دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
۱۲:۴۹ - ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۲۳۲۴۳
سرپوش فوتبالی

مدیرعامل تراکتور: عالیشاه هواداران را تحریک کرد/ ۴۵ درصد ظرفیت ورزشگاه پر شده بود!

شکایت پرسپولیس از تراکتوری‌ها/ محمدی: عالیشاه که سنگ را از خانه‌شان نیاورده بود!

دیدار تراکتور و پرسپولیس,شکایت پرسپولیس از تراکتوری‌ها
باشگاه پرسپولیس با توجه به میزبانی تراکتور در بازی شب گذشته و حمله دو تماشاگر به سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، شکایت خود را به کمیته انضباطی فوتبال و مراجع قضایی شهر تبریز ارائه خواهد کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، در پی حوادثی که در ورزشگاه یادگار امام (ره) روی داد، باشگاه پرسپولیس شکایت خود از باشگاه تراکتور به عنوان میزبان مسابقه را تقدیم فدراسیون فوتبال خواهد کرد.

این باشگاه همچنین به طور خاص از دو تماشاگری که هنگام حضور یحیی گل‌محمدی در جایگاه به وی حمله کردند به مراجع قضایی و دادستانی شهر تبریز شکایت می‌کند.

***

محمدی: مقابل تراکتور شب سیاهی برای فوتبال رقم خورد/ عالیشاه که سنگ را از خانه‌شان نیاورده بود!

معاون ورزشی باشگاه پرسپولیس گفت: وقتی این حجم از هوادار و سنگ وارد ورزشگاه شده بود، چرا ناظر اجازه برگزاری مسابقه را داد؟

محمد محمدی معاون ورزشی باشگاه پرسپولیس درباره اتفاقات و حاشیه‌های رخ داده در دیدار این تیم مقابل تراکتور اظهار داشت: این اتفاقات به خاطر عدم درایت دوستان رقم خورده است. وقتی دستورالعمل بوده که کلاَ ۳۰ درصد تماشاگر به ورزشگاه بیاید؛ ناظر چرا اجازه داد بازی برگزار شود؟ متأسفانه این اتفاقات از قبل از بازی شروع شده و به جایی رسید ک داور مجبور شد بازی را قطع کند. واقعاً کسب مقام و سه امتیاز به چه قیمتی؟ اگر خدایی نکرده یکی از سنگ‌ها به چشم کسی برخورد می‌کرد چه کسی جوابگو بود. آن همه سنگ از کجا می‌آید؟

وی تصریح کرد: پیش از بازی و از زمانی که یحیی گل‌محمدی به همراه کادرفنی به زمین می‌رود تا کیفیت چمن را چک کند این اتفاقات شروع شد. اصلاً نباید دوستان اجازه برگزاری بازی را می ‌دهند. شب قبل از بازی پیروانی تأکید کرده بود که تنها ۳۰ درصد تماشاگر اجازه حضور در ورزشگاه را دارد. اگر نتوانستند جلوی ورود هواداران را بگیرند؛ بازی را برگزار نکنند.

معاون ورزشی باشگاه پرسپولیس گفت: متأسفانه باشگاه تراکتور یک بیانیه‌ای داد ولی با توجه به اسناد موجود آن‌ها قصد فرافکنی داشتند. داور بازی قطعاً در گزارشش همه موارد را ذکر می‌کند که چه اتفاقی افتاد تا بازی متوقف شود.

محمدی ادامه داد: ما اصلاً مشکلی با مردم شریف تبریز و آذربایجان نداریم. ما آن‌قدر آنجا هوادار داریم که بازی با سپاهان را علاقه‌مند بودیم که در آن شهر برگزار کنیم اما وقتی این اتفاقات می‌افتد یک چیزهایی از دست ما خارج است. ناظر و داور بازی وقتی این حجم از سنگ را می‌بینند باید بگویند امکان برگزاری بازی نیست. اگر اتفاقی می‌افتاد، چه کسی پاسخگو بود؟ این اولین و دومین بار نیست.

وی که به صورت تلفنی با برنامه تلویزیونی «ورزشگاه» صحبت می‌کرد؛ درباره اینکه چه افرادی از تیم پرسپولیس مورد اصابت سنگ قرار گرفته‌اند، گفت: به بچه‌های رسانه‌ای باشگاه و عسگری آنالیزورمان سنگ خورده است. ذات فوتبال این است که ورزش کنید و لذت ببرید؛ ما رفتیم تا فوتبال بازی کنیم و هواداران لذت ببرند، ولی این اتفاقات باعث شد شب سیاهی در فوتبال ما رقم بخورد. من هم برایم علامت سوال است که چرا این اتفاقات می‌افتد. در استادیومی که ما علاقه‌مند بودیم بازی با سپاهان را میزبانی کنیم چرا این اتفاقات افتاد. این برای ما سوال است که چرا ناظر بازی اجازه برگزاری مسابقه را می‌دهد. وقتی این حجم از تماشاگران می‌آیند کنترل از دست خارج است.

معاون ورزشی باشگاه پرسپولیس با اعلام این خبر که این باشگاه از دو هوادار تراکتور که قصد آسیب زدن به گل‌محمدی را داشتند شکایت کرده است، عنوان کرد: ما از آن دو نفر و تیم تراکتور شکایت کردیم. از کمیته انضباطی هم خواهشمندیم سریع‌تر به این مسئله رسیدگی کند و فاکتور زمان برایش قائل نشود.

محمدی درباره اینکه آیا عکس‌العمل عالیشاه نیز در تشدید جو ورزشگاه تأثیر داشته است، خاطرنشان کرد: عالیشاه که سنگ را از خانه‌شان نیاورده است. ترابی، عالیشاه و رضاییان زمانی که می خواستند کرنر بزنند با سنگ مورد اصابت قرار گرفتند. عالیشاه هم جوان است و سنگ را بیرون انداخت؛ او به سمت کسی که ننداخته است. فاصله زمین تا سکو زیاد است و خدایی نکرده عالیشاه به سمت کسی نزده است. سوال‌ ما این است که چرا این حجم از هوادار و سنگ وارد استادیوم شده است؟

***

مدیرعامل تراکتور: عالیشاه هواداران را تحریک کرد/ ۴۵ درصد ظرفیت ورزشگاه پر شده بود!

مدیرعامل باشگاه تراکتور گفت: روز گذشته بین ۴۰ تا ۴۵ درصد ظرفیت ورزشگاه یادگار امام پر شده بود.

میر معصوم سهرابی درباره اتفاقات دیدار روز گذشته تراکتور و پرسپولیس که در نهایت سبب نیمه تمام ماندن این دیدار شد، اظهار داشت: اتفاقاتی در استادیوم یادگار توسط افراد و تماشاگران محدود و ناشناسی در جهت تخریب وجهه واقعی هواداران نجیب تراکتور انجام شد. در سال‌های اخیر از تیم‌هایی مثل سپاهان و فولاد و حتی تیم‌های خارجی، میهمان نوازی خوبی شده که نشان دهنده شعور، فهم و فرهنگ تبریزی‌ها است. باشگاه تراکتور تحرکات روز گذشته را تایید نمی‌کند‌.  

وی درمورد اینکه آیا باشگاه تراکتور روز گذشته  بلیت فروشی انجام داد زیرا شنیده می‌شود برخی کانال های هواداری اعلام کرده اند تماشاگران می‌توانند با توجه به باز بودن درها به ورزشگاه بیایند، گفت: فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نحوه کنترل بلیت و برگزاری مسابقه را به شورای تامین استان ها واگذار کرده بودند. شرط اساسی برگزاری بازی هم اتصال به سامانه ایران من است که مربوط به بلیت فروشی است که خوشبختانه باشگاه تراکتور چندین سال است بلیت فروشی انجام می‌دهد‌. برای بازی روز گذشته هم سامانه وصل بود.

مدیرعامل باشگاه تراکتور درمورد اینکه آیا همه هوادارانی که به ورزشگاه آمدند بلیت داشتند، تصریح کرد: تصمیم گیری برعهده شورای تامین استان‌ها است. با توجه به رنگ بندی ویروس کرونا در هر استان، باید درمورد نحوه حضور تماشاگران تصمیم گیری شود. وضعیت کرونا در تبریز آبی بود. بحث ۳۰ درصد نیست بلکه براساس تصمیم شورای تامین استان تا ۴۰ و ۵۰ درصد ظرفیت ورزشگاه، امکان بلیت فروشی وجود دارد. روز گذشته هم تقریبا طبق اول ورزشگاه یادگار امام پر بود و بین ۴۰ تا ۴۵ درصد ظرفیت ورزشگاه تماشاگر آمده بود.

سهرابی درخصوص اینکه ورزشگاه پر شده بود و آیا این پر شدن سراب بوده است، گفت: طبقه اول استادیوم را نشان داده اند. اگر کل ورزشگاه را از بالا نشان بدهند مشخص می‌شود ۴۰ تا ۴۵ درصد ورزشگاه پر شده بود. همه افرادی هم که به استادیوم آمدند، بلیت داشتند. البته کنترل برخی افرادی که بدون بلیت آمدند، برعهده باشگاه نبود بلکه برعهده نیروی انتظامی بود‌. براساس اتصال به سامانه ایران من و شرط تزریق ۲ دوز واکسن، تماشاگران می‌توانستند در استادیوم حضور داشته باشند و این امر هم صورت گرفت.

وی عنوان کرد: قانون ۳۰ درصد هم ابلاغ نشده است. بلکه تصمیم گیری درمورد ظرفیت حضور تماشاگر، برعهده شورای تامین استان است و براساس رنگ بندی کرونایی است. تا ۵۰ درصد هم طبق تشخیص شورای تامین امکان بلیت فروشی وجود دارد و بازی روز گذشته هم با نظر همین شورا و نیروی انتظامی برگزار شد.

مدیرعامل باشگاه تراکتور ادامه داد: کجای دنیا یک بازیکن به هوادار تیم حریف توهین کرده و به سمت آنها سنگ پرتاب می‌کند‌؟ همانگونه که برخی تحرکات را تایید نمی‌کنیم، کارهایی که برخی بازیکنان و اعضای حریف هم انجام دادند، قابل تایید نیست‌. پرتاب سنگ مهدی ترابی به پای بازیکن ما، سبب مصدومیت او شد.

سهرابی خاطرنشان کرد: سنگی که عالیشاه به سمت هوادار تراکتور پرتاب کرد، سبب تحریک سکوها شد. خوشبختانه خدا را شاکر هستیم که با ورود نیروی انتظامی اتفاق خاصی رخ نداد. من از عوامل تیم پرسپولیس گلایه دارم. پس از از اینکه بزرگان، کاپیتان، سرمربی تیم ما و ماموران نیروی انتظامی سکوها را آرام کردند، ناظر این موضوع را تایید کرد و حتی قرار شد تیم داوری به زمین بیاید، ۱۰ دقیقه در زمین منتظر ماندند پرسپولیس به زمین بیاید و بازی را ادامه بدهند. مسئولان انتظامی، امنیت استادیوم را برعهده گرفتند اما متاسفانه بازی انجام نشد.

وی درخصوص اینکه باشگاه تراکتور قبل از شروع بازی شرایط حضور تماشاگران را طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در سایت خود اعلام کرده و حتی گفته بود فقط برای طبق اول بلیت فروخته می‌شود اما روز گذشته در طبق دوم ورزشگاه یادگار امام هم تماشاگر نشسته بود، پاسخ داد: تعداد محدودی تماشاگر در طبقه دوم‌ نشسته بودند. ما هیچ تخلفی نکردیم زیرا سامانه وصل بود و هم تزریق دو دوز واکسن را کنترل کردند. مستندات آماده است و مصوبه شورای تامین را رعایت کردیم. متاسفانه باشگاه ما در روزی که از لحاظ فنی یک سر و گردن بالاتر بود و می‌توانست نتیجه خوبی بگیرد، ضرر کرد.

مدیرعامل تراکتور افزود: هرچند نتوانستیم از کل ظرفیت ورزشگاه استفاده کنیم اما برای اولین بار بود که در این فصل این همه تماشاگر به استادیوم آمدند. در طبقه دوم نزدیک به ۶۰-۷۰ نفر تماشاگر تیم میهمان نشسته بودند. به هرحال تمام مستندات را به فدراسیون فوتبال ارائه می‌دهیم و قطعا با عواملی که در این امر دخیل بودند، برخورد قاطعی انجام می‌شود.

 • 14
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۹ خرداد
  قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  -
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ والیبال ملت‌ها
  اسلوونی - هلند
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آرژانتین - ژاپن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  استرالیا - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - بلغارستان
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - فرانسه
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آلمان - ایتالیا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  برزیل - لهستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - آمریکا
  ۲۱:۳۰
 • پنج شنبه ۲ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  فرانسه - هلند
  ۰۷:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - آلمان
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  لهستان - کانادا
  ۱۵:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - برزیل
  ۱۸:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آمریکا - ایران
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۳ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - برزیل
  ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش