چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۰۰۱

آموزش انتقال مالکیت گوشی (+ تصاویر)

انتقال مالکیت گوشی,انتقال مالکیت گوشی دست دوم,انتقال مالکیت گوشی همتاانتقال مالکیت گوشی صرفا برای مواردی است که فروش به‌صورت کامل انجام می‌شود
بعد از این که گوشی جدیدی را خریداری کردید برای این که بتوانید از آن استفاده کنید باید فروشنده برای شما انتقال مالکیت را انجام دهد و کد فعال سازی را از فروشنده بگیرید. سامانه همتا برای انتقال مالکیت گوشی طراحی شده است. در این مطلب از سرپوش روشهای انتقال مالکیت گوشی توضیح داده شده است.

آموزش انتقال مالکیت گوشی

درصورت تمایل به خرید گوشی دست دوم باید انتقال مالکیتش را از فروشنده بگیرید و گوشی را برای سیم کارت خود در حضور ایشان، با موفقیت فعال سازی نمایید. هدف از انتقال مالکیت گوشی اینست که فروش به صورت کامل انجام شود. در صورت قرض دادن گوشی یا تعویض سیم کارت آن، انتقال مالکیت گوشی دلیلی نخواهد داشت و شما میتوانید به اختیار خودتان مالکیت را عوض کرده یا نکنید.

اهمیت انتقال مالکیت گوشی

طرح رجیستر کردن گوشی از سال ۹۶ برای شناسایی دستگاه های فعال در شبکه تصویب شد و ساعت های هوشمند سیم کارت خور از سال ۱۴۰۰ به این طرح اضافه شدند. این قانون که مانع از فعال سازی دستگاه های سیم کارت خور غیر قانونی و گارانتی های جعلی میشد، باعث شد تا کسی قادر به قاچاق و کلاه برداری در صنعت موبایل نباشد.

انتقال مالکیت گوشی دست دوم,انتقال مالکیت گوشی,آموزش انتقال مالکیت گوشی با تصاویربرای انتقال مالکیت گوشی روش های گوناگونی وجود دارد

گوشی های غیرقانونی که قابلیت پیروی از انتقال مالکیت ندارند، پس از مدتی غیرفعال می شوند و دیگر شبکه ی آن ها کار نمیکند. هر زمان که جدید یا دسته دوم می خرید، فروشنده موظف به انتقال مالکیت سیم کارت شما است در غیر اینصورت، نباید آن گوشی را بخرید؛ چون هیچ سندی مبنی بر این که اثبات کند شما مالک اصلی هستید، وجود ندارد و دستتان در مقابل سوء استفاده های احتمالی کوتاه است.

درصورت فعالسازی مالکیت یک دستگاه برای سیم کارت خود، سند آن محصول به نام شماست و هر زمان که گوشی خود را به فرد دیگری میفروشید، باید انتقال مالکیت گوشی دست دوم را انجام دهید.

روش های انتقال مالکیت گوشی

قابلیت ثبت دستگاه های سیم کارت خور در سامانه همتا وجود دارد و افراد برای انتقال مالکیت دستگاه خود به شخص دیگر باید از طریق این سامانه اقدام کنند. برای انتقال مالکیت گوشی اندروید یا آیفون باید روش زیر را انجام دهید:

- افزودن دستگاه برای انتقال مالکیت گوشی با کد دستوری #۷۷۷۷*:

پس شما باید فرآیند افزودن دستگاه را برای انتقال مالکیت گوشی با کد دستوری لازم انجام دهید تا گوشی تحت مالکیت سیم کارت درآید. مراحل زیر به منظور افزودن دستگاه با کد دستوری میباشد :

ابتدا کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره گیری نمایید و سپس گزینه ۴ یعنی افزودن دستگاه را انتخاب نمایید. در این زمان باید شناسه ۱۵ رقمی IMEI گوشی خود را وارد کنید. در این مرحله با نمایش مجدد شناسه دستگاهتان، از شما تائید می خواهد که باید گزینه ۱ را انتخاب کنید. در صورت درستی این فرآیند، پیغام" درخواست با موفقیت انجام شد" را دریافت خواهید کرد.

انتقال مالکیت گوشی همتا,انتقال مالکیت گوشی از طریق سایت رسمی همتاآموزش انتقال مالکیت گوشی با کد دستوری #۷۷۷۷*

برای انتقال مالکیت گوشی با کد دستوری باید ابتدا #۷۷۷۷* را شماره گیری نمایید و مراحل زیر را انجام دهید:

در صفحه ی نمایش داده شده گزینه ۳ یعنی انتقال مالکیت را انتخاب نمایید و سپس با انتخاب گزینه ۱ یعنی IMEI از شما می خواهد که شماره تلفن همراه مقصد را وارد نمایید.( شماره سیمکارت خریدار را وارد نمایید) حال پیغامی مبنی بر این که شماره سیم کارتی که قصد انتقالش را دارید و شماره سیم کارت خریدار را نمایش می دهد؛ اگر صحیح بود باید گزینه ۱ یعنی" تائید" را انتخاب کنید. در این زمان، کد فعال سازی گوشی به شماره سیم کارت فرد خریدار، ارسال می شود و با موفقیت انجام میشود.

- انتقال مالکیت گوشی از طریق سایت رسمی همتا:

روش انتقال مالکیت گوشی از طریق سایت همتا به اینصورتست که ابتدا به سایت بروید و شماره تلفن فروشنده را وارد کنید. سپس زمانی می توانید وارد سیستم شوید که رمز عبور موقت به شماره تلفنی که دستگاه برایش ثبت شده؛ ارسال شود. البته این کار با استفاده از کد ملی، امکانپذیر است ولی لازمه اش اینست که صاحب گوشی از قبل در سامانه همتا ثبت نام کرده باشد.

پس از اینکه وارد سایت شدید؛ می توانید به اطلاعات گوشی موبایل ثبت شده با این شماره نظیر مدل و IMEI دستگاه، دسترسی پیدا کنید. اگر تلفن همراه مورد معامله دارای دو سیم کارت باشد؛ می توانید دو IMEI را ببینید. پنل انتقال مالکیت/فروش در قسمت بالا سمت راست صفحه وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید نسبت به انجام فرآیند انتقال مالکیت اقدام کنید. به این منظور، پس از انتخاب دستگاه موردنظر ، شماره سیم کارت خریدار را در پنجره ی باز شده وارد نمایید. برای درست وارد کردن شماره تلفن همراه خریدار، دقت کنید. کدی در مرحله نهایی برای سیم کارت فروشنده ارسال می شود که مالکیت گوشی موبایل درصورت وارد کردن آن، به سیم کارت خریدار منتقل میشود.

- انتقال مالکیت گوشی از طریق اپلیکیشن همتا:

شما می توانید از سایت همتا یا از طریق فروشگاه های اپلیکیشن مانند کافه بازار، اپلیکیشن همتا را دریافت کنید و پس از دانلود و نصب این اپلیکیشن، برنامه را اجرا کنید. سپس شما باید شماره تلفن همراه خود را در مرحله اول در کادر مربوطه وارد و ارسال کنید.

گزینه های مختلفی در پنل ظاهر شده وجود دارد که شما باید گزینه انتقال مالکیت را انتخاب کنید تا به لیستی از دستگاه هایی که مالکیت آنها مربوط به سیم کارت شماست؛ دسترسی پیدا کنید. لذا کافیست که دستگاه موردنظر را از این لیست، انتخاب کنید. معمولاً افراد دارای یک گوشی به نام خود هستند و همان یک دستگاه در اکثر موارد، در حالت انتخاب شده قرار دارد. همچنین باید شماره سیم کارت خریدار را در کادر بالای دستگاه مورد نظر، با دقت وارد کنید.

گزینه افزودن دستگاه در پائین این بخش، وجود دارد که اگر دستگاه مدنظرتان را ندیدید، میتوانید برای اضافه کردن و فعال سازی دستگاه دیگر خود از آن دکمه استفاده کنید که فرآیند مشخص مربوط به خود را دارد. بعد از وارد کردن شماره، باید گزینه« انتقال» را انتخاب کنید. دکمه قرمز رنگ « راهنما» را میتوانید در صورت نیاز به راهنمایی انتخاب کنید.

سامانه بررسی های لازم را از سامانه همتا انجام خواهد داد و پنلی شامل شماره موبایل شما و خریدار، نام و مدل دستگاه و همچنین شناسه دستگاه موردنظر را نمایش می دهد. اگر اطلاعات، صحیح بود باید دکمه« بله» را فشار دهید وگرنه میتوانید با انتخاب دکمه قرمز رنگ « خیر»، مراحل را مجددا انجام دهید.

انتقال مالکیت گوشی از طریق اپلیکیشن همتا,روش های انتقال مالکیت گوشیآموزش انتقال مالکیت گوشی از طریق اپلیکیشن همتا

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 18
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش