یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۱۰۰۰۵۹

بورسیه تحصیلی اراسموس؛ فرصتی طلایی برای تحصیل در اروپا

بورسیه اراسموسبورسیه اراسموس
در این مقاله از سرپوش، به بررسی بورسیه اراسموس می‌پردازیم. بورسیه اراسموس یک فرصت بین‌المللی برای دانشجویان است که به آنها امکان می‌دهد در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی معتبر در اروپا تحصیل کنند. این بورسیه اهمیت زیادی در ترویج تبادل فرهنگی و تحصیلات بین‌المللی دارد و برای دانشجویان فرصتی منحصر به فرد جهت گسترش دانش و تجربه فراهم می‌کند.

بورسیه اراسموس

بورسیه تحصیلی اراسموس (Erasmus Scholarship) یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین بورسیه‌های تحصیلی جهان است که توسط اتحادیه اروپا ارائه می‌شود. این بورسیه به دانشجویان واجد شرایط امکان تحصیل در دانشگاه‌های برتر اروپا را با هزینه‌ای بسیار مقرون به صرفه می‌دهد. بورسیه تحصیلی اراسموس در سال ۲۰۰۳ توسط اتحادیه اروپا تاسیس شد و هدف آن تقویت همکاری‌های علمی و فرهنگی بین دانشگاه‌های اروپایی است. این بورسیه تاکنون به بیش از ۳.۵ میلیون دانشجو از سراسر جهان کمک کرده است تا تحصیلات خود را در اروپا ادامه دهند.

کمک هزینه اراسموس برای کمک به هزینه های اضافی تحصیل و کار در خارج از کشور دانشجویان در دسترس آنها است. در صورت تلاش برای تحصیل یا موقعیت کاری در اروپا، ممکن است واجد شرایط دریافت کمک هزینه اراسموس برای کمک به هزینه های اضافی تحصیل و کار در خارج از کشور باشید.

این کمک هزینه به طور مستقیم توسط دانشگاه به شما پرداخت می شود یعنی در ساختار برنامه اراسموس توسط کمیسیون اروپا این مبلغ به صورت یارانه پرداخت خواهد شد. کمک هزینه برنامه اراسموس به عنوان تعهدی در قبال هزینه های روزمره شما در خارج از کشور ارائه می شود.

تحصیل در اتحادیه اروپا با بورسیه اراسموسدرباره بورسیه اراسموس

شرایط عمومی بورسیه تحصیلی اراسموس

برای واجد شرایط بودن بورسیه تحصیلی اراسموس باید شرایط زیر را داشته باشید:

- دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا باشید، باید توجه شود که این بورسیه برای دوره کارشناسی امکانات بسیار محدودی دارد. 

- قصد تحصیل در یکی از دانشگاه‌های عضو شبکه اراسموس را داشته باشید.

- معدل بالایی داشته باشید.

- انگیزه نامه قوی ارائه دهید.

- مهارت کافی در زبان انگلیسی یا زبان کشور محل تحصیل داشته باشید.

- افرادی متقاضی به دو گروه تقسیم می شوند، گروه اول دانشجویان با تابعیت اروپایی و گروه دوم دانشجویان غیراروپایی هستند که در ۵ سال اخیر حداقل یکسال مشغول به کار یا تحصیل در اروپا بوده اند. 

- متقاضیان گروه اول ماهانه ۱۰۰۰ یورو و متقاضیان گروه دوم ۵۰۰ یورو دریافت خواهند کرد. 

- آخرین فرصت برای ثبت نام در این بورسیه بین ماه های دسامبر تا فوریه تغییر می کند. 

- اخد پذیریش در این بورسیه نیازمند ارسال مدارک و درخواست دریافت بورسیه تا مصاحبه آنلاین می باشد. 

- حداکثر مدت زمان مجاز برای تحصیل هر دانشجو پنج است. 

- دریافت کنندگان این بورسیه در طول تحصیل خود حداقل باید در ۲ کشور اروپایی تحصیل کنند.

- دانشگاه ها و مراکز علمی مشارکت کننده در این برنامه خدمات متنوعی به دانشجویان از قبیل مشاوره و پیدا کردن محل زندگی ارائه می کنند.

انواع بورسیه تحصیلی اراسموس

- بورسیه تحصیلی اراسموس در انواع مختلف ارائه می‌شود، از جمله:

- بورسیه تحصیلی اراسموس موندوس (Erasmus Mundus): این بورسیه ها برای دانشجویانی است که می خواهند در برنامه کارشناسی ارشد مشترک Erasmus Mundus ‪(EMJMD)‬ تحصیل کنند،. EMJMD ها برنامه های کارشناسی ارشد هستند که به طور مشترک توسط دانشگاه های کشورهای مختلف طراحی و تدریس می شوند. بورسیه های Erasmus Mundus هزینه های تحصیل، هزینه های سفر، اقامت و کمک هزینه زندگی را پوشش می دهد.

- بورسیه تحصیلی اراسموس+ (Erasmus+): این بورسیه ها برای دانشجویانی است که می خواهند در یکی از کشورهای اروپایی تحصیل کنند، دوره کارآموزی انجام دهند یا در دانشگاهی تدریس کنند. بورسیه تحرک اراسموس پلاس بخشی از هزینه های سفر، اقامت و هزینه های زندگی دانشجو را پوشش می دهد.

- بورسیه تحصیلی اراسموس در زمینه آموزش عالی (Erasmus in Higher Education)

هر کدام از این بورسیه‌ها شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع بورسیه‌های تحصیلی اراسموس می‌توانید به وب‌سایت رسمی کمیسیون اروپا مراجعه کنید.

فاغ التحصیلی با بورسیه اراسموسشرایط بورسیه اراسموس

اخذ بورسیه تحصیلی اراسموس

بورسیه تحصیلی اراسموس راهی عالی برای تحصیل در اروپا و کسب تجربیات ارزشمند بین المللی است. در اینجا مراحل نحوه دریافت بورسیه تحصیلی اراسموس آمده است:

بررسی شرایط:

اطمینان حاصل کنید که معیارهای واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی اراسموس مورد علاقه خود را دارید. به طور کلی، شما باید شهروند کشوری باشید که واجد شرایط شرکت در برنامه Erasmus+ است، در یک موسسه آموزش عالی معتبر در کشور خود ثبت نام کنید. سوابق تحصیلی خوبی داشته باشید و بتوانید در زبان آموزشی برای برنامه ای که برای آن درخواست می دهید مهارت خود را نشان دهید.

برنامه موردعلاقه خود را پیدا کنید:

بسیاری از برنامه های بورسیه تحصیلی اراسموس در دسترس هستند، بنابراین کمی زمان بگذارید تا تحقیق کنید و چیزی را پیدا کنید که مناسب علایق تحصیلی و اهداف شغلی شما باشد. می توانید برنامه های اراسموس را به صورت آنلاین از طریق وب سایت Erasmus+ یا وب سایت کمیسیون اروپا جستجو کنید.

برای بورسیه اقدام کنید:

فرآیند درخواست برای بورسیه تحصیلی اراسموس معمولا شامل ارسال مطالب درخواستی شما به صورت الکترونیکی به هماهنگ کننده برنامه است. همچنین ممکن است لازم باشد در مصاحبه شرکت کنید.

منتظر نتایج باشید:

فرآیند انتخاب برای بورسیه تحصیلی اراسموس می تواند چندین ماه طول بکشد. پس از ارسال درخواست، صبور باشید و منتظر نتایج باشید. اگر به عنوان دریافت کننده بورس تحصیلی انتخاب شوید، توسط هماهنگ کننده برنامه به شما اطلاع داده می شود.

در اینجا چند نکته اضافی برای افزایش شانس خود برای دریافت بورسیه تحصیلی اراسموس آورده شده است:

- برنامه خود را زودتر شروع کنید. مهلت درخواست برای بورسیه های اراسموس می تواند متفاوت باشد، بنابراین مطمئن شوید که وب سایت برنامه را برای تاریخ های مورد نظر بررسی کرده باشید.

- توصیه نامه های قوی دریافت کنید؛ از اساتید یا مشاوران دانشگاهی خود بخواهید که توصیه نامه برای شما بنویسند.

- برنامه خود را با دقت تصحیح کنید؛ مطمئن شوید که مطالب برنامه شما عاری از خطا و غلط املایی باشد.

- برای پاسخ دادن به سوالات در مورد انگیزه و اهداف خود آماده باشید. بتوانید بیان کنید که چرا به برنامه علاقه دارید و با شرکت در آن به چه چیزی امیدوار هستید.

- تحصیل در خارج از کشور با بورسیه اراسموس می تواند یک تجربه تحول آفرین باشد. با انجام این مراحل و درخواست برای بورسیه، می توانید شانس خود را برای تحقق رویای تحصیل در اروپا افزایش دهید.

شرایط تحصیل با بورسیه اراسموسدریافت بورسیه اراسموس

مدارک مورد نیاز جهت اپلای برای اراسموس

- ترجمه دانشنامه و ریزنمرات مقاطع کارشناسی (برای کارشناسی ارشد) و کارشناسی و کارشناسی ارشد (برای دکترا)

- کسب حداقل نمره تافل یا آیلتس

- انگیزه‌نامه

- دو توصیه‌نامه

- رزومه

- کسب حداقل نمره GRE یا GMAT که به رشته تحصیلی وابسته است.

درباره بورسیه اراسموسشرایط بورسیه اراسموس

سخن پایانی مقاله بورسیه اراسموس

بورسیه تحصیلی اراسموس یک فرصت طلایی برای دانشجویانی است که می‌خواهند تحصیلات خود را در دانشگاه‌های برتر اروپا ادامه دهند. این بورسیه نه تنها هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد، بلکه به دانشجویان امکان تجربه زندگی در محیط بین‌المللی و آشنایی با فرهنگ‌های مختلف را می‌دهد. اگر شما نیز علاقه‌مند به تحصیل در اروپا هستید، حتماً برای بورسیه تحصیلی اراسموس درخواست دهید. بورسیه تحصیلی اراسموس می‌تواند نقطه عطفی در زندگی شما باشد و فرصت‌های جدیدی را برای آینده شما ایجاد کند.

گردآوری: بخش آموزشی سرپوش

  • 17
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش