شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
۰۸:۳۲ - ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۶۱۵۷۲
لیگ قهرمانان و جام ملت ها

بحران کرونا دراردوی آبی‌ها / امین و امیر مأموران ویژه خط آتش

استقلال تهران,لیگ قهرمانان آسیا

مسئولان باشگاه استقلال پیش از سفر کاروان تیم به دبی به بازیکنان قول داده بودند تا قبل از بازی با الهلال حساب‌های آنها شارژ خواهد شد، اما در حالی که زمان اندکی به این بازی سرنوشت‌ساز باقی مانده، هیچ مبلغی از سوی باشگاه به حساب بازیکنان واریز نشده است. 

حتی بازیکنانی که با استقلال تازه قرارداد امضا کرده‌اند نیز پیش‌قراردادهای خود را دریافت نکرده‌اند تا اوضاع به وخیم‌ترین شکل ممکن پیش برود. شاید اگر بازی‌های لیگ در پیش بود و استقلال بازی بین‌المللی در پیش نداشت، بازیکنانی که تازه با این باشگاه قرارداد منعقد کرده بودند از حضور در ترکیب تیم خود سر باز می‌زدند، اما بازی فوق‌حساس با الهلال عربستان سبب شده تا بازیکنان استقلال تحت هر شرایطی خود را ملزم به حضور در این رقابت بدانند.

 با این حال مدیران باشگاه استقلال باید به این درک برسند که شیوه اداره یک تیم حرفه‌ای به این شکل و شمایل محکوم به فناست و باشگاهی که قرار است در یک جبهه بین‌المللی به میدان برود دست‌کم باید از نظر مسائل مالی وضعیت مناسبی را برای بازیکنان خود ایجاد کند و اینطور نباشد که حتی به بازیکنانی که تازه قرارداد بسته‌اند پیش‌قرارداد پرداخت نشود. البته مشکلات مالی استقلال مربوط به روزهای اخیر نیست و در سال‌های اخیر بارها چنین اخباری از اردوی استقلال به گوش رسیده و حتی کار به اعتصاب و امتناع از حضور در تمرین هم کشیده است. 

هرچند مجیدی در ماه‌های اخیر به‌واسطه برخی دوستان خود تلاش کرد تا حدی از مشکلات مالی بازیکنان استقلال بکاهد، اما اینطور که پیداست سرمربی استقلال هم دیگر از پس سیل عظیم و ویرانگر مشکلات مالی تیمش برنمی‌آید و به‌نوعی او نیز از زیر بار چنین مسئولیت سنگینی شانه خالی کرده تا مدیران استقلال فکری عاجل به حال تیم کنند. اوضاع به‌حدی وخیم است که برخی بازیکنان مظلومی را هم به‌خاطر وعده‌هایی که داده بود بازخواست کردند و از او درباره عملی نشدن وعده‌ها سؤال کردند که عضو هیأت‌مدیره باشگاه استقلال نیز پاسخی برای این انتقادات نداشت. 

مظلومی وعده داده در بازگشت این مشکلات برطرف شود اما ممکن است پیش از بازگشت استقلال و احتمالاً با شکست مقابل الهلال عربستان کادر مدیریتی استقلال پایش را به تهران نگذاشته از کار برکنار شوند و سرپرست موقت برای این باشگاه برگزیده شود.

 

بحران کرونا دراردوی آبی‌ها

در حالی که بازیکنان از وضعیت مالی خود راضی نیستند، ابتلای برخی بازیکنان و اعضای کادر فنی به کرونا نیز مزید بر علت شده تا استقلال در آستانه بازی با الهلال شرایط عجیبی را تجربه کند. هرچند مجیدی سعی می‌کند در هر حالت تیمش را با روحیه نگه دارد و برای پیروزی مقابل الهلال راهی میدان کند اما این مسائل در حال و هوای بازیکنان نیز تأثیر گذاشته است. قرار است در ادامه تمرینات از بازیکنان و اعضای کادر فنی دوباره تست کرونا گرفته شود. البته بسیاری از بازیکنان کلیدی علائم خاصی ندارند اما به‌جهت اطمینان از وضعیت عمومی کاروان استقلال این اقدام انجام خواهد شد تا احیاناً اگر بازیکن یا مربی دیگری به کرونا مبتلا بود، در بازی با الهلال عربستان حضور نداشته باشد.

امین و امیر مأموران ویژه خط آتش

زهردار و بی‌رحم! این لقبی بود که بعد از مرحله گروهی به خط آتش استقلال دادند. باندی متشکل از اعجوبه‌ای همچون مهدی قایدی که در کنارش شیخ دیاباته و ارسلان مطهری نیز می‌درخشیدند. از آن ترکیب رویایی تنها ارسلان مطهری در استقلال باقی مانده و دیگر بازیکنان استقلال را ترک کرده‌اند.

استقلال تهران,لیگ قهرمانان آسیا

از بد ماجرا فرشید اسماعیلی نیز که یکی از آماده‌ترین بازیکنان استقلال در مرحله گروهی بود و گل‌های ارزشمندی را هم به ثمر رساند و هماهنگی‌اش با مهاجمان آن روزها چشم‌نواز بود، در فهرست استقلال جایی ندارد و او نیز در بازی با الهلال عربستان غایب است. استقلال شاکله اصلی‌اش در خط آتش را از کف داده و وضعیت متفاوتی را تجربه می‌کند.

خریدها در خط حمله نیز آنقدر چشمگیر نبوده که اکنون بتوان سینه سپر و ادعا کرد که مدیران استقلال توانسته‌اند جای خالی رفته‌ها را پر کنند. تنها صید  قابل ذکر استقلال، امین قاسمی‌نژاد است؛ بازیکنی که اکنون در اوج تجربه قرار دارد و اگر روی فرم باشد و از مصدومیت رها، قابلیت گلزنی در این بازی بزرگ را دارد.

باید خوشبین بود که قاسمی‌نژاد در اندک زمانی که فرصت تمرین کنار دیگر بازیکنان استقلال را داشته به اوج هماهنگی رسیده باشد تا احتمالاً اقبال عبور از میدان پر از مین بازی با الهلال فزونی بگیرد و مجیدی که مانند سیر و سرکه می‌جوشد، از این کارزار بزرگ بگذرد.

فرهاد مجیدی عمیقاً امید بسته به همین زوج. او در روزهای اخیر امیرارسلان و امین را بارها در بازی‌های تمرینی آزمود و حالا به‌دنبال بازی گرفتن به شکل توأمان از این دو بازیکن است تا شاید الهلال را با تمام خریدهای چند میلیون دلاری‌اش به چالش بکشد. تردیدی نیست اگر مجیدی همان مهاجمان مرحله گروهی را کنار خود داشت امروز حتی می‌توانست با نگاهی امیدوارانه‌تر به پیروزی در این بازی بنگرد اما جدایی قایدی، دیاباته و حتی اسماعیلی تا حدی برنامه‌های او را برهم زده است.

استقلال او در مرحله گروهی موفق شد ۱۴بار دروازه حریفان را باز کند؛ تیمی بی‌رحم که تمام رقبا را تار و مار کرد و به‌تنهایی از گروه مرگ آسیا گریخت. اما پرواضح است که با توجه به جدایی مهاجمان گلزن نباید انتظار تکرار نمایش مرحله گروهی را در بازی با الهلال عربستان داشت و احتمالاً یک بازی سراسر هجومی را به نظاره نشست، اما یک بازی منطقی قطعاً استقلال او را به هدف نزدیک خواهد کرد.

مجیدی می‌داند الهلال به اندازه تبلیغات روزهای اخیر که حتی اثراتش به رسانه‌های داخلی نیز کشیده شده تیم آنچنان قرص و محکمی در خط دفاع نیست. فرهاد این موضوع را به تناوب در اردوی دبی به مردانش گوشزد کرده و حتی به آنها گفته گول این تبلیغات را نخورند. الهلال در مرحله گروهی که با اما و اگر از آن صعود کرد ۹بار دروازه خود را به روی مهاجمان حریف بازشده دید و بالقوه استقلال با همین ظرفیت نیز قابلیت باز کردن دروازه حریف را دارد.

به همین دلیل سرمربی استقلال در روزهای اخیر بیشتر توجه‌اش را به هماهنگی میان مهاجمان معطوف کرده تا شاید بتواند بر خلاف تمام گمانه‌زنی‌ها، نتیجه‌ای را در این میدان رقم بزند که شاید کمتر کسی آن را پیش‌بینی کرده است. مجیدی روی قاسمی‌نژاد باتجربه و مطهری بازی‌دیده و سرشار از انگیزه حساب دیگری کرده  و آرمان رمضانی و سبحان خاقانی را به‌عنوان نیروهای جانشین روی نیمکت دارد. در کنار این دو که احتمالاً گزینه‌های اول جانشینی مهاجمان اصلی در خط حمله خواهد بود، باید شانسی هم برای محمد آزادی قائل بود. در عین حال نیز از بابک مرادی می‌شود به‌عنوان یکی از بازیکنان هجومی بهره گرفت، اما بابک بیشتر متمایل به کناره‌ها بازی می‌کند و تخصصش بازی در پست مهاجم رأس نیست.

دست مجیدی برای انتخاب عالی‌ترین ترکیب چندان بازی نیست اما سرمربی استقلال با همین ظرفیت نیز دل بسته به اتفاقاتی که ممکن است در نهایت به سودش رقم بخورد و استقلال را از میدانی پیروز خارج کند که یک سوی میدان آن تیمی قرار گرفته که یک قلم از خریدهایش به اندازه بودجه یک فصل باشگاه استقلال برای باشگاه سعودی هزینه دربر داشته است.

newspaper.inn.ir
 • 14
 • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲۶ شهریور
  جام جهانی فوتسال
  آرژانتین - صربستان
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • شنبه ۲۷ شهریور
  والیبال قهرمانی آسیا
  چین - ایران
  ساعت: ۱۰:۳۰
 • والیبال قهرمانی آسیا
  ژاپن - چین تایپه
  ساعت: ۱۳:۳۰
 • هفته ۵ لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - برنت‌فورد
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته ۵ لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - کریستال پالاس
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • هفته ۴ سری آ ایتالیا
  اینتر - بولونیا
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • یکشنبه ۲۸ شهریور
  هفته ۵ لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - چلسی
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۶ لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - لیون
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش