جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳
۲۲:۲۷ - ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۹۲۷
دانشگاه

تعرض راننده اسنپ به یکی از دانشجویان دختر دانشگاه هنر اصفهان/ تجمع دانشجویان مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه

تعرض راننده اسنپ به یکی از دانشجویان دختر دانشگاه هنر اصفهان,تجاوز به دختر دانشجو
در چند روز اخیر و در محدوده خوابگاه دختران دانشگاه هنر اصفهان، یک راننده اسنپ قصد ربودن و آزار یک دانشجو را داشته و این حادثه باعث ناراحتی تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاه شده است. دانشجویان علت این حادثه را دور بودن مسافت خوابگاه تا دانشگاه و همچنین ناامن بودن محدوده خوابگاه می‌دانند. در ادامه رئیس دانشگاه هنر اصفهان به بیان نکاتی در این باره می‌پردازد.

ایسنا: به گفته دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه دانشگاه هنر اصفهان، در تاریخ ۸ اسفندماه، در پی ورود ماشین اسنپ به خوابگاه صبا و اتمام سفر، راننده اسنپ اقدام به تعرض به یکی از دانشجویان دختر حاضر در محوطه خوابگاه کرده و به اجبار قصد وارد کردن او به ماشین را داشته است. دیگر دانشجویان حاضر در محوطه خوابگاه با شنیدن صدای فریاد این دانشجو به کمک او شتافتند و پس از آن راننده محل را ترک کرده است. پس از این اتفاق، علیرضا خواجه احمد عطاری، رئیس دانشگاه هنر اصفهان و دیگر مسئولین دانشگاه از جمله رئیس حراست و مدیر امور دانشجویان در محل خوابگاه حاضر شدند و سعی در آرام کردن دانشجویان در فضای خوابگاه داشتند.

پس از این اتفاق ناگوار، در ۹ اسفندماه، دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان در مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه (خانه مارتا پیترز دانشگاه هنر اصفهان) برای اعتراض به مکان نامناسب خوابگاه و همچنین مسافت زیاد میان دانشگاه و خوابگاه تجمع کردند.

یکی از دانشجویان خوابگاهی می‌گوید: خوابگاه دخترانه صبا در خارج از شهر، در مجتمع نیرو و در اتوبان آزادگان واقع شده است، به شکلی که مدت زمانی که دانشجویان برای رسیدن از خوابگاه به دانشگاه در مسیر هستند، تقریبا یک ساعت به طول می‌انجامد.  

یکی دیگر از دانشجویان ادامه می‌دهد: در زمان ریاست رضا نصر اصفهانی، رئیس سابق دانشگاه هنر اصفهان، ما دانشجویان خوابگاهی بارها به نامناسب بودن مکان خوابگاه صبا اعتراض کرده‌ایم، در حالی که در جواب نارضایتی‌ها و اعتراض به مکان خوابگاه، به دانشجویان گفته شد: در طی نامه‌ای از طرف مسئولان با جابجایی خوابگاه مخالفت شده است.

دانشجوی دیگری می‌گوید: در زمان ریاست مصطفی کیانی، یکی از روسای سابق دانشگاه هنر اصفهان، نمایندگان شورای صنفی دانشجویی مکاتباتی را با مسئولین، جهت جلوگیری از انتقال خوابگاه دخترانه به مکان کنونی انجام دادند و خطرات ناشی از این جابجایی را به آن‌ها متذکر می‌شدند، اما این اعتراضات تاکنون هیچ پاسخی را از سوی مسئولین این دانشگاه در پی نداشته است.  

عده‌ای دیگر از دانشجویان مشکل پیش آمده را ناشی از عدم وجود شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه هنر اصفهان می‌دانند. آن‌ها معتقدند که شورای صنفی دانشجویان، نهادی دانشجویی به منظور مشارکت دانشجویان در تصمیم‌گیری برای امور صنفی، رفاهی و همچنین امور آموزشی دانشجویان است. این دانشجویان می‌گویند: مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان از جمله مسائل مربوط به امور خوابگاه، با نبود شورای صنفی در مسیر دشواری قرار می‌گیرد.  

به منظور آگاهی و پیگیری از وضعیت پیش آمده، خبرنگار ایسنا با علیرضا خواجه احمد عطاری، رئیس دانشگاه هنر اصفهان تماس گرفت تا تصمیم مسئولین این دانشگاه را در رابطه با مشکل کنونی جویا شود.

 رئیس دانشگاه هنر اصفهان در گفت‌وگو با ایسنا وقوع این اتفاق را تایید کرد و در ادامه حادثه رخ داده را چنین شرح داد: اجتماع دانشجویان در رابطه با حادثه پیش آمده موید این قضیه است؛ هنگامی که دانشجویان خوابگاهی به سمت خوابگاه می‌روند و ممکن است به هر دلیلی به اتوبوس‌ها نرسند، با اسنپ به خوابگاه می‌روند و این معمول است. از قضا، این بار یک نفر دانشجوها را به خوابگاه می‌رساند و در برگشت، همانجا دختری را می‌بیند که تنهاست. راننده به دانشجو می‌گوید چرا ناراحتی؟ و دانشجو در جواب گفته: شما بفرمایید و کاری به بنده نداشته باشید.

رئیس دانشگاه هنر ادامه می‌دهد: بر اساس گفته‌های دختر، راننده یک دفعه از ماشین پایین می‌آید و دختر از ترس چمباتمه می‌زند و در همان حالت راننده سعی کرده دختر را به داخل ماشین ببرد و او را برباید، که با فریاد او راننده ترسیده و فرار کرده است.  

خواجه احمد عطاری در این باره افزود: همان شب که ما از این اتفاق با خبر شدیم، به همراه رئیس حراست، مسئول امور دانشجویی و مسئول دفتر نهاد به مکان حادثه رفتیم و تا ساعت ۳ شب در آنجا بودیم و صحبت‌های دانشجویان و همچنین دختری که این اتفاق برایش افتاده را می‌شنیدیم.  

وی ادامه داد: حراست پیگیر راننده اسنپ شد و تا فردای آن روز، راننده کاملا شناسایی شد و تا آنجایی که من اطلاع دارم ایشان دستگیر شده است. اکنون می‌ماند طرح دعوی که دانشگاه و خانواده این دانشجو پیگیر آن باشد و تا روز شنبه این قضیه دنبال شود.

وی افزود: این مسئله که دانشجویان دوری راه را طرح می‌کنند، طرح مسئله و قرار بر این شد تا یک‌سری موارد را مانند سیستم نگهبانی و وضعیت اتوبوس‌ها و حمل و نقل را هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت، برای ایجاد امنیت آن مکان پیگیر شویم تا ببینیم برای وضعیت خوابگاه چه کار می‌توانیم انجام دهیم.

رئیس دانشگاه هنر اصفهان در رابطه با انتقال خوابگاه به مسافتی نزدیک‌تر به دانشگاه گفت: این اتفاق هم می‌تواند یکی از موارد و برنامه‌ها باشد، ما پیگیر این موضوع هستیم، اما نکته این است که این مسئله باید به جریان بیفتد تا ببینیم تا چه اندازه می‌توانیم این تصمیم را محقق کنیم.  

وی افزود: امروز جلسه‌ای در فرمانداری با حضور دانشجویان انجام شد و در این رابطه، در هر دو زمینه کوتاه مدت و بلند مدت صحبت شد، کمااینکه صبح امروز ما با معاونان دانشگاه، مسئول حراست و دیگر دوستان نیز در این باره صحبت کرده بودیم و سعی می‌کنیم همه این مشکلات حل شود.

رئیس دانشگاه هنر اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه دانشگاه هنر اصفهان چهارمین دانشگاه دولتی اصفهان است و ۴۰ سال سابقه دارد، در کنار این قضیه باید طرح مسئله شود که این دانشگاه نیاز به یک سایت دارد تا بتواند از همان ابتدا با یک برنامه راهبردی به یک انسجامی دست پیدا کند. بنابراین، نیاز به یک سایت است؛ برای مثال  زمانی که ما از دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی یا دانشگاه‌های آزاد یاد می‌کنیم، این دانشگاه‌ها یک سایت بزرگ دارند که در آن همه امکانات برای دانشجو مهیا است و دانشجو می‌تواند از یک بخش فرهنگی به یک بخش ورزشی برود و از بخش ورزشی به خوابگاه یا کلاس برود، اما متاسفانه این شرایط برای ما مهیا نیست. لذا ما در پی این قضیه هستیم که فقط یک خوابگاه جابجا نشود، چرا که این مسئله فقط در حکم دارو یا بهتر بگوییم نوشدارو است. در واقع، دانشگاه هنر اصفهان نیاز به یک توجه ویژه دارد و ما این امر را از مجموعه شهر درخواست داریم.

  • 12
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۴۴
غیر قابل انتشار: ۴۲
جدیدترین
قدیمی ترین
متأسفانه موارد مشابه در شهر های دیگر هم اتفاق افتاده، اگر در هنگام گرفتن راننده اسنپ دقت و کنترل درست داشته باشد، امثال این اتفاق رخ نمی دهد. خداوند عاقبتمان را به خیر کند.
با سلام. باید با شخص خاکی برخورد شود. خودم بعضی وقتها شبها با اسنپ کار میکنم.پیش اومده خانم ها هم سوار میشوند باید خود اسنپ پیش از استخدام راننده اسنپ استعلام بگیرند و هرکسی رو استخدام نکنند. باتشکر راننده اسنپ از تهران
لعنت خدا به کسی که به دین اسلام بی احترامی کند باید بی ادبی این فرد پیگیری شود
وقتی سازمانی به نام اسنپ میاد از همه قشر آدم البته دوراز جون کاردرستا و خوبا استخدام میونه و کارتونی تلفنی با اون همه مقررات برای راننده ها رو خراب میکنه این مشکلات فقط برای مردم پیش میاد و یک عده هم استفاده میبرن البته نه راننده ها بقیه که پول سوخت و استهلاک ماشین نمیدن دستشون تو جیب مردم عادی وجودشون تو خون وآبروی مردم هست
راننده اسنپ باید تنبیه بشه
وقتی هر آقا زاده شده صاحب یک امتیاز باید اینگونه شود وقتی کف خیابان رانند ثبت نام می‌شود برای اسنپ بدون هیچ گونه استعلامی که آیا این رانند دزد هست قاتل هست ارازل اوباش هست واقعن رانند هست فقط به در آمد خود فکر می‌کند بهتر از این نمی‌شود لعنت که شده نمبع درآمد فرزندان مسئولین در جاری کشور وداخل کشور
به راننده اسنپ چه ربطی داره زیاد پررو بازی دربیاورید دیگه سوار نمی‌کنیم مجبورید گیر تاکسی های شهری بیافتید و چند برابر کرایه بدهید ملت باید بدانند احترام به راننده اسنپ از واجبات است
به راننده اسنپ چه رب...
احترام اوووووووو. میگم اگه دختر خودت یا خواهر خودتم این بلا سرش اومده بود همین حرف رو می زدی؟؟؟؟
به راننده اسنپ چه رب...
سوار نکنید. به جهنم
اسنپ باید تنبیه بشه باید پدرشو دربیارن مردم باید تحریم کنن
مگه همون اول دانشجویان قبل از انتخاب رشته وضعیت خوابگاه را نمی‌دانند
مگه همون اول دانشجوی...
عزیزم حرف نزنی میگن لالی
اسنپ باید تنبیه بشه ...
بله درسته، ولی همه هم بدنیستن، لازمه در پذیرش اونها خیلی دقت بشه. ولی با اونهایی که از این غلط ها میکنن میبایست به شیوه لری باهاشون برخورد بشه. و اما شیوه لری قطع قسمتی از یه گوش راننده خاطی
خاک برسرتون خاک برسرتون
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
ویژه سرپوش