شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۱۰۰۹۱

آشنایی با ابزار ساخت تصاویر با هوش مصنوعی

ساخت تصاویر با هوش مصنوعی,ابزارهای تبدیل متن به عکسبه واسطه ساخت تصاویر با هوش مصنوعی می‌توانید طراحی سایت و ... انجام دهید
امروزه کاربردهای هوش مصنوعی دائما در حال گسترش است و خلق تصاویر و آثار شبه هنری از جالب ترین موارد استفاده از آن می باشد. هم اکنون کاربران میتوانند از ابزارهای هوش مصنوعی تبدیل متن به عکس به شکل رایگان یا پولی استفاده کنند. در این مطلب از سرپوش تعدادی از ابزارهای تبدیل متن به عکس آورده شده است.

ساخت تصاویر با هوش مصنوعی

تعداد کمی از هوش های مصنوعی تبدیل نوشته به عکس در اوایل سال ۲۰۲۲ به صورت عمومی دردسترس عموم قرار گرفت ولی این شرایط با انتشار نسخه آزمایشی ابزار DALL- E 2 فرق کرد و پس از گذشت مدتی ابزار Stable Diffusion منتشر شد. به همین منظور، تعداد زیادی از وب سایت ها و اپلیکیشن ها ارائه شده اند که برخی از آنها به صورت رایگان، امکاناتشان را عرضه می کنند.

کاربردهای ساخت عکس با هوش مصنوعی

شما می توانید به واسطه ساخت عکس با هوش مصنوعی ، به انجام بسیاری از کارهای روزمره خود برای طراحی سایت، پست اینستاگرام، طراحی لوگو، کارت ویزیت و … بپردازید. هوش مصنوعی دارای مزایایی ازجمله متنوع، سریع و پیشرفته می باشد. شما برای ساخت تصویر با هوش مصنوعی باید زمان کمی را اختصاص دهید. حتی میتوانید یک اثر هنری را با استفاده از هوش مصنوعی خلق کنید.

ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای تبدیل متن به عکس

سایت هایی که با استفاده از هوش مصنوعی ، از قابلیت خوبی برخوردارند؛ می توانند نقاشی های فوق العاده ای را بر اساس خواسته ی شما بکشند.

>> ابزار ساخت تصویر DALL- E 2:

یکی از محصولات لابراتوار تحقیقاتی OpenAI، هوش مصنوعی DALL- E 2 میباشد و یکی از بنیان گذاران آن ایلان ماسک است.

توانایی این هوش مصنوعی در تبدیل نوشته به عکس های واقع گرایانه باعث شد تا توجه رسانه ها به او جلب شود و همچنین موجب متمرکز شدن افکار عمومی بر قابلیت های خود گردید. هنگامی که افراد معدودی میتوانستند از ابزار DALL- E 2 استفاده کنند، خلق یک تصویر از راکون( فضانورد) با بازتاب جهان در کلاه فضانوردی او توانست سر و صدای زیادی بپا کند

ربات ساخت عکس با هوش مصنوعیساخت تصویر با هوش مصنوعی وقت چندانی از شما نمی‌گیرد

در واقع هوش مصنوعی DALL- E 2، این قابلیت را دارد که نوشته های کوتاه را به عکس های نسبتا واقع گرایانه تبدیل کند و کم تر از رقبایش به توضیحات دستوری تکمیلی نیاز دارد؛ بخاطر همین، استفاده از این ابزار بسیار آسان است و می تواند با کم ترین تلاش، بهترین نتیجه را برای کاربران فراهم سازد. هوش مصنوعی DALL- E 2، با وجود مزایایی که دار؛ امکان د دسترسی سریع به آن وجود ندارد و علاقه مندان باید برای مدت نسبتاً طولانی در صف انتظار باشند.

>> ابزار ساخت تصویر Stable Diffusion:

یکی از مزایای هوش مصنوعی Stable Diffusion اینست که از سوی شرکت Stability AI، کد منبع آن به صورت عمومی منتشر میشود و همچنین در نزد طرفداران دنیای متن باز مطرح شده است. این نوع هوش مصنوعی در تلاش است تا کاربران به عملکردهای پس زمینه ابزارش دسترسی نداشته باشند.

نحوه استفاده از ابزار Stable Diffusion به ابزار DALL- E 2 شباهت دارد و کاربران میتوانند تصاویر دلخواهشان را با وارد کردن دستورات نوشتاری خلق کنند. این هوش مصنوعی ، خروجی واقع گرایانه ای دارد و فایل هایی را در اختیار کاربرانش میگذارد که رزولوشن آن ها ۵۱۲ در ۵۱۲ پیکسل می باشد. همچنین می توان برای دریافت خروجی، عکس را همراه با توضیحات آپلود کرد.

>> سایت Nightcafe:

سایت Nightcafe از بهترین برنامه های تبدیل متن به تصویر محسوب میشود که میزان خلاقیت در آن زیاد است و اثرات را به شکل شگفت انگیزی شبیه سازی میکند. شما می توانید منظور خود را با تایپ یک جمله ساده انگلیسی به برنامه انتقال دهید و نقاشی آن را در بخش خروجی دریافت کنید.

زمانی که تصویر جدیدی در Nightcafe ایجاد میشود سبک های مختلفی برایتان درنظر گرفته خواهد شد که در این میان، قابلیت دسترسی به مواردی ازجمله کوبیسم، نقاشی روغنی، مات، سورئال، استیمپانک و… را دارید. توجه کنید که اصلاح کننده های خودکار برنامه، کیفیت تصاویر را با استفاده از هوش مصنوعی بهبود می دهند.

پشتیبانی از بخش های مختلف در زمینه ایجاد خلاقیت های انتزاعی به شما کمک میکند. امروزه کاربران بسیاری به دلیل منسجم سازی عالی Nightcafe به سمت سایت برای دریافت تصویر هوش مصنوعی خود روی آورده اند. از اصلی ترین ویژگی های این سایت رایگان می توان به نسبت تصاویر و رزولوشن خروجی بالا اشاره کرد که برای دسترسی به ویژگی های بیشتر باید اکانت بسازید.

>> هوش مصنوعی تبدیل نوشته به عکس Midjourney:

کاربران دیسکورد میتوانند در گروه ها و کانال های این شبکه اجتماعی، عکس را با هوش مصنوعی بسازند که برای انجام چنین کاری نیازمند میدجورنی هستند. پس از این که شماره مجازی دیسکورد را خریدید مجوز استفاده ی امن از میدجورنی را دارید.

سایت های تبدیل متن به عکس با هوش مصنوعی,برنامه ساخت تصاویر با هوش مصنوعیابزارهای ساخت تصاویر با هوش مصنوعی به شکل رایگان یا پولی در دسترس کاربران قرار دارند

میدجورنی به اینصورتست که شما عکس را در یک فضای عمومی اقدام می سازید. لذا فضای عمومی ساخت عکس در رباط های newbie می باشد ولی درصورت پرداخت هزینه می توانید به فضای خصوصی چت دسترسی پیدا کنید.

>> imagecreator:

سایت imagecreator قابلیت ساخت تصویر با هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم کرده است و برای کسانی مناسب است که قصد ایجاد طرح های گرافیکی برای سایت را دارند. شما در این پلتفرم می توانید مشخصاتی را تعیین کنید که از آن ها می توان به نوع استایل هنری عکس، نوع نور، زاویه عکس، نوع دوربین عکاسی اشاره کرد. حتی میتوانید هدف خود را از ساخت این عکس با هوش مصنوعی تعيين کنید تا سایت، تصویر خوبی را در اختیارتان بگذارد.

برنامه ساخت تصاویر با هوش مصنوعیاز طریق سایت imagecreator می‌توان اقدام به ساخت تصویر با هوش مصنوعی کرد

>> سایت Pixray:

یکی از سایت های تولید کننده متن به هنر، Pixray نام دارد که می توانید از طریق مرورگرتان با یک APi آن را اجرا کنید. شما میتوانید از تمام بخش های این سایت به صورت رایگان استفاده کنید. موتور هوش مصنوعی این سایت می تواند برای ارائه یک طرح نزدیک به خواسته های شما، مستندات بسیاری را دریافت کند.

شما در مستندات گسترده Pixray، قابلیت مدیریت هوش مصنوعی براساس نیاز خود را دارید. یکی از دیگر ویژگی های این سایت آنلاین، اضافه کردن تصویر هنرمندان و یا تکرار این مورد برای دفعات بسیار به صورت رایگان می باشد.

هزینه ساخت تصویر با هوش مصنوعی

اکثر پلتفرم هایی که مجوز ساخت عکس با هوش مصنوعی را به کاربران می دهند؛ استفاده رایگان از سایت یا اپلیکیشن خود را بطور محدود فراهم می کنند ولی کاربران برای خدمات کامل تر به شارژ حساب نیاز دارند. این شارژ از طریق سامانه های بانکی خارجی با هزینه دلاری، خواهد بود.

اگر تمایل به ساخت تصویر با هوش مصنوعی به صورت موردی دارید، میتوانید به صورت رایگان از این پلتفرم ها برخوردار شوید اما اگر از آنها بعنوان ابزار کار استفاده می کنید باید هزینه بپردازید. اگر تعداد زیادی اکانت openai و دیسکورد بسازید، میتوانید اقدام به ساخت تصویر با هوش مصنوعی بدون هیچ محدودیتی بنمایید.

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 15
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بنجامین فرانکلین بنجامین فرانکلین سیاستمدار تاثیرگذار آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ ژانویه ۱۷۰۶

محل تولد: بوستون، ماساچوست، آمریکای بریتانیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: نویسنده، مخترع، دیپلمات، سیاستمدار و دولتمرد

حزب سیاسی: مستقل

درگذشت: ۱۷ آوریل ۱۷۹۰

ادامه
هانتر لابرادا هانتر لابرادا، بدنساز حرفه ای آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ مه ۱۹۹۲

محل تولد: تگزاس

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: ورزشکار بدنساز

قد: ۱۷۵

وزن: ۱۱۱ کیلوگرم

ادامه
باریش کیلیچ بیوگرافی باریش کیلیچ بازیگر جذاب ترکی (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ فوریه ۱۹۷۸

محل تولد: آرگووان مالاتیای ترکیه

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۲۲۰۴ میلادی

تحصیلات: لیسانس رشته اقتصاد از دانشگاه استانبول و مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان از دانشگاه یدی تپه

ادامه
ابوسعید سجزی ابوسعید سجزی دانشمند و ستاره شناس اصیل ایرانی

تاریخ تولد: ۳۴۰ هجری قمری

محل تولد: سیستان

محل زندگی: شیراز 

زمینه فعالیت: دانشمند در زمینه ستاره شناسی و ریاضی

دین: اسلام

آثار: حدود ۳۸ کتاب و رساله که حدود ۲۰ کتاب آن در مساهل ریاضی و بقیه درباره احکام نجوم

ادامه
محمدامین حزباوی بیوگرافی محمدامین حزباوی ستاره نوظهور فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۲

محل تولد: اهواز

حرفه: فوتبالیست

پست: دفاع وسط

باشگاه کنونی: السد قطر

قد: ۱ متر ۸۴ سانتی متر

ادامه
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
غلامرضا نیکخواه غلامرضا نیکخواه بازیگر پیشکسوت ایرانی

تاریخ تولد: ۱ فروردین ۱۳۲۷

محل تولد: بوشهر، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵، تئاتر مدرسه

تحصیلات: لیسانس علوم سیاسی و لیسانس رشته کارگردانی 

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
ویژه سرپوش