پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۴۹

آشنایی با شرایط خرید ملک در خارج و مزایای آن

خرید ملک در گرجستان,خرید ملک در استانبول,خرید ملک در ترکیهخرید ملک در خارج از کشور، با توجه به کشور موردنظر، هزینه‌های خاصی را دربر دارد
امروزه برای اخذ اقامت، خرید ملک در خارج از گزینه های پرطرفدار به شمار می رود. قوانین خرید ملک در هر کشوری باتوجه به ملیت فرد متقاضی، با کشور دیگر متفاوت است.

خرید ملک در خارج

خرید ملک در خارج از کشور، هزینه های خاصی را باتوجه به کشور مورد نظر دربر دارد. بطور کلی، آسان ترین راه برای این که به یک کشور، مهاجرت کنید؛ خرید ملک می باشد. به همین خاطر چالشی برای مهاجرت وجود ندارد. چالش هایی موجب جذب افراد به خرید ملک در خارج شده که از آن ها می توان به زبان خواندن، داشتن مدرک تحصیلی و همچنین سن و مقطع مناسب، اشاره کرد. از طرف دیگر، حفظ اصل سرمایه باعث اطمینان از راههای سرمایه گذاری در املاک در خارج از کشور، شده است.

بنابراین افردی که میخواهند در خارج از کشور، سرمایه گذاری کنند و بابت از دست دادن سرمایه خود، استرس و اضطراب دارند؛ میتوانند در خارج از کشور، ملک بخرند. حتی امکان دارد سود خوبی برای بعضی از برنامه ها داشته باشد. به طورمثال بعد از خرید ملک و گذشت چند ماه از خریدش، این ملک، برایتان سود دهی دارد. البته از عوامل دیگر مؤثر در جذب متقاضیان برای خرید ملک در خارج می توان به اجاره دادن آن املاک اشاره کرد. پس متقاضیان خرید ملک در خارج، باید دو نکته ی امنیت سرمایه گذاری و حفظ اصل پول و میزان بازگشت سرمایه را مدنظر قرار دهند.

خرید ملک در خارج از کشور و شرایط اخذ اقامت

یکی از گزینه های اخذ اقامت و تابعیت در تمام دنیا، خرید ملک در خارج از کشور می باشد. دقت کنید که تمامی کشورها برای متقاضیان خود، سالانه گزینه های مهاجرتی مختلفی را باتوجه به روند رشد جمعیت، ارائه می کنند. فراموش نکنید که شما ۴ سال تا ۵ سال، پس از این که ملک خود را در خارج از کشور، خریدید؛ شرایط دریافت اقامت دائم را خواهید داشت. افراد، بعد از دریافت اقامتشان موظفند که این اقامت را سالانه تمدید کنند تا اقامت دائمشان را پس از مدت ۵ سال بگیرند. افراد، بعد از دریافت اقامت دائم و تابعیت خود، شهروند درجه دو این کشورها به شمار میروند و پس از دریافت اقامت کشورهای مورد نظرشان، تمامی خدمات شهروندی این کشورها به جز حق رأی و استخدام در مشاغل دولتی برای آن ها در نظر گرفته میشود.

خرید ملک در برخی کشورها

* خرید ملک در ایرلند:

مهاجران به منظور خرید مللک در ایرلند، هیچ محدودیتی ندارند ولی اگر بعنوان شهروند غیر اتحادیه اروپا، قصد خرید زمین های کشاورزی را دارید؛ ممکن است برای زمین به تائید کمیسیون، نیاز داشته باشید وگرنه خرید ملک در هر بخشی از این کشور به آسانی ممکن میشود .دقت کنید که برای خرید ملک در ایرلند نباید کوتاهی کنید و باید در مورد خرید مکان و نوع ملک مورد نظرتان، تحقیقات گسترده و ایده روشنی داشته باشید؛ در چنین شرایطی برای پیدا کردن مکان مناسب، شانس خوبی را دارید. جمهوری ایرلند به راحتی، اقامتش را به اتباع خارجی می دهد.

خرید ملک در خارج از کشور,خرید ملک در گرجستان,خرید ملک در استانبولخرید ملک در خارج یکی از آسان ترین راه های مهاجرت به یک کشور می باشد

* خرید ملک در امارات:

کشور امارات در خاور میانه به محبوب ترین مقاصد سرمایه گذاری تبدیل شده است. برای مهاجرت به امارات می توانید از طریق خرید ملک در خارج از کشور اقدام کنید. باتوجه به موقعیت این کشور در مجاورت ایران و خلیج فارس، برنامه های اقامتیش را با واحد پولی درهم از طریق خرید ملک ارائه می دهد. افراد میتوانند شرایط خود را با خرید ملک در امارات، برای مهاجرت آماده کنند.

* خرید ملک در سوئیس:

چندین سال است که سوئیسی ها املاک خود را صرفا به مهاجران می فروشند. دولت فدرال سوئیس برای خارجیان غیر مقیم متقاضی خرید املاک در سوئیس، سهمیه ی مجوزهایی را به صورت سالانه در نظر گرفته است. این مجوزها در برخی از کانتون ها( کانتون در کشورها به نوعی از تقسیمات کشوری می گویند. بطور کلی مساحت و جمعیت کانتون ها کوچکتر از تقسیمات اداری دیگر، نظیر شهرستان، بخش یا استان هستند و سوئیس در سطح بین المللی و از نظر سیاسی، مهمترین کانتون ها را دارد.) انجام می شود و حتی به آن دسته از اقامت‌گاه های توریستی در این مواقع، محدود میشود.

بعضی از کانتون ها میزان خرید اموال یک خارجی را محدود کرده اند و احتمال این که فروش مجدد ملک، محدودیت هایی داشته باشد، وجود دارد. معمولاً اخذ مجوز خرید ملک، حدود هشت هفته زمان میبرد؛ بدین دلیل که گاهی اوقات، این روند درصورت استفاده از سهمیه سالانه تا سه ماه طول می کشد( معمولاً تا پایان سال) ولی روند خرید ملک در سوئیس، پس از اخذ مجوز، ساده است و باید به دفتر خدمات اسناد رسمی برای اطمینان از صحت قرارداد، قرارداد خرید و مطابقت داشتن با قانون، مراجعه کرد.

* خرید ملک در مکزیک:

یکی از روش های اخذ اقامت در خارج از کشور، اینست که شما با خرید خانه در مکزیک میتوانید؛ به صورت تمام وقت در میان اشخاص، کار کنید و با ورود به کشور مقصد از طریق خرید خانه به کار تمام وقت مشغول شوید. از آن جایی که خرید ملک در خارج از کشور با گرفتن پاسپورت از اهمیت به سزایی برخوردارست، باید بدانید که رتبه پاسپورت مکزیک ۲۶ است. اگر به یکی از بنگاه های املاک، ۱۳۰ هزار دلار آمریکا را وارد کنید؛ می توانید اقامت دائم و پاسپورت آنرا بگیرید. نیازی به حضور پیوسته شما برای اخذ پاسپورت با خرید ملک در خارج از کشور و مکزیک نیست. صرفا باید قبل از این که فرم مربوط به اخذ پاسپورت را تکمیل کنید، مجددا سفری به مکزیک داشته باشید.

* خرید ملک در برزیل:

برخی از اشخاص در اکثر اوقات میخواهند بدون شرط حضور در کشور مقصد، اقامت بگیرند و برای خانواده خود نیز اقامت دریافت کنند. خرید ملک در خارج از کشور و برزیل از اقامت های بدون شرط حضور به شمار می رود. شما با خرید ملک از برزیل می توانید پاسپورت دریافت کنید. پس از این که از زمان ثبت سند ملک در برزیل، ۵ سال گذشت؛ می توانید تابعیتتان را بگیرید. البته درصورت به دنیا آوردن فرزند در سال اول اقامت خود به برزیل، پاسپورت یک ساله به شما می دهند.

* خرید ملک در مجارستان:

در سالهای اخیر، خرید ملک در مجارستان به سادگی امکان پذیر است، ولی خرید خانه برای مهاجران، با موانع و محدودیت هایی در مورد موقعیت مکانی، همراه است؛ این که حقوق مهاجران برای خرید خانه به شهروندان مجارستان شباهت ندارد. در حال حاضر ، مهاجران متقاضی خرید ملک در خارج، میتوانند خانه هایی را بخرند که بعنوان خانه های شهری یا مسکونی محسوب می شود؛ بدین دلیل که بازار املاک روستایی برای خود شهروندان مجارستان تا حد زیادی محفوظ است. در حال گرفتن مجوز برای خرید ملک در مجارستان الزامیست که به راحتی میتوان آن را از شورای منطقه دریافت کرد که تقریبا شش هفته زمان میبرد.

خرید ملک در آلمان,خرید ملک در خارج از کشور,خرید ملک در گرجستانسرمایه‌گذاری امن و معتبر، از مزایای خرید ملک در خارج از کشور میباشد

* خرید ملک در قبرس جنوبی:

کشور قبرس جنوبی از کشورهایی به شمار میرود که پاسپورت خود را به محض خرید ملک، به ایرانیان و شخص اصلی و اعضای خانواده و فرزندان زیر ۲۸ سال می دهد. شرط اخذ پاسپورت از قبرس جنوبی اینست که ارزش ملک یا املاک خریداری شده بمیزان ۲ میلیون یورو باشد و به دولت این کشور، ۱۵۰ هزار یورو داده شود. املاک را بعد از گذشت ۳ سال از خرید آن میتوان به فروش رسانید.

استانداردهای سرمایه گذاری در خارج از کشور

برای اینکه بتوانید در خارج از کشور و کشور موردنظرتان، خانه بخرید؛ می باید به بررسی و ارزیابی مهمترین استانداردها بپردازید که در زیر به نکات آن میپردازیم:

>> یک استاندارد قابل قبول و مهم برای خرید ملک در خارج، نرخ مصادره اموال میباشد که باید با تحقیق در مورد آن اطمینان حاصل کنید که کشور از قبل تعيين شده شما و یا کشوری که قصد خرید ملک از ان دارید؛ از لحاظ مصادره نکردن اموال، تا چه میزان، مورد اعتماد است. بدین دلیل که، احتمال بروز اتفاقاتی در هر کشور وجود دارد که دولت آن کشور، تصمیم به مصادره اموال شخص خارجی میگیرد. بنابراین شما باید به تحقیق درباره دولت کشور مربوطه و شرایط کلی کشور از قبل از خرید آن بپردازید.

>> تولید ناخالص ملی به عنوان دومین عاملی محسوب میشود که می توان برای استاندارد های سرمایه گذاری در کشور های خارجی در نظر گرفت. تولید ناخالص ملی در کشور های امارات، پرتغال، اسپانیا، مکزیک و برزیل در حد قابل قبول است و متقاضیان، مجوز سرمایه گذاری در این کشورها را به راحتی دارند.

>> آخرین عامل سرمایه گذاری در خارج از کشور اینست که در سال های متمادی، ارزش پول ملی حفظ شود. یعنی اگر ملکی به ارزش ۲۰۰ هزار یورو در سال ۲۰۱۵ خریداری کرده اید ، ارزش آن ملک تا سال ۲۰۲۱ بر سر جایش باقی بماند و بدون تورم یا کاهش ارزش باشد. بهتر است بدانید که چنین عاملی را تمامی این کشور ها، دارند.

مزایای خرید ملک در خارج از کشور

مزایای خرید ملک در خارج، عبارتند از:

- با خرید ملک در خارج می توان برای خود و فرزندان زیر ۱۸ سال و در برخی گزینه ها تا ۲۷ سال، اقامت دریافت کرد.

- خرید ملک در خارج، این قابلیت را برای شما و فرزندان زیر ۱۸ سالتان فراهم می کند تا تابعیت بگیرید.

- با خرید ملک در خارج می توانید از تمامی خدمات شهروندی در آن کشور، برخوردار شوید.

- با خرید ملک در خارج می توانید از طریق پاسپورت دوم یه سایر کشور ها سفر کنید.

- دریافت اجازه کار همانند شهروندان درجه یک کشور از دیگر مزایای خرید ملک در خارج به شمار می رود.

- درصورت خرید ملک در خارج در تمامی دانشگاه های دولتی و خصوصی، مجوز تحصیل را دارید.

- یکی از مزایای خرید ملک در خارج اینست که می توانید در کشور های معتبر، سرمایه گذاری امن و معتبری داشته باشید.

خرید ملک در خارج از کشور,خرید ملک در گرجستان,خرید ملک در استانبولخرید ملک در خارج از کشور یکی از گزینه‌های اخذ اقامت و تابعیت در تمام دنیا است

گردآوری: بخش اقتصاد سرپوش

  • 16
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رضا میرزایی,بیوگرافی رضا میرزایی,زندگینامه رضا میرزایی بیوگرافی رضا میرزایی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

محل تولد:کردکوی

تاریخ تولد:۲۶/۱/۱۳۷۵

پست:مهاجم

ملیت:ایرانی

قد:۱٫۷۷ متر

ادامه
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
خشم حجاج بر کمیل بن زیاد,بیوگرافی کمیل بن زیاد,شهادت کمیل بن زیاد زندگینامه کمیل بن زیاد ؛ زاهدی عابد و سلحشور

زاده: ۷ پیش از هجرت یا ۱۲ پیش از هجرت

ملیت: یمنی

دین: اسلام

مذهب: شیعه اثنی عشری

وفات:  ۸۲ق ، کوفه

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
ویژه سرپوش