سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
۱۱:۵۰ - ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۲۱۵۲
سرپوش فوتبالی

اواسط مرداد ۴۰ میلیارد برای قرارداد فصل گذشته بازیکنان پرداخت کردیم

شکایت استقلال از پرسپولیس بخاطر عدم رعایت سقف بودجه/ خانی: نکونام از سقف قرارداد خودش هم کم کرد

باشگاه استقلال,شکایت استقلال از پرسپولیس بخاطر عدم رعایت سقف بودجه
با اعلام عضو هیات مدیره باشگاه استقلال، این باشگاه از پرسپولیس درباره عدم رعایت سقف بودجه شکایت خواهد کرد.

به گزارش فارس، علیرضا خانی درمورد استوری مشترک شب گذشته بازیکنان استقلال و گلایه از مدیریت این باشگاه، اظهار داشت: واقعا استقلال مشکل مالی دارد و این موضوع نیز مربوط به دوره مدیریت ما نیست. از دوره مدیریت‌های قبلی جمع شده و اکنون هم وجود دارد. بازیکن هم حق دارد دنبال پولش باشد. اواسط مرداد ۴۰ میلیارد تومان از قرارداد بازیکنان را پرداخت کردیم. اگر بدهی سال گذشته را نداشتم، می‌توانستم این مبلغ را به عنوان ۱۰ درصد مبلغ قرارداد فصل جاری پرداخت کرده و الان تحت فشار نباشم.

*بی انصافی است که می‌گویند هیات مدیره دروغ می‌گوید

وی افزود: این بدهی مربوط به سال‌های قبل است و مجبور شدم آن را تسویه کنم. ۴۰ میلیارد آورده دوره مدیریت جدید و علی خطیر است. بی انصافی است که می‌گویند هیات مدیره دروغ می‌گوید یا وعده پوچ می‌دهد. شبانه روز تمام تمام تلاش خود را می‌کنیم تا منابع مالی به باشگاه تزریق شود.

عضو هیات مدیره استقلال در واکنش به این موضوع که یکی از منابع مالی اسپانسر است و در شرایطی که این باشگاه با یک شرکت قرارداد بسته و گفته می‌شد بخشی از این مبلغ پرداخت شده اما الان گفته می‌شود نه تنها هیچ مبلغی پرداخت نشده بلکه چک‌های این شرکت نیز برگشت خورده است و همین امر فضای دروغ را در اذهان به وجود می‌آورد، گفت: خیلی تلاش کرده و با شرکت‌های بزرگ هم وارد مذاکره شدیم اما در بحث اسپانسری به نتیجه‌ای نرسیدیم. شرکتی آمد و با آن مذاکره کردیم. قرار شد در چهار بازی اول، این بحث را تقبل کند.

خانی تصریح کرد: پس از برگزاری این چهار بازی نتوانست منابع مالی را به موقع تزریق کند. یکی از چک‌هایشان پاس نشد. قرارداد این چهار دیدار حدود ۲۰ میلیارد بود. چک اول این باشگاه برای تاریخ ۱۵ شهریور بود که برگشت خورد اما چک دوم هنوز به سررسید نرسیده است.

* قرار شد شرکت طرف قرارداد ۲۰ میلیارد را کامل بدهد

وی در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود باشگاه استقلال با شرکتی قرارداد بسته که می‌گویند هنوز فعالیت خود را شروع نکرده و ظاهرا اعلام کرده به عنوان پیش تبلیغ روی پیراهن استقلال بنشیند تا در ادامه همه آن را بشناسند و آیا بستن قرارداد با چنین شرکتی نیازمند دریافت پیش پرداخت نیست، توضیح داد: روز اولی که با این شرکت وارد مذاکره شدیم قرار ما بر این بود اما نتوانستند منابع مالی را به موقع تزریق کنند. به ما تعهد دادند اواسط یا آخر شهریور و در نهایت اول مهر بتوانند این منابع را به باشگاه تزریق کنند.

عضو هیات مدیره استقلال تاکید کرد: پس از برگشت خوردن چک، مذاکره کردیم و قرار شد با چک دوم خود، کامل منابع را به ما پرداخت کنند. یعنی ۲۰ میلیارد را کامل بدهند.

*مجبور شدیم این قرارداد را منعقد کنیم

خانی درپاسخ به این سوال که چرا به سمت دریافت پیش پرداخت نرفتند، گفت: این شرکت پول نداشت و واقعا هم کسی نبود. با شرکت‌های زیادی وارد مذاکره شدیم و به نتیجه نرسیدیم. شرایط فورس ماژور و نزدیک به بازی اول بود. در چنین شرایطی مجبور شدیم این قرارداد را منعقد کنیم.

*فکر نمی‌کردیم که چک ها برگشت بخورد

وی درمورد اینکه چرا چنین شرکتی با چنین شرایطی باید روی پیراهن باشگاه بزرگ استقلال بنشیند زیرا فقط با وعده جلو آمده و پیروزی بیشتر برای این شرکت است تا باشگاه عنوان کرد: تا قبل از این شرکت شاید با ۴-۳ شرکت بزرگ وارد مذاکره شدیم. تا مرحله قرارداد هم جلو می‌رفتیم اما نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتاد که منجر به نتیجه نمی‌شد. واقعیت این است با توجه به آغاز لیگ مجبور بودیم با یک اسپانسر وارد بازی‌ها شویم. با این شرکت وارد مذاکره شدیم و چک‌هایش را گرفتیم اما فکر نمی‌کردیم این چک‌ها برگشت بخورد. مذاکره کردیم و ان‌شاءالله در هفته آینده این منابع وارد باشگاه شود.

*اعتصاب بازیکنان استقلال مربوط به منابع مالی است

عضو هیات مدیره استقلال درمورد اینکه ظاهرا بازیکنان این تیم اعتصاب کرده‌اند و برنامه مدیریت برای رفع این مشکل، گفت: اعتصاب مربوط به منابع مالی است. تا این منابع وارد باشگاه نشود، چنین مشکلاتی داریم و پاشنه آشیل استقلال نیز همین بحث است. خیلی از مشکلات فعلی نیز و مواردی مانند سقف بودجه به همین منابع مالی بازمی‌گردد. واقعیت این است تمام تلاش هیات مدیره و مدیرعامل تزریق همین منابع است. شرکت‌هایی را که بتوانند، این منابع را در قالب اسپانسرینگ به استقلال واریز کنند، کم هستند. 

*بی انصافی است که می‌گویند تیم مدیریتی هیچ کاری نمی‌کند

خانی درمورد دلیل ناتوانی علی خطیر و هیات مدیره در پول آوردن به باشگاه، اظهار داشت: اتفاقاتی که در فصول گذشته در حوزه مالی در استقلال افتاد، این است که حمایت از این باشگاه مقداری کمتر شده است. شرکت‌ها و حامیان مالی می‌بینند که در دوره‌های قبلی اتفاقاتی رخ داد و مسائلی پیش آمد که سبب شد رغبتی به این کار نداشته باشند. تا ما اعتماد ایجاد کرده و شرکت‌ها را پای میز مذاکره بکشانیم تا منابع مالی را بتوانیم وارد باشگاه کنیم، مقداری زمان می‌برد. اینگونه نیست که تیم مدیریتی بنشیند و هیچ کاری نکند. بی‌انصافی است که چنین حرفی می‌زنند. نزدیک ۹۰ روز است در این باشگاه هستیم اما جایی نیست که برای تزریق منابع مالی به آن نرفته باشیم.

*از دوره قبل نزدیک به ۱۰۰ میلیارد طلب داریم

وی ادامه داد: درمورد مطالباتی که از حامیان مالی قبلی داریم، مذاکره کردیم. از دوره قبل نزدیک به ۱۰۰ میلیارد طلب داریم.

*قبلا هم گفتم در استقلال اختلافی وجود ندارد

عضو هیات مدیره استقلال درپاسخ به این سوال که اختلاف و شکاف بین مدیریت فعلی باشگاه با جواد نکونام از قضیه بچه شروع شد یا مربوط به قبل از این ماجرا است، توضیح  داد: در یک مصاحبه گفتم اختلافی وجود ندارد و اگر هم هست، اختلاف نظرهای تیمی است. یکی از این موارد اختلاف نظر مربوط به سقف بودجه است. سرمربی ما بازیکن می‌خواهد زیرا علاقه دارد تیمش را خوب ببندد و برای قهرمانی برود اما محدودیت سقف داریم. قراردادهایی که از سال قبل بسته شده ۲ ساله بوده است. سال گذشته ۴۸۰ میلیارد تومان مجموع قراردادهای بازیکنان من بوده است. اگر ۲۰ درصد هم به این مبلغ اضافه شود، حدود ۵۲۰ میلیارد خواهد شد. چگونه می‌توانم این مبلغ را امسال به ۳۰۰ یا ۳۳۰ میلیارد برسانم؟!

*تنها باشگاهی که سقف را رعایت کرد، استقلال بود

خانی اضافه کرد: با این ۳۰۰ یا ۳۳۰ میلیارد چگونه می‌توانم تیم را تقویت کرده و در مسابقات شرکت کنم تا به خواسته هواداران برسم. سایر تیم‌ها اکنون به مشکل خورده‌اند. تنها باشگاهی که سقف را رعایت کرد، استقلال بود زیرا از ما خواسته بودند و این کار را انجام دادیم. خود جواد نکونام مبلغ قراردادش را کم کرد و چهار بازیکن هم با ما همکاری کرده و قراردادشان را کم کردند تا توانستیم یک تا ۲ بازیکن اضافه کنیم. سقف بودجه ما پر شده و کاری نمی‌توانیم انجام بدهیم. این تبدیل به اختلاف نظر می‌شود.

*نکونام از سقف قرارداد خودش هم کم کرد

وی درپاسخ به این سوال که آیا برای کاهش قرارداد بازیکنان استقلال مسئولیتی به نکونام داده‌اند و او این مسئولیت را قبول کرده است، اظهار داشت: خطیر این مذاکره را انجام داده و مسئولیت را به نکونام داده است. نکونام هم همکاری کامل داشته و حتی از سقف قرارداد خودش کم کرد. حتی ۵-۴ بازیکن هم به باشگاه لطف داشته و قرارداد خود را کم کردند. در باشگاه‌های دیگر شاید ۵-۴ بازیکن قراردادشان بالا باشد اما در استقلال چنین بحثی نداریم. بازیکنی که قبلا قراردادش یک تا ۲ میلیارد بوده، سقف سال گذشته قراردادش ۱۲ میلیارد شده است.

*نکونام را هدفمند انتخاب کردیم

عضو اقتصادی هیات مدیره استقلال درواکنش به این اظهارنظر جواد نکونام مبنی بر اینکه نمی‌خواهند من در این تیم بمانم و در این فضا آیا مذاکره‌ای با سایر مربیان شده است، گفت: اصلا اینطور نیست. نکونام را هدفمند انتخاب کردیم. سابقه او در تیم ملی و استقلال زبانزد است و قابل بیان نیست. در این مدت تیم ما بازی‌های باکیفیتی انجام داده و به خاطر کارهایی که برای این باشگاه انجام داده از او حمایت می‎‌کنیم. خواسته‌هایی دارد و می‌گوید تعهدات را به موقع عملی کنید، منابع مالی به باشگاه تزریق شود و زمین تمرین خوب به او بدهیم. تا جایی که توانستیم، این کارها را انجام دادیم.

*هر چه در توان داشتیم، رو کردیم

خانی در پاسخ به این سوال که چه نمره‌ای به خودشان در مدیریت استقلال می‌دهند، تصریح کرد: با این شرایط نمره دادن زیاد خوب نیست اما هر چه در توان داشتیم، رو کردیم. ما دوست داریم برخی چیزها را داشته باشیم اما وقتی پولی نیست، نمی‌توان کاری انجام داد.

*تاخیر در حضور بلانکو در تمرینات به دلیل ثبت قرارداد بود

وی درواکنش به این سوال که اگر ۱۰۰ هزار دلار به بلانکو داده‌اند چرا اکنون سر تمرین نمی‌رود، گفت: او اکنون در تمرینات حضور دارد. تاخیر در حضورش در تمرینات نیز به دلیل ثبت قرارداد بود که گفتیم این کار انجام شود و سپس تمرینات را شروع کند. پرداختی ما به این بازیکن همان ۱۰۰ هزار دلار بوده است.

خانی درمورد اینکه نکونام اعلام کرده بود به دلیل جذب نشدن بازیکن مدنظرش، منتظر محمد را هم نمی‌خواهم، اظهار داشت: تا حالا چنین موضوعی مطرح نشده است و ورودی نکرده‌ایم.

*شکایت استقلال از پرسپولیس

عضو هیئت مدیره استقلال درمورد اینکه آیا از پرسپولیس به دلیل رعایت نکردن سقف بودجه از پرسپولیس شکایت رسمی خواهند کرد، توضیح داد: مدیرعامل در این خصوص بحثی را مطرح کرد و قرار شد این کار ا انجام دهند اما در جریان ماجرا قرار ندارم. 

وی درخصوص اینکه آیا اختیار تام را به خطیر تفویض کرده‌اند، گفت: هیات مدیره سیاست‌گزاری کرده و آنها را برای اجرا به مدیرعامل ابلاغ می‌کند. شکایت از پرسپولیس نیز در دستور کار هیات مدیره است. 

*درباره ۳ بر صفر شدن بازی مقابل سپاهان شکوائیه داده‌ایم

عضو هیات مدیره استقلال درمورد خبر منتشر شده مبنی بر اعتراض این باشگاه به رای کمیته انضباطی در پرونده سپاهان و اینکه آیا آبی‌پوشان ادعایی درمورد سه بر صفر شدن نتیجه بازی با تیم اصفهانی دارند، گفت: شکواییه خود را داده‌ایم و هر چه قانون بگوید انجام می‌شود.

*قرارداد مهری ۱۶۰ میلیون نیست

خانی درخصوص اینکه هر زمان بخواهند نمی‌توانند مبلغ قرارداد بازیکنان را تغییر بدهند و مبلغ ۱۶۰ میلیونی برای قرارداد سعید مهری باقی خواهند ماند و حتی منصور قنبرزاده مدعی شد این شکل قرارداد بستن واقعی نیست زیرا نمی‌توان قرارداد صوری بست و هر زمانی خواستند مبلغ را تغییر بدهند، توضیح داد: قرارداد مهری ۱۶۰ میلیون نیست. قرار است مدیرعامل باشگاه مسائل را پیگیری کند. اگر موردی هم در بحث سقف وجود دارد، خود خطیر پیگیری خواهد کرد تا این موضوع حل شود. در قراردادها معمولا خود مدیرعامل وارد مذاکره شده و مباحثی مثل مبلغ، ثبت و ضبط قرارداد را خودش انجام می‌دهد.

*بحث قرارداد بازیکنان به خطیر تفویض شده است

وی درمورد اینکه اعضای هیات مدیره استقلال در دوره مدیریت آجورلو مدعی هستند در زمان او حق امضا را به مدیرعامل پیشین این باشگاه داده بودند و آیا این اتفاق در حال حاضر نیز تکرار خواهد شد، گفت: وظیفه هیات مدیره سیاست‌گزاری است. یکی از سیاست‌های هیئت مدیره، منابع مالی، رعایت سقف بودجه،  ارائه صورت‌های مالی و ثبت آن در کدال، پیگیری مطالبات از سازمان تأمین اجتماعی، رفع مسدودیت حساب‌های بانکی و سایر  کارهای جاری است که در هیئت مدیره مطرح، مصوب و ابلاغ می‌کنیم. هر ماه دبیر هیات مدیره پیگیر است که این موارد در چه مرحله‌ای است. با توجه به سابقه مدیرعامل‌مان، بحث قرارداد بازیکنان را به او تفویض کرده‌ایم. در جلسه ماه بعدی نیز مجدد این موارد را بررسی خواهیم کرد.

*اختلاف ما در استقلال، تیمی است که در هر باشگاهی وجود دارد

عضو هیئت مدیره استقلال درمورد اینکه با این تفاسیر هیات مدیره  در ماجرای اختلاف خطیر و نکونام دخالتی ندارد، اظهار داشت:  اینگونه نیست. نکونام را مرداد به هیات مدیره دعوت کردیم اما با توجه به اینکه تیم در کوران مسابقات بود، موکول به این شد که پس از مسابقات در اولین فرصت جلسه را برگزار کنیم. باز هم می‌گویم اختلاف ما تیمی است که در هر باشگاهی وجود دارد.

خانی درخصوص اینکه این اختلاف تیمی ممکن است منجر به متلاشی شدن تیم شود، عنوان کرد: خیر اینطور نیست.

*از بانک شهر ۴۰ میلیارد وام گرفتیم

وی در مورد تامین منبع ۴۰ میلیاردی که در مرداد به بازیکنان پرداخت شده است، توضیح داد: از بانک شهر وام گرفتیم.

عضو هیات مدیره استقلال درپاسخ به این سوال که آیا بدهی این باشگاه ۹۵۰ میلیارد تومان است، گفت: کمتر است. 

خانی درمورد اینکه آیا قرار نبود استقلال ۴۰ میلیارد را به ساپینتو و سیلوا بدهد، عنوان کرد: خیر. در دوره مدیریت کریمی وامی از بانک شهر اخذ شد که تتمه‌ای از آن باقی ماند. به استناد این موضوع و با توجه به گرو گذاشتن سند ورزشگاه مرغوبکار، تمام سقف را وام نداده و بخشی را وام دادند. این پول تتمه  همان وام است.

*تقدیم سند مرغوبکار در دوره مدیریت کریمی بود

وی در واکنش به این موضوع که وام گرفته شده در زمان مدیریت کریمی بود و مدیریت فعلی چه اقداماتی کرده است، گفت: تقدیم سند مرغوبکار در دوره مدیریت کریمی صورت گرفته بود و مدیریت جدید اواسط مرداد این مبلغ را گرفت. پول را هم برای قراردادی که مربوط به دوره مدیریت قبلی بود پرداخت کرد.

*افضلی قهر نکرده است

عضو هیات مدیره استقلال در خصوص شرکت نکردن مهدی افضلی در آخرین جلسه هیئت مدیره و شایعه قهر او ، اظهار داشت: قهری نیست و او در خارج از کشور حضور داشت. در ۲ جلسه اخیر هیات مدیره نبوده که موجه بوده است. ناراحتی خاصی ندارد. هفته گذشته با او صحبت کردم. قرار شد این هفته جلسه هیات مدیره برگزار شود.

خانی درمورد تقسیم وظایف هیات مدیره، اظهار داشت: در حال حاضر ۴ عضو در هیئت مدیره هستیم. فرشید سمیعی به عنوان عضو موظف حقوقی فعالیت می‌کند. افضلی عضو فرهنگی، حیدرزاده عضو اقتصادی و من هم عضو مالی و اداری باشگاه هستم. حیطه وظایف من در حوزه مالی مشخص است. ایجاد ساختار و انضباط مالی جز وظایف من است. در ۲۲،۲۳ سالی که کار کرده‌ایم این همه بی‌انضباطی مالی را یکجا ندیده بودم. برخی از اسناد و قراردادها در باشگاه نیست. سند مالی نیست.

وی اضافه کرد: در حال حاضر خیلی از قراردادها را نداریم. اصل قرارداد واگذاری مجموعه مرغوبکار که ۱۰ سال پیش واگذار شده نیست و کپی آن موجود است. شخصی به ما مراجعه کرد و گفت مشاور بیمه‌ای شما بودم.  قرارداد در دست داشت ولی ما آن را نداشتیم. پیگیری کردیم و دیدیم قرارداد منعقد شده دارای ابهام است اما قرارداد در باشگاه موجود نبود. نمی‌توانیم چک کنیم که حدود ۱۴۰۰ سند موجود است یا نیست. بی انضباطی مالی در دوره های قبلی مشکلات متعددی ایجاد کرده است. یکی از بی‌انضباطی‌های مالی ۳۰ میلیارد بدهی به بیمه است.

*اضافه شدن ماشاریپف به یک شرط

خانی در مورد  مذاکره استقلال با ماشاریپوف، توضیح داد: با توجه به اینکه سقف بودجه‌مان پُر است، جا برای جذب بازیکن نداریم اما اگر بازیکنان قراردادشان را کم کنند و این همکاری انجام شود، می‌توانیم او را به استقلال اضافه کنیم. 

عضو هیات مدیره استقلال در پاسخ به این سوال  که آیا ماشاریپوف پس از تغییر مدیربرنامه‌اش پیشنهاد ۵۵۰ هزار دلاری داده است، گفت: از بحث پیشنهاد ۵۵۰ هزار دلاری او خبر ندارم. مدیرعامل پیگیری کرده و پس از انجام مذاکرات و پیش از عقد قرارداد، با هیات مدیره مطرح می‌کند. آنجا هم اگر تایید شود، به سمت انعقاد قرارداد خواهیم رفت.

*سامره در تیم حضور دارد

خانی درمورد شرایط علی سامره برای بازگشت به تیم، توضیح داد: او به عنوان سرپرست در تیم حضور دارد و کارش را ادامه می‌دهد.

*سرمربی مدیررسانه‌ای را انتخاب می‌کند

وی درخصوص دلیل انتخاب نشدن مدیر رسانه‌ای استقلال تاکید کرد: ما چارت سازمانی داریم و افراد با توجه به تخصص خود بر آن اساس انتخاب می‌شوند. پس از آن هم باید تاییدیه‌های نظارتی را بگیرند. اصلا اختلافی نیست. سرمربی مدیررسانه‌ای را انتخاب می‌کند اما باید مورد تأیید نهادهای نظارتی قرار بگیرد.

*از نکونام قهرمانی می‌خواهیم

عضو هیات مدیره استقلال در پاسخ به این سوال که آیا از جواد نکونام قهرمانی می‌خواهند، گفت: قطعا همین است. ما در ابتدا هوادار استقلال هستیم و باشگاه برای حل مشکلات تمام تلاشش را می‌کند تا تیم بتواند سهمیه آسیایی و همچنین قهرمانی لیگ را به دست آورد.

 • 14
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱۱ آذر
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  فنیکس سانز - دنور ناگتس
  ۰۶:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آلمان - نوجوانان فرانسه
  ۱۵:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  وست برومویچ - لسترسیتی
  ۱۶:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - والنسیا
  ۱۶:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - یونیون برلین
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - ولورهمپتون
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برنتفورد - لوتون
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برنلی - شفیلد یونایتد
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاخدود - الاتفاق
  ۱۸:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  لانس - لیون
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  پندیک اسپور - گالاتاسرای
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  لاتزیو - کالیاری
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - گرانادا
  ۲۱:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ناتینگهام فارست - اورتون
  ۲۱:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  اشتوتگارت - وردربرمن
  ۲۱:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  فامالیسائو - پورتو
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الشباب - التعاون
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - فروزینونه
  ۲۳:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - منچستریونایتد
  ۲۳:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  اوساسونا - رئال سوسیداد
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۱۲ آذر
  اردیویسه هلند
  فاینورد - آیندهوون
  ۱۴:۴۵
 • لیگ یک فرانسه
  لو آور - پاری سن ژرمن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  چلسی - برایتون
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - فولام
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - تاتنهام
  ۲۰:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرلورکوزن - دورتموند
  ۲۰:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  ناپولی - اینتر
  ۲۳:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - اتلتیکومادرید
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش