شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۲۷

آموزش تصویری دسته بندی پست های ذخیره شده اینستاگرام

دسته بندی پست های ذخیره شده اینستاگرام,دسته بندی پست های اینستاگرام,دسته بندی پست های سیو شده در اینستاگرامدسته بندی پست های ذخیره شده اینستاگرام یعنی محتوای مربوط به یک موضوع رادر یک بخش میبینید

با استفاده از اینستاگرام می توان با افراد مختلف، ارتباط برقرار کرد. امکان سازمان دهی تصاویر و ویدیوهای ذخیره شده روی اینستاگرام از قابلیت های جدید این اپلیکیشن به شمار میرود که به هایلایت استوری از نظر کاربردی، شباهت دارد.

دسته بندی پست های ذخیره شده اینستاگرام

اینستاگرام، ویژگی های جالب و کاربردی را در به روز رسانی اخیر خود افزوده است. قابلیت های جدید این برنامه اینست که، می توان تصاویر و ویدیوهایی که در اینستاگرام، ذخیره شده را سازمان دهی کرد. باتوجه به کاربردی بودن قابلیت دسته بندی و سازمان دهی ویدیوها و تصاویر اینستاگرام، ولی باز هم اینستاگرام در این باره ، اطلاع رسانی های محدودی دارد. کنجکاوی بعضی از افراد بحدیست که در تلاش برای فهمیدن تمام قابلیت های بهبود یافته یا تغيير یافته در نسخه های جدید برنامه ها هستند تا به این طریق، آن ها را با شما به اشتراک بگذارند.

- کاربران در Guides اینستاگرام، این قابلیت را دارند که در یک بخش، تمام محتوای مربوط به یک موضوع را مشاهده کنند. در یک تب جدید در صفحه پروفایل می توان به پست های مربوط به یک Guides یا راهنما رجوع کرد و چندین پست اینستاگرام و ویدیوی اموزشی است را در این بخش، مشاهده کرد.

- در استوری اینستاگرام و پیام های دایرکت می توان راهنماها را به اشتراک گذاشت.

- در بخش Guides اینستاگرام، محتوایی مثل عکسها ، گالری و ویدیوهایی از پست های کاربران به صورت مجزا تولید شده است. برای رجوع به پست اصلی می توانید هرکدام از این راهنماها را صرفا لمس کنید.

هدف اصلی قابلیت دسته بندی پست های ذخیره شده اینستاگرام

اینستاگرام درواقع با توسعه ی Guide قصد داشت که در حوزه ی سلامت روان، محتوای اموزشی با کیفیت را بازنشر کند و فعالسازی این قابلیت در ابتدا فقط برای چند فرد و سازمان معتبر در این حوزه بود، ولی در حال حاضر دردسترس همه ی عموم قرار دارد.

آموزش دسته بندی پست های ذخیره شده اینستاگرام

زمانیکه یک کاربر، قصد پیدا کردن پست مورد نظرش از میان انبوه پست های شما را دارد با مشکلاتی رو به رو میشود؛ به همین خاطر باید برای جستجو و بررسی محتوا های شما، زمان زیادی را صرف کند که در نتیجه پشیمان میشود و صفحه ی شما را ترک می کند و همین امر، تعداد بازدیدها و بازخورد های ثبت شده برای شما را کاهش می دهد. شما میتوانید پست های خود را بعنوان یک ادمین، دسته بندی کنید تا مخاطبتان بتواند به محتوای موردنظر خود از طریق این دسته بندی ها، دسترسی پیدا کند. برای دسترسی به این آیتم باید مراحل زیر را انجام دهید:

این نکته را در نظر بگیرید که اگر شخصی ویدیو و یا تصاویر آپلود شده اش بر روی اینستاگرام را پاک کند؛ همین فایل هایی که بر روی بوک مارک های شما ذخیره شده؛ نیز پاک خواهد شد. از این رو باید بدانید که درصورت ذخیره ی ویدیو و یا تصویر شخص دیگری، آن شخص در این خصوص به شما اطلاع رسانی نمیکند و متوجه نمیشود که این فایل آپلودی وی توسط شما ذخیره شده است.

دسته بندی پست های ذخیره شده اینستاگرام,آموزش دسته بندی پست ها در اینستاگرام,دسته بندی پست های اینستاگرامیکی از قابلیتهای جدید اینستاگرام، دسته بندی پست های ذخیره شده اینستاگرام میباشد

برای رفع چنین مشکلی باید اینستاگرامتان را به روز رسانی کنید و آخرین نسخه ی موجود، یعنی نسخه ای که در ۱۰٫۱۷ معرفی شده را نصب کنید. فراموش نکنید که ویژگی دسته بندی فیلم ها و ویدیوها در نسخه های قبل از این وجود ندارند. شما میتوانید بوک مارک جدیدی را با استفاده از دو روش مختلف، ایجاد کنید.

۱. ایجاد دسته ی جدید هم زمان با افزودن بوک مارک جدید:

پس از اجرای اپلیکیشن اینستاگرام می توانید پست تصاویر و ویدیوهای دلخواهتان را بر روی گوشی خود ذخیره کنید. تصویر و یا ویدیوهای اینستاگرام را به منظور ذخیره کردن ، بازکنید. در این موقع باید علامت بوک مارک که به یک برگه یادداشت، شباهت دارد را فشار دهید و انگشتتان را بر روی آن نگهدارید تا بوک مارک جدیدی ایجاد شود. سپس نام دسته ای که ایجاد کرده اید ، را انتخاب کنید. پس از وارد کردن نام دسته باید بر روی Done تپ کنید. پس از این کار، دسته ی مورد نظرتان به بوک مارک های شما به صورت اتوماتیک اضافه می شود. پس از انجام این کارها بر روی ویدیو و یا تصویر دلخواهتان، میبینید که به صورت خودکار، تصویر و یا ویدیو به دسته ی جدید اضافه شده است.

چگونه پست های اینستاگرام را دسته بندی کنیم,قابلیت دسته بندی پست ها در اینستاگرام,دسته بندی پست های سیو شده در اینستاگرامآموزش ایجاد دسته بندی پست های ذخیره شده اینستاگرام همزمان با اضافه کردن بوک مارک جدید

۲. ایجاد دسته ی جدید با استفاده از پروفایل:

پس از باز کردن اپلیکیشن اینستاگرام به صفحه ی اکانت خود بروید. در کنار آیکون سه خط یا همبرگر در قسمت بالای صفحه و سمت راست آن، یک آیکون به شکل مثبت(+) وجود دارد که با لمس آیکون پلاس، یک منوی جدید برای شما باز می شود و آیتم های گوناگون را به شما نشان می دهد. با استفاده از این آیتم ها می توانید به مدیریت امور مربوط به استوری ها و هایلایت ها و پست های خود بپردازید و به نحوه ی دلخواه، آن ها را بچینید ولی برای دسته بندی و طبقه بندی پست‌ها باید به آخرین گزینه یا( Guide) مراجعه کنید.

صفحه ای مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده میشود که شامل دو گزینه ی زیر است:

> Places:

Places به شما این قابلیت را می دهد که پست های و محتواهایتان را طبق لوکیشن هایشان بیابید. حتی میتوانید پست هایی به اشتراک گذاشته شده در لوکیشن مدنظرتان توسط دیگران را مشاهده کنید.

> Posts:

شما برای مراجعه به طبقه بندی و دسته بندی پست هایتان باید به قسمت Posts بروید.

دسته بندی پست های اینستاگرام,نحوه دسته بندی پست های ذخیره شده در اینستاگرامنحوه ی ایجاد دسته بندی پست های ذخیره شده اینستاگرام با استفاده از پروفایل

در نوار ابزار نمایش داده شده در پائین صفحه می توانید پست های منتشر شده ی خودتان( your posts) یا پست های منتشر شده ی دیگران که برای خودتان ذخیره کرده اید ( saved) را انتخاب کنید. در صورت رجوع به قسمت saved، قابلیت طبقه بندی پست های ذخیره شده ی شما طبق موضوعات داده میشود تا از این طریق بتوانید ساده تر به آنها دسترسی پیدا کنید که برای خودتان نوعی فعالیت شخصی به شمار میرود ولی اگر می خواهید پست هایتان را دسته بندی کنید در همین صفحه از میان مجموع پست هایتان، پست های مدنظر خود را انتخاب کنید. دقت کنید که با علامت زدن نخستین پست، تبدیل به کاور دسته بندی شما می شود. پس از انتخاب پست های مدنظرتان باید در قسمت چپ بالای صفحه، علامت Next را بزنید.

شما در صفحه جدید باز شده می توانید پست های انتخابیتان را در دسته، تنظیم و مدیریت کنید. برای هر پست در قسمت add title میتوانید یک عنوان مشخص کنید که وارد کردن این قسمت، الزامیست و حتماً باید آنرا انجام بدهید. دسته بندی شما در صفحه جدید، قابل نمایش است. درصورت تمایل به اشتراک گذاری آن در صفحه ی خود باید کادر share را انتخاب کنید و اگر خواستید برای خودتان این دسته بندی را ذخیره کنید؛ در غیر این صورت آنرا انتشار دهید و از گزینه save as draft کمک بگیرید.

چگونه پست های اینستاگرام را دسته بندی کنیم,قابلیت دسته بندی پست ها در اینستاگرامآموزش ایجاد دسته بندی پست های ذخیره شده اینستاگرام با استفاده از پروفایل

دقت کنید که برای این که هر گاید در اینستاگرام را ویرایش کنید؛ باید آن را جداگانه انتخاب کنید. بدین طریق که به بخش Edit Guide از گزینه سه نقطه بروید و هرگونه تغییر مدنظرتان را اعمال کنید. برای قابلیت گاید اینستاگرام، تقریباً تمام امکانات پست‌ها و استوری های اینستاگرام در حالت عادی وجود دارد که از این قابلیت ها می توان به ویرایش، به اشتراک گذاری در خارج از اپلیکیشن، کپی کردن لینک، به اشتراک گذاری در استوری، ارسال در دایرکت و غیره اشاره کرد.

مزایای دسته بندی پست های ذخیره شده اینستاگرام

- قابلیت Guide یا راهنمای اینستاگرام به قسمت دسته بندی یک وبسایت، مشابه است. کسب وکار ها، بلاگر ها و اینفلوئنسرها می توانند محصولات، خدمات و محتوای پیج شان را در دسته های مشخصی با استفاده از این قابلیت قرار دهند تا مخاطبان و مشتریان شان راحتتر بتوانند آن ها را جستجو کنند.

- کاربران با استفاده از قابلیت Guide اینستاگرام می توانند در دسته بندی های خود، محتوای سایر پیج ها را اضافه کنند.

گردآوری: بخش دنیای ذیجیتال سرپوش

  • 16
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
خلاصه داستان زندگی حضرت یحیی,زندگینامه حضرت یحیی,ولادت یحیى زندگینامه حضرت یحیی (ع) و نحوه ی به شهادت رسیدنش

محل تولد:فلسطین

آرامگاه:مسجد جامع اموی

خویشاوندان مهم:زکریا، مریم

پیامبران هم عصر :زکریا، عیسی

پیروان:بنی اسراییل

ادامه
غیاث الدین جمشید کاشانی,زندگینامه غیاث الدین جمشید کاشانی,بیوگرافی غیاث الدین جمشید کاشانی زندگی نامه غیاث الدین جمشید کاشانی، ریاضی‌دان و اخترشناس

تولد:۷۹۰ قمری

محل تولد:کاشان، ایران

درگذشت:۱۹ رمضان ۸۳۲ قمری

محل درگذشت:سمرقند اکنون در ازبکستان

پیشه:ریاضیات، ستاره شناسی

ادامه
آثار المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,آثار هنری المیرا دهقانی بیوگرافی المیرا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

متولد:۵ شهریور ۱۳۷۰ شیراز

محل زندگی:تهران

زمینه فعالیت:سینما و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک:فوق لیسانس صنایع غذایی

شروع فعالیت:۱۳۸۸ تاکنون

ادامه
کایل اسنایدر,بیوگرافی کایل اسنایدر,زندگینامه کایل اسنایدر بیوگرافی کایل اسنایدر و افتخارات این کشتی گیر(+ تصاویر)

نام خانوادگی: اسنایدر

متولد: ایالات متحده آمریکا

زاده:۲۰ نوامبر ۱۹۹۵

قد:۱۸۱

ملیت: آمریکایی

حرفه: ورزش کشتی ازاد

ادامه
ویژه سرپوش