دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۱۰۱۲۵

شماره مجازی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

شماره مجازی چیستشماره مجازی در واقع یک شماره بر پایه خط تلفن نیست
شماره مجازی، امکان استفاده از اپلیکیشن ها و پلتفرم ها و وب سایت های مختلف را بدون نیاز به احراز هویت یا نمایش شماره ی اصلی کاربر به دیگران، فراهم می کند و امنیت کاربر را با حفظ حریم خصوصی، افزایش می دهد.

شماره مجازی

به شماره تلفنی که وجود خارجی ندارد، اما از امکانات شماره تلفن واقعی برخوردار است؛ شماره مجازی میگویند. استفاده از چنین شماره ای دلایل مختلفی دارد که یکی از آن ها برای افرادی است که نمی خواهند در فضای مجازی، اطلاعات شخصیشان فاش شود. ساخت شماره مجازی برای این گروه از افراد باعث میشود که آن ها از اپلیکیشن ها، پلتفرم ها و وب سایت های مختلف استفاده کنند بدون این که شماره اصلیشان به افراد دیگر نمایش داده شود. مزایای چنین کاری، حفظ حریم خصوصی و افزایش امنیت افراد است.

شماره های مجازی، از این نظر با شماره های خطوط تلفن همراه، تفاوت دارند که شماره تلفن مجازی دارای سیم کارت فیزیکی نمی باشد و شما صرفا برای استفاده از خدمات مختلف این خطوط باید از طریق نرم افزارهای خاص اقدام کنید. پس به منظور استفاده از خدمات شماره های مجازی باید به اینترنت متصل باشید.

کاربرد شماره مجازی

شماره مجازی، کاربرد های مختلفی دارد که از انها میتوان به ثبت نام در وبسایت های پشتیبان کننده ی شماره تلفن کشوری خاص، ثبت نام در وبسایت های تحریم کننده شماره کشوری، ساخت چند حساب در شبکه های اجتماعی و ... اشاره کرد.

ویژگی های شماره مجازی

>> ضبط تماس:

با استفاده از شماره های خود، هر تماس را به منظور کنترل بهتر عملکرد تیمی خود ضبط کنید.

>> ایجاد حس اعتماد: 

مشتری در زمان تماس گرفتن با یك شماره تلفن مجازی مربوط به کد شهر خود، احساس اعتماد بیشتر می كند و به این ترتیب به مشتری اسان تر تبدیل میشود.

>> ارتباط بدون دردسر:

همیشه ارتباطات باید یکپارچه باشد و افراد موفق، همیشه آگاهی کاملی از اهمیت آن دارند. اگر می خواهید شماره مجازی را دریافت کنید؛ همین الان اقدام نمایید.

>> دایورت تماس:

ویژگی انتقال تماس باعث هدایت یک تماس متصل از شماره تلفن خود به خطوط یکی از اعضای تیم میشود.

ویژگی های شماره مجازیتماس از طریق شماره های مجازی بصورت رایگان از هرجایی در سراسر جهان امکانپذیر است

>> اتصال جهانی:

شما با استفاده از اتصال جهانی می توانید با مشتریان بین المللی خود، زمان مناسبی را برای تماس بیابید.

>> تماس خود  را کنفرانس کنید: 

کنفرانس کردن تماس، این قابلیت را فراهم می کند تا شخص سوم را به تماس دو طرفه خود اضافه کنید و درواقع تماس را تبدیل به یک کنفرانس ۳ طرفه کنید.

نحوه ی ساخت شماره مجازی

شما می توانید به آسانی شماره مجازی بسازید. شما با استفاده از نرم‌افزار های زیادی می توانید این کار را انجام دهید ولی تعداد متقاضیان سامانه های رایگان ساخت شماره مجازی براساس گستردگی کاربرد شماره مجازی و افزایش نیاز کاربران به این خدمات، بالا رفته است و عملکرد نرم افزار ها و سرویس های ارائه دهنده رایگان شماره مجازی، خوب نیست و شماره ی دریافت شده از آنها ، شماره ی پایدار نیست.

گاهی اوقات شماره ای که امروز در اختیار شما قرار دارد؛ فردا در اختیار فرد دیگری قرار می گیرد. البته با وجود تمام اطلاعات ذخیره کرده ی شما در آن، نمی توان آن را به عنوان یک سرویس معتبر و ایمن شناخت.

شماره مجازی تلگرام

به شماره ای که برای مسیریابی تماس ها به شماره تلفن یا شماره های واقعی کاربر مورد استفاده قرار میگیرد؛ شماره مجازی تلگرام میگویند. شما میتوانید یک شماره مجازی را بدون هیچگونه سیم کارت واقعی ایجاد کنید و به صورت رایگان و غیررایگان، سیم کارت های منطقه دلخواه تان را داشته باشید.

در زمان نصب تلگرام، از شما می خواهد که شماره تلفنی را برای ورود به برنامه وارد کنید. پیام رسان تلگرام دارای یک مرحله تائید صحت تلفن است که باید آن را در روند ساخت حساب کاربری تلگرام وارد کنید. در این مرحله از خواسته می شود یک کد چند رقمی که به شماره تلفن شما پیامک شده را وارد کنید. بنابراین برای ایجاد حساب خود با شماره مجازی، انجام چنین مرحله ای الزامیست.

نکات کلی درباره شماره مجازی

اکثر خطوط مجازی ارائه شده، سیم کارت های واقعی کشورهای مختلف می باشند که اگر سیم کارتشان را بسته به قوانین آن کشور، شارژ( پولی) نکنیم و از آن استفاده فیزیکی نکنیم( تماس نگیریم یا اس ام اس ندهیم) بعد از گذشت چند وقت، سلب امتیاز شده و می سوزند.

نحوه ی ساخت شماره مجازیدلایل مختلفی برای استفاده از شماره مجازی وجود دارد

مهلت زمانی برای خطوط ایرانسل در ایران، حدود ۴۵  روز میباشد و این زمان در کشورهای دیگر، تقریباً مشابه خطوط ایرانسل در ایران می باشد. باتوجه به دردسترس نبودن سیم کارت خطوط مجازی( به صورت فیزیکی) باید به عمر مفید خطوط توجه کنید و نباید حساب دائمی، روی این خطوط باز کنید.

مزایای ساخت شماره مجازی

ساخت شماره مجازی و استفاده از آن، دلایل مختلفی دارد که در ادامه با مهم ترین آن ها اشنا میشوید:

> کاهش هزینه های ارتباط:

با توجه به اینکه امکان برقراری ارتباط فرد در بستر اینترنت در زمان استفاده از شماره مجازی انجام می شود، هزینه های ارتباط، بسیار پائین و مناسب است. اهمیت این موضوع به زمانی برمی گردد که شما برای ارتباط با مخاطب یا مشتری خود از این شماره در کشوری دیگر استفاده کنید.

> سهولت در ساخت شماره مجازی و استفاده از آن:

رایگان بودن و ساخت شماره مجازی به روشی آسان، از مهم ترین مزایای این شماره ها محسوب میشود. از این رو شما برای بهره گیری از مزایای این سرویس باید یکی از اپلیکیشن های ساخت شماره مجازی را نصب کنید.

> حفظ حریم خصوصی و رعایت امنیت:

شماره های مجازی موجب حفظ امنیت و حریم خصوصی شما بعنوان یک کاربر می شوند. شماره تلفن در بیشتر وب سایت ها یا اپلیکیشن ها برای ورود کاربر درخواست می شود. نمایش این اطلاعات به دیگران در برخی از پلتفرم ها، حریم خصوصی کاربر را خدشه دار می کند ولی ساخت شماره مجازی، مانع از خدشه دار شدن حریم خصوصی افراد توسط وب سایت های کلاهبردار یا افراد هکر میشود.

> افزایش اعتبار کسب و کار:

از کاربردهای دیگر شماره مجازی می توان به افزایش اعتبار کسب و کارها با کم ترین هزینه اشاره کرد. اعتماد اغلب مشتریان به کسب و کارهای بین المللی، بیشتر است؛ بنابراین شما میتوانید بعنوان صاحب یک کسب و کار، اقدام به ساخت یک شماره مجازی به صورت کاملاً رایگان  بنمایید. بنابراین با قرار دادن این شماره روی محصول میتوانید اعتماد مشتریانتان را ضمن معرفی کسب و کارتان بعنوان یک کسب و کار بین المللی، به خود جلب کنید.

خطرات استفاده از شماره مجازی

شماره مجازی، خطراتی نظیر هک شدن اطلاعات تماس را به همراه دارد. احتمال دارد که وب سایت ساخت شماره مجازی، این اطلاعات را هک کند. به عنوان مثال ، افراد هکر میتوانند مخاطبین ذخیره شده روی سیم کارت یا گوشی را با استفاده از شماره مجازی واتساپ یا تلگرام یا دیگر پیام رسان های شما، به گروه ها یا کانال های مختلف اضافه کنند و از این طریق، درامد خود را با فروش مخاطبین به دست آورند.

امکان از دست دادن اطلاعات حساب کابری شما، از دیگر خطرات شماره مجازی به شمار می رود. اگر مشکلی در اکانتتان رخ داد پس از ایجاد یک شماره مجازی و ثبت نام در یک برنامه یا وب سایت، احتمال ورود مجدد به اکانت و احراز هویتی مجدد، نیاز است. به همین خاطر، اگر شماره را فراموش کرده باشید یا به صفحه شماره خود، دسترسی نداشته باشید اکانتتان بطور کامل از بین می رود.

خطرات استفاده از شماره مجازی,شماره مجازینرم‌افزار‌های زیادی امکان ساخت شماره مجازی را به شما خواهند داد

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 16
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش