یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
۰۸:۲۹ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ کد خبر: ۹۵۱۱۰۰۰۰۱
اصناف و قیمت ها

فاجعه پلاسکو، ۴ هزار بیکار، مغاز‌ه‌های بدون بیمه و شایعه گرانی پوشاک شب عید

اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اصناف و قیمت,فاجعه پلاسکو
حادثه سقوط ساختمان پلاسکو که روز گذشته خبرساز شده بود، حواشی متعددی از بیکاری ۴ هزار نفر تا مغازه‌هایی که بیمه نبودند و شایعه گرانی پوشاک شب عید را به همراه داشت.

به گزارش مشرق، ساختمان ۵۴ ساله پلاسکو که مرکز بزرگ عرضه پوشاک است، صبح دیروز دچار حریق شد و ساعتی بعد از آن کامل فروریخت.

 

* پلاسکو بیمه بود؟

مهمترین موضوعی که همزمان با آتش سوزی و ریزش ساختمان های تجاری برای کسبه و مالکان از اهمیت برخوردار می شود، بیمه و جبران خسارت است. بیمه ابهام بزرگی است که در مورد ساختمان پلاسکو وجود دارد.

 

خبرنگار تسنیم همزمان با فروریختن پلاسکو با مسئولان بیمه مرکزی تماس گرفت؛ مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی در ارتباط با بیمه بودن یا نبودن ساختمان پلاسکو گفت: ابعاد این حادثه بسیار بالاست و برای ارزیابی خسارت باید تا شنبه صبر کرد. وی اما این را گفت که احتمالاً ساختمان پلاسکو تحت پوشش بیمه البرز قرار دارد.

 

مدیر بیمه‌های آتش سوزی شرکت بیمه البرز هم در این باره اعلام کرد که طبق بررسی‌های اولیه ۱۱ واحد صنفی ساختمان پلاسکو دارای پوشش بیمه‌ای این شرکت بوده‌اند.

 

گزارش های دریافتی خبرنگار تسنیم از جزئیات پوشش بیمه ای ساختمان پلاسکو حکایت از آن دارد که تعداد کمی از مغازه های داخل ساختمان پلاسکو تحت پوشش شرکت های مختلف بیمه ای از جمله بیمه ایران قرار دارد.

 

* اتحادیه پوشاک ستاد ویژه تشکیل داد

اتحادیه پوشاک با صدور اطاعیه درباره حادثه پلاسکو اعلام کرد :هرگونه بر آوردى از خسارات وارده فعلاً غیر ممکن است و تلاش ما این است تا خسارتهاى جانى و مالى وارده به ساختمان، سرقفلى ها، اجناس، اسناد، وجوه نقد و ... در کوتاه ترین زمان برآورد شود.

 

در پی حادثه ی آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران که منجر به فروریختن این ساختمان گردید و خسارات مالی و جانی برای مردم و  کسبه و  آتش نشان و امدادرسانان وارد شد، اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران اطلاعیه ای به شرح زیر منتشر کرد:

 

بدینوسیله مراتب تأسف و تألم یکایک اعضای صنف پوشاک را اعلام و به پیشگاه مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران و کلیه فعالان صنف پوشاک تسلیت عرض می نماییم.

 

ضمن تقدیر فراوان از زحمات عزیزان آتش نشانان و امداد رسانان، با توجه به اینکه هنوز اطلاع دقیقی از میزان خسارات جانی و مالی وارده مشخص نشده، امید آن داریم که این خسارات در کمترین میزان ممکن باشد و برای آسیب دیدگان جانی، رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان ایشان صبر مسئلت داریم.

 

اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران ضمن اعلام تأسف و تأثر از فاجعه آتش سوزى و تخریب ساختمان پلاسکو ، آمادگى خود را براى حمایت و همکارى با کسبه محترم این ساختمان اعلام میدارد.

 

ریاست اتحادیه صنف پوشاک تهران با حضور در محل فاجعه تأسف برانگیز آتش سوزى و تخریب ساختمان پلاسکو ، ضمن بازدید از روند اقدامات سازمان آتش نشانى ، ستاد بحران شهردارى تهران ، اورژانس و سایر نهادهاى امدادرسان و استماع گزارش هاى مربوطه از اقدامات ایشان قدردانى کرد ، همچنین با برخى کسبه ساختمان پلاسکو گفتگو و اعلام همدردى نمود .

 

ابوالقاسم شیرازى اعلام کرد : در حال حاضر بیشترین دغدغه و نگرانى ما در خصوص آسیبهاى جانى کسبه محترم ساختمان پلاسکو و امدادرسانهاى فداکار است .

 

هرگونه بر آوردى از خسارات وارده فعلاً غیر ممکن است و تلاش ما برآن است تا خسارتهاى جانى و مالى وارده  به ساختمان ، سرقفلى ها ، اجناس ، اسناد ، وجوه نقد و ... در کوتاه ترین زمان برآورد کارشناسانه  گردد .متأسفانه برخى از کسبه فاقد بیمه هستند و جبران خسارات براى ایشان بسیار مشکل خواهد بود .

 

اتحادیه صنف پوشاک تهران ضمن اعلام همدردى با جان باختگان و آسیب دیدگان این حادثه ، آمادگى خود را جهت حمایت و همکارى با آسیب دیدگان این حادثه اعلام میدارد .

 

بنابراین گزارش، با توجه به ابعاد گسترده و مختلف فاجعه آتش سوزى و تخریب ساختمان پلاسکو ، ریاست و هیئت مدیره اتحادیه صنف پوشاک تهران ، ستاد ویژه اى را جهت رسیدگى به امور این حادثه تأسف برانگیز و  عظیم تشکیل دادند .

 

بدینوسیله از کسبه محترم ساختمان پلاسکو و سایر اعضاء گرانقدر اتحادیه صنف پوشاک تقاضامندیم ضمن حفظ آرامش و صبر ، اتحادیه را در مدیریت هر چه بهتر شرایط ، کاهش آسیبها و تبعات مربوطه و جبران خلاء بوجود آماده یارى نمایند .

 

* ۴هزار نفر در پلاسکو شاغل بودند/افزایش قیمت پوشاک مردانه شب عید بعید است

رئیس سابق اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک با بیان اینکه بیشتر واحد‌های ساختمان پلاسکو تهران بیمه نداشتند گفت: باوجوداینکه ۶۰۰ واحد تولیدی و تجاری فعالیت خود را از دست داده‌اند، بعید است این امر بر قیمت‌ مایحتاج و البسه مردم در شب عید تأثیرگذار باشد.

 

محمود نبوی در گفت و گو با  تسنیم درباره حادثه آتش‌سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو تهران اظهار کرد:  هنوز میزان خسارات وارد شده به واحدهای پوشاک ساختمان پلاسکو مشخص نیست اما باید در نظر داشت که ۶۰۰ واحد تولیدی و فروش در این محل وجود داشت.

 

وی افزود: این واحدها البسه ای را برای فروش شب عید تولید و آماده کرده بودند و به صورت شبانه‌روز در حال تهیه مایحتاج مردم برای ایام  بودند که این حادثه رخ داد.

 

رئیس سابق اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع  نساجی و پوشاک بابیان اینکه میزان خسارت در بخش پوشاک زیاد است گفت: چک، سفته، مطالبات و دفترنویسی کسبه علاوه بر اجناس آنها در این حادثه از بین رفته و برای صنف پوشاک فاجعه رخ داده است.

 

وی بابیان اینکه عمده واحدهای این پاساژ در زمینه تولید پوشاک مردانه و ورزشی فعال بودند، در پاسخ به  تاثیرات این امر بروی روی قیمت کالا در شب عید گفت: اکنون زمان مناسبی برای پاسخ به این سوال نیست اما باید در نظر داشت باوجود اینکه این واحدها فعالیت خود را از دست داده‌اند، بعید است که این امر بر روی قیمت‌های شب عید تأثیر گذار باشد.

 

نبوی بابیان اینکه بیش از ۴ هزار نفر در ساختمان پلاسکو به‌صورت مستقیم فعالیت می‌کردند گفت: بیشتر این واحدها شرایط لازم برای بیمه شدن را نداشته‌اند و درواقع بیمه نبودند که این امر مشکلات بعدی آنها را بیشتر می‌کند.

 

 

 

 

 

  • 9
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
ویژه سرپوش