پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۸۷

مسدود کردن شماره تلفن + رفع بلاک شماره تلفن

مسدود کردن شماره تلفن,مسدود کردن شماره تلفن همراه معمولی,مسدود کردن شماره تلفن آندرویدمسدود کردن شماره تلفن به کاربر اجازه می دهد تماس های ورودی ناخواسته و مزاحم را مدیریت کند
در تمامی سیستم عامل ها و انواع گوشی ها، امکان مسدود کردن شماره تلفن افراد مزاحم، وجود دارد. چنین قابلیتی در گذشته برای گوشی های اندروید وجود نداشت که مخاطبان میتوانستند از نرم‌افزار های جایگزین استفاده کنند. در این مطلب از سرپوش با روش مسدود کردن شماره تلفن از انواع گوشی آشنا می شوید.

مسدود کردن شماره تلفن

یکی از ویژگی های بسیار خوب گوشی هوشمند ، مسدود کردن شماره تلفن میباشد که کاربر از این طریق، مجوز مدیریت تماس های ورودی ناخواسته و مزاحم را دارد. گاهی اوقات در طول روز، چندین مرتبه با گوشی شما تماس گرفته میشود، اما شما نمیخواهید با تلفن صحبت کنید. قابلیت بلاک کردن تماس های ورودی در این شرایط، کاربرد دارد.  شما با استفاده از روش هایی می توانید تماس های دریافتی را مسدود کنید که عبارتند از:

>> مسدود کردن تماس های دریافتی با حالت Do Not Disturb:

شما میتوانید تماس های دریافتی را با استفاده از ویژگی Do Not Disturb، بدون نصب نرم افزارهای جانبی و با چند کلیک ساده انجام دهید. لذا باید مراحل زیر را برای انجام این روش، انجام دهید:

مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی ساده,بلاک کردن شماره تلفن هواوی,چگونه تماس های دریافتی را مسدود کنیممسدود کردن تماس های دریافتی با حالت Do Not Disturb

 >> بلاک کردن شماره تلفن در سامسونگ:

بلاک و مسدود کردن شماره تلفن در اندروید، روش یکسانی دارد؛ تنها با این تفاوت که در برند های مختلف، جای برخی از گزینه ها عوض شده است. از این رو مسدود کردن شماره تلفن در گوشی سامسونگ با اندروید به شرح زیر می باشد :

پس از انتخابContacts  یا مخاطبین از منوی برنامه تلفن، مخاطبی که می خواهید بلاک کنید را انتخاب کنید و بر روی ۳ نقطه عمودی کلیک نمائید. اینک باید گزینه Block contact را در میان ۳ گزینه، انتخاب و کلیک کنید. پیغامی در انتهای صفحه جهت ایجاد اطمینان به شما نشان می دهد و اگر مطمئن بودید، باید بر روی گزینه Block کلیک کنید.

بلاک کردن شماره تلفن مزاحم در ال جی,بلاک کردن شماره گوشی در سامسونگبلاک کردن شماره تلفن در سامسونگ

این روش، ساده ترین و آسان ترین روش برای بلاک کردن محسوب میشود که اگر آن شماره تلفن را در اندروید بلاک کنید، پیام هایی که از این شماره دریافت میکنید؛ بلاک میشود و هیچ پیام اعلانی بدست شما نمی رسد.

برنامه تلفن را به منظور رفع بلاک شماره تلفن باز کنید. در صفحه ی اصلی تلفن خود می توانید آیکون این برنامه را ببینید. پس از کلیک بر روی علامت سه نقطه در بالای صفحه Settings  را انتخاب کنید. روی Block numbers ضربه بزنید. برای آنبلاک کردن شماره ی مورد نظرتان، بر روی علامت منها در کنار آن شماره ضربه بزنید تا از لیست شما حذف شود.

بلاک کردن شماره تلفن اچ تی سی,مسدود کردن شماره تلفن,رفع بلاک شماره تلفنمسدود کردن شماره تلفن به کاربر اجازه می دهد تماس های ورودی ناخواسته و مزاحم را مدیریت کند

>> بلاک کردن شماره تلفن اچ تی سی:

اگر می خواهید شماره ای را در گوشی HTC مسدود کنید، در بخش تماس به تب Call history بروید. سپس روی شماره مدنظرتان به مدت چندین ثانیه نگهدارید و گزینه Block contact یا Block caller را انتخاب کنید. شما می توانید برای بررسی شماره های مسدود شده، آیکون سه نقطه را در گوشه سمت راست بالای نمایشگر لمس کنید.

مسدود کردن شماره تلفن,رفع بلاک شماره تلفن,بلاک کردن شماره در آیفونبلاک کردن شماره تلفن اچ تی سی

برای رفع بلاک شماره تلفن در صفحه ی اصلی تلفن، شماره گیر HTC را باز کنید. سپس در بالای صفحه بر روی علامت سه نقطه کلیک کنید. با ضربه بر روی Blocked contacts می توانید لیست شماره های مسدود شده را ببینید. در این زمان بر روی شماره ی موردنظر ، ضربه بزنید و نگه دارید. سپس آن را آنبلاک کنید و پیام تائید را ok کنید.

>> بلاک کردن شماره تلفن مزاحم در ال جی:

فرآیند مسدود کردن تماس دریافتی توسط ال جی در مقایسه با سایر تولیدکنندگان، آسان تر است. بنابراین با مراجعه به بخش تماس ها تب Call logs را انتخاب کنید. در این زمان با انتخاب شماره مدنظرتان بر روی آیکون سه نقطه در گوشه سمت راست نمایشگر، ضربه بزنید. پس از آن گزینه Block number را انتخاب کنید.

برای خروج شماره ای از بلک لیست خود باید به بخش تماس ها بروید و تب Call logs را در آیکون سه نقطه انتخاب نمایید. پس از آن با ضربه بر روی Call blocking& Decline with message، گزینه Blocked numbers را انتخاب کنید.

>> بلاک کردن شماره تلفن هواوی:

برای مسدود کردن تماس در گوشی های هوآوی، دو راه دارید که در ادامه آورده شده است:

 اگر می خواهید مخاطب خاصی را مسدود کنید، به لیست مخاطبان بروید و مخاطبتان را انتخاب کنید. سپس در پائین نمایشگر گزینه More  را لمس کنید. در آخر، گزینه Add to blacklist را انتخاب نمایید.

شما همچنین می توانید از طریق برنامه مدیریت تماس، شماره مدنظر خود را مسدود کنید. سپس در بخش Phone Manager گزینه ی Blocked را انتخاب نمایید. در این مرحله باید آیکونی را لمس نمایید که در گوشه سمت راست بالای نمایشگر قرار دارد. پس از آن با انتخاب گزینه Numbers blacklist، گزینه Add را فشار دهید.

نحوه بلاک کردن شماره تلفن هواوی,مسدود کردن شماره تلفن,نحوه مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی هواویبلاک کردن شماره تلفن هواوی

>> بلاک شماره در آیفون:

برای هدایت خودکار شماره های ناشناس در لیست مخاطبینتان به پست صوتی در نسخه های ۱۳ و بالاتر از سیستم عامل iOS باید به مسیر Settings> Phone بروید و در آخر، گزینه “Silence Unknown Callers” را فعال کنید.

به منظور بلاک کردن شماره های مزاحم در تمامی نسخه های iOS باید پس از اجرای برنامه Phone بر روی Recent ضربه بزنید.  سپس با انتخاب شماره ی مورد نظرتان، بر روی آیکونی که به شکل “i” است؛ ضربه بزنید.  در این زمان با اسکرول کردن به سمت پایین، گزینه “Block this Caller” را انتخاب کنید.  پس از تائید عملیات، شماره برای همیشه به لیست سیاه تلفن همراه شما وارد میشود.

بلاک کردن شماره گوشی در سامسونگ,بلاک کردن شماره تلفن اچ تی سی,مسدود کردن شماره تلفنبلاک کردن شماره‌های مزاحم در آیفون

مسیر Settings> Phone> Blocked Contacts صرفا به منظور بلاک کردن یکی از شماره های لیست مخاطبینتان میباشد که با انتخاب گزینه “Add New” فعال میشود. در این صفحه، مخاطب هایتان نمایش داده می شوند؛ که پس از انتخاب شماره ی مدنطرتان، آن شماره وارد لیست سیاه می شود. 

نحوه بلاک کردن شماره در آیفون,آموزش تصویری بلاک کردن شماره در آیفون,نحوه مسدود کردن شماره تلفن در آیفونبلاک کردن یکی از شماره‌های لیست مخاطبین در آیفون

برای آنبلاک کردن یک شماره مسدود شده باید به بخش تنظیمات و قسمت Phone بروید. انتخاب گزینه Blocked numbers فهرستی از شماره های مسدود شده را به شما نشان می دهد که در این زمان باید گزینه Edit—گوشه بالا- راست—را لمس کنید. سپس علامت منفی را لمس و Unblock را انتخاب کنید.

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 17
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
ویژه سرپوش