جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۰۲۱

آشنایی با بخشهای مختلف دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان

دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان,بخش های مختلف دفترچه انتخاب رشته فرهنگیانشرایط پذیرش کد رشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان آورده شده است
در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، تمامی اطلاعاتی که برای انتخاب رشته دانشگاه های تربیت معلم نیاز است؛ درج شده است. از این رو متقاضیان انتخاب رشته تربیت معلم می توانند از مندرجات این دفترچه مطلع شوند.

دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان

یکی از دانشگاه های پرطرفدار کنکور سراسری، دانشگاه تربیت معلم می باشد که سالانه اقدام به جذب دانشجو در رشته های متعدد و گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان می کند. دانشجویانی که می خواهند در دانشگاه فرهنگیان، ادامه تحصیل دهند، باید لیست کامل رشته های این دانشگاه را که در دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان قرار دارد؛ بعد از بررسی شرایط موجود مطالعه کنند. لذا افراد میتوانند پس از دانلود آن، اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایند.

بخشهای دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان

یکی از مراحلی که بی اطلاعی از آن باعث میشود که داوطلب در رشته مورد نظرش قبول نشود؛ انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان است؛ به همین دلیل، یکی از موارد قابل توجه، شرایط و نحوه انتخاب رشته این نوع دانشگاه می باشد. بخش های مختلف دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان عبارتند از:

۱. بخش اول دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان:

نحوه پذیرش در این دانشگاه در اولین بخش از دفترچه فرهنگیان ذکر شده است. بنابراین نحوه پذیرش در این دانشگاه بطور مختصر به شرح زیرمی باشد:

>> دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان بر طبق بومی گزینی پذیرش می شوند. در چند جدول مجزا، کلیه کد رشته محل های مختص داوطلبان بومی در هر استان مشخص شده است. سازمان سنجش اموزش کشور براساس دامنه پذیرش اعلام شده و مطابق ضوابط، به پذیرش دانشجویان در این دانشگاه می پردازد.

>> کلیه داوطلبان بومی هر یک از استان های کشور بر طبق مصوبه دوازدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو می توانند کد رشته محل های مربوط به استان خود را انتخاب کنند ولی درصورت تعيين کد رشته محل های دارای اولویت برای بخش یا شهر خاص، اولویت پذیرش با داوطلبان بومی آن بخش ها یا شهرهاست.

شرایط عمومی انتخاب رشته فرهنگیان,شرایط اختصاصی در انتخاب رشته فرهنگیان,دفترچه انتخاب رشته فرهنگیاندفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چندین بخش مختلف دارد

>> اگر داوطبی بر طبق مندرجات دفترچه فرهنگیان، کد رشته محل های دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کند؛ جهت انجام مصاحبه تخصصی بر طبق ضوابط مقرر، از بین واجدین شرایط در آن ازمون براساس اولویت های انتخابی تا حدود دو برابر ظرفیت پذیرش دانشگاه های فرهنگیان به اموزش و پرورش معرفی می شود. لذا معرفی داوطلب برای انجام مصاحبه تخصصی به این معنی نیست که به صورت نهایی، قبول شده است.

>> یکی از موارد مؤثر در پذیرش دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان، کسب نمره کل نهایی ۶۵۰۰ و حتی بالا در زیر گروه مربوطه است که برای مجاز شدن به انتخاب رشته در گروه آزمایشی مربوطه الزامیست.

۲. بخش دوم دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان:

کلیه شرایط عمومی و اختصاصی جهت پذیرش داوطلبان در بخش دوم دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان آورده شده است که در ادامه عبارتست از:

> شرایط عمومی انتخاب رشته فرهنگیان:

- متقاضیان انتخاب رشته تربیت معلم باید دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران باشند.

- متقاضیان انتخاب رشته تربیت معلم باید معتفد به دین اسلام یا یکی از ادیان مذکور در قانون اساسی باشند.

- داوطلب باید پایبندی خاصی به قانون اساسی جمهوری اسلامی داشته باشد.

- یکی از شروط انتخاب رشته فرهنگیان اینست که متقاضیان این رشته باید سلامت کامل روانی و جسمانی داشته باشند و بتوانند مسئولیت ها و امور معلمی یا مربوطه را انجام دهند.

- متقاضیان انتخاب رشته تربیت معلم باید فاقد محکومیت جزایی و یا سابقه کیفری باشند.

دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان,بخش های مختلف دفترچه انتخاب رشته فرهنگیانانتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری انجام می شود

- داوطلبی که قصد انتخاب رشته تربیت معلم را دارد نباید وابسته به موادی ازجمله مواد مخدر ، دخانیات، الکل و سایر مواد اعتیاد آور باشد.

- متقاضیان انتخاب رشته تربیت معلم موظفند که مدرک پیش دانشگاهی یا پایان دوره متوسطه دوم را داشته باشند.

> شرایط اختصاصی در انتخاب رشته فرهنگیان:

* یکی از شروط انتخاب رشته تربیت معلم اینست که حداكثر سن متقاضی تمام در بدو ورود به دانشگاه( ۱۳۷۶/۰۷/۰۱ به بعد) ۲۴ سال باشد.

* حداقل معدل کل متقاضیان انتخاب رشته تربیت معلم در پایان دوره متوسطه ی دوم باید ۱۴باشد.

* متقاضیان انتخاب رشته تربیت معلم باید بتوانند تراز ۶۵۰۰ به بالا را کسب کنند.

* متقاضیان انتخاب رشته تربیت معلم باید سلامت كامل جسمی و روانی داشته باشند و همچنین برای حسن انجام وظیفه معلمی از شرایط مناسب جسمانی برخوردار باشند.

* متقاضیان انتخاب رشته تربیت معلم باید این توانایی را داشته باشند که در مصاحبه اختصاصی، موفق شوند و صلاحیت های عمومی داوطلب را بررسی کنند.

۳. بخش سوم دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان:

به منظور مطالعه ی تذکرات لازم برای پذیرفته شدگان در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان باید به بخش سوم دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان مراجعه کنید که در این بخش به مواردی همچون تعهد خدمت محضری اموزش و پرورش در آغاز تحصیل و به میزان دو برابر مدت اشتغال به تحصیل و عدم اشتغال به تحصیل همزمان در سایر مؤسسات دانشگاهی غیر دولتی و یا دولتی در حین تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اشاره شده است.

۴. بخش چهارم دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان:

آخرین بخش دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان که چهارمین بخش آن محسوب میشود به اطلاعاتی درخصوص جدول واحدهای تابعه پردیس های دانشگاه فرهنگیان اشاره کرده است.

شرایط عمومی انتخاب رشته فرهنگیان,دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان,بخش های مختلف دفترچه انتخاب رشته فرهنگیانیکی از دانشگاه های پرمتقاضی بین داوطلبان کنکور سراسری دانشگاه فرهنگیان است

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 15
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک، بازیگر سریال سقوط (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ساتوشی ناکاموتو,بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو؛ خالق اصلی بیت کویین کیست؟

تاریخ تولد: اطلاعی در دست نیست

محل تولد: اطلاعی در دست نیست

حرفه: خالق بیت کوین

تاریخ شروع فعالیت: از دسامبر ۲۰۱۰

ساتوشی ناکاموتو,خالق اصلی بیت کویینبیوگرافی ساتوشی ناکاموتو

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
ویژه سرپوش
X