دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۱۳۴

معرفی دانشگاه بارسلونا و امکانات آن

دانشگاه بارسلونا,آشنایی با دانشگاه بارسلونا,معرفی دانشگاه بارسلونادانشگاه بارسلونا در سال ۱۴۵۰ساخته شده است
در سوم نوامبر سال ۱۴۵۰ در شهر بارسلونا در اسپانیا یک دانشگاه دولتی به نام دانشگاه بارسلونا تاسیس شد که  به عنوان پنجمین دانشگاه قدیمی اسپانیا و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان شناخته میشود. در این مطلب از سرپوش با دانشگاه بارسلونا آشنا خواهید شد.

دانشگاه بارسلونا

اسپانیا برای دانشجویان بین المللی به دلیل ترکیب برنده ای از دانشگاه های خوب و سبک زندگی جذاب، از مقاصد محبوب به شمار می رود. قدمت این دانشگاه به بیش از ۵۷۰ سال برمیگردد و در اروپا و اسپانیا از دانشگاههای پیشرو در زمینه تولید علم محسوب میشود. دانشگاه بارسلونا، ارائه دهنده ی رشته های بسیاری در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

دانشگاه بارسلونا در رتبه بندی معتبر دانشگاه های جهانی QS 2022 با رتبه ۱۶۸ توانسته در اسپانیا به عنوان دومین دانشگاه برتر شناخته شود. این دانشگاه در جهان، از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی میباشد که در قرون وسطی، سنت های غنی آن شکل گرفته است. این دانشگاه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان برای بسیاری از حوزه های موضوعی تحت پوشش رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS قرار دارد.

اخذ پذیرش در دانشگاه بارسلونا

برای اخذ پذیرش در دانشگاه بارسلونا باید مراحل زیر را انجام دهید:

مدارک موردنیاز:

- تکمیل فرم اپلیکیشن

- مدارک آکادمیک پیشین بهمراه ریزنمرات

- پرداخت هزینه اپلیکیشن

- پرداخت شهریه دانشگاه

- توصیه نامه

- رزومه

- تسلط کافی به زبان انگلیسی

- تسلط بر زبان کاتالان یا اسپانیایی در صورت شرکت در رشته های غیر انگلیسی زبان

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه بارسلونا,دانشکده های دانشگاه بارسلونا,رشته های تحصیلی دانشگاه بارسلونا اسپانیادانشگاه بارسلونا در شهر بارسلون واقع شده است

دانشکده های دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا متشکل از شانزده دانشکده مختلف، نظیر دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده زیست شناسی، دانشکده حقوق، دانشکده علوم زمین شناسی، دانشکده اقتصاد و تجارت، دانشکده آموزش و پرورش، دانشکده فلسفه، دانشکده داروسازی و علوم غذایی، دانشکده ارتباطات، دانشکده اطلاعات و رسانه های سمعی و بصری، دانشکده فیزیک، دانشکده شیمی، دانشکده روانشناسی، دانشکده جغرافیا و تاریخ، دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی، دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر می باشد.

رشته های تحصیلی دانشگاه بارسلونا اسپانیا

دانشگاه بارسلونا ۹۷ دپارتمان و ۲۰ دانشکده دارد و از رشته های تحصیلی آن میتوان به علوم تحصیلی اجتماعی، علوم تحصیلی پزشکی، علوم تحصیلی انسانی، علوم تحصیلی مهندسی و علوم تحصیلی هنر اشاره کرد و این علوم مختلف به صورت تفصیلی در مقطع کارشناسی، حاوی ۶۰ رشته و در مقطع کارشناسی ارشد حاوی ۱۳۹ رشته و در مقطع دکتری حاوی ۷۰ رشته آموزشی می باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه بارسلونا

دانشجویان خارجی می توانند به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد، تحصیل کنند.

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه بارسلونا

بر اساس شرایط شخص دانشجو، بورسیه های تحصیلی متغیر و متفاوتی وجود دارد؛ به طوریکه اعطای بورسیه ها به دو صورت دانشگاهی یا منطقه ای است. کمک هزینه های متفاوتی در دانشگاه بارسلونا برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که این کمک هزینه ها نظیر کمک هزینه عمومی، کمک هزینه دانشگاه بارسلونا، کمک هزینه آراسموس( جهت انتقال دانشجویان)، کمک هزینه همکاری با دانشگاه( جهت همکاری ارگانها و دانشگاه ها با دانشگاه بارسلونا که قرارداد همکاری منعقد کرده اند )، کمک هزینه برای دانشجویان با شرایط شخصی دشوار و … می باشد.  

برخی از بورسیه ها بسته به شرایط شخص دانشجو تعيين میشود؛ یعنی اگر خانواده دانشجو قادر به تامین هزینه های زندگی فرزندشان در این دانشگاه نباشند؛ دانشگاه، پس از بررسی میتواند بر روی شهریه دانشجو، تخفیفاتی را لحاظ کند. همچنین اعطای بعضی از بورسیه های تحصیلی باتوجه به معیاری همچون شایسته سالاری دانشجو انتخاب میشود که اگر دانشجو بتواند رشته ی خود را با معدل ممتاز تمام کند؛ تخفیف شهریه برای او در نظر گرفته میشود.

زبان تحصیل در دانشگاه بارسلونا,شرایط کار پس از تحصیل در بارسلونا,شرایط ویزای همراه برای تحصیل در دانشگاه بارسلونا۱۶ دانشکده دانشگاه بارسلونا در ۶ پردیس اصلی قرار دارند

شرایط ویزای همراه برای تحصیل در دانشگاه بارسلونا

الحاق خانواده، از دغدغه هایی محسوب میشود که دانشجویان بین المللی، گرفتار آن هستند. خانواده شامل همسر و فرزندان مجرد زیر ۱۸ سال است که اگر دانشجو از کشور اسپانیا ویزای بلند مدت داشته باشد؛ مجوز درخواست ویزا برای الحاق همسر و فرزندان مجرد زیر ۱۸ سال خود را دارد. دانشجویان در ابتدا با ویزای تایپ D به کشور اسپانیا میروند که مدت انقضای این ویزا به سه یا چهار ماه میرسد و وقتی که به اسپانیا مهاجرت کردند؛ باید نسبت به دریافت کارت اقامت دانشجویی خود اقدام نمایند. آنها میتوانند برای الحاق خانواده پس از دریافت کارت دانشجویی و اقامت بلند مدت خود، درخواست نمایند. این نکته را در نظر بگیرید که ۳ الی ۴ ماه طول می کشد تا پروسه الحاق اعضای خانواده به شخص دانشجو در کشور اسپانیا صورت گیرد و تمکن مالی لازم برای الحاق خانواده به شخص دانشجو باید بر اساس تأمین هزینه های یک سال زندگی در کنار شخص دانشجو به اثبات برسد.

شرایط کار پس از تحصیل در بارسلونا

دانشجو با داشتن ویزای تحصیلی یک برنامه بلند مدت میتواند علاوه بر تحصیل در کشور مقصد، وارد بازار کار آن کشور و یا کشورهای دیگر شود؛ صرفا باید مدارک علمی از دانشگاه کشور مورد نظرش را داشته باشد تا بتواند در شرکت های معتبر، کار کند. دانشجویانی که از این دانشگاه، فارغ التحصیل میشوند؛ مجوز کار کردن پس از تحصیل در کشور اسپانیا و سایر نقاط اروپا را دارند. در صورتی که فارغ التحصیلان، قادر به تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کار باشند و بطور مداوم در طول چند سال، کار تمام وقت انجام دهند؛ مشمول دریافت اقامت دائم کشور موردنظر میشوند.

شهریه دانشگاه بارسلونا

دانشجویان کشور های غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل در دانشگاه بارسلونا ملزم به پرداخت شهریه هستند. ممکن است که شهریه ی متفاوتی برای هر برنامه تحصیلی در هر مقطع در نظر گرفته شود. 

شرایط ویزای همراه برای تحصیل در دانشگاه بارسلونا,شهریه دانشگاه بارسلونا,عکس دانشگاه بارسلونادانشگاه بارسلونا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا و کشور اسپانیا است

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 17
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
امین اسماعیل نژاد,بیوگرافی امین اسماعیل نژاد,زندگینامه امین اسماعیل نژاد بیوگرافی امین اسماعیل نژاد، فوق ستاره جدید والیبال آسیا و دنیا (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ آذر ۱۳۷۵

محل تولد:ملکان تبریز

قد:۲۰٣ سانتیمتر

پیشه:ورزشکار( والیبالیست)

پست:پشت خط زن

ادامه
سها نیاستی,سها نیاستی در فیلم سال دوم دانشکده من,سال دوم دانشکده من بیوگرافی و عکس های سها نیاستی بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۱۳۷۳

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر 

سال فعالیت: ۱۳۹۷ تا به حال

مدرک تحصیلی: مهندسی معماری از دانشگاه تهران

ادامه
عکس آرامگاه باباافضل کاشانی,بابا افضل الدین کاشانی,زندگی نامه افضل الدین کاشانی زندگی نامه افضل الدین کاشانی؛شاعر، حکیم و فیلسوف بزرگ ایرانی

شهرت: بابا افضل

تاریخ تولد: نیمۀ اول قرن شش

محل تولد: کاشان 

وفات: حدود سال ۶۱۰

محل دفن: کوه ‌های مَرَق از قراء کاشان

ادامه
ویژه سرپوش