یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
۲۳:۰۷ - ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۱۲۲۷۹
آموزش و پرورش

تعطیلی نوبت صبح مدارس ابتدایی در ۱۰ شهر خوزستان/ اعلام آخرین تصمیمات درباره فعالیت مدارس تهران

مدارس کدام شهرها فردا (۲۴ فروردین ۱۴۰۱) تعطیل است؟

تعطیلی مدارس خوزستان,تطعیلی مدارس در 24 فروردین 1401
کلیه مهدکودک ها و مقاطع تحصیلی پیش دبستانی و دبستان در نوبت صبح فردا ۲۴ فروردین ماه در ۱۰ شهر استان خوزستان تعطیل شدند.

به گزارش ایسنا و با اعلام استانداری خوزستان، با توجه به هشدارهای سطح نارنجی هواشناسی خوزستان و کشور درخصوص تشکیل توده گردوخاک برروی کشورعراق و تأثیر آن در برخی مناطق استان از اواخروقت سه شنبه تا اواسط وقت چهارشنبه (۲۳ و ۲۴ فروردین ۱۴۰۱) و تأیید شرایط اضطرار آلودگی هوا توسط معاونت بهداشت استان و بررسی آخرین پیش بینی وضعیت جوی ومناطق تحت تاثیر پدیده گردوخاک توسط کارگروه اضطرارآلودگی هوای استان(آیین نامه اجرایی تبصره ۳ماده۳ قانون هوای پاک) وتبادل نظر اعضای کارگروه درتاریخ ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ، تصمیمات ذیل اتخاذ وابلاغ گردید.

۱- کلیه مهدکودک ها و مقاطع تحصیلی پیش دبستانی و دبستان شهرستانهای اهواز، حمیدیه ، باوی ، کارون ، دشت آزادگان ، هویزه ، آبادان ، خرمشهر ، بندر ماهشهر و شادگان درنوبت صبح روز چهارشنبه مورخ ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ تعطیل می باشد.         

۲- فعالیت دستگاههای اجرایی درشهرستانهای مذکوردرروز چهارشنبه مورخ ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ مطابق روال عادی می باشد و کارکنان دارای بیماری های زمینه ای ،تنفسی ، قلبی وعروقی درصورت موافقت مدیران مربوطه می توانند بصورت غیرحضوری و ازطریق دورکاری درتاریخ مذکور فعالیت نمایند.

***

مدارس کرمانشاه روز چهارشنبه بدون تاخیر و تعطیلی دایر خواهد بود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: با توجه به وضعیت هوا و کاهش غلظت آلودگی، فعالیت تمامی مدارس استان در روز چهارشنبه ٢۴ فروردین به روال عادی بازگشته و همه کلاس های درس بدون تعطیلی و تاخیر دایر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، "منوچهر فخری" شامگاه سه شنبه در جلسه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اظهار داشت: متاسفانه در چند روز گذشته شاهد یک مهمان ناخوانده‌ای برای استان بودیم که شرایط استان را تحت تاثیر قرار داد و بهار امسال را به کام مردم تلخ کرد.

وی با بیان اینکه هوای کرمانشاه در سال جاری، ۹روز غیراستاندارد بوده است، ادامه داد: از معدود استان هایی بودیم که نسبت به تشکیل کارگروه به صورت مستمر برای کمتر شدن مشکلات ناشی از توده گرد و غبار برای مردم اقدام کردیم و حتی در یک روز دو بار این جلسه را تشکیل دادیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، تصریح کرد: منشاء اصلی ایجاد این گرد و غبار خارج از استان است و در این راستا پیگیری های لازم را با وزارت کشور انجام داده ایم و حل آن به پیگیری‌های بین‌المللی نیاز دارد اما مدیران استان هم وظیفه دارند که اقدامات لازم را برای به حداقل رساندن مشکلات و کاهش تبعات آن اقدام کنند.

فخری با اشاره به گزارش اداره هواشناسی استان مبنی بر ورود یک توده جدید گردو غبار به استان گفت: از اداره هواشناسی خواسته شده که داده ها و تجزیه و تحلیل های خود برای بررسی شرایط هواشناسی را به صورت دقیق گزارش کند تا بر اساس آن بتوانیم در اسرع وقت نسبت به تصمیم گیری های لازم اقدام کنیم.

وی ادامه داد: درست است که تجزیه و تحلیل داده ها به صورت ۱۰۰ درصدی با واقعیت منطبق نباشد و انحراف چند درصد هواشناسی طبیعی است اما این تحلیل ها نباید به گونه ای باشد که باعث عدم اتخاذ تصمیم گیری در تمامی ارکان و موضوعات مرتبط شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به شرح وظایف کاری اداره هواشناسی و با بیان اینکه مبنای تصمیم گیری راجع به دیده گردوغبار، نظرات این اداره است، افزود: شایسته است اداره کل هواشناسی کرمانشاه نسبت به تولید داده های علمی و دقیق برای بررسی شرایط آب و هوایی اقدام کند تا بر اساس آن تصمیم گیری های لازم از جمله تسریع در اعلام تعطیلی مدارس اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه سلامتی و تندرستی مردم برای ما از همه چیز مهم تر و با ارزش تر است، گفت: اگر بر اساس گزارشات محیط زیست به این نتیجه برسیم که توده گرد و غبار برای سلامتی دانش آموزان زیان آور است نسبت به تعطیلی مدارس اقدام خواهیم کرد زیرا سلامتی جامعه و مردم برای ما یک اولویت بسیار مهم و انکار ناپذیر است.

فخری همچنین از مدیریت بحران استانداری خواست که تصمیم گیری های اتخاذ شده و اطلاعات دقیق در خصوص تعطیلی مدارس را در اسرع وقت به رسانه ها و صداوسیما کرمانشاه اعلام تا به اطلاع مردم برسد.

این مقام مسئول ادامه داد: هر چند که منشاء اصلی تشکیل گرد و غبار خارج از کشور است اما مدیریت استان تمام برنامه ها و اقدامات لازم را برای کاهش اثرات آن انجام می دهد و با جدیت پیگیر اجرای برنامه های لازم و پاسخگو کردن دستگاه های ذیربط برای انجام کار بهتر و دقیق تر است.

***

آخرین تصمیمات درباره فعالیت مدارس تهران در کارگروه آلودگی هوا

سومین جلسه کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا دیروز(سه‌شنبه، ۲۳ فروردین) برگزار و ممنوعیت فعالیت ورزشی دانش‌آموزان در فضای باز و آماده‌باش کامل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مصوب شد.

به گزارش ایسنا، سومین جلسه کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا با حضور عابد ملکی - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، سعید محمودی - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران - و نمایندگان سایر دستگاه‌ها دیروز(۲۳ فروردین) در استانداری تهران برگزار شد. از مصوبات این جلسه به اصلاح دستورالعمل اعمال ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های موقت زمانی، مکانی و نوعی در شرایط اضطرار آلودگی هوا می‌توان اشاره کرد و مقرر شد این موضوع در دستور کار مراجع مربوطه قرار گیرد.

همچنین مصوب شد، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای ارائه خدمات به مردم در حال آماده‌باش کامل باشند، حضور و فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزان و مهدکودک‌ها در محیط‌های باز نیز ممنوع است.

بر اساس مصوبات کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا، مقرر شد سازمان صدا و سیما، رسانه‌ها و روابط عمومی کلیه دستگاه‌های اجرایی نسبت به اطلاع‌رسانی لازم، ارایه توصیه‌ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و نظایر آن اقدام کنند.

علاوه‌بر آن، استفاده از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت توسط آحاد مردم و به‌ویژه شاغلان، پلیس راهور و شهرداری‌ها و ... که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز را دارند، ضرورت دارد.

در پایان توصیه شد که با توجه به گزارش اداره کل هواشناسی مبنی‌بر وزش باد شدید، از کوهنوردی، کار روی سازه‌های مرتفع و عدم تردد در کنار سازه‌های نیمه‌تمام، خودداری و نسبت به محکم کردن سازه‌های موقت و پوشش گلخانه‌ها اقدام شود.

همچنین عابد ملکی به پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران گفت: توصیه می‌شود بیماران قلبی، ریوی، سالخوردگان و کودکان تا حد امکان از قرارگیری در فضای باز و مواجهه با هوای ناسالم پرهیز کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به وزش باد شدید از شهروندان تقاضا دارم که حداکثر مراقبت لازم را انجام دهند.

  • 16
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
آخه با وجود وضعبت نارنجی هوادچجوری انتظار دارید مردم مراقب باشن؟تعطیل که نکردین بعد میگید از خونه بیرون نیایید؟پارادوکس به این میگن.مگه داریم؟مگه میشه؟
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
ویژه سرپوش