۱۳:۴۸ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۴۳۵۱
بازی ها

جزییات و تغییرات Career Mode بازی فیفا ۲۰

بازی فیفا 20,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی
الکترونیک آرتز قصد دارد تغییرات مختلفی در بخش Career Mode فیفا ۲۰ ایجاد و به‌نوعی آن را در این نسخه مجددا احیا کند.

Career Mode تا چند سال پیش یکی از محبوب‌ترین حالت‌های بازی در سری فیفا به‌حساب می‌آمد که بازیکنان در آن می‌توانستند باشگاه دلخواه خودشان را انتخاب و به‌عنوان یک مربی در آن مشغول فعالیت شوند و حتی نیم‌نگاهی هم به جنبه‌های مدیریتی مختلفی از جمله نقل و انتقالات داشته باشند. بااین‌حال بنا به دلایل مختلفی که قبلا مفصل در مقاله‌ای به بررسی آن‌ها پرداختیم، این حالت در نسخه‌های اخیر بازی اهمیتش را برای EA از دست داد و به‌نوعی می‌توان گفت که هر سال با کم‌ترین تغییر ممکن در بازی قرار می‌گرفت و سازندگان حتی زحمت این را که مشکلات و باگ‌های آن را رفع کنند به خود نمی‌دانند! اما به نظر می‌رسد که اعتراض‌های طرفداران به این شرایط، باعث شده تا سازندگان امسال اهمیت بیش‌تری با حالت کریر بازی بدهند و امروز اطلاعاتی از تغییرات و ویژگی‌های جدید این بخش در فیفا ۲۰ منتشر شده است که اطلاعات امیدوارکننده‌ای بین آن‌ها به چشم می‌خورند. هرچند که هنوز هم برای قضاوت درست در این مورد باید منتظر انتشار بازی باشیم، اما قبل از آن بد نیست مروری به ویژگی‌های این بخش داشته باشیم. 

بازی فیفا 20,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

اضافه شدن کنفرانس‌های خبری و امکان صحبت با بازیکنان

تغییرات بخش کریر بازی بیشتر مربوط‌به زمانی خواهند بود که در این بخش نقش یک مربی را برعهده بگیرید و اضافه شدن کنفرانس‌های خبری و همینطور امکان صحبت با بازیکنان بخشی از این ویژگی‌ها هستند که حتی به‌نوعی در خلال آن‌ها شاهد روایت داستان‌های مختلفی هم خواهیم بود؛ داستان‌هایی که نه به شکل از پیش برنامه‌ریزی‌شده بلکه باتوجه‌به پیشرفت هر بازیکن و اتفاقات مختلفی که برای وی رخ می‌دهند شکل می‌گیرند. جدا از این قبل و بعد هر بازی، شاهد کنفرانس‌های خبری خواهید بود که در آن خبرنگاران ممکن است سوالات مختلفی را براساس شرایط فعلی تیم شما، نتیجه‌ای که در یک بازی به‌خصوص حاصل شده و مواردی از این دست بپرسند و خب نوع واکنش‌های شما نتایج مختلفی را در پی خواهند داشت.

مکالمات شما با بازیکنان تیم‌تان هم ازطریق یک نوع مسنجر صورت می‌گیرند و تعاملاتی که با بازیکنان دارید می‌توانند روی روحیه آن‌ها و حتی سرنوشت کاری شما تأثیرگذار باشند؛ برای مثال ممکن است بازیکنان شما دچار مشکلاتی شوند که بتوانید ازطریق صحبت کردن آن را حل کنید یا اینکه با انتخاب‌های اشتباه، حتی وضعیت را بدتر کنید! سازندگان اعلام کرده‌اند که برای کنفرانس‌های خبری انیمیشن‌های جدید زیادی خلق شده‌اند و همان‌طور که قبلا هم اشاره کردیم، اضافه کردن این ویژگی‌ها به‌نوعی باعث خواهد شد تا وظیفه شما به‌عنوان مربی در تیم چیزی بیشتر از مدیریت ترکیب و تاکتیک یا نقل و انتقالات باشد و باید مسائل حاشیه‌ای مثل ارتباط با خبرنگاران یا بازیکنان تیم را هم مدیریت کنید. 

بازی فیفا 20,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

سیستم جدید روحیه بازیکنان

در قسمت قبل اشاره شد که تعاملات شما با بازیکنان تیم می‌تواند روی روحیه آن‌ها تأثیرگذار باشد اما خب این تنها موردی نیست که روی وضعیت روحی آن‌ها اثر می‌گذارد و امسال شاهد یک سیستم روحیه پیچیده خواهیم بود که موارد زیادی می‌توانند آن را دچار تغییر و تحول کنند؛ مواردی مثل مدت زمان بازی کردن بازیکنان، وضعیت حقوق آن‌ها، جواب‌هایی که در مکالمات یک به یک یا در کنفرانس‌های خبری می‌دهید و اتفاقات دیگر. هرچه روحیه یک بازیکن در تیم شما بهتر باشد، وی عملکرد بهتری در زمین فوتبال خواهد داشت و این مورد چیزی است که باید درکنار مسائل دیگر به آن هم توجه داشته باشید. 

بازی فیفا 20,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

گزینه‌های بیشتر برای شخصی‌سازی ظاهر مربی

در نسخه‌های قبلی، برای انتخاب ظاهر مربی خودتان گزینه‌های خیلی محدودی داشتید اما امسال باید همه این محدودیت‌های را فراموش کنید؛ چرا که بازی یک ابزار کامل برای شخصی‌سازی ظاهر مربی در اختیار شما قرار خواهد داد که می‌توانید مسائلی از چهره و مدل مو گرفته تا فیزیک وی را به‌شکل دلخواه بسازید. علاوه‌بر در طول فصل هر زمان که خواستید قادر خواهید بود نوع لباس پوشیدن مربی خودتان را تغییر بدهید. یک نوآوری جدید دیگر در حالت کریر فیفا ۲۰ هم اضافه شدن مربی‌های خانم به بازی است. 

تغییرات قسمت اخبار

یکی از بخش‌هایی که در رابط کاربری منوی اصلی بخش Career حضور داشت، قسمت اخبار یا همان News بود که در آن می‌توانستید خلاصه‌ای از اتفاقاتی را که در لیگ شما یا حتی لیگ‌های دیگر رخ می‌دهند ببینید. حال این بخش در فیفا ۲۰ دست‌خوش تغییراتی شده و قرار است در بین خبر‌های مختلف، مواردی را هم مشاهده کنید که مربوط‌به صحنه‌ای خاص از بازی قبلی شما می‌شوند و برای این اخبار هم تصویری از همان بازی انتخاب خواهد شد که به شکلی هوشمند از یک صحنه داخل بازی گرفته شده است. 

بازی فیفا 20,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

ظاهر خاص برای برخی لیگ‌ها

برای اینکه ظاهر منو‌های بازی در حین تجربه بخش کریر برای بازیکن تکراری نشود، سازندگان برای پنج لیگ شامل بوندسلیگا، لیگ برتر انگلیس، لیگ فرانسه، لالیگا و لیگ MLS آمریکا ظاهر خاصی در نظر گرفته‌اند و زمانی‌که رهبری تیمی از این لیگ‌ها را برعهده داشته باشید، منو‌ها و جلوه‌های بصری ویژه آن لیگ را مشاهده خواهید کرد. علاوه‌بر این ظاهر این بخش‌ها در حین مسابقات لیگ قهرمانان اروپا یا لیگ اروپا هم حس و حال مختص آن‌ها را خواهد داشت. 

سیستم جدید سنجش پتانسیل بازیکنان

در نسخه‌های قبلی، معمولا یک سری بازیکنان جوان پتانسیل ثابتی داشتند و بهتر کردن آن‌ها بیشتر از این میزان کار سختی بود یا بازیکنانی با سن بالا که نزدیک بازنشستگی بودند هم معمولا با افت شدید کیفیت روبه‌رو می‌شدند. اما امسال این مورد تغییر کرده و عملکرد بازیکنان روی پتانسیل آن‌ها تاثیر خیلی زیادی خواهد داشت. مثلا اگر بتوانید یک بازیکن جوان داشته باشید که در فصل اول حضورش تعداد زیادی گل به‌ثمر رسانده یا کلا عملکرد خیلی خوبی در پست خودش داشته، پتانسیل وی بالاتر خواهد رفت و میزان پیشرفت او بیشتر خواهد بود. یا در نقطه مقابل اگر بازیکنی با سن بالا در تیم داشته باشید که توانسته عملکرد خیلی خوبی داشته باشد، کم‌تر شاهد افت کیفیت وی در فصل بعدی خواهید بود و لزوما سن بالا به‌معنی افت قطعی کیفیت بازیکن نخواهد بود. البته این مورد مثل یک شمشیر دولبه است و اگر بازیکنان عملکرد خوبی نداشته باشند یا مثلا به میزان کافی از آن‌ها در بازی‌ها استفاده نکنید، دچار افت خواهند شد. 

بازی فیفا 20,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

تغییرات کلی دیگر

با اینکه مهم‌ترین تغییرات بخش کریر موارد فوق بودند، اما یک سری موارد جزئی‌تر هم وجود خواهند داشت. برای مثال، درحالی‌که مذاکرات مربوط‌به خرید بازیکنان پیش از این در اتاق مربی تیم رخ می‌دادند، در فیفا ۲۰ شاهد دو محیط جدید شامل یک رستوران و یک محیط دیگر در سقف یک ساختمان لوکس خواهیم بود. تغییر دیگر، باعث خواهد شد تا در این نسخه بتوانید بازیکنان را خیلی راحت وارد Shortlist خود کنید و کلا مدیریت نقل و انتقلات راحت‌تر شده است. 

موارد دیگری مثل امکان غیرفعال کردن دریافت پیشنهاد برای هدایت تیم‌های ملی، افزایش قیمت بازیکنان دفاعی باتوجه‌به افزایش قیمت چنین بازیکنانی در دنیای واقعی، بهبود هوش مصنوعی تیم‌های رقیب در چینش ترکیب که باعث خواهد شد آن‌ها مخصوصا در بازی‌های مهم با بهترین تیم ممکن وارد میدان شوند. همچنین یک تغییر بسیار مهم دیگر در بخش کریر فیفا ۲۰، این خواهد بود که دیگر شاهد تداخل بازی‌های رقابت‌های مختلف با یکدیگر نخواهیم بود؛ برای مثال در گذشته مثلا شرایطی پیش می‌آمد که بازی اروپایی شما دقیقا یک روز بعد از بازی جام حذفی زمان‌بندی می‌شد و به همین دلیل نمی‌توانستید به‌دلیل خستگی در هر دو بازی از بازیکنان اصلی استفاده کنید که خب این مورد در فیفا ۲۰ رفع خواهد شد. 

به هر حال همین که EA تصمیم گرفته امسال بالاخره تغییراتی در بخش کریر اعمال کند اتفاق مثبتی است اما اینکه این تغییرات تا چه حد واقعا مثبت خواهند بود و باعث احیای بخش کریر می‌شوند بحث دیگری است که جواب دقیق‌تر آن را فقط وقتی می‌توان داد که بازی منتشر شده و آن را تجربه کرده‌ایم.

  • 14
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید