چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۸۷

مسدود کردن شماره تلفن + رفع بلاک شماره تلفن

مسدود کردن شماره تلفن,مسدود کردن شماره تلفن همراه معمولی,مسدود کردن شماره تلفن آندرویدمسدود کردن شماره تلفن به کاربر اجازه می دهد تماس های ورودی ناخواسته و مزاحم را مدیریت کند
در تمامی سیستم عامل ها و انواع گوشی ها، امکان مسدود کردن شماره تلفن افراد مزاحم، وجود دارد. چنین قابلیتی در گذشته برای گوشی های اندروید وجود نداشت که مخاطبان میتوانستند از نرم‌افزار های جایگزین استفاده کنند. در این مطلب از سرپوش با روش مسدود کردن شماره تلفن از انواع گوشی آشنا می شوید.

مسدود کردن شماره تلفن

یکی از ویژگی های بسیار خوب گوشی هوشمند ، مسدود کردن شماره تلفن میباشد که کاربر از این طریق، مجوز مدیریت تماس های ورودی ناخواسته و مزاحم را دارد. گاهی اوقات در طول روز، چندین مرتبه با گوشی شما تماس گرفته میشود، اما شما نمیخواهید با تلفن صحبت کنید. قابلیت بلاک کردن تماس های ورودی در این شرایط، کاربرد دارد.  شما با استفاده از روش هایی می توانید تماس های دریافتی را مسدود کنید که عبارتند از:

>> مسدود کردن تماس های دریافتی با حالت Do Not Disturb:

شما میتوانید تماس های دریافتی را با استفاده از ویژگی Do Not Disturb، بدون نصب نرم افزارهای جانبی و با چند کلیک ساده انجام دهید. لذا باید مراحل زیر را برای انجام این روش، انجام دهید:

مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی ساده,بلاک کردن شماره تلفن هواوی,چگونه تماس های دریافتی را مسدود کنیممسدود کردن تماس های دریافتی با حالت Do Not Disturb

 >> بلاک کردن شماره تلفن در سامسونگ:

بلاک و مسدود کردن شماره تلفن در اندروید، روش یکسانی دارد؛ تنها با این تفاوت که در برند های مختلف، جای برخی از گزینه ها عوض شده است. از این رو مسدود کردن شماره تلفن در گوشی سامسونگ با اندروید به شرح زیر می باشد :

پس از انتخابContacts  یا مخاطبین از منوی برنامه تلفن، مخاطبی که می خواهید بلاک کنید را انتخاب کنید و بر روی ۳ نقطه عمودی کلیک نمائید. اینک باید گزینه Block contact را در میان ۳ گزینه، انتخاب و کلیک کنید. پیغامی در انتهای صفحه جهت ایجاد اطمینان به شما نشان می دهد و اگر مطمئن بودید، باید بر روی گزینه Block کلیک کنید.

بلاک کردن شماره تلفن مزاحم در ال جی,بلاک کردن شماره گوشی در سامسونگبلاک کردن شماره تلفن در سامسونگ

این روش، ساده ترین و آسان ترین روش برای بلاک کردن محسوب میشود که اگر آن شماره تلفن را در اندروید بلاک کنید، پیام هایی که از این شماره دریافت میکنید؛ بلاک میشود و هیچ پیام اعلانی بدست شما نمی رسد.

برنامه تلفن را به منظور رفع بلاک شماره تلفن باز کنید. در صفحه ی اصلی تلفن خود می توانید آیکون این برنامه را ببینید. پس از کلیک بر روی علامت سه نقطه در بالای صفحه Settings  را انتخاب کنید. روی Block numbers ضربه بزنید. برای آنبلاک کردن شماره ی مورد نظرتان، بر روی علامت منها در کنار آن شماره ضربه بزنید تا از لیست شما حذف شود.

بلاک کردن شماره تلفن اچ تی سی,مسدود کردن شماره تلفن,رفع بلاک شماره تلفنمسدود کردن شماره تلفن به کاربر اجازه می دهد تماس های ورودی ناخواسته و مزاحم را مدیریت کند

>> بلاک کردن شماره تلفن اچ تی سی:

اگر می خواهید شماره ای را در گوشی HTC مسدود کنید، در بخش تماس به تب Call history بروید. سپس روی شماره مدنظرتان به مدت چندین ثانیه نگهدارید و گزینه Block contact یا Block caller را انتخاب کنید. شما می توانید برای بررسی شماره های مسدود شده، آیکون سه نقطه را در گوشه سمت راست بالای نمایشگر لمس کنید.

مسدود کردن شماره تلفن,رفع بلاک شماره تلفن,بلاک کردن شماره در آیفونبلاک کردن شماره تلفن اچ تی سی

برای رفع بلاک شماره تلفن در صفحه ی اصلی تلفن، شماره گیر HTC را باز کنید. سپس در بالای صفحه بر روی علامت سه نقطه کلیک کنید. با ضربه بر روی Blocked contacts می توانید لیست شماره های مسدود شده را ببینید. در این زمان بر روی شماره ی موردنظر ، ضربه بزنید و نگه دارید. سپس آن را آنبلاک کنید و پیام تائید را ok کنید.

>> بلاک کردن شماره تلفن مزاحم در ال جی:

فرآیند مسدود کردن تماس دریافتی توسط ال جی در مقایسه با سایر تولیدکنندگان، آسان تر است. بنابراین با مراجعه به بخش تماس ها تب Call logs را انتخاب کنید. در این زمان با انتخاب شماره مدنظرتان بر روی آیکون سه نقطه در گوشه سمت راست نمایشگر، ضربه بزنید. پس از آن گزینه Block number را انتخاب کنید.

برای خروج شماره ای از بلک لیست خود باید به بخش تماس ها بروید و تب Call logs را در آیکون سه نقطه انتخاب نمایید. پس از آن با ضربه بر روی Call blocking& Decline with message، گزینه Blocked numbers را انتخاب کنید.

>> بلاک کردن شماره تلفن هواوی:

برای مسدود کردن تماس در گوشی های هوآوی، دو راه دارید که در ادامه آورده شده است:

 اگر می خواهید مخاطب خاصی را مسدود کنید، به لیست مخاطبان بروید و مخاطبتان را انتخاب کنید. سپس در پائین نمایشگر گزینه More  را لمس کنید. در آخر، گزینه Add to blacklist را انتخاب نمایید.

شما همچنین می توانید از طریق برنامه مدیریت تماس، شماره مدنظر خود را مسدود کنید. سپس در بخش Phone Manager گزینه ی Blocked را انتخاب نمایید. در این مرحله باید آیکونی را لمس نمایید که در گوشه سمت راست بالای نمایشگر قرار دارد. پس از آن با انتخاب گزینه Numbers blacklist، گزینه Add را فشار دهید.

نحوه بلاک کردن شماره تلفن هواوی,مسدود کردن شماره تلفن,نحوه مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی هواویبلاک کردن شماره تلفن هواوی

>> بلاک شماره در آیفون:

برای هدایت خودکار شماره های ناشناس در لیست مخاطبینتان به پست صوتی در نسخه های ۱۳ و بالاتر از سیستم عامل iOS باید به مسیر Settings> Phone بروید و در آخر، گزینه “Silence Unknown Callers” را فعال کنید.

به منظور بلاک کردن شماره های مزاحم در تمامی نسخه های iOS باید پس از اجرای برنامه Phone بر روی Recent ضربه بزنید.  سپس با انتخاب شماره ی مورد نظرتان، بر روی آیکونی که به شکل “i” است؛ ضربه بزنید.  در این زمان با اسکرول کردن به سمت پایین، گزینه “Block this Caller” را انتخاب کنید.  پس از تائید عملیات، شماره برای همیشه به لیست سیاه تلفن همراه شما وارد میشود.

بلاک کردن شماره گوشی در سامسونگ,بلاک کردن شماره تلفن اچ تی سی,مسدود کردن شماره تلفنبلاک کردن شماره‌های مزاحم در آیفون

مسیر Settings> Phone> Blocked Contacts صرفا به منظور بلاک کردن یکی از شماره های لیست مخاطبینتان میباشد که با انتخاب گزینه “Add New” فعال میشود. در این صفحه، مخاطب هایتان نمایش داده می شوند؛ که پس از انتخاب شماره ی مدنطرتان، آن شماره وارد لیست سیاه می شود. 

نحوه بلاک کردن شماره در آیفون,آموزش تصویری بلاک کردن شماره در آیفون,نحوه مسدود کردن شماره تلفن در آیفونبلاک کردن یکی از شماره‌های لیست مخاطبین در آیفون

برای آنبلاک کردن یک شماره مسدود شده باید به بخش تنظیمات و قسمت Phone بروید. انتخاب گزینه Blocked numbers فهرستی از شماره های مسدود شده را به شما نشان می دهد که در این زمان باید گزینه Edit—گوشه بالا- راست—را لمس کنید. سپس علامت منفی را لمس و Unblock را انتخاب کنید.

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 17
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش