سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
۰۱:۲۰ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۵۰۴۳۳
سرپوش فوتبالی

ستار همدانی: استقلال وضعیت نرمالی ندارد

پیشکسوت استقلال: وقتی بازیکنان حتی آب معدنی ندارند باید هم اعتصاب کنند/ ورمزیار: تیمی به اسم استقلال وجود ندارد

علی موسوی,صحبت های پیشکسوتان درباره شرایط استقلال
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: وقتی بازیکنان استقلال حتی آب معدنی ندارند باید حرف بزنند.

با وجود آنکه بازیکنان تیم فوتبال استقلال روز گذشته به اعتصاب چند روزه خود پایان دادند و در محل تمرین تیم شان حاضر شدند اما به زعم خیلی ها هنوز آتش در زیر خاکستر آبی وجود دارد و اگر علی خطیر مدیر این باشگاه نتواند وعده خود مبنی بر پرداخت مطالبات بازیکنان را عملی کند، آنها در آستانه لیگ برتر بیست و سوم دست به اقدامی عجیب تر از اعتصاب خواهند زد. در همین زمینه با یکی از بازیکنان اسبق استقلال گفتگو کردیم.

علی موسوی پیشکسوت آبی‌ها به اطلاعات آنلاین گفت: برای برگزاری لیگ خوب باید همه تیم ها یکسان بدنسازی کنند و همه چیز عادلانه باشد. شرایط استقلال از نظر روحی و روانی خوب نیست و این برای لیگ بد است. این تیم نه می تواند بازیکن بگیرد و نه کسانی که دور و بر این تیم هستند و مدعی هستند استقلال مال خودشان است شرایط را بهتر می کنند. الان این لیگ زیر سوال است. خیلی وقت است لیگ نداریم و همه چیز حاشیه است. از مدعیان فقط رنگ پیراهن هایشان مانده است. نه تیم ملی در آسیا نتیجه گرفته و نه باشگاهها. چون فوتبال دست کسانی است که از جنس فوتبال نیستند.

وی در ادامه درباره اعتصاب چند روزه بازیکنان استقلال افزود: باید یک جوری پیام خودشان را می رسانند. اینها قبل از شروع لیگ آرامش می خواهند. وقتی آب معدنی ندارند باید حرف بزنند. حرف شان را کسی نمی شنید؛ نه مدیرعامل و نه بالاتر. خب این ها می دانند فردا باید جواب هواداران را بدهند. این کار آنها فقط برای رساندن صدایشان به گوش مسئولان بود اما به نظرم بهتر بود تمرین را لغو نمی کردند.

این پیشکسوت استقلال گفت: به نظر من باید قبل از اتفاقات یقه آدم هایی را بگیرند که تیم را به این حالت درآوردند نه وقتی کار از کار گذشته است. باید ۶ ماه قبل درست می شد نه دقیقا در فصل نقل و انتقالات. وزارت ورزش می تواند یک تیم ورشکسته را نجات دهد با تزریق پول. شاید برایشان استقلال در اولویت نیست.

موسوی اضافه کرد: یک عده بازیکن درجه دو سه پول میلیاردی می گیرند و این بهانه ها را دست شان می دهید تا فردا بگویند پول نگرفتیم و به همین علت باختیم.

وی در ادامه گفت: نکونام هم ابزار می خواهد. یک شطرنج باز مهره می خواهد. از این تیم همه توقع قهرمانی دارند. نکونام صدایش را می برد بالا تا فردا دهم شد بگوید اینها را خواستم و انجام ندادند. مثلا امیرحسین حسین زاده، وقتی پول نباشد همین می شود. او وقتی می بیند تراکتور در یک سال پول خوبی را می دهد و استقلال آیا بدهد و آیا ندهد خب می رود. تراکتور روی هوا زد این بازیکن را. مهاجم اسبق استقلال درباره عملکرد علی خطیر گفت: خطیر هم مثل بقیه دارد نق می زند. بقیه پول نداشتند و این هم ندارد. چه انتظاری دارید از این مدیر. آنهایی که پول داشتند کاری نکردند وای به حال اینها.

علی موسوی در پایان گفت: همیشه وقتی در استقلال مشکل پیش می آید اسم بچه و بزرگ پیش می آید اما وقتی یک تیم مدیرش از طرف وزارت ورزش انتخاب می شود باید حواشی را جمع کند. اگر این دخالت ها باشد می شود یک تیم محلی. این تیم بزرگ است و همه آسیا او را می شناسند. نباید بازیچه کسی شود؛ چه بچه باشد و چه بزرگ. اگر وزارت ورزش یک دستور بدهد به مدیرعامل، همه دست های اضافه قطع می شود اما نمی دانم چرا این کار را نمی کنند.

وی تاکید کرد: با این شرایط امیدوار نیستم ولی فوتبال ایران آنقدر درجا زده که بازیکنان با بقیه فرقی ندارند. بازیکنان میلیاردی در فضای مجازی بزرگ شدند و اگر واقعا بزرگ بودند فوتبال ما در این چند سال در آسیا مقامی آورد. با این شرایط معجره ممکن است همین استقلال را قهرمان کند.

***

ورمزیار: عابدزاده استقلالی واقعی بود اما او را نمک‌گیر کردند/ تیمی به اسم استقلال وجود ندارد!

مدافع پیشین استقلال ضمن ابراز تأسف از مشکلات آبی‌پوشان و با انتقاد از شرایط کنونی گفت که در حال حاضر تیمی به نام استقلال وجود ندارد.

علی موسوی,صحبت های پیشکسوتان درباره شرایط استقلال

صادق ورمزیار در گفت‌وگو با تسنیم، درباره فرا رسیدن سی‌ودومین قهرمانی آخر تیم فوتبال استقلال در آسیا، جدایی نفراتی مثل احمدرضا عابدزاده، وضعیت فعلی استقلال و ... صحبت‌هایی را مطرح کرد که در زیر می‌خوانید:

از قهرمانی دوم استقلال در آسیا نقل‌ قول‌های زیادی شده، خاطره‌ای دارید که نگفته باشید؟

بیشتر اتفاقات و خاطرات گفته شده ولی به یاد دارم مرحوم منصور پورحیدری به ما می‌گفت چون ۱۶ سال از اولین قهرمانی استقلال در آسیا گذشته، باید دوباره تلاش و این قهرمانی را تکرار کنید و جام را به ایران بیاورید. هنوز الهلال عربستان پرافتخارترین تیم آسیا نشده بود که ما قهرمان شدیم و این عنوان را بدست آوردیم.

نسلی که در استقلال بازی می‌کردند، در این تیم تکرار شد؟

فکر نکنم. قرار بود برای بازی در تیم فوتسال به آمریکا بروم و قرارداد خوبی هم بسته شد ولی برای اینکه با استقلال قهرمانی در استقلال را به دست بیاوریم قید بازی در آمریکا را زدم و قرارداد را فسخ کردم. فوتسال هم بازی می‌کردم و قرارداد خوبی بسته بودم ولی به خاطر قهرمانی استقلال حضورم در آمریکا منتفی شد. بابت کسب این افتخار برای باشگاه استقلال از جیب‌مان برای هتل و اضافه بار از جیب‌مان هزینه کردیم. اینها را برای بازیکنان و مدیران استقلال می‌گوییم که امروز حضور دارند. پس از بازگشت به ایران دوستان زحمت کشیدند و از طرف وزیر مخابرات یک خط تلفن منزل به عنوان هدیه به ما دادند. امروز اما می‌بینیم خیلی از بازیکنان آپشن‌های زیادی در قراردادشان می‌‌گذارند، از جمله بابت قهرمانی جام حذفی و لیگ، گل زده یا گل خورده کمتر! بازیکنان باید بدانند برای ستاره دوم قهرمانی که روی پیراهن‌شان زده شده، خیلی زحمت‌ها کشیده و حتی از جیب هزینه شده است.

اگر در این دوره فوتبالیست بودید، قراردادتان چقدر بود؟

هیچ کدام از آن بازیکنان قابل قیاس با امروز نیستند. به غیر از من، سایر بازیکنانی که آن دوره قهرمان آسیا شدند اگر امروز بودند بالای ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان قراردادشان بود. امثال شاهرخ بیانی، مجید نامجومطلق، احمدرضا عابدزاده، امیر قلعه‌نویی، عبدالعلی چنگیز، عباس سرخاب، رضا حسن‌زاده، امیر هاشمی‌مقدم و ... نسلی بودند که دیگر نمی‌توانیم مثل آنها پیدا کنیم. بازیکنان امروزی بد نیستند ولی باید برای نام استقلال و موفقیت آن تمرکز زیادی داشته باشند. بازی خیلی از نسل فعلی را می‌پسندم اما باید به فکر بالا بردن جایگاه استقلال باشند و نگذارند پسرفت ایجاد شود.

وقتی شنیدید استقلال از آسیا حذف شده، به چه چیزی فکر می‌کردید؟

دلیل حذف استقلال به عدم کفایت مدیران ما بازمی‌گردد. این تیم می‌توانست در آسیا نتایج خوبی بگیرد ولی بی‌کفایتی مدیران اجازه نداد تیم دو ستاره به آسیا برود.

زمانی که با استقلال قهرمان شدید، تصور می‌کردید امثال عابدزاده سر از پرسپولیس در بیاورند؟

واقعاً نه. احمدرضا پسر دوست داشتنی است. او یک استقلالی به تمام معنا بود. خدا پدر همسرش را بیامرزد که او هم استقلالی بود. شک نکنید احمدرضا استقلالی واقعی بود ولی مصدومیت و پس از آن کمکی که امیر عابدینی، مدیرعامل وقت پرسپولیس به او کرد، باعث شد عابدزاده نمک‌گیر شود و به پرسپولیس برود.

وضعیت فعلی استقلال را چطور می‌بینید؟

مگر استقلالی وجود دارد که وضعیتی داشته باشد؟ متأسفم که این تیم چنین حال و روزی دارد. چند روز پیش گفتم که باید به فکر مردم باشند، مردمی که عاشق استقلال هستند و دلخوشی‌شان این تیم است. شاید یکسری از خریدها اصلاً برای استقلال جواب ندهد که این همه برای جذب آنها ذوق می‌کنند ولی حداقل تماشاگر می‌داند که برای این تیم قدمی برداشته شده است، نه اینکه در یک فصل سه مدیرعامل عوض کند. سال گذشته تغییرات مدیریتی، بسته شدن حساب باشگاه، نحوه یارگیری و ... دست و بال استقلال را بسته و حال و روزش خوب نیست. امیدوارم نگاه خوبی به استقلال داشته باشند و حال تیم را خوب کنند. وقتی حال تیم خوب باشد حال تماشاگر هم خوب است.

***

همدانی: در سرمایه‌گذاری در فوتبال از تیم‌های آسیایی عقب هستیم/ استقلال وضعیت نرمالی ندارد

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: متأسفانه استقلال به هیچ وجه وضعیت نرمالی ندارد و مشکلاتش یکی دو روزه حل نمی‌شود.

علی موسوی,صحبت های پیشکسوتان درباره شرایط استقلال

ستار همدانی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره همگروهی تیم ملی فوتبال ایران با ازبکستان، ترکمنستان و برنده دیدار هنگ‌کنگ - بوتان در بازی‌های مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ اظهار داشت: باید بپذیریم از آسیا عقب هستیم. با توجه به سرمایه‌گذاری که تیم‌های آسیایی کرده‌اند، کار سخت شده است. البته سهمیه آسیا برای حضور در جام جهانی افزایش یافته است، ولی به طور کلی در سرمایه‌گذاری در فوتبال عقب هستیم. عربستان، امارات، کره جنوبی، ژاپن و ... را ببینید که چه کارها در فوتبال کرده‌اند و ما چه کرده‌ایم. امیدوارم با حضور امیر قلعه‌نویی و تجربه‌ای که دارد، صعود راحتی به بازی‌های مرحله بعدی و صعود به جام جهانی داشته باشیم.

وی در مورد وضعیت تیم فوتبال استقلال در آستانه شروع بیست‌وسومین دوره مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور، تصریح کرد: استقلال به هیچ وجه وضعیت نرمالی ندارد. متأسفانه مشکلاتی که استقلال با آن روبه‌روست یکی دو روزه حل نمی‌شود. باید به مدیریت زمان داده شود تا مشکلات را حل کنند. در مجموع هم کار مدیریت و هم کادر فنی سخت است.

همدانی در واکنش به درخواست برخی پیشکسوتان برای حضور تیم امید استقلال در مسابقات لیگ گفت: استقلال هواداران زیادی دارد و مردم تیم‌شان را دوست دارند و می‌خواهند همیشه در اوج باشد. هوادار ما چنین چیزی را نمی‌پذیرد. آنها چند سال است به دلیل تصمیمات غلط از نظر روحی و روانی اذیت شده‌اند و امسال هم کار سخت‌تر شده است. امیدوارم شرایط استقلال بهتر شود و هواداران بیشتر از این اذیت نشوند.

 • 9
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۷ اسفند
  لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتفاق - الهلال
  ۱۷:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الوحده
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  گالاتاسرای - آنتالیااسپور
  ۲۰:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آاس رم - تورینو
  ۲۱:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  فیورنتینا - لاتزیو
  ۲۳:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  وستهم - برنتفورد
  ۲۳:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - رایو وایه کانو
  ۲۳:۳۰
 • سه شنبه ۸ اسفند
  بسکتبال NBA
  ایندیانا پی سرز - تورنتو رپترز
  ۰۳:۴۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ساکرامنتو کینگز - میامی هیت
  ۰۶:۳۰
 • فینال لیگ برتر والیبال زنان
  سایپا تهران - مهرسان تهران
  ۱۲:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - نساجی مازندران
  ۱۴:۳۰
 • لیگ آزادگان
  نفت مسجدسلیمان - دریا بابل
  ۱۵:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  فولاد - ملوان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال - سپاهان
  ۱۷:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  بورنموث - لسترسیتی
  ۲۳:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  بلکبرن - نیوکسل
  ۲۳:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  لوتون - منچسترسیتی
  ۲۳:۳۰
 • چهارشنبه ۹ اسفند
  جام حذفی اسپانیا
  رئال سوسیداد - مایورکا
  ۰۰:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بوستون سلتیکس - فیلادلفیا
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  اوکلاهاما سیتی تاندر - هیوستون راکتس
  ۰۴:۳۰
ویژه سرپوش