مهمترین عناوین خبری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
۱۵:۵۰ - ۱۸ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۱۳۸۷
سرپوش فوتبالی

واکنش تند و هجومی پرسپولیس به کسر یک امتیاز | بیانیه گل‌گهر علیه پرسپولیس و کمیته داوران

بیانیه پرسپولیس,کسرامتیاز پرسپولیس
باشگاه پرسپولیس در پی کسر یک امتیاز از سوی کمیته انضباطی بر اساس اقدام کارگروه نظارت بر قراردادهای ورزشی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ورزش سه، صبح امروز کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به صورت رسمی از کسر امتیاز و جریمه مالی به دلیل تخلف از دستورالعمل‌های ناظر بر قراردادها خبر داد که این موضوع واکنش باشگاه پرسپولیس را به دنبال داشت و سرخ‌ها با انتشار اطلاعیه‌ای با تاکید بر اینکه در قرارداد گئورگی گولسیانی تخلفی صورت نگرفته است، اعلام کردند اعتراض خود به این‌ حکم را به کمیته استیناف خواهند بود.

پرسپولیس اطلاعیه باشگاه پرسپولیس به شرح زیر است:

به صورت سازمان‌یافته شرایط را برای کسر امتیاز فراهم کردند

در هفته‌های اخیر فشارهای پنهان و آشکار بسیاری به شکل سازمان یافته علیه پرسپولیس وجود داشته است تا شرایط را برای کسر امتیاز از پرسپولیس فراهم آورده و ارکان فوتبال را در این مسیر تحت فشار قرار دهد. جریان‌هایی که افکار عمومی را آماج اطلاعات نادرست و دروغین نیز قرار داد تا ذهنیت لازم را برای رسیدن به خواسته خود ایجاد کند.

بر حقانیت خود باور داریم

هواداران پرسپولیس اطمینان داشته باشند اعتراض خود نسبت به رای صادره را نزد کمیته استیناف خواهیم برد چون عمیقا بر حقانیت باشگاه باور داریم و تفسیر صورت گرفته از بند مالیات قرارداد تناسب با معنا و مفهوم آن و مفاد صریح آیین‌نامه ناظر بر قراردادها، ابلاغی به باشگاه‌ها ندارد.

اگر بر خلاف آیین‌نامه عمل می‌کردیم، جار نمی‌زدیم

پرسپولیس همه چیز را شفاف، عیان و صادقانه ارائه کرده است. اگر قصد تخلف و عبور از آیین‌نامه ناظر بر قراردادها را داشتیم، چرا باید آن را به صراحت در قرارداد می‌آوردیم و آن را در منظر عموم و ارکان فدراسیون فوتبال قرار می‌دادیم؟ اگر قصد داشتیم بر خلاف آیین نامه عمل کنیم که آن را در قرارداد جار نمی‌زدیم بلکه مثل دیگر باشگاه‌ها رفتار می‌کردیم. بر این اساس مورد تاکید است باشگاه پرسپولیس بر اساس آن چه در قرارداد بازیکن و در متن آیین نامه ابلاغی آمده است، از هیچ موردی عدول نکرده و مرتکب تخلف نشده است.

توصیه این است که مانند برخی از باشگاه‌ها پنهان‌کاری کنیم؟

باشگاه پرسپولیس، مانند بعضی دیگر از باشگاه‌ها، پنهان‌کاری نداشته‌ نکرده و در صدد فریب برنیامده است. از روزنه‌ها و خلاء‌های قانونی برای دور زدن آن بهره نگرفته است. در تنظیم قرارداد، تطابق آن با توافق‌ها و اعلام آن به افکار عمومی و مراجع رسمی چون فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کاملا صادقانه و شفاف عمل کرده است. از ناحیه اقدامات و قراردادهای باشگاه پرسپولیس، قانونی نقض نگردید. حقی از دیگر باشگاه‌ها تضییع نشد، ضرری به آن ها نرسید و امتیاز و بهره‌ای برای پرسپولیس، ایجاد نشده است چون از سقف بودجه اعلامی عبور نکردیم و آیین نامه ناظر بر قرار داد را زیر پا نگذاشتیم. آن را مو به مو اجرا کرده‌ایم. تعهد مالی را به سال آینده موکول نکردیم ولی پرداختش را برای امسال یا حتی پیش از شروع فصل انجام ندادیم. رقم‌های نازل و غیر قابل باور که سال‌ها است در فوتبال ایران وجود ندارد را به عنوان رقم پرداختی به بازیکنان اسمی اعلام نکرده‌ایم. آیا توصیه این است که مانند بعضی باشگاه‌ها به دنبال عبور از قانون و در نتیجه عدم شفافیت، پنهان‌کاری و دروغ برویم؟ این حکم به ما و جامعه فوتبال چنین توصیه‌ای می‌کند.

پرسپولیس به خاطر اشتباه دیگران تنبیه شد

پرسپولیس، همچنین مسوول اشتباهات و خطاهای دیگران که آن‌ها را مستوجب تنبیهات کرد و در بعضی موارد نیز در امنیت کامل هستند، نیست و این احساس عمیقا وجود دارد به خاطر آن چه دیگران انجام داده‌اند، پرسپولیس تنبیه شد! آن چه در جریان این پرونده روی داد کاملا شبیه آن سناریویی است که قبل تر از این ها برای ما تعریف کرده و نسبت به وقوع آن هشدار داده بودند.

در قرارداد گولسیانی تخلف نکردیم

همچنین از جهت تنویر افکار عمومی و نظر به سوالات فراوان درباره این پرونده اکیدا اعلام می‌داریم؛ در موضوع مورد بحث از قرارداد گئورگی گولسیانی، باشگاه پرسپولیس بر خلاف آیین نامه ابلاغی ناظر بر قراردادها عمل نکرده است. در حال حاضر نه تنها تفسیر درستی از مفاد قرارداد بین باشگاه پرسپولیس و بازیکن نشده است، بلکه درباره نوع خوانش آیین نامه ابلاغی هم بحث به وجود امده است چون به مواردی استناد می‌شود که اصلا در آیین نامه ابلاغی به باشگاه‌ها وجود ندارد.

روال معمول غیر از این بود که علیه پرسپولیس به کار گرفته شد

نکته دیگر ماجرا این است که حتی اگر تمام موارد مورد اشاره در بالا را نادیده بگیریم و حتی اگر باشگاه پرسپولیس سهوا دچار خطایی شده بود که نشده است، رویه حاکم و روال معمول که شاهد رویداد آن بوده‌ایم غیر از این بود که علیه پرسپولیس به کار گرفته شده است. وحدت رویه در اجرای قانون و نسبت همه اعضای یک جامعه جزو اصول بدیهی است. حتی اگر موردی در قرارداد بازیکن بود که رکن فوتبال با توجه به تفسیر و خوانش خود از ایین نامه و قرارداد، آن را نیازمند اصلاح می‌دانست، رویه‌ای که اتفاق افتاده است بازگرداندن آن به باشگاه برای اصلاح بود. در حکم انضباطی صادر شده برای یکی از باشگاه‌ها اگر قرار بود فقط برای هر قراردادی که جهت اصلاح برگردانده شد، یک امتیاز کسر می‌شد باید محرومیت بسیار سنگین‌تر برای‌شان اتفاق می‌افتاد ولی رویه چیز دیگری بود.

چرا از سایر باشگاه‌ها امتیازی کسر نشد؟

باشگاه‌های دیگری هم با این مساله رو به رو شدند ولی از آن ها امتیازی کسر نشد. سوال این است که چرا رویه اتخاذ شده برای پرسپولیس به شکل دیگری بود. اگر هم این رویه درست تلقی می‌شود چرا از دیگر باشگاه‌ها امتیاز کسر نشد؟ تازه این بحث برای زمانی است که مرتکب تخلف شده باشیم که این هم نبوده است. امیدواریم در کمیته استیناف تمام موارد بالا مورد توجه قرار بگیرد و متن صریح آیین‌نامه ملاک عمل و نظر باشد و نه تفسیرهای شخصی که ارایه می‌شود. همچنین امیدواریم آن سناریویی که قبل از این ها برای ما تعریف کرده بودند در ادامه متفاوت باشد.

گل‌گهر: کاش تیم داوری جرات عذرخواهی داشت

باشگاه گل‌گهر با انتشار بیانیه‌ای تیم داوری، مسئولان مربوطه و برخی اعضای باشگاه پرسپولیس را خطاب قرار داده است. 

بیانیه پرسپولیس,کسرامتیاز پرسپولیس

شب گذشته برنامه فوتبال برتر بررسی دقیقی روی صحنه جنجالی دیدار پرسپولیس و گل‌گهر در دقیقه ۶۲ داشت و تمام کارشناسان داوری تایید کردند که ضربه سر میشل تی‌ ورده مهاجم سرمه‌ای پوشان سیرجانی از خط دروازه عبور کرده است: 

در واکنش به حواشی روزهای اخیر و صحه کارشناسان بر ضایع شدن حق گل‌گهر در مصاف برابر پرسپولیس، روابط عمومی باشگاه سیرجانی بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرده است: 

مهر تایید کارشناسان برنامه فوتبال برتر بر فاجعه داوری دیدار پرسپولیس و گل‌گهر و چند جمله خطاب به تیم داوری، کمیته داوران و برخی مسوولان باشگاه پرسپوليس....

بولت پرسپولیسحالا که همگان دیدند که باز هم در ورزشگاه آزادی، حق گل‌گهر را زیرپا گذاشتند، کاش تیم ضعیف داوری به خود جرات می‌داد و حداقل از مردم سیرجان و هواداران گل‌گهر عذرخواهی می‌کردند. 

این‌که کمک‌داور مسابقه در گفت‌وگو با رسانه‌ها هم‌چنان مدعی است که تشخیص این صحنه که گل شده یا نه، دشوار است و حاضر به پذیرش اشتباه و عذرخواهی نیست، از آن دست اتفاقاتی است که فقط در فوتبال ایران می‌افتد.

بولت پرسپولیسبه اذعان بسیاری از کارشناسان برخی اشتباهات داوری دیگر ربطی به VAR ندارد. سطح پایین دانش برخی داوران و کمک داوران فوتبال ایران، باعث شده تا حس عدالت و رقابت سالم در فوتبال ايران از بین برود.

*مضاف بر اینکه بسیاری از داوران ایرانی از جسارت کامل برای قضاوت مسابقات تیم‌های پرطرفدار برخوردار نیستند و جای این سؤال جدی وجود دارد که اگر چنین صحنه‌ای در سمت مقابل و برای پرسپولیس به‌وجود می‌آمد باز هم تیم داوری به همین راحتی از این صحنه عبور می‌کردند. کمیته داوران چه زمانی می‌خواهد برای این وضع نابسامان، فکری  بیاندیشید. 

بولت پرسپولیسسناریوی تضییع حق گل‌گهر در ورزشگاه آزادی و در مقابل تیم‌های پرطرفدار پایتخت، این‌قدر تکراری شده که گمان نمی‌کنیم بیان چندباره آن، دردی را دوا کند. اما ای کاش برخی از مسوولان باشگاه پرسپولیس مثل خیلی از هواداران با شرف و پیشکسوتان محترم این تیم، در توجیه موضوعی که مثل روز روشن است، فرافکنی نمی‌کردند. 

بولت پرسپولیسحالا که مشخص شده گل تیم فوتبال گل‌گهر سالم بوده و صحنه مورد ادعای پرسپولیس هم پنالتی نبوده، کاش به قول خودشان سر سوزنی حرفه‌ای باشند و این‌قدر برای کسب شهرت و خوشایند هواداران، روز روشن را انکار نکنند. آب این فوتبال به اندازه کافی برای ماهی گرفتن شما گل‌آلود است، بیشتر به خود زحمت ندهید.

 • 11
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
عین القضات همدانی زندگینامه عین القضات همدانی عارف و شاعر قرن ششم هجری

تاریخ تولد: سال ۴۹۲ هجری قمری

محل تولد: همدان، ایران

حرفه: حکیم، نویسنده، شاعر، مفسر قرآن، محدث و فقیه

مدت عمر: ۳۳ سال

درگذشت: در ششم جمادی‌الثانی سال ۵۲۵ هجری قمری

ادامه
اسماعیل محرابی بیوگرافی اسماعیل محرابی؛ بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۲۳

محل تولد: تنکابن، مازندران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس تئاتر

ادامه
علی نصیریان بیوگرافی علی نصیریان؛ پیشکسوت صنعت بازیگری ایران

تاریخ تولد: ۱۵ بهمن ۱۳۱۳

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر، نویسنده و کارگردان

آغاز فعالیت: ۱۳۲۹ تاکنون

تحصیلات: دانش آموخته مدرسه تئاتر در رشته هنرپیشگی

ادامه
هنری موزلی زندگینامه هنری موزلی دانشمند و شیمیدان تاثیرگذار جهان

تاریخ تولد: ۲۳ نوامبر ۱۸۸۷

محل تولد: ویموث، دورست، بریتانیا

ملیت: انگلیسی

زمینه فعالیت: فیزیک و شیمی

دلیل شهرت: کشف عدد اتمی برخی از اتم ها، رفع ابهامات جدل مندیلف، بیان قانون موزلی

درگذشت: ۱۰ اوت ۱۹۱۵

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲۴ فروردين
  لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - ملوان
  ۲۰:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  لاتزیو - سالرنیتانا
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  رئال بتیس - سلتاویگو
  ۲۲:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  پلیموث - لسترسیتی
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  ژیل ویسنته - اسپورتینگ
  ۲۲:۴۵
 • شنبه ۲۵ فروردين
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ممفیس گریزلیز - لس آنجلس لیکرز
  ۰۳:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  اوکلاهاما سیتی تاندر - میلواکی باکس
  ۰۳:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ساکرامنتو کینگز - فینیکس سانز
  ۰۶:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - تاتنهام
  ۱۵:۰۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  لیدز - بلکبرن
  ۱۵:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - خیرونا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر روسیه
  اورنبورگ - نیژنی نووگورود
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر روسیه
  فکل - روستوف
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  کاله - ذوب آهن
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر هندبال
  نفت و گاز گچساران - پیکان سبزوار
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر هندبال
  شهید شاملی کازرون - زغال سنگ طبس
  ۱۶:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - کلن
  ۱۷:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  مونشن گلادباخ - دورتموند
  ۱۷:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - لوتون
  ۱۷:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  تورینو - یوونتوس
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آدانا دمیراسپور - کایسری اسپور
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  بورنموث - منچستریونایتد
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  مایورکا - رئال مادرید
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  پورتو - فامالیسائو
  ۲۰:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  بولونیا - مونزا
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  کادیز - بارسلونا
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۲۶ فروردين
  سری آ ایتالیا
  ناپولی - فروزینونه
  ۱۴:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  لاس پالماس - سویا
  ۱۵:۳۰
 • اردیویسه هلند
  سیتارد - فاینورد
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - کریستال پالاس
  ۱۶:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  ساسولو - آث میلان
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  وستهم - فولام
  ۱۶:۳۰
 • لیگ آزادگان
  دریا بابل - شاهین بندر عامری
  ۱۶:۴۵
 • لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - استون ویلا
  ۱۹:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرلورکوزن - وردربرمن
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  اودینزه - آاس رم
  ۱۹:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیک بیلبائو - ویارئال
  ۲۰:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - کالیاری
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - آلمریا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش