پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
۱۳:۵۸ - ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۱۶۴۴
موبایل و تبلت

قیمت گوشی سامسونگ، شیائومی و آیفون پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲/ سرنوشت پرفروش‌ترین گوشی‌های دنیا در بازار موبایل ایران

قیمت گوشی 26 بهمن 1402,آخرین وضعیت بازار موبایل
ردمی نوت ۱۳ پرو پلاس که قدرتمندترین گوشی نسل سری ردمی نوت ۱۳ به‌حساب می‌آید حول‌وحوش ۲۱ میلیون تومان فروخته می‌شود.

به گزارش فرارو، ردمی نوت ۱۲ پرو پلاس که قدیمی شده، یک میلیون ارزان‌تر است و در جمع گوشی‌های سامسونگ می‌توانیم در این محدوده قیمت نیم‌نگاهی به گلکسی S23 FE داشته باشیم.

گلکسی S23 FE که یکسری از خصوصیات گوشی‌های پرچمدار سامسونگ را به ارث برده، با ۲۵۶ گیگ فضای ذخیره‌سازی کمی بیش از ۲۳ میلیون فروخته می‌شود.

قیمت گوشی‌های سامسونگ

گوشی گلکسی A14 باوجود عرضه A15 همچنان فروش خوبی را تجربه می‌کند. خرید گوشی گلکسی A14 نسخه ۶۴ گیگ حدود پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تمام می‌شود و فعلا ارزان‌ترین نسخه A15 که ۱۲۸ گیگ فضای ذخیره‌سازی و چهار گیگابایت حافظه‌موقت دارد، هفت میلیون و ۵۰۰ به‌فروش می‌رسد.

گلکسی A54 که تقریبا همزمان با A14 رونمایی شد، حدود ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزش دارد و گلکسی S24 اولترا که بهترین پرچمدار گوشی‌های سامسونگ است، با ۵۱۲ گیگ فضای ذخیره‌سازی ۸۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. ارزان‌ترین گوشی هوشمند سامسونگ عنوانی است که در حال حاضر به گلکسی A04e تعلق می‌گیرد و بابت خرید نسخه ۳۲ گیگ این گوشی باید چیزی نزدیک سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کنار گذاشت.

مدل

قیمت

Galaxy A15 128+4

هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

Galaxy A14 64+4

پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

Galaxy A33 128+6

۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

Galaxy A34 128+8

۱۰ میلیون تومان

Galaxy A04e 32+3

سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

Galaxy A53 5G 256+8

۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان

Galaxy A54 5G 256+8

۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

Galaxy A25 128+6

۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

Galaxy A24 128+6

هشت میلیون تومان

Galaxy M33 128+6

۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

Galaxy A04 32+3

سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

Galaxy A73 5G 256+8

۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

Galaxy S22 Ultra 5G 256+12

۴۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

Galaxy S23 Ultra 5G 256+12

۵۲ میلیون تومان

Galaxy S23 Ultra 5G 512+12

۵۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

Galaxy S24 Ultra 5G 512+12

۸۵ میلیون تومان

Galaxy S23 256+8

۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

Galaxy S21 FE 5G 256+8

۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

Galaxy S23 FE 5G 256+8

۲۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

قیمت گوشی‌های شیائومی

ارزان‌ترین گوشی شیائومی ردمی A2 پلاس است. با ۳۲ گیگ فضای ذخیره‌سازی حدود سه میلیون تومان قیمت دارد و مدلی مثل پوکو C40 که فضای ذخیره‌سازی بیشتری دراختیارتان می‌گذارد، حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شوند.

شیائومی ۱۳ اولترا اما گران‌ترین گوشی شیائومی است که نسخه ۵۱۲ گیگ آن را نزدیک ۵۳ میلیون می‌فروشند. شیائومی ۱۲s اولترا ۵۲ میلیون فروخته می‌شود و خرید شیائومی ۱۳T پرو با ۲۵۶ گیگ فضای ذخیره‌سازی قریب ۲۸ میلیون خرج برمی‌دارد. با این حال از نظر فروشنده‌های موبایل میان‌رده‌های شیائومی فروش بیشتری دارند.

ردمی نوت ۱۲، ردمی نوت ۱۱s، پوکو X4 پرو و حالا پوکو X5 پرو جزو محبوب‌ترین میان‌رده‌های شیائومی به‌حساب می‌آیند که فروشنده‌های موبایل بابت ردمی نوت ۱۲ حدود هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

مدل

قیمت

Redmi Note 12 128+8

هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

Redmi 12 256+8

شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

Redmi Note 12 Pro 5G 256+12

۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

Redmi Note 12s 256+8

هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

Redmi Note 13 256+8

۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

Redmi Note 13 Pro 512+12

۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

Redmi Note 11s 128+8

هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان 

Redmi 12C 128+6

پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

Poco M5s 128+4

شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

Xiaomi 13 Lite 256+8

۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

Poco C40 64+4

سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

Redmi A2 Plus 32+2

سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

 Poco X5 Pro 256+8

۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

Poco X6 Pro 512+12

۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

Poco F5 256+12

۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

Xiaomi 13T Pro 512+12

۲۹ میلیون تومان

Xiaomi 13 256+12

۳۸ میلیون تومان

Xiaomi 12 Pro 256+12

۳۲ میلیون تومان

Xiaomi 13T 256+12

۲۰ میلیون تومان

Xiaomi 12s Ultra 512+12

۵۲ میلیون تومان

Xiaomi 13 Ultra 512+16

۵۳ میلیون تومان

قیمت گوشی‌های آیفون

قیمت آیفون ۱۳ با ۱۲۸ گیگ فضای ذخیره‌سازی حدود ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. نسخه ۲۵۶ گیگ آیفون ۱۳ نزدیک ۴۹ میلیون فروخته می‌شوند و خرید آیفون ۱۳ مینی نزدیک ۳۹ میلیون تومان آب می‌خورد.

آیفون ۱۳ پرو مکس اما گران‌ترین گوشی فعلی اپل در ایران است که حداقل ۸۹ میلیون تومان فروخته می‌شود و برای خرید آیفون ۱۳ پرو مکس نسخه یک ترابایت با پارت‌نامبر LLA باید بیش  از ۱۲۰ میلیون تومان کنار گذاشت.

آیفون ۱۳ پرو مکس در غیاب گوشی‌های سری ۱۴ گران‌ترین گوشی موجود در بازار است و نسخه یک ترابایت آن را برخی از فروشنده‌های موبایل گران‌تر از ۱۲۰ میلیون تومان می‌فروشند. بعد از حرف‌و‌حدیث‌های فراوان، نهایتا ورود آیفون ۱۴ و مدل‌های نسل بعدی اپل از تاریخ اول اسفند پارسال به‌هر شکلی ممنوع شده و می‌توانیم لقب گران‌ترین گوشی در بازار موبایل را فعلا برای آیفون ۱۳ پرو مکس دست‌نخورده بدانیم.

مدلقیمت
iPhone SE 2022 128+4۳۰ میلیون تومان

iPhone 13 Pro Max ‪(not Active)‬ 128+6

۸۹ میلیون ‌تومان

iPhone 13 Pro Max ‪(not Active)‬ 256+6

۹۲ میلیون تومان

iPhone 13 Pro Max ‪(not Active)‬ 512+6

۱۱۱ میلیون تومان

iPhone 13 Pro Max (not Active) 1Tra

۱۲۰ میلیون تومان

iPhone 13 Pro ‪(not Active)‬ 128+6

۷۰ میلیون تومان

iPhone 13 Pro ‪(not Active)‬ 256+6

۷۹ میلیون تومان

iPhone 13 CH ‪(not Active)‬ 128+4

۳۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

iPhone 13 CH ‪(not Active)‬ 256+4

۴۹ میلیون تومان

iPhone 13 Mini ‪(not Active)‬ 128+4

۳۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

iPhone 11 128+4

۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

***

سرنوشت پرفروش‌ترین گوشی‌های دنیا در بازار موبایل ایران

شش مدل از ۱۰ گوشی پرفروش دنیا جزو موبایل‌های ممنوعه در ایران به‌حساب می‌آیند.

قیمت گوشی 26 بهمن 1402,آخرین وضعیت بازار موبایل

گلکسی A14 نسخه ۴G توانسته رکورد فروش ۲۱ میلیونی در سال ۲۰۲۳ میلادی داشته باشد، اما ترکیب محبو‌ب‌ترین مدل‌های دنیا تقریبا شباهتی با نمای بازار خودمان ندارد. به‌موازات ماجرای ممنوعیت واردات موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار که ترکش آن مستقیما به مدل‌های گرانقیمت اپل اصابت کرد، هفت گوشی از سری ۱۳، ۱۴ و ۱۵ آیفون خودشان را به جمع ۱۰ گزینه پرفروش دنیا رساندند. کنار گلکسی A14 4G، نسخه ۵G این گوشی که اساسا برای بازار هدفی مثل ایران طراحی نشده در فهرست محبوب‌ترین مدل‌های ۲۰۲۳ دیده می‌شود و از بین میان‌رده‌های اسم‌ورسم‌دار فقط اسم گلکسی A54 سامسونگ به‌چشم می‌خورد.

آیفون ۱۴ پرو مکس؛ حداقل ۶۸ میلیون

آیفون ۱۴ پرو مکس براساس ادعای شرکت تحقیقاتی Canalys که بازار‌های مختلفی مثل خودرو و موبایل را بررسی می‌کند، صاحب عنوان پرفروش‌ترین گوشی سال ۲۰۲۳ شده است. براساس گزارش منتشرشده، در سال گذشته میلادی تقریبا ۳۴ میلیون دستگاه آیفون ۱۴ پرو مکس به فروش رسیده که این عدد از هر مدل دیگری در دنیا بیشتر است.

آیفون ۱۴ پرو مکس با این حال جزو اولین قربانی‌های ماجرای ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار به ایران است که از اسفند پارسال سروشکل رسمی به‌خودش گرفته. فعلا فروشنده‌های موبایل قیمت آیفون ۱۴ پرو مکس را به‌عنوان یک مدل ممنوعه بسته به فضای ذخیره‌سازی چیزی بین ۶۸ تا ۷۸ میلیون اعلام می‌کنند.

آیفون ۱۵ پرو مکس؛ حداقل ۷۰ میلیون

آیفون ۱۵ پرو مکس بعد از آیفون ۱۴ پرو مکس به‌عنوان محبوب‌ترین گوشی سال گذشته میلادی معرفی شده است. علت می‌تواند مدت حضور کمتر آیفون ۱۵ پرو مکس در بازار نسبت به نسل قبلی خودش باشد.

آیفون ۱۵ پرو مکس تقریبا در چهارماه پایانی ۲۰۲۳ در دسترس خریداران موبایل قرار گرفت، اما آیفون ۱۴ پرو مکس حدود یک سال زودتر روانه بازار شد و از ابتدای سال ۲۰۲۳ در بازار حضور داشته است.

آیفون ۱۵ پرو مکس یکی دیگر از مدل‌های ممنوعه اپل در ایران است و دقیقا به‌همین خاطر ارزان‌تر از آیفون ۱۳ پرو مکس در کشورمان فروخته می‌شود.

قیمت آیفون ۱۵ پرو مکس الان که به آخرین روز‌های بهمن رسیدیم، در ارزان‌ترین حالت یعنی با ۲۵۶ گیگ فضای ذخیره‌سازی نزدیک ۷۰ تا ۷۵ میلیون است و آیفون ۱۵ پرو مکس نسخه یک ترابایت تا مرز ۱۰۰ میلیون قیمت گذاری می‌شود.

آیفون ۱۴؛ حداقل ۴۵ میلیون

آیفون ۱۴ ارزان‌ترین نسخه در جمع گوشی‌های سری ۱۴ اپل به‌حساب می‌آید و براساس بررسی‌های انجام‌شده از طرف شرکت تحقیقاتی Canalys سومین مدل پرفروش در سال گذشته میلادی بوده است.

قیمت جهانی آیفون ۱۴ از حدود ۸۰۰ دلار یعنی به پول خودمان حول‌وحوش ۴۴ میلیون تومان است و اتفاقا به‌خاطر بلایی که از یک سال پیش به اینطرف سر گوشی‌های آیفون آمده، فروشنده‌های موبایل در همین محدوده قیمت حاضر به پیدا کردن مشتری برای آیفون ۱۴ هستند.

قیمت آیفون ۱۴ نسخه ۱۲۸ گیگ که به‌ندرت در فروشگاه‌های اینترنتی پیدا می‌شود، درحال حاضر فراتر از ۴۵ میلیون نمی‌رود.

آیفون ۱۴ پرو؛ حداقل ۶۵ میلیون

آیفون ۱۴ پرو نسبت به آیفون ۱۴ معمولی در دنیا حدود ۲۰۰ دلار گران‌تر است. دوربین بهتر و پیشرفت‌های جزیی که نسبت به آیفون ۱۴ معمولی دیده می‌شود، آیفون ۱۴ پرو مکس را به چهارمین گوشی پرفروش دنیا در سال گذشته میلادی تبدیل کرده است.

قیمت آیفون ۱۴ پرو بااحتساب نرخ آزاد نباید بیشتر از ۶۵ میلیون تومان باشد و الان هم فروشنده‌های موبایل قیمت آیفون ۱۴ پرو نسخه ۲۵۶ گیگ را در همین محدوده تعیین می‌کنند.

آیفون ۱۳؛ حداقل ۳۵ میلیون

آیفون ۱۳ آخرین جزو آخرین نسل از گوشی‌های اپل در ایران است که موفق به عبور از مرحله رجیستری شده است.

قیمت آیفون ۱۳ نسخه پایه در فروشگاه‌های اینترنتی و بازار موبایل درحال حاضر از حدود ۳۵ میلیون تومان شروع می‌شود و با این پول امکان خرید آیفون ۱۳ نسخه ۱۲۸ گیگ و پارت‌نامبر CH را داریم.

آیفون ۱۳ در فهرست اعلام‌شده از سوی شرکت تحقیقاتی Canalys رتبه پنجم پرفروش‌ترین گوشی ۲۰۲۳ را مال خود کرده و بدنیست بدانید رد پای آن اتفاقا در یکسری از فهرست‌های گوشی‌های محبوب ایرانی‌ها به‌چشم می‌خورد.

گلکسی A14 ؛ حداقل پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

گلکسی A14 نسخه ۴G توانسته در سال گذشته میلادی انتخاب اول طرفداران اندروید باشد. تقریبا ۲۱ میلیون دستگاه گلکسی A14 نسخه ۴G در سال ۲۰۲۳ به‌فروش رسیده که این عدد حدود یک میلیون از تعداد مدل‌های به‌فروش رفته گلکسی A54 بیشتر است.

قیمت گلکسی A14 به‌عنوان یک گوشی اقتصادی در بازار موبایل ایران دست‌کم پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و بدنیست بدانید در خیلی از فهرست‌هایی که به‌عنوان محبوب‌ترین گوشی فعلی در ایران منتشر می‌شود، صدرنشین است.

آیفون ۱۵ پرو؛ حداقل ۶۵ میلیون

آیفون ۱۵ پرو در ایران تقریبا معادل آیفون ۱۴ پرو فروخته می‌شود. یعنی مثل آیفون ۱۴ پرو، کف قیمت آیفون ۱۵ پرو از حول‌وحوش ۶۵ میلیون تومان به‌فروش می‌رسد و فروشنده‌های موبایل این رقم را بابت نسخه ۲۵۶ گیگ دریافت می‌کنند.

آیفون ۱۵ پرو که نسبت به نسخه معمولی آیفون ۱۵ از دوربین بهتری برخوردار است، هفتمین گوشی پرفروش ۲۰۲۳ لقب گرفته و از این مدل حدود ۲۱ میلیون دستگاه به‌فروش رسیده است.

گلکسی A54؛ حداقل ۱۳ میلیون

گلکسی A54 جزو بهترین میان‌رده‌های بازار موبایل در سال گذشته میلادی بوده و احتمالا به‌همین خاطر ردی از آن را در فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌های سال می‌بینیم.

گلکسی A54 توانسته رکورد فروش ۲۰ میلیونی از خودش در سال گذشته به‌جا بگذارد و از این نظر دومین گوشی محبوب سال با سیستم عامل اندروید به‌حساب می‌آید.

قیمت گلکسی A54 در بازار خودمان از حدود ۱۳ میلیون تومان شروع می‌شود و نهایتا به حول‌وحوش ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد. مدلی که با قیمت ۳۲۰ دلاری که دارد، در دسته گوشی‌های میان‌رده قرار می‌گیرد.

گلکسی A14  5G؛ بدون عرضه در ایران

گلکسی A14 نسخه ۵G نهمین گوشی پرفروش در سال ۲۰۲۳ بوده و از این مدل در سرتاسر دنیا ۱۹ میلیون دستگاه به‌فروش رسیده است.

گلکسی A14 نسخه ۵G اساسا برای بازار هدفی مثل کشور ایران طراحی نشده و در کشور‌های دیگری مثل هند از محبوبیت کمتری نسبت به نسخه ۴G گلکسی A14 برخوردار است. با این حال گلکسی A14 نسخه ۵G هم در فهرست محبوب‌ترین گوشی‌های سال گذشته میلادی به‌چشم می‌خورد و نشان از جایگاه مهم گوشی‌های اقتصادی در کل دنیا دارد.

آیفون ۱۵؛ حداقل ۴۰ میلیون تومان

آیفون ۱۵ یکی دیگر از مدل‌های اپل در فهرست محبوب‌ترین گوشی‌های سال گذشته میلادی است. این یکی جایگاه دهم را به خود اختصاص داده و آنطور که شرکت تحقیقاتی Canalys ادعا می‌کند، حدود ۱۷ میلیون دستگاه آیفون ۱۵ معمولی فروخته شده است.

آیفون ۱۵ البته مثل همه مدل‌های بعد از سری ۱۴ امکان رجیسترشدن در ایران ندارد و به‌همین خاطر با اختلاف منطقی نسبت به آیفون ۱۳ نسخه پایه در بازار فروخته می‌شود.

قیمت آیفون ۱۵ معمولی در ایران از بابت مدل‌هایی که به ۱۲۸ گیگ فضای ذخیره‌سازی مجهز هستند، بین ۴۰ تا ۴۲ میلیون تومان تعیین شده است.

۱۰ گوشی پرفروش سال ۲۰۲۳ را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

گوشی

حجم فروش در سال ۲۰۲۳

کف قیمت در ایران

آیفون ۱۴ پرو مکس

۳۴ میلیون دستگاه

۶۸ میلیون تومان

آیفون ۱۵ پرو مکس

۳۳ میلیون دستگاه

۷۰ میلیون تومان

آیفون ۱۴

۲۹ میلیون دستگاه

۴۵ میلیون تومان

آیفون ۱۴ پرو

۲۹ میلیون دستگاه

۶۵ میلیون تومان

آیفون ۱۳

۲۳ میلیون دستگاه

۳۵ میلیون تومان

گلکسی A14 4G

۲۱ میلیون دستگاه

پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

آیفون ۱۵ پرو

۲۱ میلیون دستگاه

۶۵ میلیون

گلکسی A54

۲۰ میلیون دستگاه

۱۳ میلیون

گلکسی A14 5G

۱۹ میلیون دستگاه

در ایران عرضه نشد

آیفون ۱۵

۱۷ میلیون دستگاه

۴۰ میلیون تومان

  • 17
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
ویژه سرپوش