سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۰۲۸

آشنایی با دانشگاه دوسلدورف آلمان و شرایط تحصیل در آن

دانشگاه دوسلدورف آلمان,دانشکده های دانشگاه دوسلدورف آلمان,مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه دوسلدورفدانشگاه دوسلدورف آلمان یکی از دانشگاه های مدرن و مهم در آلمان و اروپا می باشد
دانشگاه دوسلدورف بخاطر داشتن بورسیه های فراوان و امکان تحصیل به زبان انگلیسی، به یکی از مقاصد محبوب متقاضیان تحصیل در آلمان تبدیل شده است.

دانشگاه دوسلدورف آلمان

در سال ۱۹۶۵ میلادی یک دانشگاه دولتی به نام دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف در شهر دوسلدورف آلمان تأسیس شد که نام اختصاری آن HHU می باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۸۹ میلادی به افتخار هاینریش هاینه( شاعر معروف شهر دوسلدورف)، تحت عنوان دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف نامگذاری شد.

موقعیت پردیس دانشگاه دوسلدورف در جنوب شرقی شهر دوسلدورف و در ناحیه “بیلک” می باشد. فاصله ی این پردیس تا مرکز شهر، ۳.۵ کیلومتر است و از قسمت شمالی در کنار پردیس بیمارستان دانشگاهی دوسلدورف می باشد. از امکانات پردیس دانشگاه دوسلدورف میتوان به دانشکده ها، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه، باغ‎ گیاه شناسی، کتابخانه مرکزی و … اشاره کرد. بیش از ۵۰ رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه دوسلدورف تدریس میشود.

دانشکده های دانشگاه دوسلدورف آلمان

دانشکده های دانشگاه دوسلدورف آلمان عبارتند از:

- دانشکده حقوق

- دانشکده ریاضی و علوم طبیعی

- دانشکده پزشکی

- دانشکده هنر و علوم انسانی

- دانشکده مدیریت کسب و کار و اقتصاد

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه دوسلدورف

دانشگاه دوسلدورف، مدارکی در چارچوب استانداردهایش از پذیرفته شدگان خود درخواست می کند. از این رو وظیفه ی دانشجویان اینست که در روز ثبت نام، تمامی این مدارک را به صورت ترجمه شده به زبان آلمانی به این دانشگاه تحویل دهند. در ادامه با این مدارک اشنا شوید:

- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

- اصل و کپی پاسپورت

- اصل آخرید مدرک تحصیلی

- ۴ قطعه عکس پرسنلی پشت نویسی شده

- رزومه تحصیلی

- انگیزه نامه

زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه دوسلدورف,بورسیه تحصیلی دانشگاه دوسلدورف,دانشکده های دانشگاه دوسلدورف آلماندر سال ۱۹۸۸ دانشگاه دوسلدورف به دانشگاه هاینریش هاینه تغییر نام داده است

زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه دوسلدورف

یکی از شروط پذیرش در دانشگاه دوسلدورف اینست که پذیرفته شدگان دانشگاه دوسلدورف آلمان باید به یکی از دو زبان انگلیسی و یا آلمانی براساس رشته تحصیلی خود مسلط باشند. افراد مسلط به زبان آلمانی، زندگی بهتری را در این کشور تجربه می کنند؛ به این دلیل که توانایی برقراری ارتباط با ساکنین و پیدا کردن دوستانی را در این کشور دارند. متقاضیان باید مدارک زبان مربوط به رشته خود را برای ثبت نام در این دانشگاه به همراهشان ببرند.

رنکینگ دانشگاه دوسلدورف آلمان( HHU)

>> رتبه ی ۶۰۰- ۶۵۰ جهان در سیستم رتبه بندی QS 2017

>> رتبه ی ۵۰۰- ۴۰۰ ام در سیستم رتبه بندی شانگهای ARWU در سال ۲۰۱۶

>> رتبه ی جهان ۲۲۸ در رشته زیست شناسی و پزشکی در سیستم رتبه بندی QS 2017

تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه دوسلدورف

* تحصیل در کارشناسی دوسلدورف:

داشتن تسلط به زبان آلمانی، از شروط تحصیل در دانشگاه دوسلدورف در مقطع کارشناسی به شمار می رود. دانشجویان این مقطع باید آشنایی کاملی به زبان آلمانی داشته باشند؛ به این دلیل که تدریس تمامی دروس رشته های این مقطع به زبان آلمانی می باشد. طول دوره ی تحصیل در دانشگاه دوسلدورف آلمان در مقطع کارشناسی، حداقل هشت ترم تحصیلی می باشد.

* تحصیل در کارشناسی ارشد دوسلدورف:

یکی از مقاطع تحصیلی مهم در دانشگاه دوسلدورف آلمان، مقطع کارشناسی ارشد می باشد. تحصیل در این مقطع بمدت ۲ سال زمان میبرد و دانشجو باید تمامی واحدهای ارائه شده را در طول این دو سال با موفقیت بگذراند. یکی از شرایط پذیرش در این مقطع، تسلط بر زبان آلمانی است؛ چون زبان تدریس دروس این مقطع به آلمانی و انگلیسی می باشد. شما باید مدرک تحصیلی و ریز نمراتش را برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد به واحد اموزشی دانشگاه دوسلدروف ارائه دهید.

* تحصیل در مقطع دکترای دوسلدورف:

طول دوره ی تحصیل در دانشگاه دوسلدورف آلمان در مقطع دکترا باتوجه به پایان نامه دانشجو بمدت ۳ الی ۴ سال می باشد. رشته ها و موقعیت های تحقیقاتی فراوانی در موضوعات مختلف در مقطع دکترای دانشگاه دوسلدورف راه اندازی شده است و متقاضیان موظفند که مستقیما با استادان دانشگاه دوسلدورف برای تحصیل در این مقطع، مکاتبه کنند.

مدارک برای دانشگاه دوسلدورف,مزایای تحصیل در دانشگاه دوسلدورفدانشجویان دانشگاه دوسلدورف آلمان باید به یکی از دو زبان انگلیسی یا آلمانی تسلط داشته باشند

بورسیه تحصیلی دانشگاه دوسلدورف

بورسیه های تحصیلی زیادی توسط دانشگاه دوسلدورف آلمان برای دانشجویان فراهم شده است. همچنین برنامه های زیادی برای تسهیل اقامت در خارج از کشور یا پایان نامه و پوشش هزینه های زندگی وجود دارد. دانشجویان بین المللی میتوانند از طریق منابع دیگر برای تحصیل در آلمان، بودجه بگیرند.

شرایط کار حین و پس از تحصیل در آلمان

با توجه به اینکه نرخ بیکاری در آلمان، کم است و فرصت های شغلی در این کشور، زیاد است؛ مهاجران زیادی به آن جذب می شوند. دانشجویان بین المللی در این کشور، مجوز کار کردن به مدت ۱۲۰ روز در سال یا ۸ ساعت در روز را دارند.

با توجه به ملیت شما، قوانین کار در آلمان پس از تحصیل تعيين میشود. دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا به مجوز کار نیاز ندارند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و EEA ممکن است که تا ۱۸ ماه، مجوز اقامت خود را تمدید کنند تا کار مرتبط با تحصیلشان را پیدا کنند. شما موظفید که پس از پیدا کردن کار، مجوز اقامت آلمان خود را بگیرید.

خوابگاه دانشگاه دوسلدورف

خوابگاه هایی به صورت دو اتاقه و سه اتاقه در اطراف دانشگاه دوسلدورف آلمان برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه مهیا شده است تا دانشجویان در آن اقامت داشته باشند. خوابگاه های این دانشگاه از امکانات رفاهی اولیه برخوردار بوده و آشپزخانه آن با یکدیگر مشترک است. دولت آلمان، این خوابگاه ها را به صورت رایگان در اختیار مشتریان می گذارد. همچنین شما میتوانید به صورت آزادانه خوابگاه هایی را اجاره کنید و در قبال آن هزینه ای را بپردازید.

مزایای تحصیل در دانشگاه دوسلدورف

> از مزایای تحصیل در دانشگاه دوسلدورف می توان به اخذ ویزای تحصیلی اشاره کرد. شما میتوانید از تمامی امکانات شهروندی کشور آلمان با دریافت این ویزا برخوردار شوید.

> بهترین و مجرب ترین اساتید در دانشگاه دوسلدورف آلمان، تدریس میکنند؛ به همین دلیل، این دانشگاه دارای سطح علمی بسیار بالایی می باشد.

> اعتبار مدارک ارائه شده در دانشگاه دوسلدورف آلمان، بسیار بالاست و فارغ التحصیلان از این قابلیت برخوردارند که کار مرتبط با رشته خود را به راحتی پیدا کنند.

> باتوجه به رایگان بودن شهریه ی دانشگاه دوسلدورف، متقاضیان میتوانند با پرداخت هزینه ی کمی در این دانشگاه، تحصیل کنند.

> موقعیت اصلی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه دوسلدورف آلمان در پردیس اصلی آن میباشد و دانشجویان از امنیت بسیاری برخوردارند.

> کمک هزینه هایی تحت عنوان بورسیه توسط دانشگاه دوسلدورف آلمان به دانشجویان ممتازش پرداخت می شود.

رنکینگ دانشگاه دوسلدورف آلمان,مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه دوسلدورف,مزایای تحصیل در دانشگاه دوسلدورفدر دانشگاه دوسلدورف آلمان به دانشجویان ممتاز بورسیه پرداخت می کنند

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 13
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش