کد مقاله: ۹۸۰۲۰۰۰۳۲

روش‌های نگهداری از رنگ‌های خاص خودرو که باید بدانید

در سال‌های اخیر تولید و از سوی دیگر خرید رنگ‌های غیر از رنگ‌های سیاه و سفید و نقره‌ای افزایش یافته است و سلیقه مشتریان برای خرید خودروهای با رنگ خاص نیز تغییر کرده است ولی نگهداری از رنگ‌های خاص خودرو قواعد خاص خودش را دارد که طبیعتا با رعایت آنها می‌توانید برای مدت زمان زیادی از این رنگ خودروی خود لذت ببرید و از بی کیفیت شدن آن جلوگیری کنید.

به گزارش چرخان، شرکت‌های خودروسازی در سال‌های اخیر رنگ‌های خاص و زیبایی را به محصولاتشان اضافه کردند که کیفیت بالای رنگ‌های موجود باعث شده تا مشتریان نیز از قاعده تکراری موجود یعنی رنگ‌های سیاه و سفید کمی فاصله بگیرند و به سراغ این رنگ‌ها بروند ولی بسیاری از افراد تصور می‌کنند که توجه به توصیه‌های معمولی برای نگهداری از رنگ خودرو کافی بوده و قواعد مربوط به رنگ‌های خاص خودرو را نمی‌دانند و در نتیجه با از بین رفتن کیفیت و به اصطلاح رخ خودرو مواجه می‌شوند و این اشکال را یا به خودروساز و یا اشکال ذاتی رنگ‌های خاص مرتبط می‌کنند.

 

البته این رنگ‌های خاص معمولا تحت تاثیر موارد مختلف، تاثیرات گوناگونی را می‌پذیرند که شما با توجه به نوع ماده یا اتفاقی که برای خودرو رخ می‌دهد باید اقدامات لازم را انجام دهید و طبیعتا یک نسخه برای هر نوع اتفاقی مناسب نخواهد بود و شاید حتی شاهد بدتر شدن وضعیت باشید و ضرر و زیان بیشتری را متحمل شوید.

 

نگهداری از رنگ‌های خاص خودرو،رنگ های خودرو,شرکت‌های خودروسازی,اشکال ذاتی رنگ‌های خاص خودرو,ماده‌های مضر برای رنگ خودرو

۱- اولین ماده مهم موثر روی رنگ خودرو، اثر صمغ و شیره درختان است.

این ماده یکی از ماده‌های بسیار مضر برای رنگ خودرو است که تاثیر بسیار زیادی روی رنگ داشته و بایستی تا جاییکه می‌توانید از برخورد آن با سطح خودرو جلوگیری نمایید. نکته اساسی و حیاتی در مورد صمغ و شیره درختان این است که تا زمان چسبنده بودن قابلیت پاکسازی دارند و پس از گذشت زمان و سفت شدن عملا شما وارد یک بحران شده‌اید که چاره‌ای جز صدمه به رنگ خودرو ندارید! ماده پیشنهاد شده برای پاک سازی اثر این ماده، استفاده از الکل است که به خوبی می‌توانید این ماده را پاک کند.

 

نگهداری از رنگ‌های خاص خودرو،رنگ های خودرو,شرکت‌های خودروسازی,اشکال ذاتی رنگ‌های خاص خودرو,ماده‌های مضر برای رنگ خودرو

۲- بنزین، دومین ماده مهم موثر روی رنگ‌های خاص خودرو است.

یکی از موادی که با احتمال بسیار زیاد با سطح خودروی شما برخورد خواهد کرد و اتفاقی نیست که بخواهید از رخ دادن آن برای همیشه جلوگیری کنید، ریختن بنزین روی سطح بدنه خودرو است که در اطراف باک با احتمال بیشتری رخ می‌دهد ولی طبیعتا این اتفاق در رنگ‌های خاص خودرو اثر مخرب‌تری داشته و عملا بعد از تکرار شدن چندین باره این اتفاق، صدمه خوردن رنگ خودرو آغاز می‌شود.

 

بهترین و عادی‌ترین پیشنهاد برای رفع این مشکل ساده‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید! لطفا باک را به صورت ۱۰۰ درصد پر نکنید! در همه جاده‌ها و خیابان پمپ بنزین وجود دارد و شما در هر جایی که هستید می‌توانید اقدام به سوخت گیری کنید و بدون نیاز به پر کردن باک به مسیرتان ادامه دهید. اگر به هر دلیلی نخواستید به این توصیه عمل کنید، حتما یک دستمال نرم در ماشین داشته باشید و پس از سوخت گیری، به طور کامل جاهایی که آغشته به بنزین شده را پاک کنید.

 

نگهداری از رنگ‌های خاص خودرو،رنگ های خودرو,شرکت‌های خودروسازی,اشکال ذاتی رنگ‌های خاص خودرو,ماده‌های مضر برای رنگ خودرو

۳- قهوه و شربت، سومین موردی است که اثر مخربی روی رنگ‌های خاص خودرو دارد

البته این مورد تفاوت خاصی در بین رنگ‌های مختلف ندارد منتهی به دلیل خاص بودن رنگ بعضی از خودروها منجر به دیده شدن بیش از اندازه این مواد شده و عملا خودرو را با یک جلوه بدی در معرض نمایش قرار می‌دهد. یکی از دلایل اثر مخرب این مواد وجود کربنات و اسیدهایی است که روی کیلیر اثر گذاشته و موجبات تخریب آن را فراهم می‌کند.

 

شاید انتظار داشتید که در موارد قبلی به شست و شوی خودرو اشاره کنیم ولی قطعا برایتان عجیب خواهد بود که بدانید در این مورد به شدت شست و شوی خودرو با آب توصیه می‌شود و تا جاییکه می‌توانید حتی در اندازه بسیار اندکی به مقدار آلوده شده به این ماده باید شست و شو را انجام دهید.

 

یکی از اشتباهاتی که معمولا در بین صاحبان خودرو وجود دارد این است که وقتی به مسافرت می‌روند عملا بسیاری از توصیه‌ها را فراموش می‌کنند و به طور مثال روی کاپوت خودرو و یا صندوق خودرو قهوه، شربت و …. می‌خورند و توجهی به ریزش آنها روی بدنه خودرو ندارند ولی اثر اسیدی یا کربنات آن‌ها قطعا در بلندمدت منجر به از بین رفتن رنگ خودرو علی الخصوص رنگ‌های خاص خودرو می‌شود! در هر جایی که هستید ابتدا بدانید که خودروی شما نیاز به محافظت دارد و دوم اینکه شست و شوی به موقع را فراموش نکنید.

 

نگهداری از رنگ‌های خاص خودرو،رنگ های خودرو,شرکت‌های خودروسازی,اشکال ذاتی رنگ‌های خاص خودرو,ماده‌های مضر برای رنگ خودرو

۴- فضولات پرندگان از دیگر موادی است که روی رنگ خودرو تاثیر بدی می‌گذارد

قطعا در بسیاری از موارد که معمولا در پارک خودرو در خیابان‌ها و کوچه‌ها رخ می‌دهد، متوجه فضله پرندگان روی خودروی خود شده‌اید که متاسفانه بسیاری از افراد بدون توجه به این موضوع سوار خودرو می‌شوند و به کارهای خود می‌پردازند، غافل از اینکه این فضولات در صورت ماندن روی بدنه خودرو منجر به صدمه جدی در رنگ‌های خاص خودرو می‌شود و شما را برای یک هزینه کرد احتمالی آماده می‌کند.

 

فضله پرندگان دارای خاصیت اسیدی است و به همین دلیل منجر به اثر مخرب در روی خودرو شده و همان نکاتی که در مورد سایر موارد گفتیم در این عنوان نیز رخ می‌دهد. اولین پیشنهاد برای رفع این مشکل این است که در زیر درختان و مکان‌هایی که احتمال این کار را می‌دهید، اقدام به پارک خودرو نکنید!

 

به هر صورت در صورت رخ دادن این اتفاق نیز با پارچه نرم و کمی آب اقدام به پاکسازی کنید و این اثر را از بین ببرید.

 

حتی در صورتی که در لحظه امکان پاکسازی نداشتید، برنامه ریزی کنید تا حضور فضله روی خودرو به بالای ۲۴ ساعت نرسد و سریعا اقدام به تمیز کردن کنید.

 

نگهداری از رنگ‌های خاص خودرو،رنگ های خودرو,شرکت‌های خودروسازی,اشکال ذاتی رنگ‌های خاص خودرو,ماده‌های مضر برای رنگ خودرو

۵- آخرین مورد در این سری از مواد موثر و مخرب، اثر حشرات است!

حشرات نیز دارای بزاقی هستند که اثرات اسیدی داشته و به همین دلیل اثر آنها روی رنگ‌های خاص خودرو بسیار زیاد بوده و عملا زیبایی خودروی شما را از بین خواهد برد. در هنگام مراجعه به روستاها و یا اطراف شهر باید حواستان به حشرات باشد و از باقی ماندن آن روی بدنه جلوگیری کنید و سریعا اقدام به شست و شوی خودرو نمایید.نکته مهم در این رابطه نیز این است که وجود چند ساعته این مواد روی بدنه خودرو تاثیر آنچنانی ندارد ولی باقی ماندنشان برای مدت زمان طولانی قطعا اثر تخریبی خواهد داشت.

 

 

  • 13
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.1 stars from 16 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید