جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۴۰۰۴۹

آموزش تصویری تغییر رمز جیمیل به چند روش

تغییر رمز جیمیل,آموزش تصویری تغییر رمز جیمیل در اندروید,تغییر جیمیلدر هنگام تغییر رمز جیمیل برای افزایش امنیت جیمیل باید از رمز قوی استفاده کنید
یکی از مواردی که نیازمند دقت فراوان میباشد تغيير رمز جیمیل است، حتی به صورت دوره ای باید رمز اکانت جیمیلتان را تغيير دهید. تمامی سرویس هایی که از سمت گوگل ارائه شده، همگی از طریق نام کاربری جیمیل و رمز عبور دردسترس هستند.

تغییر رمز جیمیل

یکی از سرویس ها و خدمات رایگان شرکت مشهور گوگل اینست که جیمیل را به کاربرانش ارائه داده است تا تمامی افراد بتوانند با داشتن یک شماره تلفن و یک گوشی برای ارسال و دریافت ایمیل" electronic mail" از این برنامه کاربردی استفاده کنند. از این رو جیمیل در طول سالیان گذشته یکی از بزرگ ترين اختراعات بشر محسوب میشود که در نحوه زندگی مؤثر بوده است. با این حال قابلیت های مختلفی در طول زمان به این برنامه کاربردی اضافه شده است که طبیعتا صرف راحت تر شدن کاربر می باشد. با این حال یکی از سوالات ممکن برای کاربران جیمیل، تغییر رمز جیمیل میباشد که این فرآیند در طی بروز رسانی های جدید بصری جیمیل، کمی سخت شده است. 

گاهی وقت ها کاربران اکانت جیمیل در بعضی از شرایط میخواهند رمز عبور حساب کاربریشان را تغيير دهند. به عنوان مثال فرض کنید که شما در اکانت خود، یک فعالیت مشکوک را دیده اید و اکنون می خواهید برای تغییر رمز جیمیل( Gmail) یا همان گوگل خود وارد عمل شوید. برای عوض کردن رمز جیمیل یا همان گوگل نباید پروسه پیچیده ای را طی کنید، بلکه به راحتی می توانید آن را تغيير دهید.

راه های تغییر رمز جیمیل

راه های متعددی برای تغییر رمز جیمیل وجود دارد. به عنوان مثال میتوانید با استفاده از کامپیوتر به اکانت جیمیلتان وارد شوید و پس از وارد شدن به حساب کاربری، رمز عبور خود را تغییر دهید. اما در اکثر مواقع قصد دارید رمز عبور حساب کاربریتان را از طریق گوشی هوشمند تغییر دهید که در این وضعیت باید با استفاده از مرورگر گوشیتان به حساب کاربری جیمیلتان وارد شوید و آنرا تغییر دهید یا در صورت فعال بودن حساب گوگلتان، رمز عبور ایمیلتان را از طریق حساب کاربری تغییر دهید.

> آموزش نحوه تغییر رمز جیمیل با صفحه تنظیمات اکانت روی کامپیوتر:

برای تغيير رمز جیمیل خود ابتدا باید با استفاده از آدرس ایمیل و رمز عبور فعلی وارد آن شوید. در صورت فراموش کردن رمز Gmail، باید رمز جیمیل فراموش شده ی خود را بازیابی کنید.

به این منظور ابتدا مرورگرتان را باز کنید و بر روی لینـــکwww.google.com/settings/passwordchange  کلیک کنید تا به صفحه sign in جیمیل وارد شوید. در این مرحله گزینه Continue to sin in  را انتخاب کنید و پس از وارد کردن جیمیلتان، گزینه Next  را انتخاب کنید تا به مرحله ی وارد کردن رمز عبور برسید و گزینه ی Sign in را بعد از وارد کردن رمز عبور انتخاب نمایید.  اکنون وارد صفحه Password میشوید.

آموزش تصویری تغییر رمز جیمیل در اندروید,نحوه تغییر رمز جی میل,تغییر رمز جیمیل در گوشیپس از ورود به لینک google.com/settings/passwordchange دکمه ...Continue to  را بزنید

در منوی تغيير رمز در قسمت New password  رمز جدیدتان را وارد کنید و مجدداً رمز وارد شده را در قسمت Confirm new password  تکرار کنید و گزینه CHANGE PASSWORD  را بزنید تا رمزتان تغيير کند و از این پس با رمز عبور جدید به ایمیلتان وارد شوید. پس از وارد شدن به صفحه جدید، در قسمت Recently used devices  لیست گوشی های که از ایمیلتان استفاده می کنند را ببینید.

,راه های تغییر رمز جی میل,آموزش تغییر رمز جیمیل,تغییر رمز جیمیل,تغییر رمز جیمیل فراموش شدهبرای تغییر  رمز جیمیل، در قسمت New password و Confirm new password رمز جدید را وارد کنید

> آموزش تغییر رمز جیمیل  از طریق  Gmail Inbox:

امکان تغییر رمز جیمیل قبلا فقط در نسخه تحت وب امکان پذیر بود و بدون مرورگر قابلیت تغییر رمز gmail وجود نداشت. سپس این قابلیت پس از ظهور دستیار هوشمند گوگل فراهم شد تا بتوانید به کمک این دستیار هوشمند، رمز اکانت جیمیلتان را تغییر دهید. برای تغییر رمز عبور ایمیل توسط خود نرم‌افزار جیمیل باید آخرین نسخه ی آنرا بروز کنید و در ادامه مراحل زیر را انجام دهید:

برای تغيير رمز عبور خود از این روش، باید ابتدا اپلیکیشن جیمیل را باز کنید و از منوی کنار صفحه به منوی تنظیمات بروید. لیست ایمیل هایی که در این قسمت وارد کرده بودید را در این صفحه به شما نشان میدهد. هر کدام از ایمیلها که می خواهید رمز عبورش را تغییر دهید، انتخاب کنید و به گزینه ی My Account بروید. ۳ گزینه در صفحه ی باز شده می بینید که یکی از آنها گزینه ی Sign- in& Security میباشد که این گزینه مربوط به تغییر رمز عبور جیمیلتان است. آن را انتخاب کنید.

آموزش تغییر رمز جیمیل,تغییر رمز جیمیل,تغییر رمز جیمیل فراموش شده,تغییر جیمیلبرای تغيير رمز جیمیل در منوی تنظیمات، ایمیلتان را در لیست ایمیلها انتخاب و به My Account بروید

گزینه ی Password را در صفحه ی باز شده انتخاب نمایید. فراموش نکنید که می توانید  در این قسمت، تائید دو مرحله ای جیمیل خود را نیز فعال یا غیر فعال کنید. اینک برای تغییر رمز جیمیلتان، در کادر های New password  و Confirm New password رمز عبور جدید را وارد کنید تا رمز عبورتان عوض شود. در نهایت پس از این که دکمه ی  Change Password  را زدید، رمز جیمیل در گوشی شما با موفقیت تغییر می کند و از اکانتتان خارج خواهید شد. بعد از انجام این مراحل باید با استفاده از رمز جدیدی که برای Gmail در نظر گرفتید مجددا در گوشی خود وارد اکانت شوید.

تغییر رمز جیمیل در گوشی,راه های تغییر رمز جی میل,آموزش تغییر رمز جیمیلبرای تغییر رمز جیمیل، رمز عبور جدید را در New password  و Confirm New password وارد کنید

> تغییر رمز عبور جیمیل از صفحه ی خانه Google:

برای اینکه رمز عبور جیمیل خود را تغییر دهید، اولین و ساده ترین راه، مراجعه به وب سایت گوگل و صفحه ی اصلی آن می باشد. سپس روی آیکون Sign In  در گوشه ی بالای صفحه کلیک کنید. در صفحه ی ورود به حساب کاربری می توانید با استفاده از شماره تلفن یا ایمیل وارد شوید. بنابراین ایمیلتان را وارد کنید و روی NEXT  کلیک کنید. در این مرحله باید رمز عبور را وارد کنید و NEXT  را انتخاب کنید. پس از وارد شدن به حساب کاربری گوگل، به صفحه ی خانه برمی گردید و این بار عکس پروفایل شما در گوشه ی بالای صفحه، نمایش داده می شود. روی آن کلیک کنید و سپس روی دکمه ی My Account  در کادر باز شده کلیک کنید.

تغییر رمز جیمیل در گوشی,راه های تغییر رمز جی میل,آموزش تغییر رمز جیمیلبرای تغییر رمز جیمیل، نام و پسورد را وارد کرده و در قسمت پروفایلتان روی My Account کلیک کنید

در صفحه ی بعدی و در بخش Sign In& Security باید گزینه ی Signing In To Google  را انتخاب کنید. در این صفحه روی گزینه ی Password  کلیک کنید. برای تائید هویت، صفحه ای به شما نشان داده می شود و رمز عبور از شما پرسیده می شود. در واقع اگر رمز عبور در این مرحله پرسیده نشد، احتمالا شخص دیگری از کامپیوتر دیگری که روشن مانده و شما در حساب گوگلی خود وارد شده اید، بتواند رمز عبوتان را تغییر دهد. بدین ترتیب گوگل برای یک مرتبه ی دیگر رمز عبور را به منظور حفظ امنیت، سؤال می کند.

نحوه تغییر رمز جی میل,تغییر رمز جیمیل در گوشی,راه های تغییر رمز جی میلبرای تغییر رمز جیمیل در Sign In& Security گزینه ..Signing In را انتخاب و روی Password کلیک کنید

رویدادهای بعد از تغییر رمز جیمیل

درصورت تغییر یا بازنشانی تغییر رمز جیمیل، در همه جا از سیستم خارج میشوید، غیراز :

- دستگاه هایی که هنگام ورود به سیستم برای تائید هویتتان از آنها استفاده می کنید.

- بعضی از دستگاه هایی که به برنامه های شخص ثالث در آنها اجازه دسترسی به حساب را داده اید.

نکاتی در رابطه با تغییر رمز جیمیل

* در انتخاب رمز عبور برای افزایش امنیت جیمیل باید از رمز قوی استفاده کنید. برای انتخاب یک رمز عبور قوی برای جیمیل، بهترین راه اینست که از کاراکترهایی همچون اعداد، حروف کوچک، حروف بزرگ و کاراکترهای خاص مانند@ .#!% و… استفاده کنید. درصورتی که میترسید که رمزتان را فراموش کنید، میتوانید از رموز معنادار استفاده کنید. به طورمثال اگر نام شما علی است و شماره تلفن شما ۰۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹ است میتوانید از یک رمز ترکیبی از تمامی موارد فوق مانند [email protected] l! استفاده کنید.

نحوه تغییر رمز جی میل,تغییر رمز جیمیل در گوشی,راه های تغییر رمز جی میلیکی از راهکارهای ساخت رمز قوی برای تغییر رمز جیمیل، استفاده از نرم‌افزار های ساخت پسورد است

* اگر رمز عبور خود را فراموش میکنید، بهترین راه اینست که برای مرورگر خود از افزونه هایی مانند LastPass  استفاده کنید. در نهایت، رمزتان هرچه باشد گاهی وقت ها با یک اشتباه یا مهندسی اجتماعی ساده بدست فرد دیگری می افتد. بنابراین برترین راه استفاده از قابلیت Two- Step Verification می باشد. اگر این قابلیت را فعال کنید حتی اگر کسی رمز اکانت جیمیلتان را داشته باشد، بدون این که کد ارسال شده برای شما از طریق SMS را داشته باشد، نمیتواند به حساب جیمیلتان وارد شود. یکی از راهکارهای ساخت رمز قوی، استفاده از نرم‌افزار های ساخت پسورد مثل Password Generator Professional میباشد .

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 18
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
عکس پدرام شریفی با همسرش,فیلم های پدرام شریفی,عکس های پدرام شریفی بیوگرافی پدرام شریفی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تولد:۱۱ مرداد۱۳۶۶

زمینه فعالیت: بازیگر

محل تولد: تهران

سال های فعالیت: ۱۳۸۸- اکنون

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
ویژه سرپوش