شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۷۶

ایجاد یک سرور VPN شخصی با استفاده از اوت لاین (Outline)

فعالسازی ابزار Outline گوگل,سرور فیلتر شکن outline,اوت لاین چیست اوت لاین چیست
اوت لاین (Outline) یک ابزار بسیار ساده و کاربردی برای تغییر آی پی و دسترسی به اینترنت آزاد است. وی پی انی که گوگل آن را معرفی کرده است. این وی پی ان به افراد و کاربران اجازه می دهد، تا یک شبکه مجازی خصوصی (و یا همان vpn) بر روی سِرور خود درست کنند تا با امنیت بیشتری به اینترنت وصل شوند و مکالمه‌ های خود را خصوصی نگه دارند.

روزنامه‌نگاران به دسترسی ایمن به اطلاعات نیاز دارند تا در مورد مسائل پژوهش کنند، با منابع ارتباط برقرار کنند و اخبار را گزارش دهند. Outline به سازمان‌های خبری امکان می‌دهد به‌آسانی دسترسی ایمن‌تر به اینترنت آزاد را برای شبکه‌شان فراهم آورند.

Outline زمانی‌که انواع دیگر VPN مسدود شده باشد کار می‌کند، و در برابر انواع پیشرفته سانسور از جمله مسدود کردن مبتنی بر شبکه یا مسدود کردن IP مقاوم است.

Outline انعطاف‌پذیرتر است زیرا بااستفاده از پروتکلی ساخته شده است که ردیابی آن دشوار است و بنابراین مسدود کردن آن سخت‌تر است. دسترسی به سرورتان را به‌طور خصوصی با گروهی از افراد معتمد به‌اشتراک بگذارید. اتصال افراد کمتر به سرورتان به این معنی است که ردیابی آن دشوارتر و خصوصی ماندن آن آسان‌تر است.

اوت لاین چیست؟

این سرویس یک ارتباط رمزگذاری‌شده از محل اتصال شما به اینترنت یا اصطلاحا وی‌پی‌ان نیست؛ بلکه به افراد امکان می‌دهد وی‌پی‌ان ایجاد و آن را اجرا کنند و دسترسی به آن را با بقیه به ‌اشتراک بگذارند. به زبان ساده، شما می‌توانید با ساختن وی‌پی‌ان اختصاصی، دسترسی به اینترنت خود را به صورت امن با شبکه‌ای از افراد مانند اعضای خانواده یا دوستانتان به اشتراک بگذارید. 

رمزنگاری ارتباطات در Outline مسدود کردن این سرویس را دشوار می‌کند، رمزنگاری این سرویس ارتباطی به مسدود شدن و نحوه شناسایی آن ربطی ندارد و به منظور ایمن سازی و حفظ امنیت کاربران انجام شده است.

وی پی ان اوت لاین,اوت لاین گوگل,ساختن سرور اوت لاین

مزایای استفاده از Outline

دسترسیِ اینترنتی که قابل اعتماد است:

Outline به سازمان‌های خبری کمک می‌کند به‌آسانی شبکه مجازی خصوصی (VPN) شرکتی در سرور مخصوص خودشان راه‌اندازی کنند تا با امنیت بیشتری به اینترنت متصل شوند و ارتباطاتشان را خصوصی نگه دارند.

Outline کاملاً منبع آزاد است.

حریم خصوصی و امنیت قدرتمند

با Outline برحریم خصوصی‌تان کنترل دارید، زیرا می‌توانید از سرور مخصوص خودتان استفاده کنید و Outline هرگز از ترافیک وب شما گزارش نمی‌گیرد. رمزگذاری قدرتمند به خصوصی نگه داشتن ارتباطاتتان کمک می‌کند.

سرورهای Outline به‌طور خودکار با جدیدترین تنظیمات امنیتی به‌روزرسانی می‌شود تا نگران به‌روز نگه داشتن نرم‌افزار نباشید.

ساخته‌شده برای سازمان‌های خبری

راه‌اندازی و مدیریت Outline آسان است. سازمان‌ها می‌توانند در چند دقیقه سرور مخصوص خودشان را راه‌اندازی کنند — نیازی نیست خِبرهٔ فناوری باشید.

وقتی سرور مخصوص خودتان را داشته باشید می‌توانید تعداد افرادی را که به آن دسترسی دارند کنترل کنید و به‌این‌ترتیب می‌توانید سرعت اینترنت را حتی در ساعت‌های اوج مصرف ثابت نگه دارید.

Outline,مزایای استفاده از Outline,نحوه کار اوت لایننحوه کار اوت لاین

ساختن سرور و به‌ اشتراک گذاشتن دسترسی

۱. با Outline Manager شروع کنید

برای شروع به تنظیم سرور،Manager رایانه را بارگیری کنید. Outline طوری طراحی شده تا به شما امکان دهد همه‌چیزهای مربوط به سرورتان را در یک مکان مدیریت کنید. از بین فهرستی از ارائه‌دهندگان، ابری معتمد انتخاب کنید، یا می‌توانید از زیرساخت Linux خودتان استفاده کنید. بسیاری از ارائه‌دهندگان ابری طرح‌هایی را به‌مبلغ ۵ دلار آمریکا یا کم‌تر ارائه می‌دهند.

پس‌از بارگیری «Manager »، از شما خواسته می‌شود که انتخاب کنید کدام‌یک از ارائه‌دهندگان ابری سرورتان را اجرا کند. از بین معتمدترین ارائه‌دهندگان، مثلا Digital Ocean‏، AWS، یا Google Cloud، یکی را انتخاب کنید. پس‌از انتخاب ارائه‌دهنده ابری، ارائه‌دهنده شما را درباره روند خاص خود برای ورود کارکنان جدید راهنمایی می‌کند، اما شما می‌توانید سرورتان را از « Outline Manager » خود مدیریت کنید.

Outline به شما امکان می‌دهد مکان سرورتان را انتخاب کنید. ترافیکتان را به سنگاپور، آلمان یا ایالات متحده، علاوه‌بر بسیاری کشورهای دیگر، هدایت کنید.

۲. ایجاد کلیدهای دسترسی

کلیدهای دسترسی را برای اتصال دستگاه های خود و اشتراک گذاری دسترسی با شبکه خود ایجاد کنید.

پس از راه اندازی سرور خود، کلیدهای دسترسی منحصر به فرد را مستقیماً از برنامه دسکتاپ Manager ایجاد کنید. Manager به شما امکان می دهد از طریق پلت فرم ارتباطی دلخواه خود، دعوت نامه هایی را برای اتصال به سرور خود ارسال کنید. کلیدهای دسترسی نحوه اتصال دستگاه های خود به Outline Manager و محافظت از آنها با استفاده از سرور است. هر کلید دسترسی منحصر به فرد است و می تواند مستقیماً از سرور مدیریت یا حذف شود. محدودیت های داده به شما این امکان را می دهد که میزان پهنای باند مجاز استفاده از هر کلید را کنترل کنید.

اتصال به سرور شما به آسانی پذیرش دعوت شماست. پس از اتصال، می توانید به راحتی اتصال خود را از برنامه روشن و خاموش کنید.

وی پی ان اوت لاین,اوت لاین گوگل,ساختن سرور اوت لایناجرای اوت لاین

۳. برنامه Outline Client را برای دسکتاپ و موبایل دریافت کنید

برنامه Outline Client را از فروشگاه App یا فروشگاه Google Play دانلود کنید و با استفاده از کلید دسترسی منحصر به فرد خود متصل شوید. برنامه Client برای دستگاه‌های دسک‌تاپ و تلفن همراه در دسترس است، بنابراین می‌توانید به اینترنت باز دسترسی داشته باشید و از هر کجا که هستید و از همه دستگاه‌هایتان به‌صورت خصوصی ارتباط برقرار کنید.

پس از اتصال دستگاه های خود، می توانید دسترسی به سرور خود را با دوستان یا همکاران خود به اشتراک بگذارید. کلیدهای دسترسی منحصر به فرد را ایجاد کنید و آنها را برای هر کسی در شبکه خود که نیاز به دسترسی بدون فیلتر به اینترنت دارد ارسال کنید. دسترسی به سرور خود را با محدودیت های داده مدیریت کنید، به شما این امکان را می دهد که در صورتی که شخصی در شبکه شما از پهنای باند بیش از حد استفاده می کند، استفاده را محدود کنید.

کلیدهای دسترسی چیست؟

کلید دسترسی ، مجموعه ای از اعتبار است که به کاربران نهایی اجازه می دهد دستگاه های خود را به Outline VPN متصل کنند.

هر کلید حاوی آدرس IP سرور، پورت، رمز عبور و رمز است که تضمین می کند فقط دستگاه شما و سرور Outline می توانند ترافیک اینترنت شما را رمزگشایی کنند. درخواست‌های شما وقتی از دستگاه شما به سرور Outline می‌روند خصوصی می‌مانند.

فقط مدیران سرور می توانند یک کلید دسترسی و دعوت برای استفاده از سرور Outline خود ایجاد کنند. آنها همچنین این توانایی را دارند که ببینند چه مقدار مصرف از یک کلید دسترسی مشخص شده است.

کسی که کلید دریافت می کند باید آن را خصوصی نگه دارد و هرگز آن را به اشتراک نگذارد. اشتراک گذاری کلید دسترسی به شخص دیگر امکان دسترسی کامل به تمام ترافیک اینترنت شما را می دهد. اگر می‌خواهید شخصی از Outline استفاده کند، از یک مدیر سرور بخواهید که یکی برای این شخص ایجاد کند.


تنظیم پورت برای کلیدهای دسترسی

مدیران سرور همچنین می توانند شماره پورت را برای کلیدهای دسترسی جدید از برنامه Outline Manager تغییر دهند. برای انجام این کار، یک سرور را انتخاب کنید و به برگه "Settings" بروید. یک فیلد ورودی جدید در قسمت "Port for new access keys" در بخش"Server information" خواهید دید. برای تغییر پورت برای کلیدهای دسترسی جدید، یک عدد بین ۱-۶۵۵۳۵ انتخاب کنید و روی "ذخیره" کلیک کنید. توجه داشته باشید که کلیدهای دسترسی موجود روی شماره پورتی که با آن ایجاد شده اند باقی می مانند.


کلیدهای دسترسی رایگان برای Outline VPN و Shadowsocks

برای استفاده از Outline به یک کلید دسترسی نیاز دارید. در آدرس زیر می توانید از کلیدهای دسترسی مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید. کلیدهای دسترسی رایگان توسط داوطلبان در سراسر جهان ایجاد می شوند و کیفیت و سرعت نسبتا قابل قبولی دارند.

https://getoutline.me/access-keys

گردآوری:بخش دنیای فناوری سرپوش

  • 22
  • 7
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳۰
در انتظار بررسی: ۵۰
غیر قابل انتشار: ۵۰
جدیدترین
قدیمی ترین
خیلی خیلی عالیه وصل بود حرف نداشت امروز که قطع شده
خیلی خیلی عالیه وصل ...
سلام داداش سرور جدید داری
اصلا به سرور ها وصل نمیشه یا میاد خطای غیر منتظره یا هم میان که سرور شما معتبر نیست یعنی چی چرا وصل نمیشه
من نصب کردم کلید دسترسی هم میزنم و مثلا فیلتر شکن راه اندازی میشهه اما گوگل و تلگرام ز نمیکنه چرا؟
من نصب کردم کلید دست...
کارنمیکنه
من نصب کردم کلید دست...
سلام خیلی از کلیدهای رایگان کار نمیکنه.میتونی از net vpn استفاده کنی از فروشگاه پلی دانلود کن اگه به فروشگاه پلی دسترسی نداری از مرورگر اینترنت Net-vpn.app سرچ کن و دانلود مستقیم بزن موفق باشی
ای بابا خسته شدیم چراوصل نمیشه .خدا اون کسی که باعث قطع اینترنت شدو نابودکنه
نامعلوم
کلید باز میشه میاد رو صفحه اما تازه گوگل را هم می‌بنده.چطوری کار میکنه؟
اوت لاین منیجر رو از کجا دانل.د کنیم؟
عالی
Ok.‎.‎.‎
سرور. دارین به ماهم بدین
Ok.‎.‎.‎
بچه های توی ایران شمایی که از ما وارد تر هستی یک راهنمایی کن که ما هم بتونیم فیلتر شکن گوگل راه اندازی کنیم
واقعا خیلی بدبختیم چرااباید فیلترکنن که ازصبح تاشب فیلترشکن دانلود کنیم . خدایا خودت ظهور کن
آخه قشنگ ما چجوری دلار بزنیم به حساب اونا؟ ۵ دلار پول سروره، ۱۰ دلار باید بدیم این شرکتهای رابط.مسخرست خو..
هیچ
سلام چطوری کلیدبدست بیاریم میشه نمونه بفرستید
سلام چطوری کلیدبدست ...
https://getoutline.me/fa/access-keys/country/japan/‎
سلام چطوری کلیدبدست ...
خوبه
تا حالا ۲۰ كد وارد كردم هيچ كدام وصل نميشه اينم مثل بقيه
تا حالا ۲۰ كد وارد ك...
اصلا کار نمیکنه
تا حالا ۲۰ كد وارد ك...
باید بزنی کلید دسترسیه اوت لاین بعد بزنی رو پرچم بیا پایین نوشته حروف انگلیسی زیاد هست اونو کپی کن همشو بعد برو تو اوت لاین بزن
باید بزنی کلید دسترس...
من این کارو کردم اما وصل نمیشه اصلا میگه کلید ها معتبر نیست
تا حالا ۲۰ كد وارد ك...
داش مث خودمی
عالی
عالی...
میشه بگید چطوری راه اندازی کنیم
عالی
عالی ...
چطوری کد دسترسی را پیدا کنم
چطوری کد دسترسی را پ...
https://getoutline.me/fa/servers/‎
مشاهده کامنت های بیشتر
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
سردار اسعد بختیاری,بیوگرافی سردار اسعد بختیاری,عکس سردار اسعد بختیاری زندگینامه سردار اسعد بختیاری رهبر جنبش آزادی خواهی

تاریخ تولد: ۱۲۳۶

محل تولد: منطقه چغاخور در استان چهارمحال و بختیاری

ملیت: ایرانی

حرفه: سیاستمدار

خویشاوندان مهم: صمصام‌السلطنه (برادر)، بی‌بی مریم بختیاری (خواهر)، حسین‌قلی‌خان ایلخانی (پدر)

درگذشت: ۱ آبان ۱۲۹۶

ادامه
علی ضیا,بیوگرافی علی ضیا,عکس های علی ضیا بیوگرافی سید علی ضیا؛ مجری خوب برنامه های ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ شهریور ۱۳۶۴

محل تولد: کاشان

حرفه: مجری برنامه های صدا و سیما و گوینده رادیو

تحصیلات: کارشناسی مکانیک طراحی جامدات از دانشگاه آزاد واحد کاشان

شروع فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

ادامه
احمد علیرضابیگی,بیوگرافی احمد علیرضابیگی,عکس های احمد علیرضابیگی بیوگرافی احمد علیرضابیگی

تاریخ تولد: ۲۲ بهمن ۱۳۴۲

محل تولد: ارومیه، ایران

حرفه: نظامی، سیاستمدار و نماینده تبریز در دو دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

تحصیلات: دکتری امنیت ملی از دانشگاه دفاع ملی

شروع فعالیت: از اوایل انقلاب

حزب سیاسی: بدون حزب سیاسی

ادامه
سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,عکس های سرنای ساریکایا سرنای ساریکایا بازیگر زیبای ترکی

تاریخ تولد: ۱ جولای ۱۹۹۱

محل تولد: آنکارا، ترکیه

حرفه: بازیگر، مدل

شروع فعالیت: سال ۲۰۰۶ تا کنون

تحصیلات: مقطع دبیرستان

ادامه
لیلا حاتمی,بیوگرافی لیلا حاتمی,عکس های لیلا حاتمی بیوگرافی لیلا حاتمی فرزند مرحوم علی حاتمی

تاریخ تولد: ۹ مهر ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع به کار: سال ۱۳۶۱ تا کنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته برق

همسر: علی مصفا

ادامه
عسجدی,زندگینامه عسجدی,آثار عسجدی زندگینامه عسجدی شاعر دربار غزنویان

دوران زندگی: قرن چهارم و پنجم هجری

پادشاهی: پادشاهای غزنوی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۴۳۲ هجری قمری

عسجدی,زندگینامه عسجدی,عسجدی شاعرزندگینامه عسجدی

ادامه
مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,عکس های مهدی پاکدل بیوگرافی مهدی پاکدل و ماجرای ازدواجش

تاریخ تولد: ۱۰ تیر ۱۳۵۹

محل تولد: اصفهان

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر، خواننده، مدل

شروع فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی گرافیک

نام همسر: رعنا آزادی ور

ادامه
ویژه سرپوش