جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۹۰۰۰۶۵

روش کار با پینترست و اصطلاحات خاص در آن چیست؟

پینترست,آموزش کار با پینترست,سایت پینترستپینترست برای شما ایجاد شده تا بتوانید از طریق تصاویر قصه تان را بگویید
پینترست آمیزه ای از مجموعه تصاویر و عکس های بریده شده از کتاب های گوناگون، دفتر خاطرات روزانه و چیزهایی است که در ته کیفتان قرار دارد و میتوان گفت مثل روی درب یخچال است که در بعضی منازل مملو از عکس های مورد علاقه اعضای آن خانه است.

پینترست

پینترست نام وب سایت شبکه اجتماعی شناخته شده برای اشتراک گذاری تصاویر است که به کاربران اجازه می دهد بر اساس علاقهٔ خود به اصطلاح "پین" کنند و سایر اعضا این تصاویر را لایک زده یا در صورت لزوم "ریپین" کنند. اعضا میتوانند کل تصاویر پین شده به یک بورد خاص مربوط به یک نفر را دنبال کنند. در واقع پینترست، خود را یک «پین بورد مجازی» می داند و این تعریف برعکس بیشتر توصیف هایی که سایت ها از خود ارایه میدهند، کاملاً به جا و مناسب است. این سایت مثل یک بولتن بورد دبیرستان، تخته ای از تصاویری است که شما میتوانید از سایت های دیگری که از آن ها دیدن می کنید، سنجاق یا پین کنید. کاربران پینترست از طریق فیس بوک و توییتر نیز می توانند عکس های خود را به اشتراک گذاشته و با یکدیگر تعامل داشته باشند. پینترست با سرمایه گذاری ۲۷ میلیون دلاری تأسیس شده است و در لیست ۵۰ سایت برتر سال ۲۰۱۱ از دید نشریه تایم قرار گرفته است. 

پینترست، سنجاق کردن یا پینینگ ساده است. یک بوک مارکلت وجود دارد که میتوانید با انتخاب آن هر تصویری را در سایتی که در آن هستید، بگیرید. تصویر را انتخاب کنید، رده ای را که میخواهید تصویر در آن قرار بگیرد، انتخاب کنید و به همین سادگی آنرا پین کنید. این سایت با ایجاد تغییراتی در استراتژی های خود گام بزرگی را در جهت ورود به تجارت الکترونیکی به روش های B2C و C2C برداشته و در نرم افزارهای کاربردی آیفون و iPad خود دکمه ای با عنوان Buy اضافه کرده است. با اضافه شدن این دکمه خرده فروشان این امکان را خواهند داشت که محصولات خود را ارائه نموده و کاربران هم از طریق این دکمه ثبت سفارش کرده و مراحل خرید را از طریق ایمیل دنبال کنند.

در پینترست میتوانید در خصوص هر چیزی که بخواهید ایده های فراوانی بیابید، کافیست کلمه ای کلیدی را سرچ کنید، تا به دنیایی از تصاویر مرتبط دست یابید. روی هر تصویر که کلیک کنید به صفحه ای جدید هدایت می شوید که آن جا هم تصاویری مشابه به شما نمایش داده می شود. در واقع می شود گفت پینترست جستجوگری قوی است، که نتایجش را طبق تصاویر ارائه می دهد. میخواهید دکوراسیون اتاق کارتان را بچینید یا آنکه کیک تولدتان را خلاقانه طراحی کنید پینترست ایده هایی برایتان دارد، کافیست تا وارد این دریای تصاویر شوید. هر چه قدر هم سخت گیر باشید میتوانید چندین طرح پیدا کنید که نظرتان را جلب کند.

استفاده از پینترست,پینترست,اموزش استفاده از پینترستدر پینترست می‌توانید به تعداد نامحدود آلبوم عکس داشته باشید

پیشینیه پینترست

بن زیلبرمن (Ben Silberman) و تیم تخصصی اش، در سال ۲۰۰۹ شروع به طراحی و پایه ریزی پینترست نمودند. اگر بن زیلبرمن بخواهد در یک کلام، به شما بگوید Pinterest – پینترست چیست؟، مسلما آنرا یک شبکه اجتماعی که ترکیبی از اینستاگرام، گوگل و فیسبوک است، توصیف می کند. بن زیلبرمن و همکارنش در ۲۰۱۰ این شبکه را، در دسترس عموم قرار دادند و پینترست در سال ۲۰۱۱ در فهرست ۵۰ وبسایت برتر روزنامه تایمز، قرار گرفت. بتدریج، پینترست، با گرفتن بازدید بیش از یازده میلیونی کاربران در سرتاسر دنیا، در بین ده شبکه اجتماعی برتر جهان واقع گردید.

پینترست در ایران

پینترست ، در چند مرحله، در سالهای ۱۳۹۱، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۸، توسط دولت ایران فیلتر و بعد از مدتی، رفع فیلتر شد.

اصطلاحات خاص پینترست

- pin:

پین کردن در سایت پینترست عبارت است از، یک تصویر و ویدیو (به ندرت) که بطور مستقیم لینک داده شده است به یک سایت دیگر. ماندگاری پین نسبت به پست های شبکه اجتماعی دیگر بیشتر است.

- repin:

درصورتی که شما پین یک کاربر دیگر را در بورد خود در سایت پینترست به اشتراک بگذارید به آن ری پین کردن می گویند. شما با این کار علاقه خود را به کاربران دیگر نشان میدهید عمل ری پین کردن مانند عمل ری توییت در توییتر میباشد.

- Feed:

Feed (فید) در پینترست نیز درست مانند فیدهای شبکه های اجتماعی دیگر است که مجموعه ای از لینک ها محتواها و کاربرانی است که یک پینر دنبال می کند.

پینترست عکس,روش کار با پینترست, پینترستپینترست یکی از بهترین پلتفرم های اجتماعی است که به بهبود سئو کمک شایانی می کند

- Boards:

کاربران پینترست که به آنها Pinners گفته می شود چیزهای زیادی را ذخیره می کنند که تا به امروز شامل ۱۰۰ میلیارد پین میباشد که این رقم باور نکردنی است. کاربران به خاطر سازماندهی پین های خود آنها را در مجموعه هایی به نامBoard (برد) مرتب می کنند. کاربران میتوانند کل حساب شما یا فقط بردهای خاصی را که بیشتر به آنها علاقمند هستند دنبال کنند. بعد پین های ذخیره شده در فید آنها ظاهر می شود.

- comment:

زمانی که شما از پین کاربری دیگر در پینترست خوشتان بیاید میتوانید با گذاشتن کامنت برای پینی که آن شخص گذاشته به تعامل بپردازید. ناگفته نماند که کامنت ها تنها به صورت نوشتاری می باشند.

- Like:

با لایک کردن شما بدون اشتراک گذاری پین کاربر علاقه مندی خود را به آن نشان میدهید.

چطور از پینترست استفاده کنیم؟

از طریق سایت رسمی pinterest.com یا اپلیکیشن موبایلی میتوانید به امکانات رایگان پینترست دست یابید. برای گوشی های اندرویدی و همینطور IOS، اپلیکیشن پینترست توسعه داده شده و روز به روز بر امکاناتشان اضافه می شود. بعد از آنکه وارد سایت پینترست شدید، می بایست یک حساب کاربری برای خودتان بسازید. برای این کار نیاز به یک ایمیل معتبر و یک پسورد دارید.

پینترست,آموزش استفاده از پینترست,پینترست در ایرانیکی از هدف های اصلی پینترست گرد هم آوردن افراد با سلایق مشترک است

البته اگر حوصله ساخت اکانت ندارید، میتوانید از طریق اکانت گوگل یا فیسبوک خویش وارد پینترست شوید و از خدماتش استفاده کنید. توجه داشته باشید که پینترست ابزاری برای معرفی کسب و کارها هم به شمار می رود. از این جهت میتوانید برای کسب و کارتان اکانت Business داشته باشید. برای این کار همان زمان ثبت نام میتوانید، گزینه Create a Business Account را بزنید و اکانت تجاری خود را بسازید. البته بعد از ورود نیز می شود حساب تان را به تجاری ارتقاء دهید. بعد از تغییر اکانت عادی به تجاری میتوانید از ابزار بیشتری برای معرفی کسب و کارتان استفاده کنید. بعد از ورود به برنامه باید سن و جنسیت و علاقمندی های خود را معلوم کنید، تا دقیقا آن چیزهایی که میخواهید به شما نشان داده شود.

هر چه قدر بیشتر با پینترست کار کنید، هوش مصنوعی بکار گرفته شده بیشتر سلیقه شما را می شناسد و شخصی سازی بیشتری بر اساس رفتارتان انجام می دهد. گزینه های متعددی در قسمت تنظیمات پروفایل وجود دارند که میتوانید با تنظیم آن ها خودتان را بهتر معرفی کنید.

ویژگی ها و تفاوت های پینترست با شبکه های تصویری دیگر

استفاده از پینترست برای به اشتراک گذاری محتوا، مزیت های فراوانی نسبت به دیگر شبکه های اجتماعی از اینستاگرام دارد. در این جا به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

>> پینترست از نظر اندازه، فرم و کیفیت تصویر محدودیتی ندارد. در این جا شما مجبور نیستید حتماً تصاویر مربعی شکل و با ابعادی مشخص را پین کنید. به عنوان مثال در پینترست برای پین کردن یک اینفوگرافیک طولانی ۲۰۰۰۰ در ۵۰۰ پیکسلی مشکلی وجود ندارد.

پینترست چیست,پینترست,کار با پینترستبرای ساخت اکانت پینترست هم می توانید از طریق وب سایت آن اقدام کنید

>> محتوای مورد نظرتان را میتوانید به آسانی هم از کامپیوتر و هم از طریق اپلیکیشن موبایل در پینترست به اشتراک بگذارید و از این جهت محدودیتی وجود ندارد.

>> پین ها در پینترست به آسانی به هر وبسایت یا وبلاگی که بخواهید لینک میشوند و نقش یک Call to Action خوب را برای شما بازی می کنند.

>> در خیلی از نقاط جهان از پینترست همانند یک سایت آگهی درست شبیه دیوار و شیپور استفاده می شود. شما هم اگر کالایی برای فروش دارید، میتوانید لینک آگهی خود را به آسانی در صفحه خودتان پین کرده و کاربران را به سمت وبسایت آگهی هدایت کنید. خصوصیت فوق العاده پینترست این است که کاربران ایرانی هم میتوانند بدون احتیاج به پرداخت هیچ مبلغی، از آن بعنوان محلی برای قرار دادن آگهی های خود استفاده کنند.

>> پینترست اقیانوسی بی انتها از ایده ها است. تنها تا سال ۲۰۱۴، کاربران بیش از ۳۰ میلیارد پین را به اشتراک گذاشته بودند. با توجه به اینکه هر پین شما را به پین های دیگری هدایت می کند، میتوانید خاطرجمع باشید که در نهایت آنچه را به دنبالش هستید خواهید یافت.

کار با پینترست,سایت پینترست,پینترستدر پینترست می‌توانید برای هر دسته عکس یا ویدیو، موضوع خاصی انتخاب کنید

>> اکثریت مطلق کاربران پینترست را خانم ها تشکیل میدهند (۷۹ درصد). اگر کسب و کار شما برای خانم ها جذاب است، این فرصت طلایی را هرگز از دست ندهید.

قابلیت ویدیویی پینترست

در پینترست نمی توانید ویدیوی خود را از روی کامپیوتر یا موبایل مستقیما روی یکی از بوردهایتان پین کنید. اکنون، برترین روش برای اشتراک ویدیو، به اشتراک گذاری لینک آن ویدیو از یک سایت پخش کننده ویدیو شبیه یوتیوب یا فیس بوک است. کافی است لینک مورد نظر را به اشتراک گذاشته، تصویر شاخص ویدیو را انتخاب کرده و کپشن مناسبی برای آن بنویسید. ویدیوی شما همانند یک پین در بین پین های دیگر قرار خواهد گرفت و کاربر میتواند با کلیک کردن روی آن، در محیط پینترست آن ویدیو را تماشا کند. راه دیگر به اشتراک گذاری ویدیو، داشتن یک حساب پریمیوم و استفاده از تبلیغات پولی پینترست است.

تاثیر پینترست در سئو

همان طور که می دانید فعالیت در شبکه های اجتماعی تاثیر بسزایی در سئوی سایت دارد، پینترست نیز از این قاعده و قانون مستثنی نیست و تأثير فوق العاده ای میتواند داشته باشد، در نظر بگیرید شما سه صفحه ی طراحی سایت در ارومیه، طراحی لوگو و طراحی کارت ویزیت را هم زمان منتشر می کنید و میخواهید سرعت ایندکس شدن این سه صفحه را با یکدیگر مقایسه نمایید، یکی را در پینترست، دیگری را در اینستاگرام و آخرین صفحه را در هیچ کدام از شبکه های اجتماعی قرار نمی دهیم. صفحه ای که در پینترست منتشر شده است با سرعت بالاتری نسبت به بقیه ایندکس می شود.

پینترست,روش کار با پینترست,آموزش استفاده از پینترستپینترست یک بستر بسیار مناسب برای هر کسب و کاری است

چطور برد ایجاد کنیم و تصاویر را در سایت پینترست، پین کنیم؟

پس از آنکه وارد صفحه Home شدید، یک آیکون به شکل + در سمت راست می بینید. نخستین بار که بر روی این آیکون کلیک کنید، شما را به قسمت افزونه های مربوط به مرورگرتان هدایت می کند تا پس از فعالسازی آن در هر جایی از وب، بتوانید تصاویر و لینک ها را پین کنید. پس از نصب Pinterest browser button، با دوبار کلیک روی تصاویر موجود در وب مستقیما آن ها را پین می کنید. در دفعات بعدی اگر روی همین آیکون+ کلیک کنید، گزینه Create Pin را مشاهده خواهید کرد و با کلیک روی آن میتوانید یک پین جدید در پینترست بسازید.

البته با کلیک روی پروفایل و کلیک روی زبانه مخصوص به پین نیز میتوانید این کار را انجام دهید. این در حالتی بود که بخواهید مستقیما خودتان از کامپیوتر یا گوشی تصویری را آپلود و پین کنید ولی اگر بخواهید یکی از تصاویر پیشنهادی خود برنامه یا اشتراک گذاری شده توسط دیگر کاربران را در پینترست پین کنید، کار ساده تر است. کافیست روی تصویر، گزینه save را بزنید تا تصویر پین شود. پس از آنکه یک تصویر را پین کردید، از شما خواسته می شود تا برد مورد نظر برای ذخیره را انتخاب کنید، درصورتی که هیچ بردی ندارید میتوانید در این مرحله یکی بسازید و تصویر را در آن جا ذخیره کنید. در بخش Create Pin میتوانید تصاویری که در وب موجود هستند را نیز به بوردهایتان بیفزایید و آنها را پین کنید. کافیست URL عکس را کپی کنید و در قسمت مربوطه پیست کنید، تا عکس مستقیما برای شما پین شود و در دفعات بعدی بتوانید آنرا بدون هیچ دردسری ببینید.

پینترست چیست,پینترست,پینترست در ایراندر پینترست می‌توانید در مورد هر چیزی که بخواهید ایده‌های بسیاری بیابید

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 10
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
راستش من با دانلود و سیو از عکسای پینترست میخوام چاپ کنم و استفاده کنم منتهی لابراتوآر میگه کیفیت چاپ ندارن چجوری میتونم عکس با کیفیت بالا یا سایز اصلی از پینترست داشته باشم ممنون میشم راهنماییم کنین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش