یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۲۰:۲۷ - ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۱۱۹۱۹
لیگ قهرمانان و جام ملت ها

سرمربی شباب الاهلی: فولاد تیمی فیزیکی است/ کرسپو: سپاهان قدرتمند است

نکونام: می‌توانیم هر حریفی را با هر قدرتی تحت فشار قرار دهیم/ نویدکیا: کار سختی مقابل الدحیل داریم

جواد نکونام,سرمربی فولاد خوزستان
نمایش فولاد خوزستان مقابل الغرافه، سرمربی سرخپوشان خوزستانی را به این باور رسانده است که تیمش می‌تواند هر حریفی را تحت فشار قرار دهد.

به گزارش تسنیم، جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل تیم شباب الاهلی امارات در مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: هر دو تیم در بازی قبلی‌شان مساوی کردند. شاید همه فکر می‌کردند که تیم شباب الاهلی در بازی قبلی مقابل تیم آهال ترکمنستان به راحتی پیروز می‌شود، ولی اینگونه نشد. خوشحالم از این موضوع که روز اول اعلام کردم گروه‌مان سخت‌ترین گروه این مسابقات است، آنهم به خاطر نزدیک بودن تیم‌ها به یکدیگر و قدرت تیم‌ها در این گروه است. این مسئله نشان می‌دهد که این گروه، سخت‌ترین گروه برای صعود است و امیدوارم شرایط‌مان به شکلی پیش برود که حداکثر امتیازات را جمع کنیم.

وی در ادامه افزود: می‌دانیم فردا بازی سختی با تیم پرمهره و پرقدرت شباب الاهلی با توجه به بازیکنان حرفه‌ای و خوب این تیم، داریم. همچنین از فوتبال امارات شناخت دارم، چون خودم در امارات بازی کردم و دوستان زیادی هم در آنجا دارم. می‌دانیم که بازی سختی است. تیم شباب الاهلی از تیم‌های خوب امارات است و بازی دشواری خواهیم داشت. امیدوارم بتوانیم فردا یک بازی خوب ارائه کنیم، مثل بازی قبل که نشان دادیم کیفیت خوبی داریم و می‌توانیم هر حریفی را با هر قدرتی تحت فشار قرار دهیم. امیدوارم بتوانیم بازی خوب و قابل قبولی را انجام بدهیم و در نهایت حداکثر امتیازات را از مسابقه بگیریم. ما نیاز به تمرکز و همچنین بیشترین تلاش برای رسیدن به موفقیت داریم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان همچنین خاطر نشان کرد: ما برای این بازی در شرایطی هستیم که تیم‌مان باید بهتر از دیدار قبلی باشد. بازی اول همیشه سخت است. چیزی که برایم جالب است، این است که ما در دیدار قبلی ساعت ۲۰:۱۵ به میدان رفتیم و هوا رطوبت و گرمای زیادی داشت و مسابقه وقت استراحت (Cooling Break) نداشت. با این وجود وقتی بازی بعدی را نگاه کردم، با توجه به اینکه زمانش دیرتر بود و گرمای هوا کمتر، وقت استراحت داشت و این برای من جای تعجب داشت!

وی ادامه داد: بر همین اساس از مسئولان خواهش کردیم که برای همه تیم‌ها شرایط مساوی و عادلانه باشد. نکته‌ای که برای‌مان اهمیت دارد، این است که می‌دانیم در یک تورنمنت نیاز به چند بازی، چه میزان استراحت و چقدر ریکاوری داریم و چه چیزی برای‌مان از اهمیت خاصی برخوردار است. به هر حال بازی اول برای‌مان گذشت و از نقاط ضعف‌مان برای بهتر شدن استفاده کردیم. همچنین توانستیم نقاط قوت‌مان را شناسایی کنیم و بیشتر روی آنها کار کردیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم. در کنار اینها کمی نیاز به گذر از بدشانسی داریم.

سرمربی شباب الاهلی: فولاد تیمی فیزیکی است/ از لحاظ تاکتیکی بهتر از رقیب هستیم

سرمربی تیم فوتبال شباب الاهلی امارات گفت که شاگردانش مقابل فولاد ایران باید عملکرد خوبی روی توپ‌های هوایی داشته باشند.

جواد نکونام,سرمربی فولاد خوزستان

مهدی علی در نشست خبری پیش از دیدار شباب الاهلی امارات مقابل فولاد ایران اظهار داشت: تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم. این بازی برای ما اهمیت زیادی دارد و باید نتیجه خوبی بگیریم تا شانس صعود به مرحله حذفی را افزایش دهیم. این دیدار نسبت به بازی اول متفاوت است. بازیکنان فولاد از لحاظ فیزیکی و تعهد تاکتیکی بسیار خوب هستند و با رقیبی قدرتمند روبه‌رو می‌شویم.

سرمربی شباب الاهلی با اشاره به نقطه قوت شاگردان جواد نکونام تصریح کرد: باید تمرکز لازم را داشته باشیم؛ به ویژه روی توپ‌های هوایی و ضربات ایستگاهی. برخی مصدومان تیم مانند عمر عبدالرحمان اخیراً به تمرینات بازگشته‌اند، اما بازیکنان خوبی در اختیار داریم که تجربه لازم را دارند. عبدالرحمان رهبر خوبی است که به بازیکنان انگیزه می‌دهد و می‌داند تیم را چگونه از شرایط دشوار خارج کند.

همچنین سالمین خمیس مدافع تیم شباب الاهلی در این نشست خبری خاطرنشان کرد: صعود از مرحله گروهی هدف مشخص ماست. مقابل آهال تیم برتر زمین بودیم که نتوانستیم به گل برسیم. در دیدار مقابل فولاد اما به دنبال پیروزی خواهیم بود و امیدوارم به این هدف دست یابیم.

وی راجع به اینکه الاهلی در سال ۲۰۱۵ راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شد و می‌تواند این اتفاق مهم را تکرار کند، گفت: مدت زیادی از آن دوره می‌گذرد و ما تیم متفاوتی هستیم. با این وجود، جاه‌طلبی باشگاه همیشه رسیدن به مراحل پایانی مسابقات آسیایی است و ان‌شاءالله تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به این هدف برسیم.

***

نویدکیا: الدحیل یکی از بهترین تیم‌های گروه ماست و کار سختی مقابل این تیم داریم

سرمربی تیم فوتبال سپاهان به این نکته اذعان کرد که تیمش کار سختی در مصاف با الدحیل پیش رو دارد.

جواد نکونام,سرمربی فولاد خوزستان

محرم نویدکیا در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر الدحیل قطر اظهار داشت: قبل از صحبت‌هایم باید از فدراسیون فوتبال عربستان و مسئولان برگزاری مسابقات که شرایط خوبی را برای ما ایجاد کردند، تشکر کنم. می‌دانیم که الدحیل سرمربی دارد که یکی از بهترین بازیکنان دنیا بوده است. درست است که بازی قبلی را از دست داده‌اند، ولی قطعاً الدحیل یکی از بهترین تیم‌های گروه ماست و کارمان خیلی سخت است.

وی در ادامه افزود: الدحیل یکی از بهترین تیم‌های قطر است و سرمربی این تیم (هرنان کرسپو) در آمریکای جنوبی نتایج خوبی گرفته است. بازی کردن با الدحیل برای همه تیم‌ها سخت است. الدحیل بازیکنان باکیفیتی دارد، مخصوصاً در بخش حمله که می‌توانند برای هر تیمی خطرناک باشند. باید خیلی باهوش بوده و برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم تا بتوانیم بازی زیبایی را توأم با نتیجه خوب ارائه کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره اینکه در ۱۲ بازی قبلی تیمش مقابل تیم‌های قطری برد و باخت‌ها به صورت مساوی تقسیم شده است، تصریح کرد: این آمار شاید برای خبرنگار‌ها جذاب باشد، ولی برای من آمار‌های فوتبالی جذاب است، نه آمار‌های برد و باختی. واقعیت این است که تیم‌های قطری با هزینه‌هایی که کرده‌اند، بازیکنانی که به این تیم‌ها اضافه شده‌اند و میزبانی‌هایی که گرفته‌اند، نتایج خوبی به دست آورده‌اند و حتی قهرمان آسیا شده‌اند. این برای کشوری که شاید در سال‌های پیش در فوتبال صاحب سبک نبوده و الان خودش را فوق‌العاده خوب نشان می‌دهد و مقام می‌آورد، خیلی قابل احترام است. ما نیز باید در باشگاه‌های ایرانی با این دیدگاه سرمایه‌گذاری کنیم و فوتبال‌مان را رو به جلو ببریم.

نویدکیا در پایان خاطر نشان کرد: بازی کردن با الدحیل قطعاً سخت است، چون بازیکنان و سرمربی فوق‌العاده خوبی دارد که این را ثابت کرده‌اند.

کرسپو: سپاهان قدرتمند است، اما به دنبال جبران شکست بازی قبل هستیم

هرنان کرسپو در نشست خبری پیش از دیدار فردا (یکشنبه) الدحیل قطر مقابل سپاهان ایران اظهار داشت: بازی بسیار دشواری داریم. با تیم قدرتمندی روبه‌رو می‌شویم که در دیدار قبلی، سطح خوبی از خودش نشان داده و پیروز شده است. تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در این مسابقه به برتری برسیم و از گروه صعود کنیم. بهترین راه برای رسیدن به این هدف، برد بازی فردا و جبران شکست قبلی است.

جواد نکونام,سرمربی فولاد خوزستان

وی با اشاره به شکست شاگردانش برابر التعاون عربستان تصریح کرد: در دیدار با التعاون، گل اول را روی اشتباهی تاکتیکی دریافت کردیم که این موضوع به معنی بد بودن خط دفاعی ما نبود. زمانی که در فوتبال با تیمی بزرگ بازی می‌کنید، اشتباهات هم در زمین رخ می‌دهد. عملکرد خوبی در این مسابقه ارائه کردیم و بیشترین فرصت‌های گلزنی را داشتیم.

سرمربی الدحیل در مورد غایبان تیمش برای دیدار با سپاهان گفت: امیدوارم مایکل اولونگا آماده بازی باشد و ما هنوز منتظر گزارش پزشک تیم هستیم تا آمادگی او را بررسی کنیم. اولونگا روز گذشته در کنار ما تمرین کرد. مصدومیت مهمی نداریم و همه بازیکنان آماده بازی هستند. زمان کافی بین دیدارها وجود ندارد و آماده‌سازی باید سریع و کوتاه باشد. باید بازیکنان را به شرایط فیزیکی خودشان برگردانیم و فکر نمی‌کنم که اختلاف زمانی میان بازی‌ها مناسب باشد.

 • 19
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۳۱ تیر
  جی لیگ ژاپن
  ساگان توسو - سانفرسه هیروشیما
  ۱۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  عربستان - عمان
  ۱۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کویت - کره جنوبی
  ۱۵:۳۰
 • دوستانه
  پاتوم تایلند - دورتموند
  ۱۶:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ایران - ژاپن
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر روسیه
  اورنبورگ - اسپارتاک
  ۱۸:۰۰
 • بسکتبال دوستانه
  فرانسه - استرالیا
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۱ مرداد
  سوپرلیگ آرژانتین
  دفنسا و جاستیسیا - بوکاجونيورز
  ۰۲:۳۰
 • دوستانه
  اینتر - پرگولتزه
  ۱۵:۳۰
 • دوستانه
  الهلال - العربی
  ۱۹:۳۰
 • دوستانه
  کوشیچه - آاس رم
  ۲۱:۰۰
 • بسکتبال دوستانه
  آمریکا - آلمان
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۲ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  لوگانو - فنرباغچه
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  اسپورتینگ - سویا
  ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش