سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۱۰۰۹۱

آشنایی با ابزار ساخت تصاویر با هوش مصنوعی

ساخت تصاویر با هوش مصنوعی,ابزارهای تبدیل متن به عکسبه واسطه ساخت تصاویر با هوش مصنوعی می‌توانید طراحی سایت و ... انجام دهید
امروزه کاربردهای هوش مصنوعی دائما در حال گسترش است و خلق تصاویر و آثار شبه هنری از جالب ترین موارد استفاده از آن می باشد. هم اکنون کاربران میتوانند از ابزارهای هوش مصنوعی تبدیل متن به عکس به شکل رایگان یا پولی استفاده کنند. در این مطلب از سرپوش تعدادی از ابزارهای تبدیل متن به عکس آورده شده است.

ساخت تصاویر با هوش مصنوعی

تعداد کمی از هوش های مصنوعی تبدیل نوشته به عکس در اوایل سال ۲۰۲۲ به صورت عمومی دردسترس عموم قرار گرفت ولی این شرایط با انتشار نسخه آزمایشی ابزار DALL- E 2 فرق کرد و پس از گذشت مدتی ابزار Stable Diffusion منتشر شد. به همین منظور، تعداد زیادی از وب سایت ها و اپلیکیشن ها ارائه شده اند که برخی از آنها به صورت رایگان، امکاناتشان را عرضه می کنند.

کاربردهای ساخت عکس با هوش مصنوعی

شما می توانید به واسطه ساخت عکس با هوش مصنوعی ، به انجام بسیاری از کارهای روزمره خود برای طراحی سایت، پست اینستاگرام، طراحی لوگو، کارت ویزیت و … بپردازید. هوش مصنوعی دارای مزایایی ازجمله متنوع، سریع و پیشرفته می باشد. شما برای ساخت تصویر با هوش مصنوعی باید زمان کمی را اختصاص دهید. حتی میتوانید یک اثر هنری را با استفاده از هوش مصنوعی خلق کنید.

ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای تبدیل متن به عکس

سایت هایی که با استفاده از هوش مصنوعی ، از قابلیت خوبی برخوردارند؛ می توانند نقاشی های فوق العاده ای را بر اساس خواسته ی شما بکشند.

>> ابزار ساخت تصویر DALL- E 2:

یکی از محصولات لابراتوار تحقیقاتی OpenAI، هوش مصنوعی DALL- E 2 میباشد و یکی از بنیان گذاران آن ایلان ماسک است.

توانایی این هوش مصنوعی در تبدیل نوشته به عکس های واقع گرایانه باعث شد تا توجه رسانه ها به او جلب شود و همچنین موجب متمرکز شدن افکار عمومی بر قابلیت های خود گردید. هنگامی که افراد معدودی میتوانستند از ابزار DALL- E 2 استفاده کنند، خلق یک تصویر از راکون( فضانورد) با بازتاب جهان در کلاه فضانوردی او توانست سر و صدای زیادی بپا کند

ربات ساخت عکس با هوش مصنوعیساخت تصویر با هوش مصنوعی وقت چندانی از شما نمی‌گیرد

در واقع هوش مصنوعی DALL- E 2، این قابلیت را دارد که نوشته های کوتاه را به عکس های نسبتا واقع گرایانه تبدیل کند و کم تر از رقبایش به توضیحات دستوری تکمیلی نیاز دارد؛ بخاطر همین، استفاده از این ابزار بسیار آسان است و می تواند با کم ترین تلاش، بهترین نتیجه را برای کاربران فراهم سازد. هوش مصنوعی DALL- E 2، با وجود مزایایی که دار؛ امکان د دسترسی سریع به آن وجود ندارد و علاقه مندان باید برای مدت نسبتاً طولانی در صف انتظار باشند.

>> ابزار ساخت تصویر Stable Diffusion:

یکی از مزایای هوش مصنوعی Stable Diffusion اینست که از سوی شرکت Stability AI، کد منبع آن به صورت عمومی منتشر میشود و همچنین در نزد طرفداران دنیای متن باز مطرح شده است. این نوع هوش مصنوعی در تلاش است تا کاربران به عملکردهای پس زمینه ابزارش دسترسی نداشته باشند.

نحوه استفاده از ابزار Stable Diffusion به ابزار DALL- E 2 شباهت دارد و کاربران میتوانند تصاویر دلخواهشان را با وارد کردن دستورات نوشتاری خلق کنند. این هوش مصنوعی ، خروجی واقع گرایانه ای دارد و فایل هایی را در اختیار کاربرانش میگذارد که رزولوشن آن ها ۵۱۲ در ۵۱۲ پیکسل می باشد. همچنین می توان برای دریافت خروجی، عکس را همراه با توضیحات آپلود کرد.

>> سایت Nightcafe:

سایت Nightcafe از بهترین برنامه های تبدیل متن به تصویر محسوب میشود که میزان خلاقیت در آن زیاد است و اثرات را به شکل شگفت انگیزی شبیه سازی میکند. شما می توانید منظور خود را با تایپ یک جمله ساده انگلیسی به برنامه انتقال دهید و نقاشی آن را در بخش خروجی دریافت کنید.

زمانی که تصویر جدیدی در Nightcafe ایجاد میشود سبک های مختلفی برایتان درنظر گرفته خواهد شد که در این میان، قابلیت دسترسی به مواردی ازجمله کوبیسم، نقاشی روغنی، مات، سورئال، استیمپانک و… را دارید. توجه کنید که اصلاح کننده های خودکار برنامه، کیفیت تصاویر را با استفاده از هوش مصنوعی بهبود می دهند.

پشتیبانی از بخش های مختلف در زمینه ایجاد خلاقیت های انتزاعی به شما کمک میکند. امروزه کاربران بسیاری به دلیل منسجم سازی عالی Nightcafe به سمت سایت برای دریافت تصویر هوش مصنوعی خود روی آورده اند. از اصلی ترین ویژگی های این سایت رایگان می توان به نسبت تصاویر و رزولوشن خروجی بالا اشاره کرد که برای دسترسی به ویژگی های بیشتر باید اکانت بسازید.

>> هوش مصنوعی تبدیل نوشته به عکس Midjourney:

کاربران دیسکورد میتوانند در گروه ها و کانال های این شبکه اجتماعی، عکس را با هوش مصنوعی بسازند که برای انجام چنین کاری نیازمند میدجورنی هستند. پس از این که شماره مجازی دیسکورد را خریدید مجوز استفاده ی امن از میدجورنی را دارید.

سایت های تبدیل متن به عکس با هوش مصنوعی,برنامه ساخت تصاویر با هوش مصنوعیابزارهای ساخت تصاویر با هوش مصنوعی به شکل رایگان یا پولی در دسترس کاربران قرار دارند

میدجورنی به اینصورتست که شما عکس را در یک فضای عمومی اقدام می سازید. لذا فضای عمومی ساخت عکس در رباط های newbie می باشد ولی درصورت پرداخت هزینه می توانید به فضای خصوصی چت دسترسی پیدا کنید.

>> imagecreator:

سایت imagecreator قابلیت ساخت تصویر با هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم کرده است و برای کسانی مناسب است که قصد ایجاد طرح های گرافیکی برای سایت را دارند. شما در این پلتفرم می توانید مشخصاتی را تعیین کنید که از آن ها می توان به نوع استایل هنری عکس، نوع نور، زاویه عکس، نوع دوربین عکاسی اشاره کرد. حتی میتوانید هدف خود را از ساخت این عکس با هوش مصنوعی تعيين کنید تا سایت، تصویر خوبی را در اختیارتان بگذارد.

برنامه ساخت تصاویر با هوش مصنوعیاز طریق سایت imagecreator می‌توان اقدام به ساخت تصویر با هوش مصنوعی کرد

>> سایت Pixray:

یکی از سایت های تولید کننده متن به هنر، Pixray نام دارد که می توانید از طریق مرورگرتان با یک APi آن را اجرا کنید. شما میتوانید از تمام بخش های این سایت به صورت رایگان استفاده کنید. موتور هوش مصنوعی این سایت می تواند برای ارائه یک طرح نزدیک به خواسته های شما، مستندات بسیاری را دریافت کند.

شما در مستندات گسترده Pixray، قابلیت مدیریت هوش مصنوعی براساس نیاز خود را دارید. یکی از دیگر ویژگی های این سایت آنلاین، اضافه کردن تصویر هنرمندان و یا تکرار این مورد برای دفعات بسیار به صورت رایگان می باشد.

هزینه ساخت تصویر با هوش مصنوعی

اکثر پلتفرم هایی که مجوز ساخت عکس با هوش مصنوعی را به کاربران می دهند؛ استفاده رایگان از سایت یا اپلیکیشن خود را بطور محدود فراهم می کنند ولی کاربران برای خدمات کامل تر به شارژ حساب نیاز دارند. این شارژ از طریق سامانه های بانکی خارجی با هزینه دلاری، خواهد بود.

اگر تمایل به ساخت تصویر با هوش مصنوعی به صورت موردی دارید، میتوانید به صورت رایگان از این پلتفرم ها برخوردار شوید اما اگر از آنها بعنوان ابزار کار استفاده می کنید باید هزینه بپردازید. اگر تعداد زیادی اکانت openai و دیسکورد بسازید، میتوانید اقدام به ساخت تصویر با هوش مصنوعی بدون هیچ محدودیتی بنمایید.

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 15
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش