پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۰۰۱

آموزش انتقال مالکیت گوشی (+ تصاویر)

انتقال مالکیت گوشی,انتقال مالکیت گوشی دست دوم,انتقال مالکیت گوشی همتاانتقال مالکیت گوشی صرفا برای مواردی است که فروش به‌صورت کامل انجام می‌شود
بعد از این که گوشی جدیدی را خریداری کردید برای این که بتوانید از آن استفاده کنید باید فروشنده برای شما انتقال مالکیت را انجام دهد و کد فعال سازی را از فروشنده بگیرید. سامانه همتا برای انتقال مالکیت گوشی طراحی شده است. در این مطلب از سرپوش روشهای انتقال مالکیت گوشی توضیح داده شده است.

آموزش انتقال مالکیت گوشی

درصورت تمایل به خرید گوشی دست دوم باید انتقال مالکیتش را از فروشنده بگیرید و گوشی را برای سیم کارت خود در حضور ایشان، با موفقیت فعال سازی نمایید. هدف از انتقال مالکیت گوشی اینست که فروش به صورت کامل انجام شود. در صورت قرض دادن گوشی یا تعویض سیم کارت آن، انتقال مالکیت گوشی دلیلی نخواهد داشت و شما میتوانید به اختیار خودتان مالکیت را عوض کرده یا نکنید.

اهمیت انتقال مالکیت گوشی

طرح رجیستر کردن گوشی از سال ۹۶ برای شناسایی دستگاه های فعال در شبکه تصویب شد و ساعت های هوشمند سیم کارت خور از سال ۱۴۰۰ به این طرح اضافه شدند. این قانون که مانع از فعال سازی دستگاه های سیم کارت خور غیر قانونی و گارانتی های جعلی میشد، باعث شد تا کسی قادر به قاچاق و کلاه برداری در صنعت موبایل نباشد.

انتقال مالکیت گوشی دست دوم,انتقال مالکیت گوشی,آموزش انتقال مالکیت گوشی با تصاویربرای انتقال مالکیت گوشی روش های گوناگونی وجود دارد

گوشی های غیرقانونی که قابلیت پیروی از انتقال مالکیت ندارند، پس از مدتی غیرفعال می شوند و دیگر شبکه ی آن ها کار نمیکند. هر زمان که جدید یا دسته دوم می خرید، فروشنده موظف به انتقال مالکیت سیم کارت شما است در غیر اینصورت، نباید آن گوشی را بخرید؛ چون هیچ سندی مبنی بر این که اثبات کند شما مالک اصلی هستید، وجود ندارد و دستتان در مقابل سوء استفاده های احتمالی کوتاه است.

درصورت فعالسازی مالکیت یک دستگاه برای سیم کارت خود، سند آن محصول به نام شماست و هر زمان که گوشی خود را به فرد دیگری میفروشید، باید انتقال مالکیت گوشی دست دوم را انجام دهید.

روش های انتقال مالکیت گوشی

قابلیت ثبت دستگاه های سیم کارت خور در سامانه همتا وجود دارد و افراد برای انتقال مالکیت دستگاه خود به شخص دیگر باید از طریق این سامانه اقدام کنند. برای انتقال مالکیت گوشی اندروید یا آیفون باید روش زیر را انجام دهید:

- افزودن دستگاه برای انتقال مالکیت گوشی با کد دستوری #۷۷۷۷*:

پس شما باید فرآیند افزودن دستگاه را برای انتقال مالکیت گوشی با کد دستوری لازم انجام دهید تا گوشی تحت مالکیت سیم کارت درآید. مراحل زیر به منظور افزودن دستگاه با کد دستوری میباشد :

ابتدا کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره گیری نمایید و سپس گزینه ۴ یعنی افزودن دستگاه را انتخاب نمایید. در این زمان باید شناسه ۱۵ رقمی IMEI گوشی خود را وارد کنید. در این مرحله با نمایش مجدد شناسه دستگاهتان، از شما تائید می خواهد که باید گزینه ۱ را انتخاب کنید. در صورت درستی این فرآیند، پیغام" درخواست با موفقیت انجام شد" را دریافت خواهید کرد.

انتقال مالکیت گوشی همتا,انتقال مالکیت گوشی از طریق سایت رسمی همتاآموزش انتقال مالکیت گوشی با کد دستوری #۷۷۷۷*

برای انتقال مالکیت گوشی با کد دستوری باید ابتدا #۷۷۷۷* را شماره گیری نمایید و مراحل زیر را انجام دهید:

در صفحه ی نمایش داده شده گزینه ۳ یعنی انتقال مالکیت را انتخاب نمایید و سپس با انتخاب گزینه ۱ یعنی IMEI از شما می خواهد که شماره تلفن همراه مقصد را وارد نمایید.( شماره سیمکارت خریدار را وارد نمایید) حال پیغامی مبنی بر این که شماره سیم کارتی که قصد انتقالش را دارید و شماره سیم کارت خریدار را نمایش می دهد؛ اگر صحیح بود باید گزینه ۱ یعنی" تائید" را انتخاب کنید. در این زمان، کد فعال سازی گوشی به شماره سیم کارت فرد خریدار، ارسال می شود و با موفقیت انجام میشود.

- انتقال مالکیت گوشی از طریق سایت رسمی همتا:

روش انتقال مالکیت گوشی از طریق سایت همتا به اینصورتست که ابتدا به سایت بروید و شماره تلفن فروشنده را وارد کنید. سپس زمانی می توانید وارد سیستم شوید که رمز عبور موقت به شماره تلفنی که دستگاه برایش ثبت شده؛ ارسال شود. البته این کار با استفاده از کد ملی، امکانپذیر است ولی لازمه اش اینست که صاحب گوشی از قبل در سامانه همتا ثبت نام کرده باشد.

پس از اینکه وارد سایت شدید؛ می توانید به اطلاعات گوشی موبایل ثبت شده با این شماره نظیر مدل و IMEI دستگاه، دسترسی پیدا کنید. اگر تلفن همراه مورد معامله دارای دو سیم کارت باشد؛ می توانید دو IMEI را ببینید. پنل انتقال مالکیت/فروش در قسمت بالا سمت راست صفحه وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید نسبت به انجام فرآیند انتقال مالکیت اقدام کنید. به این منظور، پس از انتخاب دستگاه موردنظر ، شماره سیم کارت خریدار را در پنجره ی باز شده وارد نمایید. برای درست وارد کردن شماره تلفن همراه خریدار، دقت کنید. کدی در مرحله نهایی برای سیم کارت فروشنده ارسال می شود که مالکیت گوشی موبایل درصورت وارد کردن آن، به سیم کارت خریدار منتقل میشود.

- انتقال مالکیت گوشی از طریق اپلیکیشن همتا:

شما می توانید از سایت همتا یا از طریق فروشگاه های اپلیکیشن مانند کافه بازار، اپلیکیشن همتا را دریافت کنید و پس از دانلود و نصب این اپلیکیشن، برنامه را اجرا کنید. سپس شما باید شماره تلفن همراه خود را در مرحله اول در کادر مربوطه وارد و ارسال کنید.

گزینه های مختلفی در پنل ظاهر شده وجود دارد که شما باید گزینه انتقال مالکیت را انتخاب کنید تا به لیستی از دستگاه هایی که مالکیت آنها مربوط به سیم کارت شماست؛ دسترسی پیدا کنید. لذا کافیست که دستگاه موردنظر را از این لیست، انتخاب کنید. معمولاً افراد دارای یک گوشی به نام خود هستند و همان یک دستگاه در اکثر موارد، در حالت انتخاب شده قرار دارد. همچنین باید شماره سیم کارت خریدار را در کادر بالای دستگاه مورد نظر، با دقت وارد کنید.

گزینه افزودن دستگاه در پائین این بخش، وجود دارد که اگر دستگاه مدنظرتان را ندیدید، میتوانید برای اضافه کردن و فعال سازی دستگاه دیگر خود از آن دکمه استفاده کنید که فرآیند مشخص مربوط به خود را دارد. بعد از وارد کردن شماره، باید گزینه« انتقال» را انتخاب کنید. دکمه قرمز رنگ « راهنما» را میتوانید در صورت نیاز به راهنمایی انتخاب کنید.

سامانه بررسی های لازم را از سامانه همتا انجام خواهد داد و پنلی شامل شماره موبایل شما و خریدار، نام و مدل دستگاه و همچنین شناسه دستگاه موردنظر را نمایش می دهد. اگر اطلاعات، صحیح بود باید دکمه« بله» را فشار دهید وگرنه میتوانید با انتخاب دکمه قرمز رنگ « خیر»، مراحل را مجددا انجام دهید.

انتقال مالکیت گوشی از طریق اپلیکیشن همتا,روش های انتقال مالکیت گوشیآموزش انتقال مالکیت گوشی از طریق اپلیکیشن همتا

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 18
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش