جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
۱۹:۵۰ - ۰۳ شهریور ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۶۰۳۰۷
اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی

مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی: به صورت مشهود در اینستاگرام اختلالاتی به وجود آمده، ولی آقایان این را قبول نمی‌کنند

اینستاگرام,اختلال در اینستاگرام
عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی درباره اختلالات ایجاد شده در اینستاگرام و تاثیر آن بر کسب و کار‌های مجازی، می‌گوید که خیلی مشهود در اینستاگرام اختلالاتی به وجود آمده است. البته شاید آقایان خیلی این نکته را قبول نداشته باشند، ولی این اتفاق افتاده است. چه در زمان طرح صیانت و چه در مقطع کنونی که با اختلالاتی مواجه هستیم که نه رئیس جمهور و نه وزیر به موضع و تصمیم خود اشاره نمی‌کنند. افرادی که در این میان متضرر می‌شوند، کسب و کار‌های خرد هستند که شاید تنها راه معاششان همین اینستاگرامی باشد که در آن ترافیک زیادی را ایجاد کرده‌اند.

رضا الفت نسب در گفتگو با انتخاب درباره کاهش پهنای باند ترافیک اینستاگرام در ایران و تاثیر آن بر کسب و کار‌های آنلاین، گفت: «خیلی مشهود در اینستاگرام اختلالاتی به وجود آمده است. البته شاید آقایان خیلی این نکته را قبول نداشته باشند، ولی این اتفاق افتاده است. بر اساس آماری که سال گذشته مرکز آمار ایران اعلام کرد، حدود ۱۱ میلیون نفر از کاربران ایرانی، به نحوی کسب و کارشان با اینستاگرام مرتبط شده است. بعد از کرونا هم کسب و کار‌های آفلاین در فضا‌های آنلاین مثل اینستاگرام آمدند. در واقع اگر روزی سرعت اینترنت یا هرگونه اختلال برای اکو سیستم آنلاین بود، اما بعد از کرونا ماجرا تغییر پیدا کرده است.»

عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی ادامه داد: «کسب و کار‌های بزرگ‌تر که وب سایت دارند و از سوشال‌ها برای مارکتینگ استفاده می‌کنند، با اختلالات در اینستاگرام، کمتر ضرر می‌کنند، ولی کسب و کار‌های خردی که از این طریق ارتزاق می‌کنند، به مراتب آسیب و ضرر بیشتری می‌بینند. افزون بر این آنچه ادامه روند را دشوارتر می‌کند، این است که دولت موضعش را خیلی صریح اعلام نمی‌کند. این یکی از مشکلاتی است که تکلیف مشخص نمی‌شود. در واقع چه در زمان طرح صیانت و چه در مقطع کنونی که با اختلالاتی مواجه هستیم که نه رئیس جمهور و نه وزیر به موضع و تصمیم خود اشاره نمی‌کنند.»

الفت نسب خاطرنشان کرد: «در زمان انتخابات آقای رئیس جمهور از حمایت کسب و کار‌های آنلاین و جلوگیری از اختلال در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام صحبت می‌کردند، ولی الان در این باره یک سکوتی را تجربه می‌کنیم. این امر خوب نیست و با شعار‌ها و با اینکه گفته می‌شود برای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور کمک می‌کنیم، همخوانی ندارد. متاسفانه باز هم افرادی که در این میان متضرر می‌شوند، کسب و کار‌های خرد هستند که شاید تنها راه معاششان همین اینستاگرامی باشد که در آن ترافیک زیادی را ایجاد کرده‌اند.»

وی ضمن بیان اینکه بعضی تصورشان این است که کسب و کار‌ها تنها بر روی اینستاگرام پافشاری می‌کنند در صورتی که چنین نیست، گفت: «افرادی که کسب و کار خرد دارند، به دنبال تجارت و خرید و فروش هستند و هر شبکه اجتماعی که حجمی از کاربران آنجا باشند، استقبال می‌کنند. متاسفانه امروز تنها شبکه اجتماعی برای این موضوع، اینستاگرام است که تصور من این است که به دلیل سیاست‌های اشتباه در طول سالیان گذشته بوده است که برای کسب و کار‌های مجازی تنها اینستاگرام وجود دارد و باید به آن روی آورد. چرا که زمانی که توییتر، تلگرام، و... فیلتر شدند، حجم زیادی از کاربران به اینستاگرام وارد شدند. تمام شبکه‌های اجتماعی را فیلتر کردند و فقط همین اینستاگرام مانده است که در همین هم دارند اختلال ایجاد می‌کنند.»

تخفیف قدرتمند ترین لپ تاپ های دنیا در آداک شاپ

تخفیف قدرتمند ترین لپ تاپ های دنیا در آداک شاپ

پیشنهاد امروز

yektanet-logo-sign

عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب‌وکار‌های اینترنتی، عنوان کرد: «ما به عنوان کسب و کار‌ها نمی‌دانیم باید چه کار کنیم، یعنی بار‌ها و بار‌ها در مقاطع مختلف، از جمله بحث طرح صیانت، نظرات خود را اعلام کرده‌ایم، اما توجهی نشده است. کاش دولت تکلیف خود را با این موضوع روشن می‌کرد و مثلا می‌گفت که سیاست من این است که یک شبکه اجتماعی دیگری را روی کار بیاورم، در این صورت به هر حال ما تکلیف خود را می‌دانستیم، اما الان تکلیف ما مشخص نیست و هر روز افراد مختلف ابراز نگرانی می‌کنند و سوال می‌پرسند که آیا طرح صیانت کلید خورده است؟ وقتی در این مورد سکوت می‌کنند و چیزی نمی‌گویند و در کنارش اختلالاتی را هم اعمال می‌کنند، چنین شائبه‌هایی هم به جود می‌آید.»

الفت نسب در پاسخ به این پرسش که آیا از سوی صاحبان کسب و کار‌های مجازی گزارشها یا شکایاتی در مورد تاثیر اختلالات اینستاگرام ارائه شده است یا خیر، گفت: «واقعیت این است که کسب و کار‌های آنلاین در ایران، به اصطلاح لمس شده‌اند؛ آنقدر که این موضوع کم و زیاد، در طول سالیان مختلف، اتفاق افتاده است. مشکلات خود را به ما هم اعلام می‌کنند، ولی در قانون چیزی پیش‌بینی نشده است که اگر اختلالی در اینترنت به وجود بیاید و کسب و کار‌ها ضرر کنند، چه کسی باید پاسخگو باشد. این مشکل را در کنار ده‌ها مشکل دیگری که کسب و کار‌های آنلاین بگذارید، دیگر جانی نمانده و تصور می‌شود که فایده‌ای ندارد.»

وی در پایان افزود: «ما این مشکلات را اعلام می‌کنیم، ولی شنیده نمی‌شود. در بخش‌های مختلف هم به این شکل است، به عنوان مثال وزارت صمت وارد شد و در کسب و کار‌های مجازی دخالت کرد و انتخابات را برگزار نمی‌کنند. گویی برخی در کشور هدف‌شان این است که کسب و کار‌ها وضعیت خوبی نداشته باشند، این امر نگران کننده است.»

  • 19
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش