جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
۱۰:۲۶ - ۰۹ آبان ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۸۰۹۰۲
سرپوش فوتبالی

جدیدترین اخبار از باشگاه پرسپولیس

رسول‌پناه ۱۵۰ هزار دلارش را می‌خواهد!/ لوکادیا پول گرفت تا استوکس نشود!

پرسپولیس,لوکادیا

پرسپولیس همه تلاشش را به کار گرفت تا صدرنشین لیگ بماند و این بار شیخ دیاباته بود که توانست این ثبات را با تک‌گل خود به مس کرمان حفظ کند. حالا لیگ تعطیل است و بازیکنان پرسپولیس هم به مدت ۲ هفته استراحت خواهند کرد. در همین تعطیلات باز هم اخبار و شنیده‌هایی هست که در حاشیه و کنار باشگاه سرخ پایتخت به‌گوش برسد. روزنامه «فرهیختگان» نگاهی به این شنیده‌ها و اخبار انداخته که در ادامه از نظر شما خوانندگان می‌گذرد.

 اردوی دبی بدون مجوز قطعی نیست

از باشگاه پرسپولیس خبر رسید که بالاخره بر سر مکان برگزاری اردوی سرخپوشان پایتخت توافق حاصل شد و قرار است این اردو در تعطیلات لیگ در کشور امارات و شهر دبی برگزار شود. پیش از این گفته می‌شد این اردو در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس برگزار می‌شود و حتی از ترکیه و کویت و البته عمان به‌عنوان محل برگزاری اردو یاد می‌شد اما با مخالفت یحیی گل‌محمدی این اردوها لغو شد و حالا گفته می‌شود اردوی دبی قطعا برگزار خواهد شد. هنوز زمان دقیق برگزاری این اردو مشخص نشده و در حال حاضر تمرینات این تیم به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود.

هرچند که برگزاری اردوی پرسپولیس در کشور امارات و شهر دبی قطعی اعلام شده اما این احتمال وجود دارد که این اردو هم لغو شود! با توجه به اینکه برگزاری چنین اردوهایی باید با مجوز شورای برون‌مرزی برگزار شود و این احتمال دارد که در شرایط کنونی چنین مجوزی برای سفر کاروان تیم پرسپولیس صادر نشود احتمال برگزار نشدن این اردو هم زیاد به نظر می‌رسد. این مورد را عنوان کردیم که اگر فردا شنیدید اردوی دبی سرخپوشان پایتخت لغو شده دلیلش را بدانید و تعجب نکنید.

 پرسپولیس قرار پرداخت ندارد

گفته شده باشگاه پرسپولیس باید به‌زودی رقم ۳۰ میلیارد تومان به بانک‌شهر بپردازد و به تعهد یکی از اقساط وام دریافتی خود عمل کند. اما از باشگاه پرسپولیس خبر رسید که چنین پرداختی در دستور کار سرخ‌ها نیست. گفته می‌شود این باشگاه بعد از دریافت ۳۵۰ میلیارد تومان از فروش سهام این مبلغ را در بانک شهر سرمایه‌گذاری کرد و قرار بود ماهیانه مبلغ ۶ میلیارد تومان دراختیار باشگاه سرخ پایتخت قرار بگیرد. از طرفی باشگاه پرسپولیس رقمی نزدیک به ۱۷۰ میلیارد تومان از این بانک وام دریافت کرده و باید ماهیانه ۳ میلیارد تومان بابت این وام قسط پرداخت کند. باشگاه تاکید دارد که این ۳ میلیارد تومان قسط ماهیانه از سود ۶ میلیاردی کم شده و بانک شهر ماهیانه ۳ میلیارد تومان به باشگاه پرسپولیس پرداخت می‌کند تا به این شکل تعهدات هر دو قرارداد و وام همزمان اجرایی شود. باشگاه پرسپولیس تاکید دارد که هیچ برنامه‌ای برای پرداخت ۳۰ میلیارد تومان به بانک شهر ندارد.

 مذاکره مدیربرنامه‌های اسدبیگی با ذوبی‌ها

شنیدیم باشگاه ذوب‌آهن و سینا اسدبیگی هافبک پرسپولیس مذاکراتی را آغاز کردند تا با تفاهم مشکل این بازیکن و حضورش در جمع سرخ‌ها حل شود. باشگاه پرسپولیس با استعلامی که در ابتدای فصل از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ گرفت متوجه شد منعی برای جذب این بازیکن ندارد. ذوبی‌ها هم علی‌رغم دراختیار نداشتن سندی محکم در عقد قرارداد با این بازیکن به‌دنبال شکایت از این بازیکن رفتند و حالا گفته می‌شود مدیربرنامه‌های این بازیکن مذاکرات مستقیمی را با ذوبی‌ها آغاز کرده و می‌خواهد این مشکل را به‌شکل مسالمت‌آمیز حل کند. گفته می‌شود به‌زودی توافقات صورت‌گرفته در این مذاکرات اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 کاظمی صاحب دو زمین چمن می‌شود!

دردسرهای باشگاه پرسپولیس برای تمرین روی یک زمین خوب مدتی قبل زیاد شد و درنهایت گفته شد که باشگاه تهرانی با زمین نفت در تهرانسر قرارداد بست تا بخشی از مشکل تمرینات سرخپوشان برطرف شود. حالا گفته می‌شود این باشگاه قصد دارد مشکل زمین چمن مورد نیازش را با ساخت یک زمین چمن دیگر در ورزشگاه شهید کاظمی برطرف کند. قرار است بعد از تعیین بودجه لازم نسبت به ساخت این زمین چمن در کنار زمین اصلی اقدام شود. جالب است باشگاه پرسپولیس ورزشگاه‌های درفشی‌فر و شهدای گمنام را نیز دراختیار دارد، اما هر چند‌وقت یک‌بار بر سر اجاره زمین تمرین دچار مشکلاتی می‌شود.

 مقاومت کارگزار نتیجه نداد!

ظاهرا کارگزار باشگاه پرسپولیس تحت هیچ شرایطی نمی‌خواهد قراردادش با پرسپولیس را فسخ کند. در این مدت باشگاه پرسپولیس تلاش زیادی کرد تا این قرارداد را فسخ کند. عدم اجرای کامل تعهدات فصل قبل توسط کارگزار و اشکالات زیادی که به زمان پرداخت‌های این کارگزار گرفته شده بود و البته درنظر گرفتن نقش توسط کارگزار در مذاکرات مستقیم پرسپولیس با اسپانسرها همگی دلایل باشگاه پرسپولیس برای قطع همکاری با کارگزار بود. خبر رسیده علی‌رغم مقاومت کارگزار برای ادامه همکاری باشگاه پرسپولیس وارد تشریفات مربوط به اقاله قرارداد شده است. البته باید دید سرانجام این کار به کجا می‌کشد.

 رسول‌پناه پولش را می‌خواهد!

این روزها دعوای مهدی رسول‌پناه، مدیرعامل و رئیس سابق هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس با این باشگاه بالا گرفته و این مدیرعامل از باشگاه سرخ شکایت کرده است. او در زمان حضورش در باشگاه پرسپولیس مبلغ ۱۵۰ هزار دلار از جیبش به گابریل کالدرون پرداخت کرده و حالا به دنبال دریافت این پول از طریق مجاری قضائی است. وقتی از اطرافیان باشگاه در این مورد پرس‌وجو می‌کنیم هیچ‌کس موضوع پرداخت پول توسط رسول‌پناه را انکار نمی‌کند. اما باشگاه به این موضوع معترض شده که رسول‌پناه مصوبه هیات‌مدیره در این مورد را خودش امضا کرده و ظاهرا بقیه اعضا با این مصوبه موافق نبودند!

به هرحال رسول‌پناه به دنبال طلبش است و روز ۲۲ آبان قرار است در دادگاه با واحد حقوقی باشگاه پرسپولیس روبه‌رو شود.

 زمان دقیق شروع تمرینات مشخص نیست؟!

هرچند که به بازیکنان پرسپولیس اعلام شده که دو هفته دیگر تمرینات آغاز می‌شود اما زمان دقیقی برای شروع تمرینات اعلام نشده است. به‌علت مشخص نبودن زمان آغاز بازی‌ها و اینکه تیم ملی چه زمانی از جام‌جهانی بازمی‌گردد همگی عواملی هستند که زمان دقیق تمرینات پرسپولیس و برگزاری اردوی خارجی سرخ‌ها مشخص نباشد. یحیی گل‌محمدی می‌خواهد این اردو با تمام نفرات برگزار شود اما مشخص نبودن زمان اتمام بازی‌های تیم ملی مزید بر علت شده تا کادر فنی پرسپولیس هم احساس بلاتکلیفی داشته باشد.

پرسپولیس,لوکادیا

پرسپولیسی‌ها برای تخفیف هم تماس نگرفتند

باشگاه پرسپولیس تا به امروز واکنشی به پرونده شکایتی علی علیپور و محکومیت این باشگاه در کمیته وضعیت از خود نشان نداده است. تقریبا دو هفته پیش بود که کمیته وضعیت باشگاه پرسپولیس را محکوم به پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان به این بازیکن کرد. علیپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار «فرهیختگان» در همان مقطع مدعی شد که بعد از شکایتش از پرسپولیس هیچ فردی از این باشگاه با او و وکیلش تماس نگرفته است و حالا با حکم صادر شده هم این رویه ادامه داشته است.

وکیل علیپور در همین مورد به «فرهیختگان» گفت: «انتظار ما این بود که حداقل یک نفر از باشگاه پرسپولیس با من یا علیپور تماس گرفته و حداقل خواهان تخفیف شود که این اتفاق هم رخ نداد. به هر حال علیپور ۷۵ گل برای پرسپولیس به ثمر رسانده و دریافتی‌هایش خیلی کمتر از بازیکنان هم‌دوره خودش از باشگاه بوده است، امیدواریم باشگاه به‌دنبال این نباشد که پرونده را فقط کش بدهد، ما از اول هم به‌دنبال این بودیم که این موضوع در یک فضای دوستانه حل شود، اما در هیچ مقطعی از باشگاه یک تماس ساده هم با ما نداشتند.»

پرسپولیس,لوکادیا

لوکادیا پول گرفت تا استوکس نشود!

باشگاه پرسپولیس برای اینکه خیالش از بابت خروج یورگن لوکادیا از ایران راحت باشد پیش از سفر او بخش دیگری از مبلغ قرارداد مهاجم هلندی خود را پرداخت کرد تا این بازیکن طبق قرارداد و براساس توافقات اولیه پولش را دریافت کرده باشد و با خیال راحت به خانواده‌اش سر بزند. در سال‌های گذشته هر بازیکن خارجی که از کشور خارج می‌شد به علت بدقولی‌های مالی باشگاه احتمال بازنگشتنش به کشور زیاد بود و مهم‌ترین اتفاق در این خصوص هم به استوکس ایرلندی اختصاص داشت اما این بار پرسپولیس اجازه نداد آن اتفاقات تکرار شود و به بازیکنان خارجی تیمش زمانی اجازه خروج داد که پول‌شان را داده بود.

همچنین از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد که یحیی گل‌محمدی سرمربی سرخ‌های پایتخت از باشگاه خواسته تا قرارداد عیسی آل‌کثیر تمدید شود. گفته می‌شود قرارداد این بازیکن در شروع زمان نقل‌وانتقالات یعنی ۱۷ دی امسال تمدید شده و نام این بازیکن در همان زمان به لیست سرخ‌های پایتخت اضافه خواهد شد. این بازیکن که به‌تازگی از بند مصدومیت رهایی پیدا کرده نزدیک به ۲ ماه فرصت دارد تا به‌طور کامل بهبودی‌اش را به‌دست بیاورد و در شروع رقابت‌های لیگ برتر در نیم‌فصل دوم سرخ‌های تهران‌نشین را همراهی کند.

 • 18
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۹ آذر
  لیگ اروپا
  باکا توپولا - وستهم
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  آ ا ک آتن - برایتون
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  اسپارتا پراگ - رئال بتیس
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  آتالانتا - اسپورتینگ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  بشیکتاش - کلوب بروژ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الخلیج
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  لیورپول - لاسک
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  سروت - آاس رم
  ۲۳:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  استون ویلا - لژیا
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  مارسی - آژاکس
  ۲۳:۳۰
 • جمعه ۱۰ آذر
  هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  مس رفسنجان - ذوب آهن اصفهان
  ۱۱:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  سایپا تهران - سپاهان اصفهان
  ۱۱:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  مهرسان تهران - پیکان تهران
  ۱۴:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آرژانتین - نوجوانان مالی
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - فرش آرا
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  گیتی پسند - گهر زمین سیرجان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الامارات - الاتحاد کلبا
  ۱۶:۱۵
 • لیگ ستارگان قطر
  السد - شمال
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - النصر
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  مونزا - یوونتوس
  ۲۳:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  رنس - استراسبورگ
  ۲۳:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  لاس پالماس - ختافه
  ۲۳:۳۰
 • شنبه ۱۱ آذر
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بوستون سلتیکس - فیلادلفیا
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  فنیکس سانز - دنور ناگتس
  ۰۶:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آلمان - نوجوانان فرانسه
  ۱۵:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - یونیون برلین
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - ولورهمپتون
  ۱۸:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - گرانادا
  ۲۱:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  فامالیسائو - پورتو
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - فروزینونه
  ۲۳:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - منچستریونایتد
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش