سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۶۰۰۴۶

همه چیز درباره ارز دیجیتال آربیتروم

ارز دیجیتال آربیترومارز دیجیتال آربیتروم
ارز دیجیتال آربیتروم یک پلتفرم لایه ۲ است که برای مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم طراحی شده است. این پلتفرم با استفاده از مکانیزم اثبات سرپوش، به بررسی ویژگی‌ها و مزایای ارز دیجیتال آربیتروم خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال آربیتروم چیست؟

راه حل های مقیاس بندی لایه ۲ برای رسیدگی به مسائل مقیاس پذیری شبکه های بلاک چین مانند اتریوم طراحی شده اند. هدف این راه‌حل‌ها بهبود توان عملیاتی تراکنش و کاهش هزینه‌ها با برداشتن مقداری از بار محاسباتی از روی بلاک چین اصلی و در عین حال حفظ امنیت و تمرکززدایی شبکه اصلی است.

آربیتروم یکی از این راه حل های مقیاس بندی لایه ۲ برای اتریوم است که توسط Offchain Labs توسعه یافته است. این مبتنی بر مفهوم جمع‌بندی خوش‌بینانه است، که تکنیکی است که امکان اجرای خارج از زنجیره قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کند و در عین حال اعتبار آنها را در شبکه اصلی اتریوم تضمین می‌کند. آربیتروم با هدف ارائه تراکنش‌های سریع و کم‌هزینه، امکان‌پذیری بیشتر برای برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف (dApps) را برای عملکرد مؤثر در شبکه اتریوم فراهم می‌کند.

ایده کلیدی پشت آربیتروم استفاده از یک زنجیره جانبی است که جدا از شبکه اصلی اتریوم عمل می کند اما همچنان به آن متصل است. در آربیتروم، زنجیره جانبی، معروف به زنجیره آربیتروم، اکثر تراکنش‌ها را خارج از زنجیره پردازش می‌کند، که منجر به زمان‌های تایید سریع‌تر و کاهش هزینه‌ها در مقایسه با اجرای مستقیم تراکنش‌ها در شبکه اصلی اتریوم می‌شود.

آربیتروم با به کارگیری یک رویکرد جمع آوری خوش بینانه به این امر دست می یابد. هنگامی که یک تراکنش در زنجیره آربیتروم آغاز می شود، در ابتدا فرض می شود که بدون تأیید فوری معتبر است. این فرض امکان اجرای سریع تر و تایید تراکنش ها را فراهم می کند. با این حال، برای اطمینان از امنیت و یکپارچگی سیستم، زنجیره آربیتروم به صورت دوره‌ای یک مدرک رمزنگاری را که به عنوان اثبات تقلب شناخته می‌شود، به شبکه اصلی اتریوم ارسال می‌کند. این مدرک حاوی اطلاعاتی درباره هرگونه تراکنش نامعتبر است که خارج از زنجیره پردازش شده است. اگر تراکنش تقلبی شناسایی شود، شبکه اصلی اتریوم می‌تواند اقدامات مناسبی را برای جریمه کردن عوامل مخرب انجام دهد.

آربیتروم با بهره‌گیری از فناوری جمع‌آوری خوش‌بینانه، به دنبال بهبود مقیاس‌پذیری قابل توجهی برای اتریوم است. dApps را قادر می سازد تا از نهایی شدن سریع تر تراکنش ها و کاهش هزینه ها بهره مند شوند و آنها را برای موارد استفاده روزمره کاربردی تر می کند. علاوه بر این، از آنجایی که آربیتروم بر روی اتریوم ساخته شده است، امنیت و استحکام شبکه زیربنایی را به ارث می برد.

پیشرفت ارز دیجیتال آربیترومدرباره ارز دیجیتال آربیتروم

آربیتروم چگونه کار می کند؟

آربیتروم از مکانیزم ضد تقلب برای اطمینان از امنیت معاملات خود استفاده می کند. این مکانیسم با نیاز به مجموعه ای از تأیید کننده ها برای توافق در مورد اعتبار هر تراکنش کار می کند. در صورت مخالفت هر یک از تأیید کنندگان، معامله رد می شود.

معماری شبکه ارز دیجیتال آربیتروم

معماری شبکه آربیتروم از سه جزء اصلی تشکیل شده است:

مجموعه آربیتروم:

این هسته شبکه آربیتروم است. این مجموعه ای ضد تقلب است که تراکنش های خارج از زنجیره را بسته بندی می کند و سپس آنها را برای تأیید به زنجیره اصلی اتریوم ارسال می کند.

مجموعه آربیتروم مسئول پردازش تراکنش ها و اجرای قراردادهای هوشمند است. این کار را با ایجاد دسته‌ای از تراکنش‌ها و ارسال آن‌ها به زنجیره اصلی اتریوم برای تأیید انجام می‌دهد. اگر هر یک از تراکنش های یک دسته نامعتبر باشد، کل دسته رد می شود. این امر امنیت شبکه آربیتروم را تضمین می کند.

ماشین مجازی:

این یک نسخه اصلاح شده از ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که روی مجموعه آربیتروم اجرا می شود. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند را در شبکه آربیتروم مستقر و اجرا کنند.

AVM یک نسخه اصلاح شده از EVM است که برای مجموعه آربیتروم بهینه شده است. از همه ویژگی‌های مشابه EVM پشتیبانی می‌کند، اما برخی از ویژگی‌های اضافی نیز دارد که مختص شبکه آربیتروم هستند. به عنوان مثال، AVM از اثبات تقلب پشتیبانی می کند، که راهی برای اطمینان از اعتبار تراکنش ها است.

پل آربیتروم:

این پلی است که مجموعه آربیتروم را به زنجیره اصلی اتریوم متصل می کند. این به کاربران اجازه می دهد تا دارایی ها را بین دو شبکه انتقال دهند.

پل آربیتروم مسئول انتقال دارایی ها بین شبکه آربیتروم و زنجیره اصلی اتریوم است. این کار را با ایجاد یک میخ دو طرفه بین دو شبکه انجام می دهد. این بدان معناست که کاربران می‌توانند دارایی‌ها را روی زنجیره اصلی اتریوم واریز کنند و سپس آن‌ها را در شبکه آربیتروم برداشت کنند و بالعکس.

معماری شبکه آربیتروم به گونه ای طراحی شده است که ایمن، مقیاس پذیر و سازگار با ماشین مجازی اتریوم باشد. این یک راه حل امیدوارکننده مقیاس لایه ۲ برای بلاک چین اتریوم است.

ساختار شبکه ارز دیجیتال آربیترومنحوه عملکرد ارز دیجیتال آربیتروم

ویژگی های کلیدی شبکه ارز دیجیتال آربیتروم

در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی معماری شبکه آربیتروم آورده شده است:

مقیاس پذیری:

مجموعه آربیتروم می تواند هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کند، که بسیار بیشتر از توانایی زنجیره اصلی اتریوم است.

امنیت:

مجموعه آربیتروم برای اطمینان از اعتبار تراکنش ها از اثبات تقلب استفاده می کند. این آن را به یک پلتفرم بسیار امن تبدیل می کند.

سازگاری:

ماشین مجازی آربیتروم با ماشین مجازی اتریوم سازگار است، بنابراین توسعه دهندگان می توانند به راحتی اتریوم dApps خود را به آربیتروم منتقل کنند.

معماری شبکه آربیتروم یک راه حل امیدوارکننده برای مشکلات مقیاس پذیری بلاک چین اتریوم است. این یک پلت فرم امن، مقیاس پذیر و سازگار است که می تواند برای استقرار و اجرای قراردادهای هوشمند استفاده شود.

مزایای ارز دیجیتال آربیتروم چیست؟

مزایای اصلی ارز دیجیتال آربیتروم عبارتند از:

تراکنش های سریع:

آربیتروم می تواند تراکنش ها را بسیار سریعتر از زنجیره اصلی اتریوم پردازش کند.

کارمزد کم:

تراکنش های آربیتروم بسیار ارزان تر از تراکنش های زنجیره اصلی اتریوم هستند.

امنیت:

آربیترومیک به لطف مکانیزم ضد تقلب آن، یک پلت فرم امن است.

سازگاری:

آربیترومبا ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است، بنابراین توسعه دهندگان می توانند به راحتی اتریوم dApps خود را به آربیتروم منتقل کنند.

امنیت در ارز دیجیتال آربیتروممزایای ارز دیجیتال آربیتروم

آیا ارز دیجیتال آربیتروم سرمایه گذاری خوبی است؟

ارز دیجیتال آربیتروم یک پروژه نسبتا جدید است، بنابراین نمی توان گفت که آیا سرمایه گذاری خوبی است یا خیر. با این حال، این پتانسیل را دارد که یک دارایی ارزشمند باشد، زیرا مزایای زیادی نسبت به زنجیره اصلی اتریوم دارد.

از کجا می توانم ارز دیجیتال آربیتروم را بخرم؟

ارز دیجیتال آربیتروم در تعدادی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال از جمله بایننس، هوبی گلوبال و کوین‌بیس پرو در دسترس است.

خریداری ارز دیجیتال آربیترومخریداری ارز دیجیتال آربیتروم

سخن نهایی درباره ارز دیجیتال آربیتروم

آربیتروم یک راه حل امیدوارکننده مقیاس بندی لایه ۲ برای بلاک چین اتریوم است. چندین مزیت نسبت به زنجیره اصلی اتریوم دارد، از جمله تراکنش‌های سریع، کارمزد پایین و امنیت. ارز دیجیتال آربیتروم یک پروژه نسبتا جدید است، اما این پتانسیل را دارد که یک دارایی ارزشمند باشد.

گردآوری: بخش اقتصادی سرپوش

  • 10
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش