یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
۱۳:۵۷ - ۲۷ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۱۷۳۹
اقتصاد کلان

حداقل ارزش فروش ۳۰ درصد سهام عدالت، ۲.۵ میلیون تومان است

ارزش سهام عدالت بیش از ۱۹ میلیون تومان شد/ سهام عدالت افراد زیر ۱۸ سال چطور بفروشیم؟

سهام عدالت,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی از ۱۹ میلیون تومان گذشت.

ارزش سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲ هزارتومانی به ۱۹ میلیون و ۱۸۴ هزار تومان در پایان معاملات هفته جاری رسید و سود حدود ۲ میلیون و ۳۳۰ هزار تومانی طی این هفته عاید سهامداران شد.

به گزارش خبرآنلاین، در پی صدور دستور آزادسازی سهام عدالت، سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با راه اندازی سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت اقدام به ارائه جزئیات دارایی واقعی سهام عدالت مشمولان به تفکیک شرکت هاي بورسی و ارائه تعداد و ارزش هر سهم آن ها کرد.

این سامانه بار دیگر در پایان معاملات چهارشنبه بِروزرسانی شده است و مشمولان میتوانند با مراجعه به این سامانه از آخرین ارزش سهام عدالت خود که بر اساس قیمت های پاياني روز قبل تهیه شده است آگاهی یابند.

لازم به ذکر است تنها افرادی که روش مالکیت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند میتوانند جزئیات سهام خود را در سامانه استعلام مشاهده کنند.

سهام عدالت,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان

بر اساس این گزارش افرادی که ارزش اولیه سهام عدالت آنها ۵۳۲ هزار تومان است در پایان معاملات روز چهارشنبه ۲۵ تیر ارزش سهام عدالتشان به ۱۹ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۴۵۷ تومان رسیده است.

در ابتدای معاملات هفته جاری ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۶ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۸۶۸ تومان اعلام شده بود که بر این اساس طی معاملات این هفته ۱۳ درصد سود معادل ۲ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۵۸۹ تومان عاید سهامداران شده است.

***

نحوه فروش سهام عدالت اشخاص زیر ۱۸ سال

سخنگوی سهام عدالت اظهار‌کرد: افرادی که سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی داشتند باید حداقل ۲.۵ میلیون تومان دریافت کنند اگر مبالغ واریزی کم تر از این است باید بار دیگر به محلی که سفارش داده اند مراجعه کنند.

به گزارش مهر، حسین فهیمی در مورد دلیل واریز نشدن مبلغ فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت برای بعضی از سهامدارانی که سفارش فروششان را ثبت کرده اند، اظهار‌کرد: اولویت ما در شرکت سپرده گذاری، حفاظت از وجوه دارایی های مردم است. در فروش سهام وسواس زيادي به خرج می دهیم که مبلغ موردنظر حتماً به حساب همان فرد واریز شود بنابراین اگر به طورمثال شماره شبا اشتباه باشد، راکد باشد یا به دلیل دستورات قضائی مسدود شده باشد امکان واریز وجه وجود ندارد.

سهام عدالت,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان

سخنگوی سهام عدالت افزود: از مجموع بیش از یک میلیون نفری که سفارش فروش سهام عدالتشان را ثبت کرده اند، تنها ۳ هزار نفر دچار مشکل شدند یعنی شماره شبای شان بگونه ای است که امکان واریز وجه وجود ندارد (یا مسدود است یا راکد است و یا به دلایل دیگر نمی توان وجه را به حساب آن ها واریز کرد) درباره این عزیزان، هم بانک ها و هم کارگزاری هایی که سفارش فروش را دریافت کرده اند تلاش می کنند از طریق تماس و ارتباط با آن سهام دار، اطلاعات صحیح دیگر من جمله حساب مطمئن را از او دریافت کنند.

فروش سهام عدالت اشخاص زیر ۱۸ سال از طریق ولی یا قیم قانونی

او در مورد نحوه فروش سهام عدالت افراد زیر ۱۸ سال، اظهار‌کرد: در راستای حفاظت از دارایی ها، یکی از دشواری ها اشخاص زیر ۱۸ سال است. دشواری کار این جا است که شخص موردنظر نمی تواند سفارش گذاری کند بلکه باید فرد دیگری از طرف او سفارش گذاری را انجام دهد بنابراین ما باید بدانیم فردی که سفارش را ثبت می کند آیا ولی یا قیم قانونی این شخص است یا خیر.

فهیمی گفت: برای فروش سهام عدالت هم این فرد زیر ۱۸ سال و هم ولی یا قیم او باید در سجام ثبت نام کنند و احراز هویت شوند. پس از احراز هویت، کارگزاری ها این امکان را دارند که اطلاعات سجام را مبنا قرار دهند و سفارش فروش را تأیید کنند.

رییس شرکت سپرده گذاری مرکزی ایران (سمات) در پاسخ به این سؤال که وقتی این اشخاص نمی توانند شماره تلفن همراه به اسم داشته باشند چگونه می توانند سهامشان را بفروشند، اظهار‌کرد: در ثبت سجام اشخاص زیر ۱۸ سال، نیازی نیست که خودشان شماره موبایل به نام داشته باشند بلکه هنگام ثبت نام سامانه سجام باتوجه به تاریخ تولد فرد از شما قبول می کند که شماره همراه ولی یا قیم را وارد کنید.

سهام عدالت,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان

او در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این که آیا شرکت سپرده گذاری برنامه ای دارد که سهامداران عدالت بتوانند دارایی به فروش رفته خودشان را ببینند، اظهار‌کرد: کسانی که ۳۰ درصد دارایی شان را یک جا سفارش فروش می‌دهند، نمی دانند سبد دارایی شان به چه میزان و به چه قیمتی فروخته شده است. ولی کسانی که با مراجعه به سامانه کارگزاری ها تعداد نماد در یک سهم را انتخاب می کنند قادر هستند وضعیت فروش خودشان را مشاهده کنند بنابراین آنهایی که علاقه مندند قیمت به فروش رفته دارایی شان را ببینند به جای فروش یک جا ۳۰ درصد، فروش در هر نماد را انتخاب کنند و توصیه ما نیز این است که اگر کسی قصد فروش سهام عدالت خود را دارد از این طریق اقدام کند.

کارگزاری ها مصلحت سهامداران را در فروش سهام عدالت در نظر می گیرند

فهیمی افزود: مردم اطمینان داشته باشند که یکی از اولویت های اصلی کارگزاری ها رعایت مصلحت سهامداران سهام عدالت است به همین جهت تلاش می کنند تا در بهترین شرایط بازار، سهام عدالت آن ها را به فروش برسانند.

سخنگوی سهام عدالت اظهار کرد: به طور خلاصه میتوان بیان کرد، کسانی که سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی داشتند باید حدود ۲.۵ میلیون تومان و کسانی که سهام عدالت یک میلیون تومانی داشتند باید مبلغ ۵ میلیون تومان دریافت کنند اگر مبالغ واریز شده کم تر از این بوده است باید بار دیگر به آن محلی که سفارش داده اند مراجعه کنند.

  • 10
  • 11
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شوماخر,عکس از مایکل شوماخر,عکس شوماخر در بیمارستان بیوگرافی مایکل شوماخر از کودکی تا دوران بزرگسالی اش (عکس همسر و پسرش)

 زاده: ۳ ژانویهٔ ۱۹۶۹ 

زادگاه: هورت، آلمان غربی

ملیت: آلمان

سالهای فعالیت: ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶

تیم ها: جردن، بنتون، فراری

ادامه
میلتون فریدمن,تصاویر میلتون فریدمن,کتابهای میلتون فریدمن زندگینامه میلتون فریدمن، اقتصاددان و آماردان آمریکایی (+ تصاویر)

متولد: ۳۱ ژوئیهٔ ۱۹۱۲

زادگاه: بروکلین، نیویورک

مرگ: ۱۶ نوامبر ۲۰۰۶

ملیت: آمریکایی

رشته فعالیت: اقتصاد

ادامه
شهاب حسینی,زندگی نامه شهاب حسینی,عکس هایی از شهاب حسینی زندگینامه شهاب حسینی و تصاویری از او و خانواده اش

نام خانوادگی: حسینی تنکابنی

تاریخ تولد: ۱۳۵۲/۱۱/۱۴

محل تولد: تهران

تاهل: متاهل

ملیت: ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر، مجری، صداپیشه، کارگردان

ادامه
داریوش هخامنشی,بیوگرافی داریوش هخامنشی,همسر داریوش هخامنشی زندگی نامه داریوش هخامنشی (داریوش بزرگ)

سلطنت: ۵۲۲–۴۸۶ قبل از میلاد 

زادروز: ۵۴۹ قبل از میلاد

فوت: ۴۸۶ قبل از میلاد

دین و مذهب: مزدیسنا

خاندان: هخامنشیان

ادامه
آدام اسمیت,عکس های آدام اسمیت,زندگینامه آدام اسمیت زندگی نامه آدام اسمیت، بنیان‌گذار علم اقتصاد (+ تصاویر)

زاده: ۵ ژوئن ۱۷۲۳

محل تولد: کیرک کالدی، شهرستان فیف، اسکاتلند

ملیت: اسکاتلندی

مکتب: لیبرالیسم کلاسیک

مهمترین علایق: فلسفه سیاسی، فلسفه اخلاق، علم اقتصاد

ادامه
انوشیروان ساسانی,زندگینامه انوشیروان ساسانی,دانش انوشیروان ساسانی بیوگرافی انوشیروان ساسانی از پادشاهان مشهور ساسانی (+ تصاویر)

زادروز:۵۰۱ میلادی

محل تولد: تیسفون، ایران شهر

فوت: ۵۷۹ میلادی

دودمان: خاندان ساسان

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
ویژه سرپوش