای تمیز کردن یخ‌ها از شیشه‌های ماشین از کارت اعتباری استفاده کنید

- برای از بین بردن یخ ها هرگز از اشیا تیز استفاده نکنید، زیرا شیشه ها حساس هستند و اگر پیش از اندازه فشار به آنها وارد شود به راحتی میشکنند.

- برای این که شیشه ی ماشین را یخ زدایی کنید نباید عجول باشید، اگر با عجله این کار را انجام دهید، نمیتوانید نتیجه دلخواهتان را بگیرید.

- بعد از این که شیشه ها را پاک کردید باید یخ های روی چراغ ها را هم پاک کنید.

- برای این که تیغه های چسبیده شده برف پاکن را جدا کنید به آنها فشار وارد نکنید.

- اگر برف پاکن را روی حالت اتوماتیک بگذارید تیغه های آن به شیشه ها می چسبند.

- خودروی خود را قبل از این که شیشه را پاک کنید، روشن کنید. در هوای سرد ممکن است اگزوز یخ ببندد و گازهای کربن مونواکسید وارد خودرو شود، از این رو اگزوز را چک کنید.

- بهترین وسیله برای پاک کردن شیشه یخ زده دستمال پارچه ای، کاردک و دستکش پلاستیکی است. دقت کنید در مواقعی که شیشه یخ زده برای پاک کردن آن از روزنامه استفاده نکنید زیرا به دلیل نازکی به شیشه می چسبد.

گردآوری: بخش خودرو سرپوش

  • 9
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش