سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۱۳۹

معرفی کامل چت جی پی تی

چت جی پی تی,چت جی پی تی چیست,ChatGPT چیستچت جی پی تی یک چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی است
چت باتی به نام« ChatGPT» بعنوان یکی از مدل های هوش مصنوعی محسوب میشود. این چت بات توسط OpenAI توسعه یافته است. درواقع OpenAI  به استارتاپی میگویند که ایلان ماسک از بنیان گذاران آن به شمار می رود.

چت جی پی تی

ChatGPT یک چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی است که توانایی پاسخ دهی به هر سوالی را دارد. این پلتفرم میتواند در حوزه های تخصصی مثل فیزیک، ریاضی و برنامه نویسی و امنیت و شبکه و … مسائل ها و مباحث مختلف را درک کند و جواب سوالات تخصصی را بدهد، یکی از مزایای چت جی پی تی، کمک به کسب و کارهاست تا از این طریق، خدمات مشتری را خودکار کنند و به ارائه تجربه شخصی بپردازند.

به ابزار ارزشمند برای هر کسب و کاری که قصد بهبود تجربه مشتری خود را دارد، چت جی پی تی میگویند. ChatGPT که توسط OpenAI توسعه یافته است یک مدل زبانی پیشرفته می باشد. این ربات برای تولید پاسخ های مشابه انسان از تکنیک های پیشرفته یادگیری ماشینی استفاده می کند؛ این فناوری می تواند طیف گسترده ای از صنایع را تغيير دهد که از آن ها می توان به خدمات مشتری و تولید محتوا اشاره کرد. همچنین این فناوری از چنین قابلیتی برخوردار است که ماشین ها را قادر سازد تا به روش شهودی تر، زبان انسان را درک کنند و به آن پاسخ دهند.

تاریخچه چت جی پی تی

اوپن ای آی در ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ در سانفرانسیسکو توانست چت جی پی تی را راه اندازی کند. افراد فعال در این شرکت، شامل« ایلان ماسک»،« گرک براکمن»،« ایلیا ساتسکور» و« وویج زارمبا» بودند که توانستند این چت بات خارق العاده رابه وجود آورند. در حال حاضر ، این سرویس به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است ولی برنامه هایی از این سرویس برای کسب درامد فراهم شدهاست. البته باتوجه به دسترسی رایگان به این سرویس، امکان دسترسی به آن در ایران وجود ندارد و نیازمند نرم افزارهای عبور از تحریم و شماره تلفن مجازی کشورهای دیگر می باشد. اوپن ای آی در تاریخ ۴ دسامبر، تخمین زد که تعداد کاربران چت جی پی تی، تاکنون بیش از یک میلیون کاربر می باشد و در ۱۵ دسامبر ۲۰۲۲ نوشت که« این سرویس، گاهی اوقات از دسترس خارج می شود ».

برنامه چت جی پی تی,معایب چت جی پی تی,سایت چت جی پی تیچت جی پی تی توسط شرکت OpenAI در سان‌فرانسیسکو طراحی شده است

امکانات چت جی پی تی

چت جی پی تی می تواند به عنوان یک پلتفرم خدمات زبان برای بخش های مختلف صنعت، مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه با کاربردهای مهم آن اشنا شوید:

- ترجمه:

چت جی پی تی، قابلیت ترجمه ی متون به زبان های مختلف را دارد.

- تلاش برای جواب:

چت جی پی تی میتواند به سوالات کاربران، پاسخ دهد.

- خدمات ربات تلگرام:

از دیگر کاربردهای چت جی پی تی می توان به استفاده از آن به عنوان ربات در پلتفرم تلگرام به منظور خدمات مختلفی ازجمله پاسخ به سوالات مشتریان، جواب به درخواست های کاربران و غیره اشاره کرد.

- تولید محتوا:

چت جی پی تی، قادر به تولید محتوای متنی نظیر پست های بلاگ، خبرها، توضیحات محصولات، توضیحات برنامه ها و غیره می باشد.

- بازیابی اطلاعات:

چت جی پی تی میتواند اطلاعات موردنظر کاربران را بعنوان یک پلتفرم بازیابی اطلاعات، در اختیارشان قرار دهد.

روند پاسخ دادن چت جی پی تی به سوالات

چت جی پی تی، مجموعه گسترده ای از اطلاعات را در شبکه داده های خود ذخیره کرده و می تواند مانند یک انسان به سوالات و درخواست کاربران پاسخ دهد. انجام چنین پروسه ای به صورت زیر میباشد :

کاربر در یک باکس، سؤال خود را تایپ می کند. پس از پذیرفته شدن این نوشته در برنامه، مرحله تجزیه و آنالیز جمله، ساختار آن و کلمات شروع می شود. نوشته کدگذاری می شود تا به بررسی تمام خروجی های ممکن بپردازد. سرانجام، چت GPT مناسب ترین جواب را ارسال می کند که قالبش به شکل متن است.

مزایای چت جی پی تی,ChatGPT چیست,چت جی پی تی چیست,نرم افزار چت جی پی تیچت جی پی تی یک مدل زبانی پیشرفته است

توجه داشته باشید که کیفیت ورودی و خروجی با یکدیگر، رابطه مستقیمی دارند؛ بنابراین درصورت واضحتر مطرح کردن سوالاتتان، طبیعتاً جواب های مرتبط تری دریافت می کنید.

رقابت مایکروسافت با گوگل

پس از اعلام مایکروسافت، مبنی بر این که از چت جی پی تی در موتور جستجوی بینگ استفاده خواهد کرد، بیش از یک میلیون نفر در طول مدت ۴۸ ساعت میخواستند به نسخه ی جدید موتور جست وجوی بینگ، دسترسی پیدا کنند. گوگل هم از سرویس هوش مصنوعی مشابهی رونمایی کرد که به آن بارد می گفتند. طبق گفته ی مدیرعامل گوگل به نام سوندار پیچای، از بارد به عنوان یک سرویس هوش مصنوعی آزمایشی مکالمه محور یاد میشود که قادر است سؤالات کاربران را پاسخ دهد و در مکالمات شرکت کند. امروزه گروه کوچکی از کاربران می توانند بارد را مشاهده کنند ولی در هفته های آینده به صورت گسترده تر دردسترس عموم مردم قرار میگیرد.

نحوه عضو شدن در چت جی پی تی

شما می توانید با وب سایت، از چت جی پی تی بهره مند شوید. بدین منظور، حتماً به یک گوشی قدرتمند نیاز ندارید بلکه صرفا به یک مرورگر نیاز دارید. با این که نمی توانید در چت جی پی تی با شماره ایرانی عضو شوید ولی ممکن است که مجوز نام نویسی در آن با استفاده از شماره مجازی و ای پی کشوری دیگر را داشته باشید. لذا نحوه عضو شدن در چت جی پی تی به صورت زیر میباشد :

وارد وب سایت چت جی پی تی شوید.( هنوز اپلیکیشنی برای این برنامه توسط Open AI، طراحی نشده است؛ بنابراین انتظار دانلود چت جی پی تی را نداشته باشید.) پس از ضربه بر روی “Try ChatGPT”، ایمیلتان را وارد کنید.

لینک ارسال شده به این ایمیل را تائید کنید. پس از وارد کردن نام و نام خانوادگی خود باید شماره موبایل غیر ایرانی خود را بنویسید.( شماره مجازی خارجی یا فردی مقیم کشورهای دیگر) شما به راحتی می توانید از این ربات چت استفاده کنید و در آن عضو شوید. تنها محدودیتی که اینک وجود دارد ، استفاده از آنرا برای ما سخت می کند.

برنامه ChatGPT,کاربردهای ChatGPTچت جی پی تی می‌تواند متون را به زبان‌های مختلف ترجمه کند

نسخه پولی ChatGPT Plus

زمانی که چت جی پی تی محبوبیت پیدا کرد، سازنده اش تصمیم به رونمایی از نسخه پلاس یا پولی آن گرفت. از مهم ترین ویژگی ChatGPT Plus میتوان به اولویت دسترسی به این پلتفرم فوق هوشمند اشاره کرد. همچنین برخی از محدودیت ها در این نسخه رفع شده و سرعت پاسخ دهی به سؤالات نیز بیشتر است.

تفاوت بین ChatGPT و موتور جستجو

هدف از ایجاد چت جی پی تی، گفت و گو با کاربر میباشد ولی یک موتور جستجو با فهرست کردن صفحات وب در اینترنت، به کاربر کمک کند تا اطلاعات درخواستی اش را پیدا کند، همچنین توانایی جستجوی اینترنت را برای اطلاعات ندارد و به جای آن از اطلاعاتی برای تولید پاسخ استفاده می کند که از اموزش داده ها فراگرفته است.

بررسی آینده ChatGPT

چت جی پی تی برای توسعه دهندگان بلاکچین به عنوان یک ابزار قدرتمند شناخته میشود که میتوانند از آن برای ساده کردن فرآیند توسعه و تعامل با جامعه استفاده کنند. چت جی پی تی به آن ها کمک کند تا در زمان و تلاش خود صرفه جویی کنند و کیفیت کارشان را بالا ببرند. همانگونه که فناوری بلاکچین، تکامل می یابد، ممکن است که موارد استفاده چت جی پی تی در این زمینه گسترش یابد.

مزایای چت جی پی تی

استفاده از چت جی پی تی، مزایای بسیاری دارد که عبارتند از:

>> پاسخگویی سریع:

چت جی پی تی، قادر به پاسخگویی سریع و لحظه ای است؛ یعنی برای دریافت پاسخ، نیازی نیست که منتظر بمانید بلکه میتوانید با سرعت بیشتری، سوالاتتان را بپرسید و از آنها پاسخ بگیرید.

چت جی پی تی چیست,نرم افزار چت جی پی تی,نحوه ثبت نام در چت جی پی تیچت جی پی تی می‌تواند محتوای متنی تولید کند

>> در دسترس بودن همیشگی:

یکی از مزایای چت جی پی تی اینست که امکان دسترسی به آن بطور مداوم در هر زمان و مکانی وجود دارد. به این ترتیب، اگر سوالی داشتید که می خواهید فورا جواب آن را بگیرید، توصیه میشود که از چت جی پی تی استفاده کنید و پاسختان را دریافت کنید.

>> دسترسی آسان به اطلاعات قبلی:

شما با استفاده از چت جی پی تی می توانید دسترسی آسانی به تاریخچه گفتگویتان داشته باشید و به پرسش ها و پاسخ هایی قبلی خود مراجعه کنید.

>> حفظ حریم شخصی:

چت جی پی تی، قابلیت حفظ حریم شخصی را به شما می دهد و همچنین می توانید با مشاور یا پاسخگویتان به آسانی ارتباط برقرار کنید.

مزایای چت جی پی تی,ChatGPT چیست,چت جی پی تی چیستنمونه اولیه چت جی پی تی در ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ در دسترس عموم قرار گرفت

>> تنوع در موضوعات:

چت جی پی تی درخصوص موضوعات مختلفی پاسخگویی می کند که از آن ها می توان به سوالات پزشکی، مشاوره شغلی، سوالات فنی و تکنیکی و غیره اشاره کرد.

معایب چت جی پی تی

> شما نمیتوانید به چت جی پی تی در ایران به سادگی، دسترسی پیدا کنید.

> گاهی اوقات پاسخ های چت جی پی تی، اشتباه است ولی لحن بیان متقاعدکننده ی آن بگونه ایست که کاربر متوجهش نمی شود. احتمال دارد که تشخیص این مسأله بسته به سطح دانش کاربر، سخت باشد.

نحوه کار با چت جی پی تی,امکانات چت جی پی تیچت جی پی تی درکی عمیقی را از زبان نوشتاری ارائه می‌دهد

> احتمال قفل کردن چت جی پی تی در برخی از مواقع وجود دارد؛ یعنی نمی داند چه پاسخی را چگونه به شما بدهد اما نکته جالب تر اینست که تنها با تغيير یک یا دو کلمه در سؤال تان پاسخ را تولید می کند.

> در صورت استفاده ی زیاد از چت جی پی تی، متوجه الگوها و اصطلاحات خاص تکراری می شوید. این اتفاق، باعث تولید محتواهای تکراری میشود.

> در حال حاضر می توانید از چت جی پی تی به صورت رایگان استفاده کنید و علت استفاده ی زیاد از آن، همین موضوع میباشد که کاربر، گاهی اوقات ۴ ساعت منتظر میماند.

مزایای چت جی پی تی,معایب چت جی پی تی,ChatGPT چت جی پی تی در ایران به سادگی قابل دسترس نیست

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 9
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش