جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۰۹۵

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی چیست؟

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی,دلایل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی,خالی شدن ناگهانی باتری گوشی و خاموش شدن گوشییکی از دلایل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی، خراب شدن باتری گوشی است
 خالی شدن ناگهانی باتری گوشی، بدون این که از آن استفاده کنید؛ معضل بزرگی به شمار می رود. باتری گوشی شما در برخی مواقع، بدون هیچ استفاده ای از شب تا صبح، خالی می شود. در این مطلب از سرپوش دلایل خالی شدن ناگهانی باتری موبایل آورده شده است.

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

نوتیفیکیشن low battery از نوتیفیکیشن های آزار دهنده برای کاربران موبایل به شمار میرود که اگر آن ها شارژر و پریز برق نداشته باشند، احتمال به تعویق افتادن خیلی از کارهایشان وجود دارد. دلایل مختلفی باعث خالی شدن ناگهانی باتری گوشی میشود که با بررسی این دلایل میتوان این مشکل را رفع کرد.

بررسی علت های خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

گاهی اوقات، باتری گوشی شما بدون هیچ استفاده ای بطور ناگهانی خالی میشود و گوشیتان خاموش می شود که باید چنین مشکلی را برطرف کرد زیرا این کار موجب افزایش عمر باتری شما میشود و دیگر بطور ناگهانی، خالی نمی شود. دلایل خالی شدن باتری به شرح زیر میباشد :

- خراب شدن باطری گوشی:

خراب شدن باتری گوشی، یکی از دلایل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی به شمار می رود. بنابراین باید چک کنید که آیا باتری گوشی شما باد کرده است. اگر چنین است باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. از روش های تشخیص خراب شدن باتری می توان به پرش چند درصدی حین شارژ یا حین تخلیه باتری، بوی کم سوختگی حین داغ شدن باتری، خیلی سریع شارژ شدن باتری و داغ کردن بیش از حد باتری حین شارژ و یا حین استفاده اشاره کرد. بنابراین خرید باتری اورجینال درصورت خراب شدن باتری گوشی،  بهترین راه حل می باشد.

- بالا بودن نور صفحه نمایش:

شما می توانید در قسمت تنظیمات مصرف باطری گوشی خود ببینید که صفحه نمایش، درصد زیادی از مصرف باتری یعنی حدود ۶۰ درصد را به خود اختصاص می دهد. گاهی اوقات بسیاری از افراد برای مشاهده ی بهتر تصاویر، نور صفحه گوشی خود را زیاد می کنند که موجب خالی شدن سریع باتری میشود و هشدار شارژ کم باتری نمایش داده میشود.

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ,دلایل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی,خالی شدن ناگهانی باتری گوشی و خاموش شدن گوشیدائم روشن بودن اینترنت از علل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی میباشد

بنابراین باید نور صفحه را برای مصرف بهینه باتری و افزایش طول عمرش کم کنید و فقط در مواقع نیاز، آنرا زیاد نمایید. امکان اتوماتیک کردن نور صفحه نمایش در گوشی های نسل جدید باتوجه به نور فضا وجود دارد و اگر این گزینه را متناسب با نور فضا تنظیم کنید؛ نور صفحه نمایش بطور خودکار، تنظیم میشود و چشم هایتان اسیب نمی بیند.

- روشن بودن اینترنت:

اگر اینترنت گوشی شما روشن باشد، درصد زیادی از شارژ باتری گوشی شما خالی میشود. بنابراین بهتر است که به منظور افزایش عمر باتری گوشی، اینترنت خود را بطور دائمی روشن نکنید. همچنین درصورت روشن بودن وای فای گوشی، وای فای های دردسترس ، هر چند دقیقه یک بار جست و جو میشود تا به یکی از آن ها وصل شود و میزان زیادی از باتری گوشی مصرف میشود. بنابراین وای فای را در مواقع غیر ضروری خاموش کنید.

- استفاده از اپلیکیشن های پرمصرف:

گاهی اوقات، بسیاری از برنامه های نصب شده بر روی گوشی باعث مصرف زیاد باتری میشود و شارژ گوشی شما سریعا خالی میشود. ممکن است که برخی از اپلیکیشن ها در گوشی شما نصب شده باشند و در پس زمینه ی موبایلتان به صورت پیش فرض، فعال شده باقی بمانند. یعنی این نرم افزارها بدون هیچ استفاده ای، در گوشی شما فعال بوده و باتری گوشیتان را مصرف میکند. شما میتوانید این نرم افزارها را در تنظیمات تلفن همراه خود پیدا کرده و آن ها را در صورت مصرف زیاد باتری ببندید.

برای اطلاع از برنامه ای که موجب مصرف بیش از حد باتری شما می شود باید به بخش تنظیمات بروید و گزینه باتری را انتخاب کنید. در این قسمت می توانید برنامه هایی را ببینید که باتری شما را بیش از حد ، مصرف میکنند. بنابراین شما می توانید اپلیکیشن های غیر ضروری را شناسایی و حذف یا متوقف کنید. شما میتوانید با این کار، طول عمر باتری خود را افزایش دهید و این مورد مصرف ها را برای دستگاه هایی با سیستم عامل ios به صورت کارنامه های روزانه یا هفتگی مشاهده کنید.

- ویجت ها:

از ویجت ها بعنوان میانبرهای گرافیکی یاد میشود که شما با استفاده از آن ها راحتتر می توانید به امکانات گوشی های هوشمند ، دسترسی پیدا کنید. مشکل میانبرهای گرافیکی اینست که شارژ زیادی از گوشی را مصرف می کنند. بنابراین ویجت های کم استفاده را به منظور جلوگیری از خالی کردن ناگهانی باتری موبایل خود، از صفحه نمایش گوشی حذف کنید.

الی شدن ناگهانی باتری گوشی و خاموش شدن گوشی,علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی شیائومییکی از عوامل خالی شدن باتری گوشی، بروزرسانی خودکار اپلیکیشن های مختلف میباشد

- به روز رسانی خودکار سیستم ها و اپلیکیشن ها:

به روز رسانی خودکار سیستم ها و اپلیکیشن های مختلف در گوشی، از دیگر عوامل مؤثر در خالی شدن باتری گوشی به شمار میرود که طول عمر باتری گوشی را کاهش می دهد. در نتیجه توصیه میشود که به روز رسانی خودکار گوشیتان را ببندید و به روز رسانی برنامه ها و اپلیکیشن های موردنیاز را به صورت دستی فعال کنید.

- شارژر معیوب:

گاهی اوقات، اگر کابل شارژ بخرید این مشکل نیز حل میشود. اگر شما پس از قرار دادن گوشیتان در داخل شارژ، متوجه شدید که این مقدار شارژ، کامل نیست؛ احتمالا مشکل از شارژر یا کابلش است. بنابراین باید ابتدا با استفاده از گوشی دیگری شارژرتان را تست کنید و نتیجه اش را ببینید که آیا کابل یا آداپتور شارژر، مشکل دارد. برخی اوقات نیز سوکت شارژ دچار مشکل شده است. لطفاْ سوکت شارژ را تست کنید. گوشی شما در بعضی از مواقع، قابلیت ‍‍‍‍‍پشتیبانی از شارژر های سریع( فست شارژر) را دارد و یا مقدار حجم باتری بالا است؛ به همین خاطر، مقدار شارژر عادی پتانسیل، نمیتواند انرژی را در باتری ذخیره کند و نیازمند مدت زمان بیشتری است. اگر سوکت شارژر، خراب شده باشد میتوانید آنرا تعمیر کنید در غیر این صورت، یک شارژر جدید بخرید.

- آسیب دیدن اجزای داخلی گوشی:

وظیفه ی بورد اصلی گوشی اینست که انرژی را بین اجزای داخلی مانند سی پی یو، دوربین، میکروفون و اسپیکر تقسیم میکند. بورد گوشی به دلایلی همچون داغ کردن بیش از حد گوشی، شکستگی در بورد، سوختن خازن ها، آسیب دیدن اجزای داخلی، آب خوردن بورد یا سوختن آی سی شارژ، اسیب می بیند. در این موارد، باتری گوشی به دلیل هدر رفت انرژی به سرعت تخلیه می شود.

اگر بدون این که از گوشی استفاده کنید؛ شاهد کاهش شارژ باتری گوشی و داغ کردن بیش از حد آن یا از کار افتادن قطعات مختلفش هستید باید برای تعمیر بورد گوشی، نزد تعمیر کار بروید. از شایع ترین مشکلات سخت افزاری گوشی می توان به خراب شدن آی سی شارژ اشاره کرد که بسیاری از افراد با این مشکل، مواجه میشوند.

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی,چرا باتری گوشی ناگهان خالی می شود,علت خالی شدن ناگهانی باتری موبایلبرای جلوگیری از خالی کردن ناگهانی باتری موبایل خود، ویجت‌های کم استفاده را حذف کنید

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 17
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
ویژه سرپوش