پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۴۰۰۹۱

هک اینستاگرام| ترفندهایی برای جلوگیری از هک اینستاگرام (+ تصاویر)

آموزش هک اینستاگرام,چگونگی هک اینستاگرام,جلوگیری از هک اینستاگرامبعضی از سایت ها برای هک اینستاگرام، اکسپلویت های مناسبی را به شما می فروشند
اینستاگرام، امنیت نسبی خوبی دارد ولی با این وجود در خیلی از حساب های کاربری، شاهد هک و دسترسی های غیرمجاز هستیم که رایج ترین علل بروز اینگونه اتفاقاتی، انتخاب پسورد راحت و فابل حدس زدن است ولی گاهی وقت ها دلایل دیگری هم وجود دارد.

هک اینستاگرام

افراد سودجوی زیادی در اینستاگرام با اهداف خاص به حساب های کاربری افراد دیگر در اینستاگرام می کنند و اتفاقات بدی را با هک آنها ، رقم می زنند. یکی از تلخ ترین اتفاقاتی که احتمال دارد برای هر شخصی رخ دهد، هک اینستاگرام نام دارد. درصورت هک شدن صفحه اینستاگرامتان، دیگر نمی توانید هیچ کاری انجام دهید و اگر هکری که به اینستاگرامتان نفوذ می کند بخواهد شخصیت شما را تخریب کند، به راحتی این کار را انجام میدهد و با آبرویتان بازی کند. 

چرا اینستاگرام را هک می کنند؟

افراد برای هک کردن اکانت اینستاگرام، علل گوناگونی دارند. اکثر اوقات هک کردن اینستاگرام به دلایل زیر میباشد :

> هک اکانت فرزندان، به منظور کنترل و نظارت بر روی فعالیت های آن ها در فضای مجازی

> نیاز به هک اکانت خود برای بازیابی پسورد اکانت خود

> هک اکانت نزدیکان برای اهداف خاصی و انجام اموری مانند پست گذاشتن برای شخص

> همچنین هکر ها توانایی هک چندین اکانت در هرروز را دارند تا از این طریق بتوانند کسب درآمد کنند. این هک های مخرب، معمولاً برای کسب قدرت نمایی، اکانت های با فالوور زیاد را برای فروش هک میکنند یا اکانت شخص را به منظور اخاذی از او هک میکنند. هکر های کلاه سیاه به همین دلایل دست به هک اینستاگرام می زنند.

راه های هک اینستاگرام

>> کرک کردن اینستاگرام، اصلی ترین روش هک:

افرادی زیادی که قصد هک حساب کاربری اینستاگرام شما را دارند، این کار را با استفاده از نرم افزارهای کرک انجام می دهند. به طوریکه برای انجام این کار به یک بانک پسورد و یک نرم‌افزار نیاز دارند تا با بکارگیری میلیون ها پسورد بتوانند به اینستاگرام با نام کاربری شما وارد شوند. یکی از علل اصلی هک شدن اکانت اینستاگرام بسیاری از افراد، پسوردهای ساده میباشد که به راحتی قابل حدس زدن است و یکی از راههای پیشگیری از این خطر اینست که به صورت دوره ای پسوردتان را عوض کنید و یک کلمه عبور دیگر برای حسابتان انتخاب کنید. توجه داشته باشید که کلمه عبور شما باید ترکیبی از اعداد، حروف و کاراکترها باشد تا امنیت حسابتان تامین شود. همچنین هربار بعد از این که پسوردتان را انتخاب کردید، آنرا در گوشه ای بنویسید تا در صورت نیاز، مجدداً به حسابتان وارد شوید.

ترفندهای جلوگیری از هک اینستاگرام,نحوه هک اینستاگرام,هک اینستاگرامیکی از کارها برای جلوگیری از هک اینستاگرام، اینست که امنیت حساب کاربریتان را بالا ببرید

>> استفاده از مهندسی اجتماعی:

یکی از گام های اولیه ی هر نفوذی مهندسی اجتماعی یا هنر فریب دادن می باشد. هکر در این روش اطلاعات را از تارگت خود جمع آوری می کند و برای رسیدن به هدفش امکان دارد که خود را به شکل دوستی وفادار نشان دهد. اکثر اطلاعات شما را در این دوستی به دست می آورد ( مثل شماره تلفن همراه، علایق شما، اسم، فامیل، تاریخ تولد و …) که یکی از این اطلاعات احتمال دارد پسورد اینستاگرامتان باشد. یا حتی امکان دارد به مدت محدودی گوشی شما در دستان نفوذگر قرار بگیرد که این برایش فرصتی عالی محسوب میشود و می تواند اینستاگرامتان را هک کند.

>> هک اینستاگرام توسط اکسپلویت ها:

Exploit ها به دستور یا کد هایی گفته میشود که از این طریق، شما می توانید به سیستم عامل یا اکانت مورد نظرتان، دسترسی پیدا کنید. بعضی از سایت ها برای هک اینستاگرام، اکسپلویت های مناسبی را به شما می فروشند که البته صحت عملکرد و کارایی اکسپلویت ها تائید نشده است.

>>  هک اینستاگرام با برنامه های مختلف:

جوجه هکرها یا هکرهای اسکریپتی از انواع هکر ها به شمار میروند که اهداف خود را به واسطه برنامه ها یا کد های افراد دیگر هک می کنند. نیازی نیست که برای هک کردن اینستاگرام شخصی خاص، به یک هکر واقعی تبدیل شوید. شما برای هک کردن دیگران می توانید از ویروس ها یا برنامه های مختلف استفاده کنید تا به راحتی دیگران را هک کنید. کی لاگر ها یکی از بهترین نوع برنامه هاست که از این طریق، افراد مختلف را در اینستاگرام هک میکنند.

با نصب کردن برخی از Keylogger ها مثل نرم‌افزار IKeyMonitor می توانید اطلاعاتی که اشخاص روی گوشی خود وارد می کنند را ببینید وUsername  و Password آن ها را بفهمید. ویروس RAT یکی دیگر از برنامه های هک می باشد. RAT مخفف عبارت Remote Access Trojan میباشد که به اطلاعات شخص مقابل به صورت کنترلی و از راه دور دسترسی پیدا می کنید. این ویروس یک نوع تورجان محسوب میشود و به آسانی راه خود را به گوشی شخص هدف وارد می کند و برای شما تمامی اطلاعات را ارسال میکند.

ترفندهای جلوگیری از هک اینستاگرام,نحوه هک اینستاگرام,هک اینستاگرامیکی دیگر از راهکارهای جلوگیری از هک اینستاگرام، شخصی سازی حسابتان می باشد

جلوگیری از هک اینستاگرام

یکی از کارهایی که برای جلوگیری از هک اینستاگرام، باید انجام دهید اینست که امنیت حساب کاربریتان را بالا ببرید که بسیاری از افراد از این مسأله بی خبرند و به همین دلیل افراد سوء استفاده گر به حساب کاربریشان نفوذ میکنند. در ادامه با ترفندهای افزایش امنیت حساب کاربری اینستاگرام اشنا شوید تا حسابتان هک نشود:

- انتخاب پسورد قوی:

انتخاب پسورد اینستاگرام، نخستین و بهترین راه برای جلوگیری از نفوذ دیگران به این حساب می باشد. پسوردهای با الگوی ساده( مثل ۱۲۳۴ یا Ali) پسوردهایی هستند که هکرها به راحتی آن ها را پیدا می کنند و از این طریق شما را هک می کنند؛ پیشنهاد ما اینست که از پسوردی استفاده کنید که بیشتر از ۸ رقم باشد و از انواع حروف، اعداد و کاراکترها در آن استفاده شده باشد.

- جلوگیری از فیشینگ

شما باید نکاتی را برای جلوگیری از هک در مقابل فیشینگ و صفحات جعلی اینترنتی در نظر بگیرید. هیچ موقع غیر از اپلیکیشن رسمی اینستاگرام، اپلیکیشن دیگری را نصب نکنید و در هیچ سایتی غیر خود اینستاگرام، آیدی و پسوردتان را وارد نکنید. اگر اطلاعاتتان را در جایی غیر از اینستاگرام اصلی وارد کنید، صاحب این سایت و اپلیکیشن ها بطور کامل به اطلاعات پیجتان دسترسی پیدا میکند و افراد در صورت داشتن سوء ظن به اکانتتان میتوانند به اطلاعاتتان دسترسی داشته باشند.

- شخصی سازی یا Private کردن حساب کاربری:

یکی دیگر از راهکارهای پیشگیری از هک اینستاگرام، شخصی سازی حسابتان می باشد. از قابلیت های اینستاگرام می توان به حالت عمومی- خصوصی حساب اشاره کرد که کاربران از این طریق می توانند حریم شخصی خود را بهتر مدیریت کنند.

برای شخصی سازی پیجتان، ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و به حسابتان وارد شوید. در پائین گوشه سمت راست برنامه، از طریق آیکن آدمک به نمایه شخصی خود بروید. روی علامت سه خطی در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و گزینه settings را انتخاب نمایید. در مرحله بعد گزینه privacy را از پنجره ظاهر شده انتخاب کنید.  اکنون گزینه private Account را در قسمت Accunt privacy  فعال کنید. در پیغام نمایش داده شده میگوید که با خصوصی کردن پیج اینستاگرام فقط افرادی می توانند به عکس ها، ویدیوها و استوری های شما دسترسی داشته باشند که شما آن ها را تائید کنید. این تغییرات، فالوورهایتان را متأثر نمیکند. به منظور تائید روی دکمه ok کلیک نمایید.

نحوه هک اینستاگرام,هک اینستاگرام,روش هک اینستاگرامشخصی سازی حساب کاربری برای جلوگیری از هک اینستاگرام 

- جلوگیری از هک با برنامه ویروسی:

هکرها برنامه های ویروسی را بمنظور نفوذ به حساب ها می سازند و با عنوان هایی مانند اینترنت رایگان و یا موارد دیگر به گوشی اندرویدی شما نفوذ می کنند. شما یک سری دسترسی خاص بعد از نصب آن اپلیکیشن ها به آن هکر ها می دهید. هکر به عنوان نمونه فقط با دریافت دسترسی پیامک از شما می تواند به تمام شبکه های اجتماعی شما نظیر شبکه اجتماعی اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و غیره نفوذ کند. پس توجه کنید که اپلیکیشن هایتان را از محیطهایی مانند بازار یا گوگل استور دانلود کنید و دسترسی هایی که برنامه می خواهند را قبل از نصب این نرم‌افزار ببینید.

- تایید دو مرحله ای اینستاگرام:

فعال کردن تائید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام سبب میشود که افراد فرصت طلب یا هکرها نتوانند به اکانت های مختلف کاربران دسترسی پیدا کنند.

آموزش هک اینستاگرام,چگونگی هک اینستاگرام,جلوگیری از هک اینستاگرامتایید دو مرحله ای اینستاگرام به منظور جلوگیری از هک اینستاگرام 

برای تائید هویت دو مرحله ای ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و به تب پروفایل کاربری خود بروید. در بالا گوشه سمت راست برنامه، آیکن سه خطی را انتخاب کنید و پس از آن به بخش Settings اینستاگرام بروید.

نحوه هک اینستاگرام,هک اینستاگرام,روش هک اینستاگرامآموزش گام به گام تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام

گزینه Security را در پنجره نمایش داده شده در پائین صفحه انتخاب کنید. پس از آن گزینه ی Tow- Factor Authentication را انتخاب نمایید. کادر ابی رنگ Set Started را لمس نمایید. 

در صفحه ی باز شده، Text Message را از میان دو روش فعال کردن تائید دو مرحله ای اینستاگرام انتخاب کنید تا پیامکی برایتان ارسال شود. 

چگونگی هک اینستاگرام,جلوگیری از هک اینستاگرام,راه های هک اینستاگرامنحوه ی فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای برای پیشگیری از هک اینستاگرام

کد شش رقمی را پس از دریافت اس ام اس، در قسمت Enter Cod وارد کنید و Next را انتخاب کنید. اکنون کدهای بازیابی تولید شده توسط اینستاگرام در پنجره ظاهر شده به شما نمایش داده می شود. از کد های موجود با انتخاب گزینه Screenshot اسکرین بگیرید.

هک اینستاگرام,روش هک اینستاگرام,هک اینستاگرام با کامپیوتردریافت کد ۶ رقمی تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام

حذف تایید دو مرحله ای اینستاگرام

اگر می خواهید تائید دو مرحله ای اینستاگرام را حذف کنید، میتوانید مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کنید و به اكانتتان وارد شوید.  سپس در پائین صفحه سمت راست، علامت آدمك را انتخاب کنید تا به اطلاعات كاربریتان وارد شوید. علامت سه خط را در سمت راست و بالای صفحه لمس كنید. برای وارد شدن به تنظیمات، گزینه ی Setting  را انتخاب كنید و پس از آن  گزینه Security را انتخاب نمایید.  در این مرحله باید گزینه Two- Factor Authentication  را لمس نمایید. در این مرحله هریک از گزینه های text message  یا Authentication App را در صورت فعال بودن، انتخاب کنید و گزینه turn off را بزنید. 

ترفندهای جلوگیری از هک اینستاگرام,نحوه هک اینستاگرام,هک اینستاگرامآموزش تصویری حذف تایید دومرحله ای در اینستاگرام

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 18
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ما هواتنگ,بیوگرافی ما هواتنگ,زندگینامه ما هواتنگ زندگینامه ما هواتنگ رئیس شرکت اینترنتی چینی تنسنت (+ تصاویر)

زاده:۲۹ اکتبر ۱۹۷۱

زادگاه:گوانگ دونگ، چین

ملیت:چینی

محل تحصیل:دانشگاه شنژن

پیشه:رئیس هیئت مدیره تنسنت

ادامه
بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیان بیوگرافی سعید چنگیزیان بازیگر تئاتر و سینمای کشور (+ تصاویر همسرش)

زاده: ۲۲ آذر ۱۳۵۶

محل تولد: سمنان

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی تئاتر

وضعیت تاهل: متاهل

سال های فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

ادامه
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
ثریا قاسمی و همسرش,مادر ثریا قاسمی,بیوگرافی ثریا قاسمی بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۲۸ آذر ۱۳۱۹

زادگاه:تهران

حرفه:بازیگر و دوبلور

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
ویژه سرپوش