پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۱۲:۱۶ - ۳۰ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۲۰۱۶
سرپوش فوتبالی

مرفاوی: چون از پرسپولیس امتیاز کسر شده، استقلال هم باید جریمه شود؟

پاسخ رییس کمیته انضباطی به دریافت پرونده استقلال/ اولیایی: از شیطنت پرسپولیسی‌ها تعجب نکردم

باشگاه استقلال,کسر امتیاز از استقلال
رییس کمیته انضباطی اعلام کرد پرونده جدیدی از کار گروه نظارت بر قراردادها به این کمیته نرسیده است.

به گزارش ورزش سه، جنگ رسانه ای مسئولان دو باشگاه استقلال وپرسپولیس بر سر ماجرای سقف بودجه باعث شد تا روز دوشنبه شایعات عجیبی در خصوص ارسال برخی پرونده های تخلف به کمیته انضباطی به گوش برسد.

در این خصوص گفته می شد که کارگروه نظارت بر قراردادها بعد از بررسی قراردادهای استقلال و پرسپولیس برخی تخلفات را درباره این دوباشگاه به کمیته انضباطی برای اعلام حکم ارسال کرده اند.

در پی حواشی ایجاد شده درباره این ماجراها در اواخر برنامه فوتبال برتر محمدحسین میثاقی مجری برنامه اعلام کرد که در تماس با ابوالفضل حسن زاده رییس کمیته انضباطی او اعلام کرده هنوز هیچ پرونده جدیدی از کارگروه بررسی قراردادها به دست آنها نرسیده است.

باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده چه اتفاقات جدیدی را در این باره شاهد هستیم.

ماجرای کسر امتیاز از استقلال به کجا رسید؟/ معاون ارتباطات باشگاه استقلال: ما هیچ‌گونه تخلفی نکردیم

هژبری گفت: اگر تخلف کرده بودیم یاسین سلمانی که تمایل داشت بیاد استقلال الان بازیکن ما بود نه پرسپولیس.

او در دامه گفت: تورس و ماشاریپوف الان بازیکن استقلال بودند. وقتی این جنجال‌ها تمام میشن که در فوتبال این فرهنگ بوجود بیاد که رقابت در زمین مسابقه شکل بگیره.

او در پایان گفت: علت طولانی شدن رسیدگی به پرونده استقلال این است که ما تخلفی انجام ندادیم و به ما اتهام وارد شده است.

***

سامره: اگر دنبال رعایت سقف قرارداد نبودیم منتظر محمد را حفظ می‌کردیم

علی سامره درباره بحث ارسال پرونده قراردادهای بازیکنان و مربیان تیم فوتبال استقلال به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: پرداختن به این مسائل ادامه بحث‌های قبلی است. کمیته انضباطی رسماً اعلام کرده که هنوز پرونده‌ای ارسال نشده است. اینها شلوغ‌بازی مجازی است و برخی تیم‌ها به جای تمرکز روی تیم‌شان روی استقلال تمرکز کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: دوست نداریم به این بحث‌ها ادامه دهیم، چون تکراری است اما این را بگوییم اگر قرار به تخلف در قراردادها بود، منتظر محمد را حفظ کرده یا زودتر قرارداد گوستاوو بلانکو را ثبت می‌کردیم. اگر نمی‌خواستیم سقف قرارداد را رعایت کنیم خیلی کارها انجام می‌دادیم.

سرپرست تیم فوتبال استقلال راجع به مصاف تدارکاتی آبی‌پوشان با نفت مسجدسلیمان گفت: بازی‌های دوستانه بیشتر برای محک زدن بازیکنان است که در شرایط بازی قرار بگیرند تا از نظر ذهنی و بدنی در شرایط مسابقه قرار بگیرند.

سامره در مورد آخرین وضعیت مصدومیت محمدحسین مرادمند تصریح کرد: او مراحل درمانی‌اش را می‌گذراند و امیدواریم زودتر برگردد. سایر بازیکنان هیچ مشکلی ندارند و همراه تیم تمرین می‌کنند.

***

مرفاوی: چون از پرسپولیس امتیاز کسر شده، استقلال هم باید جریمه شود؟/ الان باید بگوییم قلعه‌نویی دیکتاتور است؟ 

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: در فوتبال ما همه چیز در بیانیه خلاصه شده است. فوتبال در زمین است نه در برگه‌های بیانیه.

اطلاعات نوشت: تعطیلی های پشت سر هم مسابقات لیگ برتر اعتراضاتی را به دنبال داشته است. بسیاری این نظر را دارند که لیگ برتر با این شرایط آسیب خواهد دید. پیرامون همین مسئله و همچنین شرایط دو تیم بزرگ تهرانی یعنی استقلال و پرسپولیس با عبدالصمد مرفاوی پیشکسوت استقلال گفت‌وگویی انجام شده است.

مرفاوی در ابتدا گفت: کیفیت لیگ برتر بد نیست، ولی این تعطیلی‌ها کار را خراب می‌کند. تیم‌ها باید مسابقه بدهند نه اینکه امروز بازی کنند و بعد بروند برای یک ماه بعد. البته تیم ملی هم مهم است، اما نباید منکر ضربه خوردن باشگاه‌ها باشیم. اگر برنامه ریزی دقیق داشته باشیم این موارد اتفاق نمی‌افتد. در لیگ امسال جوانانی مطرح شدند که جای امیدواری دارد. در این میان داوری‌ها جای بحث دارد. داوری‌ها خیلی ایراد دارد، اما باید بدانیم بهترین داوران دنیا هم اشتباه می‌کنند و توسط وی‌ ای آر اشتباهات شان برطرف می‌شود. شب گذشته صحبت‌های آقای افشاریان را شنیدم و متوجه شدم که او هم مشکلات خاص خودش را دارد. شاید بتوانیم یکسری صحبت‌های ایشان را درست بدانیم، ولی برخی حرف‌های ایشان منطقی نبود. مثلا گلی که فولاد به آلومینیوم زد را همه دیدند آفساید است، چگونه این را داور ندید. باید یک برخورد محکم تری با این داورها شود و کورکورانه از داوران خود فاع نکنیم. آن اشتباه را یک بچه مدرسه‌ای هم متوجه می‌شود. مربیان به راحتی برکنار می‌شوند، اما داورها هستند.

وی درباره استقلال گفت: با توجه به مشکلات ابتدای فصل عالی نتیجه گرفته است و روز به روز هم بهتر می‌شود. این وضعیت باید پایدار باشد. برای ادامه این روند باید بیشتر تلاش کنند. مشکلات بین مدیرعامل و سرمربی ظاهرا حل شده است.

مرفاوی در ادامه گفت: نمی‌دانم رقبا برای چه به استقلال اعتراض کردند؟ چون از آن‌ها امتیاز کم شده باید از استقلال هم کم شود؟ در فوتبال ما همه چیز در بیانیه خلاصه شده است. فوتبال در زمین است نه در برگه‌های بیانیه. فضولی کردن در کار تیم‌های دیگر عادت شده است. علت این رفتار آماتور بودن افراد است. برخی از مدیران ما اصلا حرفه‌ای نیستند.

وی درباره بحران پرسپولیس گفت: نمی‌خواهم در کار آن‌ها دخالت کنم، اما بحران برای هر تیمی است. یک زمان استقلال این بحران را داشت و الان آن‌ها دارند. ولی در فوتبال حرفه‌ای بازیکن نباید مدیر عوض کند. اینطوری سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. تیم مگر هیات مدیره و مجمع ندارد. نه تنها پرسپولیس در همه تیم‌ها نباید اینگونه باشد. این می‌شود بازیکن سالاری. ما نباید برگردیم به گذشته و باید به روز شویم.

مرفاوی درباره شانس قهرمانی تیم‌ها گفت: الان زود است درباره این موضوع صحبت کنیم. وقتی ملوان سپاهان را می برد باید صبر کنیم و نمی توان الان درباره قهرمان لیگ دست به پیش بینی زد.

سرمربی اسبق استقلال درباره تیم ملی گفت: تیم ملی خوبی داریم. مهره‌های باتجربه‌ای آنجا هستند که می‌توانند برای ۲، ۳ ماه آینده مفید باشند منتهی برای جام جهانی باید پوست اندازی بشود. بالاخره باید فکر باشیم که آقای قلعه نویی گفته به دنبال آن هستند. آقای قلعه نویی، چون می‌خواهد نتیجه بگیرد الان نمی‌تواند جوانگرایی کند. الان وقت جوانگرایی در تیم ملی نیست. 

مرفاوی درباره تیم نوجوانان کشورمان گفت: تیم شایسته‌ای هستند و کادر فنی خوبی دارند و نتایج خوبی گرفته اند و همه ما خوشحالیم. گرفتن ۶ امتیاز از یک گروه سخت ارزشمند است. این‌ها آینده فوتبال ایران هستند و نباید آن‌ها را رها کرد.

مهاجم اسبق تیم ملی ایران گفت: در گذشته در فوتبال آنقدر توهین نبود، اما امروز مسایل اقتصادی و مالی باعث شده بی اخلاقی بیشتر شود. ما می‌خواهیم در هر شرایطی بازی را ببریم و این نتیجه اش همین بی اخلاقی‌ها می‌شود. هیچ جای دنیا اینگونه نیست.

وی درباره برخورد قلعه نویی با نوراللهی گفت: احمد کار اشتباهی کرد. باید اول با آقای قلعه نویی صحبت می‌کرد و مشکلاتش را می‌گفت. سرمربی تیم ملی اصولی دارد. الان باید بگوییم قلعه نویی دیکتاتور است؟ 

مرفاوی در پایان درباره اینکه چرا از سطح اول فوتبال کنار رفته است گفت: من نمی‌دانم چه جوابی بدهم. من تن به هر کاری نمی‌دهم. کارم را دوست دارم و تجربه دارم، اما فعلا مجبورم که کنار گود باشم.

***

اولیایی: از شیطنت پرسپولیسی‌ها تعجب نکردم

کاظم اولیایی می‌گوید که اگر قرار باشد عدالت در فوتبال ایران رعایت شود، ۹۰ درصد باشگاه ها با مشکل روبه‌رو می‌شوند.

باشگاه استقلال,کسر امتیاز از استقلال

به گزارش ورزش سه، در حالی که استقلال با پنج امتیاز اختلاف نسبت به تیم رقیب در صدر جدول مسابقات لیگ برتر قرار دارد و طعم شیرین صدرنشینی هواداران استقلال را سرخوش کرده است، اما خبر کسر امتیاز احتمالی طعم این صدرنشینی را گس کرده است و هواداران استقلال از موقعی که این خبر را شنیده‌اند در اضطراب کسر امتیاز هستند.

پرونده استقلال به کمیته انضباطی ارسال شده و حالا این حسن‌زاده و دستیارانش هستند که باید در خصوص آنچه گفته می‌شود استقلال در سقف بودجه تخلف کرده تصمیم نهایی را بگیرند. از طرفی پرسپولیسی‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا با کسر امتیاز از استقلال فاصله‌شان در جدول را با این تیم کم کنند و همچنان امیدوار به قهرمانی باشند.

در میان این هیاهویی که راه افتاده اما مسئولان استقلال سعی می‌کنند خودشان را کاملاً خونسرد نشان داده و مدعی هستند که کسر امتیازی قرار نیست اتفاق بیفتد اما حتی این خونسردی ظاهری هم هواداران را آرام نمی‌کند و همچنان این استرس وجود دارد که استقلال امتیازات خود را بر اثر قوانین جدید از دست دهد.

به همین دلیل به سراغ کاظم اولیایی رفتیم، شخصی که این روزها در کنار استقلالی‌ها تلاش می‌کند هم مشکلات سقف بودجه را برطرف کند و هم به این تیم برای کسب مجوز حرفه‌ای کمک کرده باشد.

خطر کسر امتیاز مهم‌ترین خبری است که هواداران استقلال را مضطرب کرده است!

من هم شنیدم، اما در جریان ریز اخبار قرار نگرفتم.

جند وقت پیش که با شما صحبت کردیم گفتید که از کمیته صدور مجوز حرفه‌ای بیرون آمدید تا تمام تمرکزتان را برای استقلال بگذارید، چطور در جریان پرونده نیستید؟

این پرونده شرایط خودش را دارد و می‌دانم گیر کارگروه به قرارداد چند بازیکن بوده است. اما قرارداد یامگا که عطف ماسبق است و در قوانین هیچ وقت عطف ماسبق نمی‌کنند و مربوط به الان نمی‌شود. تا آن‌جایی که من می‌دانم مشکل بیشتر سر قرارداد خالدآبادی است و گیر این ماجرا سر قرارداد این بازیکن است. من خودم با اجرای این قانون مشکلی ندارم. اصلاً از سال ۲۰۱۵ فیرپلی مالی را فیفا به‌صورت قانون اجرا کرد و حتی در انگلیس که مهد فوتبال است نیز اجرا می‌شود ولی موضوع این است که مشکل فوتبال ما خیلی بیشتر از این حرف‌ها است. ما در شرایط فعلی داریم غده سرطانی را با مسکن خوب می‌کنیم که شدنی نیست. برای همین اجرای این قانون این قدر مشکل‌ساز شده است. اگر هم قرار باشد عدالت اجرا شود ۹۰ درصد باشگاه‌های ما به مشکل می‌خورند.

شایعه شده که دو سه امتیازی از استقلال قرار است کم شود.

نه این‌طور نیست. همان‌طور که گفتم گیر سر پرونده خالدآبادی و قرارداد این بازیکن است که اگر باشگاه هوادار هم‌کاری کند این مشکل هم حل می‌شود و امتیازی از استقلال کسر نخواهد شد.

چطور؟ چرا باشگاه هوادار باید همکاری کند؟

چون توافق آن‌ها شفاهی بوده است و توافق باید کتبی شود تا مشکل قرارداد خالدآبادی هم حل شود.

استقلالی‌ها معتقد هستند چون استقلال با پرسپولیس پنج امتیاز اختلاف دارد این باشگاه چنین مشکلی را برای استقلال ایجاد کرد تا امتیاز از استقلال کم شود!

رقابت همیشه این‌طور مشکلات را به‌وجود می‌آورد و رقبا سعی می‌کنند تا ضربه‌ای بزنند، اما من از اینکه پرسپولیس چنین شیطنتی کند اصلاً تعجب نمی‌کنم و ناراحت نمی‌شوم. تعجبم از بعضی از دوستان استقلالی است که این روزها با مصاحبه خود باعث دردسر استقلال می‌شوند.

منظورتان آقای روشن است؟

نمی‌خواهم اسم بیاورم و همه دوستان می‌دانند که چه کسی یا کسانی کم لطفی می‌کنند.

چرا با بعضی از پیشکسوتان جلسه نمی‌گذارید که با مصاحبه خود استقلال را به حاشیه نبرند؟

باور کنید ده‌ها بار جلسه گذاشتیم و از آن‌ها خواهش کردیم، نمی‌دانم چرا این‌طور مصاحبه می‌کنند. الان فقط رمز موفقیت استقلال اتحاد است و اگر در این اتحاد خللی ایجاد شود قطعاً استقلال شکست می‌خورد. من از هواداران استقلال که پایه اصلی استقلال هستند خواهش می‌کنم گول هیچ حرفی را نخورند و همچنان از استقلال حمایت کنند تا موفق شویم.

با اینکه گفته شد مشکل آی‌دی کارت آقای هاشمی‌نسب حل شده، اما همچنان مسئولان سازمان لیگ مدعی هستند که استقلال هیچ اقدامی برای رفع این مشکل نکرده است!

مشکل همان سقف بودجه است و باید از قرارداد چند بازیکن کم شود تا آقای هاشمی‌نسب بتواند روی نیمکت بنشیند. ایشان محبوب هواداران هستند و می‌توانند کمک زیادی به استقلال بکنند.

شما کنار استقلال قرار گرفتید تا مشکل صدور مجوز حرفه‌ای این تیم حل شود. در این خصوص چه کارهایی انجام شده است.

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در این راه باید حل شود این است که مالکیت مشترک سرخابی‌ها حل شود. چند وقت پیش که با آقای رئیس‌جمهور در این خصوص صحبت کردیم، ایشان دستور دادند این مسئله حل شود، اما متأسفانه بعضی از دوستان نمی‌خواهند این مشکل حل شود و کم‌کاری می‌کنند.

استقلال در این زمینه تا کی مهلت دارد؟

تا اردیبهشت‌ماه. ما هم باید تمام تلاش خود را بکنیم تا این مسئله حل شود.

 • 18
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۹ اسفند
  لیگ برتر ایران
  تراکتور - استقلال خوزستان
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  شمس آذر قزوین - مس رفسنجان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  پیکان - صنعت نفت آبادان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  سایپا - پاس گرگان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  گیتی پسند - ایفاسرام اردکان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  چادرملو اردکان - مس رفسنجان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  شهداب یزد - شهرداری گنبد
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  شهرداری ارومیه - طبیعت
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  نیان الکترونیک - هورسان رامسر
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - پرسپولیس
  ۱۷:۱۵
 • لیگ برتر والیبال
  پیکان تهران - فولاد سیرجان
  ۱۸:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  ساسولو - ناپولی
  ۲۰:۳۰
 • جام حذفی ترکیه
  بشیکتاش - قونیه اسپور
  ۲۱:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  چلسی - لیدز
  ۲۳:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - آتالانتا
  ۲۳:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  ناتینگهام فارست - منچستریونایتد
  ۲۳:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  ولورهمپتون - برایتون
  ۲۳:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  لیورپول - ساوتهمپتون
  ۲۳:۳۰
 • پنج شنبه ۱۰ اسفند
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ایندیانا پیسرز - نیو اورلینز پلیکانز
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  لس آنجلس کلیپرز - لس آنجلس لیکرز
  ۰۶:۳۰
 • فینال لیگ برتر بسکتبال زنان
  مهرسان تهران - گروه بهمن تهران
  ۱۶:۴۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الرائد - الفیحا
  ۱۷:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  شمال - معيذر
  ۱۸:۳۰
 • جام حذفی پرتغال
  سانتا کلارا - پورتو
  ۱۹:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الحزم
  ۲۰:۳۰
 • جام حذفی ترکیه
  گالاتاسرای - کاراگومروک
  ۲۱:۱۵
 • جام حذفی هلند
  فاینورد - خرونینگن
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۱۱ اسفند
  جام حذفی اسپانیا
  اتلتیک بیلبائو - اتلتیکومادرید
  ۰۰:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  نیویورک نیکس - گلدن استیت واریرز
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دنور ناگتس - میامی هیت
  ۰۶:۳۰
ویژه سرپوش