پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
۲۳:۲۳ - ۰۵ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۶۱۹
سرپوش فوتبالی

حرف‌های تازه مومنی درباره ماجرای جنجالی تیم ملی

محمد مومنی,حرف‌های تازه مومنی درباره ماجرای جنجالی تیم ملی
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال می‌گوید از صحبت‌هایش درباره حضور بازیکنان در تیم ملی برداشت کاملا نادرستی صورت گرفته است.

به گزارش ورزش سه، طی روزهای اخیر صحبت‌های محمد مومنی مهاجم پیشین آبی‌پوشان پایتخت و عضو فعلی هیئت مدیره باشگاه استقلال حسابی میان اهالی فوتبال خبرساز شده است. او در بخشی از حرف‌هایش در برنامه ورزشگاه وقتی می‌خواست درباره سعید صادقی حرف بزند، اعلام کرد که باشگاه استقلال نمی‌تواند قول تیم ملی به بازیکنی بدهد و همین موضوع سرفصل بحثی مفصل شد که حالا محمد مومنی در گفتگویی با "ورزش‌سه" می‌گوید برداشت درستی از صحبت‌هایش نشده است.

* حرف‌هایم درست شنیده نشد، منظورم آپشن قرارداد بود

او اینطور حرف‌هایش را برای توضیح بیشتر درباره منظوری که داشته آغاز کرد و گفت:« برداشت درستی از حرف‌های من صورت نگرفت. شاید به خاطر زمان تلویزیونی و اینکه دیدگاه من به نحو درستی شنیده نشد، مقداری نسبت به ماجرا نگاه دیگری شده و برداشت‌های خلاف واقع انجام شده است. منظور من این نبود که رفتن به جام جهانی یا حضور در تیم ملی از طریق باشگاه‌ها هماهنگ می‌شود. من فردای آن روز هم در تلویزیون حضور داشتم و در برنامه شبکه سوم توضیح  دادم که منظورم آپشن‌های قرارداد است و اینکه برخی  بازیکنان با باشگاه‌ها قراردادهایی می‌بندند که در آن آپشن تیم ملی وجود دارد و دعوت به تیم ملی به مبلغ قراردادشان اضافه می‌کند.»

*یکبار دیگر حرف‌های من را گوش کنید

او سپس با اشاره به حرف‌هایش اضافه کرد:« شما یکبار دیگر صحبت‌های من را در برنامه ورزشگاه گوش کنید. منظور من این بود که باشگاه استقلال در چارچوبی که برای قراردادهای خود تعیین کرده به بازیکنان قول می‌دهد و هیچ موضوع فراقانونی‌ای یا قول اضافه‌ای به هیچ بازیکنی داده نمی‌شود. حتی اگر بازیکنی چنین توقعاتی داشته باشد ما به عنوان باشگاه استقلال آن را انجام نخواهیم داد؛ همین. و همینطور اگر بازیکنی می‌خواهد به تیم ما بیاید باید براساس همین داشته‌ها و براساسی منطقی که بر مدیریت باشگاه استقلال جاری است و چارچوبی که در اینجا وجود دارد، پیراهن استقلال را برتن کند.»

*همه ما خواستار موفقیت تیم ملی هستیم 

او ادامه داد:« البته شاید من در انتخاب کلماتم باید دقت بیشتری می‌کردم و اگر سوء تفاهمی در این زمینه ایجاد شده اصلا مد نظر من نبوده است. همه ما خواستار موفقیت تیم ملی در جام جهانی هستیم ومی‌دانیم که تیم ملی باید در فضای آرام‌تری به کار خود ادامه بدهد. قصد من ناراحت کردن کسی یا شوراندن طرفداران فوتبال هم نبود و صرفا این مسئله را به عنوان نکته‌ای که در کوران نقل و انتقالات باشگاهی به عنوان شایعه مطرح می‌شود بر زبان آوردم.»

*اصلا اینطور نبوده که تیم ملی را زیر سوال ببرم 

محمد مومنی در واکنش به این موضوع که احتمالا نگاه او به این موضوع صرفا پیشنهاداتی بوده باشد که باشگاه پرسپولیس به بازیکنان منتقل کرده، توضیحاتش را از سر گرفت و گفت:« من اصلا نه به باشگاه پرسپولیس کاری داشتم نه به جایی دیگر. من نگاه خودم را نسبت به چارچوب اختیاراتی که دارم به زبان آوردم. حالا اینکه دیگران یک طور دیگری از ماجرا برداشت کرده‌اند به خودشان ارتباط دارد. در واقع زیر سوال بردن ارکان فدراسیون و تیم ملی منظور من نبوده است. اینطور نبوده  که تیم  ملی را زیر سوال ببرم. تیم ملی افتخار هر ایرانی است و من هم یکی از ایرانیان هستم.»

*پشت سکوت آجورلو پشتش منطق وجود دارد

مومنی سپس در واکنش به حواشی پیرامون این روزهای باشگاه استقلال توضیح داد:« ما پارسال برای استقلال خیلی زحمت کشیدیم. به همین سادگی نبوده که تمام موانع برطرف بشود و راحت بگویند تیم قهرمان شد. سال‌های قبل هم افراد زیادی برای این تیم و این باشگاه زحمت کشیده‌اند ولی این اتفاق مهم برایشان رخ نداد. آقای آجورلو امسال هیئت مدیره همراهی در کنار خودش داشته و براساس سکوتی که پشتش منطق وجود دارد حرکت می‌کند؛ نه سکوتی که واهی بوده باشد.»

*خیلی‌ در فضای مجازی ما را می‌کوبند ولی ...

وی در ادامه با اشاره به انتقادات عنوان کرد:« حالا خیلی‌ در فضای مجازی ما را می‌کوبند و می‌زنند. البته مهم نیست که از ما انتقاد می‌‎شود، ولی اهداف ما اهداف ترسیم شده و به روزی هستند و برای سربلندی باشگاه استقلال قدم برمی‌داریم. شاید خیلی صبر و حوصله این قضایا را نداشته باشند و حرف‌هایی از این طرف و آن طرف می‌شنوند، ولی ما آدم‌های پخته‌ای هستیم که سرد و گرم روزگار را چشیده‌ایم و با منطق کارمان را پیش می‌بریم.»

*مثل بقیه نیاز به ریخت و پاش و شلوغ کاری نداریم 

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در بخش دیگری از صحبت‌هایش به انتقاداتی پرداخت که پیرامون شرایط نقل و انتقالات باشگاه وجود دارد و در اینباره گفت:« خیلی‌ سیاست نقل و انتقالاتی ما را زیر سوال برده‌اند، در حالی که استقلال مدافع عنوان قهرمانی است و تیمی است که بیشترین ملی‌پوش را در اختیار دارد. عارف غلامی، مهدی‌پور، حسین‌زاده، حسینی و .. این‌ها بازیکنانی هستند که هر تیمی آرزوی داشتن‌شان را دارد. بنابراین ما برای فصل آینده نیاز به ریخت و پاش و شلوغ کاری نداریم. فقط باید باهوش باشیم و در پست‌های محدود یار بگیریم. ما را نباید با پرسپولیس مقایسه کنید که می‌خواهد تیمش را دوباره‌سازی کند و حالا ان‌شاالله در فصل آینده خواهیم دید بازیکنانی که آنها گرفتند چطور برایشان جواب خواهد داد. اما در مورد خودمان باز هم می‌گویم که استقلال یک تیم جوان با شاکله محکم است و حفظ بازیکنان پارسال اولویت اصلی ما در نقل و انتقالات خواهد بود.»

*اینطور نیست که بگویند خوابیدیم و کاری نمی‌کنیم

او سپس با استقبال از انتقاداتی که مطرح می‌شود، افزود:« اگر انتقادات به خاطر جلب توجه نباشد، خیلی خوب است، اما همسو شدن با عده‌ای که شاید یک مقداری براساس احساسات درونی عمل می‌کنند و البته این موضوع هم طبیعی است شاید چندان کار درستی نباشد. البته ما حتما برای آنها زحمت می‌کشیم تا استقلال سربلند باشد. اما اینطور نیست که ما کار نکنیم یا ما را متهم به بیکاری کنند. بگویند خوابیدیم و کار نمی‌کنیم و خیلی چیزهای دیگر که نمی‌خواهم بگویم. ولی ما برای باشگاه استقلال و نه تیم فوتبال استقلال در حال کار و فعالیت هستیم.»

*سوار بر موج کسانی نشوید که می‌خواهند خودشان را مطرح کنند

مهاجم پیشین استقلال در ادامه با اشاره به پروژه‌های بزرگی که هیئت مدیره باشگاه در تلاش برای اجرایی کردن آنهاست، بیان کرد:« ما اگر برای ساخت استادیوم کار می‌کنیم یا برای برپایی تلویزیون اختصاصی باشگاه، این‌ها الزاماتی هستند که سال آینده کنفدراسیون فوتبال آسیا از ما می‌خواهد. اگر ما بخواهیم در جام باشگاه‌های آسیا شرکت کنیم، باید این توانایی‌ها را داشته باشیم. دیگران با احساسات کسانی که می‌خواهند خودشان را مطرح کنند، بر موج سوار نشوند و کمی منطقی باشند.»

*به اقتدار سرمربی خدشه وارد نمی‌کنیم

سوال بعدی از محمد مومنی درباره  برخی اسامی نظیر سعید عزت‌اللهی یا علی کریمی بود که نامشان پیرامون استقلال مطرح می‌شود. عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال اما نه اسمی را تایید و نه تکذیب کرد و در این مورد اینطور واکنش نشان داد:« ما هر نامی را که سرمربی بخواهد دنبال می‌کنیم. هر چه سرمربی تیم بگوید. همینطور که با سرمربی قبلی تیم هم همینطور بود و هر چه او می‌گفت را انجام می‌دادیم. خودمان هیچ کسی را نه توصیه می‌کنیم و نه کاری برایش انجام می‌دهیم. اقتدار سرمربی تیم را هیچ وقت خدشه‌دار نمی‌کنیم. کما اینکه قبلا هم اینکار را کرده‌ایم.»

*آقای آجورلو استقلالی است و برای باشگاه زحمت می‌کشد

درنهایت از محمد مومنی درباره برخی انتقادات نسبت به آجورلو پرسیدیم و اینکه برخی از علاقمندان به استقلال او را پرسپولیسی خطاب می‌کنند. او اما در واکنش به این سوال خیلی کوتاه توضیح داد:« آقای آجورلو استقلالی است و برای این باشگاه زحمت می‌کشد. ایشان مدیرعامل استقلال است.»

 • 11
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
قبر حضرت آدم و نوح در کجاست,قبر حضرت آدم در شهر نجف عراق,درباره ی حضرت آدم و حوا قبر حضرت آدم و نوح در کجاست

<p></p>

<p>نجف سرزمینی کهن است، که ارزش تاریخی و باستانی دارد. در داستان حضرت نوح نقل شده است، که پس از طوفان بزرگ کشتی نوح در اینجا در سرزمین نجف توقف کرد و در اینجا محل دفن حضرت آدم و نوح است. </p>

<p></p>

<p>نوح در نجف استقرار خود را آغاز کرد، چاه معروفی که سیل عظیم از آنجا شروع شد نیز در حومه شهر نجف در شهر باستانی معروف به کوفه قرار دارد. می توان گفت که انقراض و احیای سکونتگاه انسانی در شهر نجف رخ داده است.</p>

<p></p>

<p>قبر حضرت نوح در کدام کشور است ؟ حضرت آدم و حضرت نوح هر دو در کنار قبر حضرت علی به همراه هزاران پیامبر در قبرستان باستانی واقع در نجف بزرگ دفن شده اند.</p>

ادامه
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
ابوالفضل قلی پور,بیوگرافی ابوالفضل قلی پور,عکس ابوالفضل قلی پور بیوگرافی و عکس های ابوالفضل قلی پور
یکی از بازیکنان موفق والیبال تیم ملی ایران؛ ابوالفضل قلی پور است، این بازیکن جوان در سال ۱۴۰۰ وارد تیم ملی ایران شد و در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۱ به عنوان یکی از اعضا اعزام شد. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی ابوالفضل قلی پور، این بازیکن موفق خواهیم پرداخت.

چکیده ای از بیوگرافی ابوالفضل قلی پور:

نام کامل: ابوالفضل قلی پور

تاریخ تولد: ۱ بهمن ۱۳۷۱

محل تولد: تهران

حرفه: عضو تیم ملی والیبال ایران

پست: لیبرو

شماره پیراهن: ۱۶

ادامه
حضرت لوط,زندگینامه حضرت لوط,زندگی حضرت لوط آشنایی با زندگینامه حضرت لوط

تاریخ تولد: هم دوره حضرت ابراهیم

محل زندگی: بابِل عراق و سرزمین مؤتفکات در کرانه رود اردن نزدیک فلسطین 

تکرار نام در قرآن: ۲۷ مرتبه

دین: یکتاپرستی

محل دفن: شهر بَنی نَعیم در استان الخَلیل در فلسطین

ادامه
پل آلن,بیوگرافی پل آلن,عکس های پل آلن بیوگرافی پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت

تاریخ تولد: ۲۱ ژانویه ۱۹۵۳

محل تولد: سیاتل، واشینگتن ایالت واشینگتن

حرفه: بنیانگذار ماکروسافت

 سرمایه: ۱۶/۷ میلیارد دلار

درگذشت: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ در سن ۶۵ سالگی

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۹ خرداد
  قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  -
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ والیبال ملت‌ها
  اسلوونی - هلند
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آرژانتین - ژاپن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  استرالیا - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - بلغارستان
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - فرانسه
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آلمان - ایتالیا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  برزیل - لهستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - آمریکا
  ۲۱:۳۰
 • پنج شنبه ۲ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  فرانسه - هلند
  ۰۷:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - آلمان
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  لهستان - کانادا
  ۱۵:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - برزیل
  ۱۸:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آمریکا - ایران
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۳ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - برزیل
  ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش