یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۰۷۲

آموزش انواع ترفندهای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام,کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام فارسی,نحوه کاهش مصرف اینترنت اینستاگرامکاهش مصرف اینترنت اینستاگرام از روش های زیادی امکان پذیر اشت
به دلیل اینکه اینستاگرام بعنوان یک رسانه تصویری محسوب میشود ، موجب مصرف حجم زیادی از اینترنت میشود؛ چون اکثر محتواهایی که در این پلتفرم منتشر میشود به صورت تصویری و ویدئویی است. کاربران به دلیل افزایش مصرف اینترنت توسط اینستاگرام، به دنبال راه‌های کاهش مصرف آن هستند. در این مطلب از سرپوش با روشهای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام آشنا می شوید.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

یکی از شبکه های اجتماعی مبتنی بر عکس و ویدیو، اینستاگرام نام دارد که موجب مصرف زیادی از حجم اینترنت میشود؛ به همین دلیل بسیاری از افراد در تلاشند تا مصرف اینترنت در اینستاگرام را به روش های گوناگونی کاهش دهند. فرد درصورتی می توانند هزینه های خرید بسته اینترنتی خود را کاهش دهند که میزان مصرف اینترنت اینستاگرامشان را کم کنند؛ به این دلیل که حجم بسیاری از اینترنت ما برای مشاهده عکس ها ، ویدیوها و استوری ها در اینستاگرام، مصرف میشود.

ترفندهای مؤثر برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

* تنظیمات کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام از طریق Cellular Data Settings:

برای اینکه مصرف اینترنت اینستاگرام را کاهش دهید باید مراحل زیر را انجام دهید:

پس از باز کردن اپلیکیشن اینستاگرام، تب پروفایل شخصی خود را در پائین صفحه لمس کنید. سپس در بالای صفحه بر روی دکمه سه خطی ضربه بزنید. Settings را از پنجره ظاهر شده انتخاب کنید تا به تنظیمات اینستاگرام بروید. اکنون گزینه Account را از بین گزینه های موجود انتخاب نمایید. پس از انتخاب گزینه Cellular Data Use، در صفحه Cellular Data Settings میتوانید تنظیماتی که به کنترل مصرف اینترنت اینستاگرام مربوط میشود را اعمال کنید. در صورت فعال بودن گزینه Data Saver ویدیوها به صورت خودکار، دانلود نمیشوند و مصرف اینترنت اینستاگرام شما کاهش می یابد.

روشهای کم کردن مصرف اینترنت اینستاگرام,کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام فارسی,نحوه کاهش مصرف اینترنت اینستاگرامتنظیمات کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام از طریق Cellular Data Settings

شما می توانید با کمک ویژگی High Resolution Media انتخاب کنید که چه زمانی رسانه ای در اینستاگرام با وضوح بالا نمایش داده شود. در ادامه با این ویژگی ها اشنا شوید:

۱. Never:

ویدیوها در صورت فعال کردن گزینه ی Never، هرگز با کیفیت بالا نمایش داده نمیشوند. گزینه Never یعنی ویدیوها با کیفیت پائین، پخش می شوند و باعث کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام می شود.

۲. WiFi Only:

با فعال کردن گزینه WiFi Only صرفا زمانی که به وای فای وصل شوید؛ ویدیوها با رزولوشن بالا نمایش داده میشوند. بنابراین درصورت تمایل به کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام خود میتوانید گزینه WiFi Only را انتخاب نمایید.

۳. Cellular+ WiFi:

اگر گزینه ی Cellular+ WiFi را فعال کنید؛ ویدیوها در صورت اتصال به اینترنت خط و یا وای فای ، با کیفیت بالا نشان داده میشوند.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام فارسی,کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام,راهکار کاهش مصرف اینترنت اینستاگرامآموزش تنظیمات کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام از طریق Cellular Data Settings

* کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام از طریق تنظیمات تلفن همراه :

شما میتوانید از طریق تنظیمات گوشی تلفن همراهتان، میزان مصرف اینترنت اینستاگرام و یا سایر برنامه هایی که بر روی گوشی موبایل شما نصب شده را کنترل و مدیریت کنید. فقط کافیست که مراحل زیر را انجام دهید:

در بخش تنظیمات  گوشی تلفن همراه خود بر روی Connection& sharing کلیک کنید. پس از انتخاب گزینه Data Using باید Instagram را از لیست برنامه های موجود انتخاب نمایید.

شما می توانید میزان اینترنتی که در سه ماه گذشته در اپلیکیشن اینستاگرام، مصرف کرده اید را در صفحه ظاهر شده ببینید. در صورت فعال بودن گزینه Restrict background data میزان مصرف داده های پس زمینه محدود میشود.

با انتخاب این گزینه پیغامی برای شما نمایش داده می شود که میگوید این ویژگی ممکن است که برنامه های وابسته به داده های پس زمینه را  در زمان عدم اتصال به وای فای متوقف کند. شما میتوانید روش های مناسب تری را در تنظیمات برنامه برای تنظیم محدودیت مصرف اینترنت در اینستاگرام بیابید. بنابراین روی دکمه ok ضربه بزنید تا این گزینه فعال شود.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام,راهکار کاهش مصرف اینترنت اینستاگرامکاهش مصرف اینترنت اینستاگرام از طریق تنظیمات تلفن همراه

* کاهش مصرف اینترنت اینستا با غیرفعال کردن گزینه Save Original Posts:

زمانی که تصاویر و ویدئوهایی را با دوربین اصلی اپلیکیشن اینستاگزام، ضبط و آپلود می کنید؛ اینستاگرام بطور خودکار، آن عکسها و ویدئو ها را در گوشیتان ذخیره می کند. بهتر است بدانید که چنین اتفاقی در عین سادگی، موجب مصرف اینترنت می شود. بنابراین این گزینه را به منظور کاهش مصرف اینترنت اینستاگرامتان غیرفعال کنید. در ادامه مراحل غیرفعال سازی گزینه Save Original Posts  شرح داده شده است:

پس از باز کردن پیج اینستاگرامتان، آیکون سه خط را در صفحه پروفایل خود لمس کنید. در این مرحله گزینه اکانت را در بخش تنظیمات انتخاب کنید. در بخش Account، گزینه Original Posts را انتخاب کنید. در این زمان در بخش Original Posts نسبت به غیرفعالسازی گزینه Save Original Posts اقدام کنید.

آموززش تصویری کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام,کاهش مصرف اینترنت اینستاگرامکاهش مصرف اینترنت اینستا با غیرفعال کردن گزینه Save Original Posts

* غیر فعال کردن اعلان اینستاگرام برای کاهش مصرف اینترنت:

مصرف اینترنت شما درصورت غیر فعال سازی اعلان اینستاگرام کاهش می یابد. صرفا کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

در قسمت تنظیمات گوشی خود، گزینه Notifications را انتخاب کنید. در این زمان ، پس از انتخاب گزینه ADVANCED باید Instagram را از لیست برنامه های موجود لمس کنید. در آخرین مرحله گزینه Allow notifications را غیر فعال نمایید.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام,راهکار کاهش مصرف اینترنت اینستاگرامغیر فعال کردن اعلان اینستاگرام برای کاهش مصرف اینترنت

* غیر فعال كردن آپدیت اینستاگرام در گوگل پلی:

یکی دیگر از روشهای کاهش میزان مصرف اینترنت اینستاگرام، قطع بروزرسانی خودکار اینستاگرام می باشد. بنابراین شما باید مراحل زیر را برای غیر فعال كردن آپدیت اینستاگرام در گوگل پلی دنبال کنید؛ بدین جهت، پس از اجرای اپلیکیشن play store در بالای صفحه دکمه منو سه خطی را لمس نمایید. سپس گزینه Auto- update apps را در پنجره تنظیمات لمس کنید.

برای تنظیمات آپدیت خودکار برنامه، سه گزینه ی زیر شرح داده شده است:

۱. Over any network:

برنامه ها در صورت اتصال به اینترنت وای فای یا داده ی خط تلفن همراه به صورت خودکار، آپدیت میشوند.

۲. Over WiFi only:

برنامه ها فقط در زمانی آپدیت می شوند که به وای فای متصل شوید.

۳. Dont auto- update apps:

اگر گزینه Dont auto- update app را فعال کنید؛ برنامه های نصب شده از فروشگاه گوگل پلی بطور خودکار، آپدیت نمیشوند.

آپدیت تمامی برنامه های گوگل پلی، پس از انتخاب گزینه آخر به صورت کامل غیر فعال می شود.

* کم مصرف کردن اینترنت اینستاگرام با خاموش کردن دیتا:

بخشی از گوشی همراه شما را دیتا تشکیل می دهد که حجم اینترنت شما درصورت روشن بودنش استفاده می شود. بنابراین بهتر است که در مواقع لازم و ضروری، حجم اینترنتتان استفاده شود. در صورت روشن بودن داده تلفن همراه شما به صورت ۲۴ ساعته، طبیعتا میزان اینترنت مصرفی شما نیز بیشتر می شود. بنابراین درصورت عدم استفاده از گوشی موبایل خود توصیه میشود که دیتای خود را خاموش کنید تا میزان مصرف اینترنت اینستاگرام خود را کاهش دهید.

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 10
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

بیوگرافی سحر زکریا

زمان و محل تولد سحر زکریا به تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۵۲در اراک برمی گردد. مادر این بازیگر، اهل شمال بود و اصلیت پدرش که به عنوان مهندس برق، فعالیت داشت؛ از اراک بود. همین امر باعث شد که سحر تا مقطع پنجم ابتدایی در شهرهای مختلفی زندگی کند. با این که محل تولد سحر، گیلان بوده است ولی پدرش برای او از اراک، شناسنامه گرفته است. سحر دارای یک خواهر میباشد که کوچکتر از خودش است و متاهل شده و در حال حاضر ، فرزند دارد.

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش