شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
۲۲:۲۷ - ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۹۲۷
دانشگاه

تعرض راننده اسنپ به یکی از دانشجویان دختر دانشگاه هنر اصفهان/ تجمع دانشجویان مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه

تعرض راننده اسنپ به یکی از دانشجویان دختر دانشگاه هنر اصفهان,تجاوز به دختر دانشجو
در چند روز اخیر و در محدوده خوابگاه دختران دانشگاه هنر اصفهان، یک راننده اسنپ قصد ربودن و آزار یک دانشجو را داشته و این حادثه باعث ناراحتی تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاه شده است. دانشجویان علت این حادثه را دور بودن مسافت خوابگاه تا دانشگاه و همچنین ناامن بودن محدوده خوابگاه می‌دانند. در ادامه رئیس دانشگاه هنر اصفهان به بیان نکاتی در این باره می‌پردازد.

ایسنا: به گفته دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه دانشگاه هنر اصفهان، در تاریخ ۸ اسفندماه، در پی ورود ماشین اسنپ به خوابگاه صبا و اتمام سفر، راننده اسنپ اقدام به تعرض به یکی از دانشجویان دختر حاضر در محوطه خوابگاه کرده و به اجبار قصد وارد کردن او به ماشین را داشته است. دیگر دانشجویان حاضر در محوطه خوابگاه با شنیدن صدای فریاد این دانشجو به کمک او شتافتند و پس از آن راننده محل را ترک کرده است. پس از این اتفاق، علیرضا خواجه احمد عطاری، رئیس دانشگاه هنر اصفهان و دیگر مسئولین دانشگاه از جمله رئیس حراست و مدیر امور دانشجویان در محل خوابگاه حاضر شدند و سعی در آرام کردن دانشجویان در فضای خوابگاه داشتند.

پس از این اتفاق ناگوار، در ۹ اسفندماه، دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان در مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه (خانه مارتا پیترز دانشگاه هنر اصفهان) برای اعتراض به مکان نامناسب خوابگاه و همچنین مسافت زیاد میان دانشگاه و خوابگاه تجمع کردند.

یکی از دانشجویان خوابگاهی می‌گوید: خوابگاه دخترانه صبا در خارج از شهر، در مجتمع نیرو و در اتوبان آزادگان واقع شده است، به شکلی که مدت زمانی که دانشجویان برای رسیدن از خوابگاه به دانشگاه در مسیر هستند، تقریبا یک ساعت به طول می‌انجامد.  

یکی دیگر از دانشجویان ادامه می‌دهد: در زمان ریاست رضا نصر اصفهانی، رئیس سابق دانشگاه هنر اصفهان، ما دانشجویان خوابگاهی بارها به نامناسب بودن مکان خوابگاه صبا اعتراض کرده‌ایم، در حالی که در جواب نارضایتی‌ها و اعتراض به مکان خوابگاه، به دانشجویان گفته شد: در طی نامه‌ای از طرف مسئولان با جابجایی خوابگاه مخالفت شده است.

دانشجوی دیگری می‌گوید: در زمان ریاست مصطفی کیانی، یکی از روسای سابق دانشگاه هنر اصفهان، نمایندگان شورای صنفی دانشجویی مکاتباتی را با مسئولین، جهت جلوگیری از انتقال خوابگاه دخترانه به مکان کنونی انجام دادند و خطرات ناشی از این جابجایی را به آن‌ها متذکر می‌شدند، اما این اعتراضات تاکنون هیچ پاسخی را از سوی مسئولین این دانشگاه در پی نداشته است.  

عده‌ای دیگر از دانشجویان مشکل پیش آمده را ناشی از عدم وجود شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه هنر اصفهان می‌دانند. آن‌ها معتقدند که شورای صنفی دانشجویان، نهادی دانشجویی به منظور مشارکت دانشجویان در تصمیم‌گیری برای امور صنفی، رفاهی و همچنین امور آموزشی دانشجویان است. این دانشجویان می‌گویند: مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان از جمله مسائل مربوط به امور خوابگاه، با نبود شورای صنفی در مسیر دشواری قرار می‌گیرد.  

به منظور آگاهی و پیگیری از وضعیت پیش آمده، خبرنگار ایسنا با علیرضا خواجه احمد عطاری، رئیس دانشگاه هنر اصفهان تماس گرفت تا تصمیم مسئولین این دانشگاه را در رابطه با مشکل کنونی جویا شود.

 رئیس دانشگاه هنر اصفهان در گفت‌وگو با ایسنا وقوع این اتفاق را تایید کرد و در ادامه حادثه رخ داده را چنین شرح داد: اجتماع دانشجویان در رابطه با حادثه پیش آمده موید این قضیه است؛ هنگامی که دانشجویان خوابگاهی به سمت خوابگاه می‌روند و ممکن است به هر دلیلی به اتوبوس‌ها نرسند، با اسنپ به خوابگاه می‌روند و این معمول است. از قضا، این بار یک نفر دانشجوها را به خوابگاه می‌رساند و در برگشت، همانجا دختری را می‌بیند که تنهاست. راننده به دانشجو می‌گوید چرا ناراحتی؟ و دانشجو در جواب گفته: شما بفرمایید و کاری به بنده نداشته باشید.

رئیس دانشگاه هنر ادامه می‌دهد: بر اساس گفته‌های دختر، راننده یک دفعه از ماشین پایین می‌آید و دختر از ترس چمباتمه می‌زند و در همان حالت راننده سعی کرده دختر را به داخل ماشین ببرد و او را برباید، که با فریاد او راننده ترسیده و فرار کرده است.  

خواجه احمد عطاری در این باره افزود: همان شب که ما از این اتفاق با خبر شدیم، به همراه رئیس حراست، مسئول امور دانشجویی و مسئول دفتر نهاد به مکان حادثه رفتیم و تا ساعت ۳ شب در آنجا بودیم و صحبت‌های دانشجویان و همچنین دختری که این اتفاق برایش افتاده را می‌شنیدیم.  

وی ادامه داد: حراست پیگیر راننده اسنپ شد و تا فردای آن روز، راننده کاملا شناسایی شد و تا آنجایی که من اطلاع دارم ایشان دستگیر شده است. اکنون می‌ماند طرح دعوی که دانشگاه و خانواده این دانشجو پیگیر آن باشد و تا روز شنبه این قضیه دنبال شود.

وی افزود: این مسئله که دانشجویان دوری راه را طرح می‌کنند، طرح مسئله و قرار بر این شد تا یک‌سری موارد را مانند سیستم نگهبانی و وضعیت اتوبوس‌ها و حمل و نقل را هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت، برای ایجاد امنیت آن مکان پیگیر شویم تا ببینیم برای وضعیت خوابگاه چه کار می‌توانیم انجام دهیم.

رئیس دانشگاه هنر اصفهان در رابطه با انتقال خوابگاه به مسافتی نزدیک‌تر به دانشگاه گفت: این اتفاق هم می‌تواند یکی از موارد و برنامه‌ها باشد، ما پیگیر این موضوع هستیم، اما نکته این است که این مسئله باید به جریان بیفتد تا ببینیم تا چه اندازه می‌توانیم این تصمیم را محقق کنیم.  

وی افزود: امروز جلسه‌ای در فرمانداری با حضور دانشجویان انجام شد و در این رابطه، در هر دو زمینه کوتاه مدت و بلند مدت صحبت شد، کمااینکه صبح امروز ما با معاونان دانشگاه، مسئول حراست و دیگر دوستان نیز در این باره صحبت کرده بودیم و سعی می‌کنیم همه این مشکلات حل شود.

رئیس دانشگاه هنر اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه دانشگاه هنر اصفهان چهارمین دانشگاه دولتی اصفهان است و ۴۰ سال سابقه دارد، در کنار این قضیه باید طرح مسئله شود که این دانشگاه نیاز به یک سایت دارد تا بتواند از همان ابتدا با یک برنامه راهبردی به یک انسجامی دست پیدا کند. بنابراین، نیاز به یک سایت است؛ برای مثال  زمانی که ما از دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی یا دانشگاه‌های آزاد یاد می‌کنیم، این دانشگاه‌ها یک سایت بزرگ دارند که در آن همه امکانات برای دانشجو مهیا است و دانشجو می‌تواند از یک بخش فرهنگی به یک بخش ورزشی برود و از بخش ورزشی به خوابگاه یا کلاس برود، اما متاسفانه این شرایط برای ما مهیا نیست. لذا ما در پی این قضیه هستیم که فقط یک خوابگاه جابجا نشود، چرا که این مسئله فقط در حکم دارو یا بهتر بگوییم نوشدارو است. در واقع، دانشگاه هنر اصفهان نیاز به یک توجه ویژه دارد و ما این امر را از مجموعه شهر درخواست داریم.

  • 12
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۴۴
غیر قابل انتشار: ۴۲
جدیدترین
قدیمی ترین
متأسفانه موارد مشابه در شهر های دیگر هم اتفاق افتاده، اگر در هنگام گرفتن راننده اسنپ دقت و کنترل درست داشته باشد، امثال این اتفاق رخ نمی دهد. خداوند عاقبتمان را به خیر کند.
با سلام. باید با شخص خاکی برخورد شود. خودم بعضی وقتها شبها با اسنپ کار میکنم.پیش اومده خانم ها هم سوار میشوند باید خود اسنپ پیش از استخدام راننده اسنپ استعلام بگیرند و هرکسی رو استخدام نکنند. باتشکر راننده اسنپ از تهران
لعنت خدا به کسی که به دین اسلام بی احترامی کند باید بی ادبی این فرد پیگیری شود
وقتی سازمانی به نام اسنپ میاد از همه قشر آدم البته دوراز جون کاردرستا و خوبا استخدام میونه و کارتونی تلفنی با اون همه مقررات برای راننده ها رو خراب میکنه این مشکلات فقط برای مردم پیش میاد و یک عده هم استفاده میبرن البته نه راننده ها بقیه که پول سوخت و استهلاک ماشین نمیدن دستشون تو جیب مردم عادی وجودشون تو خون وآبروی مردم هست
راننده اسنپ باید تنبیه بشه
وقتی هر آقا زاده شده صاحب یک امتیاز باید اینگونه شود وقتی کف خیابان رانند ثبت نام می‌شود برای اسنپ بدون هیچ گونه استعلامی که آیا این رانند دزد هست قاتل هست ارازل اوباش هست واقعن رانند هست فقط به در آمد خود فکر می‌کند بهتر از این نمی‌شود لعنت که شده نمبع درآمد فرزندان مسئولین در جاری کشور وداخل کشور
به راننده اسنپ چه ربطی داره زیاد پررو بازی دربیاورید دیگه سوار نمی‌کنیم مجبورید گیر تاکسی های شهری بیافتید و چند برابر کرایه بدهید ملت باید بدانند احترام به راننده اسنپ از واجبات است
به راننده اسنپ چه رب...
احترام اوووووووو. میگم اگه دختر خودت یا خواهر خودتم این بلا سرش اومده بود همین حرف رو می زدی؟؟؟؟
به راننده اسنپ چه رب...
سوار نکنید. به جهنم
اسنپ باید تنبیه بشه باید پدرشو دربیارن مردم باید تحریم کنن
مگه همون اول دانشجویان قبل از انتخاب رشته وضعیت خوابگاه را نمی‌دانند
مگه همون اول دانشجوی...
عزیزم حرف نزنی میگن لالی
اسنپ باید تنبیه بشه ...
بله درسته، ولی همه هم بدنیستن، لازمه در پذیرش اونها خیلی دقت بشه. ولی با اونهایی که از این غلط ها میکنن میبایست به شیوه لری باهاشون برخورد بشه. و اما شیوه لری قطع قسمتی از یه گوش راننده خاطی
خاک برسرتون خاک برسرتون
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش