شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۱۳۹

معرفی کامل چت جی پی تی

چت جی پی تی,چت جی پی تی چیست,ChatGPT چیستچت جی پی تی یک چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی است
چت باتی به نام« ChatGPT» بعنوان یکی از مدل های هوش مصنوعی محسوب میشود. این چت بات توسط OpenAI توسعه یافته است. درواقع OpenAI  به استارتاپی میگویند که ایلان ماسک از بنیان گذاران آن به شمار می رود.

چت جی پی تی

ChatGPT یک چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی است که توانایی پاسخ دهی به هر سوالی را دارد. این پلتفرم میتواند در حوزه های تخصصی مثل فیزیک، ریاضی و برنامه نویسی و امنیت و شبکه و … مسائل ها و مباحث مختلف را درک کند و جواب سوالات تخصصی را بدهد، یکی از مزایای چت جی پی تی، کمک به کسب و کارهاست تا از این طریق، خدمات مشتری را خودکار کنند و به ارائه تجربه شخصی بپردازند.

به ابزار ارزشمند برای هر کسب و کاری که قصد بهبود تجربه مشتری خود را دارد، چت جی پی تی میگویند. ChatGPT که توسط OpenAI توسعه یافته است یک مدل زبانی پیشرفته می باشد. این ربات برای تولید پاسخ های مشابه انسان از تکنیک های پیشرفته یادگیری ماشینی استفاده می کند؛ این فناوری می تواند طیف گسترده ای از صنایع را تغيير دهد که از آن ها می توان به خدمات مشتری و تولید محتوا اشاره کرد. همچنین این فناوری از چنین قابلیتی برخوردار است که ماشین ها را قادر سازد تا به روش شهودی تر، زبان انسان را درک کنند و به آن پاسخ دهند.

تاریخچه چت جی پی تی

اوپن ای آی در ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ در سانفرانسیسکو توانست چت جی پی تی را راه اندازی کند. افراد فعال در این شرکت، شامل« ایلان ماسک»،« گرک براکمن»،« ایلیا ساتسکور» و« وویج زارمبا» بودند که توانستند این چت بات خارق العاده رابه وجود آورند. در حال حاضر ، این سرویس به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است ولی برنامه هایی از این سرویس برای کسب درامد فراهم شدهاست. البته باتوجه به دسترسی رایگان به این سرویس، امکان دسترسی به آن در ایران وجود ندارد و نیازمند نرم افزارهای عبور از تحریم و شماره تلفن مجازی کشورهای دیگر می باشد. اوپن ای آی در تاریخ ۴ دسامبر، تخمین زد که تعداد کاربران چت جی پی تی، تاکنون بیش از یک میلیون کاربر می باشد و در ۱۵ دسامبر ۲۰۲۲ نوشت که« این سرویس، گاهی اوقات از دسترس خارج می شود ».

برنامه چت جی پی تی,معایب چت جی پی تی,سایت چت جی پی تیچت جی پی تی توسط شرکت OpenAI در سان‌فرانسیسکو طراحی شده است

امکانات چت جی پی تی

چت جی پی تی می تواند به عنوان یک پلتفرم خدمات زبان برای بخش های مختلف صنعت، مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه با کاربردهای مهم آن اشنا شوید:

- ترجمه:

چت جی پی تی، قابلیت ترجمه ی متون به زبان های مختلف را دارد.

- تلاش برای جواب:

چت جی پی تی میتواند به سوالات کاربران، پاسخ دهد.

- خدمات ربات تلگرام:

از دیگر کاربردهای چت جی پی تی می توان به استفاده از آن به عنوان ربات در پلتفرم تلگرام به منظور خدمات مختلفی ازجمله پاسخ به سوالات مشتریان، جواب به درخواست های کاربران و غیره اشاره کرد.

- تولید محتوا:

چت جی پی تی، قادر به تولید محتوای متنی نظیر پست های بلاگ، خبرها، توضیحات محصولات، توضیحات برنامه ها و غیره می باشد.

- بازیابی اطلاعات:

چت جی پی تی میتواند اطلاعات موردنظر کاربران را بعنوان یک پلتفرم بازیابی اطلاعات، در اختیارشان قرار دهد.

روند پاسخ دادن چت جی پی تی به سوالات

چت جی پی تی، مجموعه گسترده ای از اطلاعات را در شبکه داده های خود ذخیره کرده و می تواند مانند یک انسان به سوالات و درخواست کاربران پاسخ دهد. انجام چنین پروسه ای به صورت زیر میباشد :

کاربر در یک باکس، سؤال خود را تایپ می کند. پس از پذیرفته شدن این نوشته در برنامه، مرحله تجزیه و آنالیز جمله، ساختار آن و کلمات شروع می شود. نوشته کدگذاری می شود تا به بررسی تمام خروجی های ممکن بپردازد. سرانجام، چت GPT مناسب ترین جواب را ارسال می کند که قالبش به شکل متن است.

مزایای چت جی پی تی,ChatGPT چیست,چت جی پی تی چیست,نرم افزار چت جی پی تیچت جی پی تی یک مدل زبانی پیشرفته است

توجه داشته باشید که کیفیت ورودی و خروجی با یکدیگر، رابطه مستقیمی دارند؛ بنابراین درصورت واضحتر مطرح کردن سوالاتتان، طبیعتاً جواب های مرتبط تری دریافت می کنید.

رقابت مایکروسافت با گوگل

پس از اعلام مایکروسافت، مبنی بر این که از چت جی پی تی در موتور جستجوی بینگ استفاده خواهد کرد، بیش از یک میلیون نفر در طول مدت ۴۸ ساعت میخواستند به نسخه ی جدید موتور جست وجوی بینگ، دسترسی پیدا کنند. گوگل هم از سرویس هوش مصنوعی مشابهی رونمایی کرد که به آن بارد می گفتند. طبق گفته ی مدیرعامل گوگل به نام سوندار پیچای، از بارد به عنوان یک سرویس هوش مصنوعی آزمایشی مکالمه محور یاد میشود که قادر است سؤالات کاربران را پاسخ دهد و در مکالمات شرکت کند. امروزه گروه کوچکی از کاربران می توانند بارد را مشاهده کنند ولی در هفته های آینده به صورت گسترده تر دردسترس عموم مردم قرار میگیرد.

نحوه عضو شدن در چت جی پی تی

شما می توانید با وب سایت، از چت جی پی تی بهره مند شوید. بدین منظور، حتماً به یک گوشی قدرتمند نیاز ندارید بلکه صرفا به یک مرورگر نیاز دارید. با این که نمی توانید در چت جی پی تی با شماره ایرانی عضو شوید ولی ممکن است که مجوز نام نویسی در آن با استفاده از شماره مجازی و ای پی کشوری دیگر را داشته باشید. لذا نحوه عضو شدن در چت جی پی تی به صورت زیر میباشد :

وارد وب سایت چت جی پی تی شوید.( هنوز اپلیکیشنی برای این برنامه توسط Open AI، طراحی نشده است؛ بنابراین انتظار دانلود چت جی پی تی را نداشته باشید.) پس از ضربه بر روی “Try ChatGPT”، ایمیلتان را وارد کنید.

لینک ارسال شده به این ایمیل را تائید کنید. پس از وارد کردن نام و نام خانوادگی خود باید شماره موبایل غیر ایرانی خود را بنویسید.( شماره مجازی خارجی یا فردی مقیم کشورهای دیگر) شما به راحتی می توانید از این ربات چت استفاده کنید و در آن عضو شوید. تنها محدودیتی که اینک وجود دارد ، استفاده از آنرا برای ما سخت می کند.

برنامه ChatGPT,کاربردهای ChatGPTچت جی پی تی می‌تواند متون را به زبان‌های مختلف ترجمه کند

نسخه پولی ChatGPT Plus

زمانی که چت جی پی تی محبوبیت پیدا کرد، سازنده اش تصمیم به رونمایی از نسخه پلاس یا پولی آن گرفت. از مهم ترین ویژگی ChatGPT Plus میتوان به اولویت دسترسی به این پلتفرم فوق هوشمند اشاره کرد. همچنین برخی از محدودیت ها در این نسخه رفع شده و سرعت پاسخ دهی به سؤالات نیز بیشتر است.

تفاوت بین ChatGPT و موتور جستجو

هدف از ایجاد چت جی پی تی، گفت و گو با کاربر میباشد ولی یک موتور جستجو با فهرست کردن صفحات وب در اینترنت، به کاربر کمک کند تا اطلاعات درخواستی اش را پیدا کند، همچنین توانایی جستجوی اینترنت را برای اطلاعات ندارد و به جای آن از اطلاعاتی برای تولید پاسخ استفاده می کند که از اموزش داده ها فراگرفته است.

بررسی آینده ChatGPT

چت جی پی تی برای توسعه دهندگان بلاکچین به عنوان یک ابزار قدرتمند شناخته میشود که میتوانند از آن برای ساده کردن فرآیند توسعه و تعامل با جامعه استفاده کنند. چت جی پی تی به آن ها کمک کند تا در زمان و تلاش خود صرفه جویی کنند و کیفیت کارشان را بالا ببرند. همانگونه که فناوری بلاکچین، تکامل می یابد، ممکن است که موارد استفاده چت جی پی تی در این زمینه گسترش یابد.

مزایای چت جی پی تی

استفاده از چت جی پی تی، مزایای بسیاری دارد که عبارتند از:

>> پاسخگویی سریع:

چت جی پی تی، قادر به پاسخگویی سریع و لحظه ای است؛ یعنی برای دریافت پاسخ، نیازی نیست که منتظر بمانید بلکه میتوانید با سرعت بیشتری، سوالاتتان را بپرسید و از آنها پاسخ بگیرید.

چت جی پی تی چیست,نرم افزار چت جی پی تی,نحوه ثبت نام در چت جی پی تیچت جی پی تی می‌تواند محتوای متنی تولید کند

>> در دسترس بودن همیشگی:

یکی از مزایای چت جی پی تی اینست که امکان دسترسی به آن بطور مداوم در هر زمان و مکانی وجود دارد. به این ترتیب، اگر سوالی داشتید که می خواهید فورا جواب آن را بگیرید، توصیه میشود که از چت جی پی تی استفاده کنید و پاسختان را دریافت کنید.

>> دسترسی آسان به اطلاعات قبلی:

شما با استفاده از چت جی پی تی می توانید دسترسی آسانی به تاریخچه گفتگویتان داشته باشید و به پرسش ها و پاسخ هایی قبلی خود مراجعه کنید.

>> حفظ حریم شخصی:

چت جی پی تی، قابلیت حفظ حریم شخصی را به شما می دهد و همچنین می توانید با مشاور یا پاسخگویتان به آسانی ارتباط برقرار کنید.

مزایای چت جی پی تی,ChatGPT چیست,چت جی پی تی چیستنمونه اولیه چت جی پی تی در ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ در دسترس عموم قرار گرفت

>> تنوع در موضوعات:

چت جی پی تی درخصوص موضوعات مختلفی پاسخگویی می کند که از آن ها می توان به سوالات پزشکی، مشاوره شغلی، سوالات فنی و تکنیکی و غیره اشاره کرد.

معایب چت جی پی تی

> شما نمیتوانید به چت جی پی تی در ایران به سادگی، دسترسی پیدا کنید.

> گاهی اوقات پاسخ های چت جی پی تی، اشتباه است ولی لحن بیان متقاعدکننده ی آن بگونه ایست که کاربر متوجهش نمی شود. احتمال دارد که تشخیص این مسأله بسته به سطح دانش کاربر، سخت باشد.

نحوه کار با چت جی پی تی,امکانات چت جی پی تیچت جی پی تی درکی عمیقی را از زبان نوشتاری ارائه می‌دهد

> احتمال قفل کردن چت جی پی تی در برخی از مواقع وجود دارد؛ یعنی نمی داند چه پاسخی را چگونه به شما بدهد اما نکته جالب تر اینست که تنها با تغيير یک یا دو کلمه در سؤال تان پاسخ را تولید می کند.

> در صورت استفاده ی زیاد از چت جی پی تی، متوجه الگوها و اصطلاحات خاص تکراری می شوید. این اتفاق، باعث تولید محتواهای تکراری میشود.

> در حال حاضر می توانید از چت جی پی تی به صورت رایگان استفاده کنید و علت استفاده ی زیاد از آن، همین موضوع میباشد که کاربر، گاهی اوقات ۴ ساعت منتظر میماند.

مزایای چت جی پی تی,معایب چت جی پی تی,ChatGPT چت جی پی تی در ایران به سادگی قابل دسترس نیست

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 9
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
ویژه سرپوش