یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۱۳:۳۴ - ۱۵ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۸۹۹
سرپوش فوتبالی

حمله تند پیشکسوتان پرسپولیس به گل محمدی/ فنونی‌زاده: الان قهر کن!

مرتضی فنونی‌زاده,حمله تند پیشکسوتان پرسپولیس به گل محمدی
پیشکسوت پرسپولیس گفت: آقای گل‌محمدی حالا وقت قهر کردن است نه سه هفته پیش! حالا به خاطر شکست پرسپولیس و این آبروریزی بزرگ باید قهر کنید و بروید نه اینکه به خاطر پول تمرینات را تحریم کنید و با روح و روان هواداران بازی کنید!

به گزارش ایرنا، مرتضی فنونی‌زاده پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا با اشاره به شکست پرسپولیس مقابل الدحیل هفته پایانی رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا و حذف از این رقابت‌ها اظهار داشت: من ناراحت هواداران پرسپولیس هستم که برای پیروزی و صعود تیم محبوبشان به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا لحظه شماری می‌کردند اما آقایان کاری کردند که تمام رویاها و آرزوهای آنها بر باد برود.

وی افزود: پرسپولیس در طول ۹۰ دقیقه جریان بازی و وقت‌های اضافی چه کار خاصی انجام داد؟ چه تاکتیکی داشت؟ برنامه این تیم برای گل زدن چه بود؟ برای اینکه بتواند از لایه‌های دفاعی الدحیل عبور کرده و موقعیت‌سازی کند تمرینی انجام داده بود؟ پرسپولیس برای انتقال توپ از دفاع به حمله کار مثبت انجام نداد.

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: پرسپولیس با دو هافبک دفاعی بازی کرد، این دو هافبک روی هم رفته ۷۰ سال سن داشتند، یکی از آنها سرباز بود که معلوم نشد چطور در پرسپولیس ماندنی شد و دیگری سر نخواستن او دعوا بود و هیچ کدام از تیم‌های لیگ برتری وی را نمی‌خواستند اما چند ده میلیارد پول گرفت و پرسپولیسی شد. اگر یحیی گل‌محمدی جای این‌ها بازیکنان جوان را به میدان می‌فرستاد، بازدهی بهتری داشتند. من نمی‌دانم چرا این نفرات باید بازی کنند؟ دلیل بازی کردن آنها چه بود؟ اگر پرسپولیس برای صعود به مرحله بعدی این رقابت‌ها نیاز به بازی داشت چرا با سه مهاجم بازی نکرد؟ به خدا مایه تاسف است که پرسپولیس در خانه و مقابل ۷۰ هزار تماشاچی حرفی برای گفتن ندارد!

فنونی‌زاده تصریح کرد: پرسپولیس دو گل خورد و چهار گل دیگر نخورد. اگر بیرانوند درون دروازه پرسپولیس نبود یک فاجعه بزرگ در ورزشگاه آزادی ثبت می‌شد. من به فوتبال کاری ندارم چرا که فوتبال برد و باخت دارد و همانطور که یک روز برنده می‌شوی یک روز نیز شکست می‌خورید؛ انتقاد من به نمایش و نحوه بازی کردن تیمی است که پرسپولیس نام دارد؟ پرسپولیس نباید این قدر بد بازی کند، به خدا سرم درد گرفته است، من ناراحتم هستم، هواداران ناراحت هستند، اگر پرسپولیس خوب بازی می‌کرد و شکست می‌خورد سرمان را بالا می‌گرفتیم و می‌گفتیم مردانه باختیم.

وی تاکید کرد: گولیسانی پنالتی زن اول پرسپولیس است و طبیعی بود که پشت توپ قرار بگیرد و بخواهد ضربه بزند اما من اگر جای یحیی گل محمدی بودم یکی از بازیکنان را نزد او می‌فرستادم تا بپرسد برای زدن پنالتی آماده هستی؟ او بیشترین تماشاچی که در گرجستان دیده، ۵ هزار نفر نبوده است. طبیعی بود جلوی این همه تماشاچی در ورزشگاه آزادی دچار استرش شود! ای کاش این نکته‌های کوچک مربیگری را رعایت می‌کردند تا بار روانی این شکست کمتر شود.

بازیکن اسبق پرسپولیس اعلام کرد: یحیی گل محمدی عامل اصلی شکست پرسپولیس و حذف از لیگ قهرمانان آسیا محسوب می‌شود. پرسپولیس به تفکرات اشتباه او باخت. من دوست ندارم از واژه اخراج برای گل‌محمدی استفاده کنم اما اگر جای او بودم بعد از سوت پایان بازی از هواداران پرسپولیس عذرخواهی کرده و و استعفا می‌دادم!

فنونی‌زاده افزود: آقای گل‌محمدی حالا وقت قهر کردن است نه سه هفته پیش! حالا به خاطر شکست پرسپولیس و این آبروریزی بزرگ باید قهر کنید و بروید نه اینکه به خاطر پول تمرینات را تحریم کنید و با روح و روان هواداران بازی کنید، من اگر جای تو بودم مصاحبه می‌کردم و می‌گفتم بضاعت من همین است و می‌رفتم.

وی در پایان گفت: من مثل هواداران عصبی هستم، عمر و جوانی‌مان را در پرسپولیس پشت سر گذاشته‌ایم. همه کار برای این تیم کرده‌ایم و طاقت این را ندارم که ببینم با این آبروریزی حذف می‌شویم. فردا جواب مردم را در کوچه و خیابان چه بدهیم؟ من نمی‌دانم سرنوشت گل‌محمدی چه می‌شود، می‌ماند؟ می‌رود؟ اما اگر در پرسپولیس ماند برای به دست آوردن دل هواداران فقط یک راه پیش روی خود خواهد داشت. باید دربی را با پیروزی پشت سر بگذارد در غیر این صورت او خودش می‌داند و هوادارانی که دیگر وی را یک ثانیه تحمل نخواهند کرد.

***

پیشکسوت پرسپولیس: درویش یا گل‌محمدی استعفا دهند تا مردم آرامش بگیرند

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با اشاره به شکست این تیم مقابل الدحیل قطر خواهان استعفای مدیرعامل یا سرمربی پرسپولیس شد.

جمشید شاه‌محمدی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص شکست پرسپولیس مقابل الدحیل قطر در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: حیف از تماشاگرانی که به استادیوم آمدند و میلیون‌ها آدمی که این بازی را از تلویزیون دیدند. حالا شاید من حرف بزنم علی‌آقای پروین ناراحت شود. چون به ما گفت صحبت نکنید اما می‌شود که ۱۰ کاشته داشته باشیم و هر ۱۰ کاشته را ترابی بد ارسال کند؟ یعنی در این تیم کسی نبود که بهتر سانتر کند؟ یعنی آقایان این مسئله را نمی‌بینند؟ همه جای دنیا روی ضربات ایستگاهی به گل می‌رسند اما در پرسپولیس دریغ از یک بازیکن خلاق که بتواند گره‌گشا باشد. دفاع پرسپولیس دیشب کاملاً باز بود و با یک فوتبال احساسی نتیجه بدی رقم زدند. بازیکنان الدحیل با شعور فوتبال بازی کردند هرچند که اگر آن پنالتی گل می‌شد شاید این حرف‌ها هم نبود. 

*مگر می‌شود بازیکنانی مثل آل کثیر یا عبدی را راحت از دست داد؟

وی در پاسخ به این سؤال که به نظر شما وقت تغییرات در پرسپولیس فرا رسیده است، عنوان کرد: فکر نمی‌کنم الان وقت تغییرات باشد  اما پرسپولیس مشکل دارد. اگر یحیی گل‌محمدی این بازیکنان را رد کرده که باید جوابگو باشد و اگر رضا درویش این کار را کرده او هم باید پاسخگوی این اتفاقات باشد. مگر می‌شود بازیکنانی مثل عیسی آل‌کثیر یا مهدی عبدی را راحت از دست بدهیم؟ این ایراد است و هر کسی که باعث آن شده باید پاسخگوی این مسئله باشد. متأسفانه پرسپولیس چیزی به نام ساختار ندارد و هر کسی هم که می‌خواهد حرف درستی بزند او را فراری می‌دهند.

*دلال‌ها راس کار هستند و پرسپولیس را تبدیل به گداخانه کردند

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه راه برون‌رفت این باشگاه از شرایط فعلی چیست، گفت: ۲۰ سال است که از ما امضا می‌گیرند و می‌گویند می‌خواهند پرسپولیس را خصوصی کنند اما دریغ از یک اقدام. شما ببینید که النصر میلیون دلاری هزینه می‌کند اما پرسپولیس را تبدیل به گداخانه کردند. وقتی پول بیت‌المال را به یک بازیکن خارجی می‌دهند باید بازیکن با کیفیت بالا بیاورند اما از آنجایی که دلال‌ها همه کاره هستند این اتفاق رخ نمی‌دهد چون آنها در رأس کار هستند و در پرسپولیس عشق می‌کنند. ایراد زیاد است اما اجازه نمی‌دهند که ما حرف بزنیم و اگر حرفی هم بزنیم آقایان بدشان می‌آید. رامین رضائیان بازیکن بدی بود که  او را رد کردند؟ شما ببینید که چپ و راست پرسپولیس در دفاع عملکرد فنی دارند؟ 

*زاهدی به درد مهاجم نوک نمی‌خورد

وی ادامه داد: خیلی از بازیکنانی که در پرسپولیس هستند در حدواندازه‌های این تیم نیستند. یک زمان به رختکن پرسپولیس که می‌رفتیم اینقدر ستاره داشت که کیف می‌کردیم. اما الان هر کسی از خانه‌اش قهر می‌کند به پرسپولیس می‌آید! شهاب زاهدی بازیکن خود من در امیدهای پرسپولیس بود اما او به درد مهاجم نوک نمی‌خورد. به نظر من محمد عمری با اینکه جثه کوچک‌تری دارد برای سانترفوروارد مناسب‌تر از زاهدی است چون شهاب بازیکن شش دانگی نیست. در نیمکت پرسپولیس به جز سیدجلال حسینی بقیه چه کمکی به گل‌محمدی می‌کنند؟ باز هم خدا پدر و مادر بیرانوند را بیامرزد که چند تک به تک گرفت وگرنه شاید ۵ گل می‌خوردیم. 

*آقایان با یک عذرخواهی از پرسپولیس بروند

شاه‌محمدی در مورد شعارهایی که هواداران پرسپولیس علیه درویش و گل‌محمدی دادند، عنوان کرد: اگر آقایان می‌بینند که نمی‌توانند به پرسپولیس کمک کنند بهتر است که بروند. یک زمان علی دایی به پرسپولیس آمد و من به امیر عابدینی گفتم که او جوان است و بهتر است که من بروم. وقتی می‌بینید که نمی‌توانید کمک کنید پس بروید. فکر می‌کنم کف‌گیر آقایان به ته دیگ خورده و بهتر است با یک عذرخواهی از پرسپولیس بروند. وقتی نمی‌توانند کمک کنند وجود عذرخواهی و خداحافظی داشته باشند. وقتی می‌بینید همه ناراضی هستند باید بروید. اگر پرسپولیس به استقلال ببازد واویلا می‌شود و دیگر نمی‌توان این تیم را جمع کرد. به نظرم بهتر است درویش یا گل‌محمدی استعفا بدهند تا مردم آرامش بگیرند. چون اگر به استقلال ببازیم دیگر شعارها به حیا کن رها کن ختم نمی‌شود. والا به ما بگویند جایی نیا تا ۱۰۰ سال هم آنجا نمی‌رویم. زمانی که استانکو به پرسپولیس آمد مثل یک معلم لیسانسه بود که به ما دبستانی‌ها آموزش داد و واقعاً فوتبال ما را عوض کرد. 

 • 14
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۳۱ تیر
  جی لیگ ژاپن
  ساگان توسو - سانفرسه هیروشیما
  ۱۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  عربستان - عمان
  ۱۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کویت - کره جنوبی
  ۱۵:۳۰
 • دوستانه
  پاتوم تایلند - دورتموند
  ۱۶:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ایران - ژاپن
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر روسیه
  اورنبورگ - اسپارتاک
  ۱۸:۰۰
 • بسکتبال دوستانه
  فرانسه - استرالیا
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۱ مرداد
  سوپرلیگ آرژانتین
  دفنسا و جاستیسیا - بوکاجونيورز
  ۰۲:۳۰
 • دوستانه
  اینتر - پرگولتزه
  ۱۵:۳۰
 • دوستانه
  الهلال - العربی
  ۱۹:۳۰
 • دوستانه
  کوشیچه - آاس رم
  ۲۱:۰۰
 • بسکتبال دوستانه
  آمریکا - آلمان
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۲ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  لوگانو - فنرباغچه
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  اسپورتینگ - سویا
  ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش