پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۱۳:۳۴ - ۱۵ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۸۹۹
سرپوش فوتبالی

حمله تند پیشکسوتان پرسپولیس به گل محمدی/ فنونی‌زاده: الان قهر کن!

مرتضی فنونی‌زاده,حمله تند پیشکسوتان پرسپولیس به گل محمدی
پیشکسوت پرسپولیس گفت: آقای گل‌محمدی حالا وقت قهر کردن است نه سه هفته پیش! حالا به خاطر شکست پرسپولیس و این آبروریزی بزرگ باید قهر کنید و بروید نه اینکه به خاطر پول تمرینات را تحریم کنید و با روح و روان هواداران بازی کنید!

به گزارش ایرنا، مرتضی فنونی‌زاده پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا با اشاره به شکست پرسپولیس مقابل الدحیل هفته پایانی رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا و حذف از این رقابت‌ها اظهار داشت: من ناراحت هواداران پرسپولیس هستم که برای پیروزی و صعود تیم محبوبشان به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا لحظه شماری می‌کردند اما آقایان کاری کردند که تمام رویاها و آرزوهای آنها بر باد برود.

وی افزود: پرسپولیس در طول ۹۰ دقیقه جریان بازی و وقت‌های اضافی چه کار خاصی انجام داد؟ چه تاکتیکی داشت؟ برنامه این تیم برای گل زدن چه بود؟ برای اینکه بتواند از لایه‌های دفاعی الدحیل عبور کرده و موقعیت‌سازی کند تمرینی انجام داده بود؟ پرسپولیس برای انتقال توپ از دفاع به حمله کار مثبت انجام نداد.

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: پرسپولیس با دو هافبک دفاعی بازی کرد، این دو هافبک روی هم رفته ۷۰ سال سن داشتند، یکی از آنها سرباز بود که معلوم نشد چطور در پرسپولیس ماندنی شد و دیگری سر نخواستن او دعوا بود و هیچ کدام از تیم‌های لیگ برتری وی را نمی‌خواستند اما چند ده میلیارد پول گرفت و پرسپولیسی شد. اگر یحیی گل‌محمدی جای این‌ها بازیکنان جوان را به میدان می‌فرستاد، بازدهی بهتری داشتند. من نمی‌دانم چرا این نفرات باید بازی کنند؟ دلیل بازی کردن آنها چه بود؟ اگر پرسپولیس برای صعود به مرحله بعدی این رقابت‌ها نیاز به بازی داشت چرا با سه مهاجم بازی نکرد؟ به خدا مایه تاسف است که پرسپولیس در خانه و مقابل ۷۰ هزار تماشاچی حرفی برای گفتن ندارد!

فنونی‌زاده تصریح کرد: پرسپولیس دو گل خورد و چهار گل دیگر نخورد. اگر بیرانوند درون دروازه پرسپولیس نبود یک فاجعه بزرگ در ورزشگاه آزادی ثبت می‌شد. من به فوتبال کاری ندارم چرا که فوتبال برد و باخت دارد و همانطور که یک روز برنده می‌شوی یک روز نیز شکست می‌خورید؛ انتقاد من به نمایش و نحوه بازی کردن تیمی است که پرسپولیس نام دارد؟ پرسپولیس نباید این قدر بد بازی کند، به خدا سرم درد گرفته است، من ناراحتم هستم، هواداران ناراحت هستند، اگر پرسپولیس خوب بازی می‌کرد و شکست می‌خورد سرمان را بالا می‌گرفتیم و می‌گفتیم مردانه باختیم.

وی تاکید کرد: گولیسانی پنالتی زن اول پرسپولیس است و طبیعی بود که پشت توپ قرار بگیرد و بخواهد ضربه بزند اما من اگر جای یحیی گل محمدی بودم یکی از بازیکنان را نزد او می‌فرستادم تا بپرسد برای زدن پنالتی آماده هستی؟ او بیشترین تماشاچی که در گرجستان دیده، ۵ هزار نفر نبوده است. طبیعی بود جلوی این همه تماشاچی در ورزشگاه آزادی دچار استرش شود! ای کاش این نکته‌های کوچک مربیگری را رعایت می‌کردند تا بار روانی این شکست کمتر شود.

بازیکن اسبق پرسپولیس اعلام کرد: یحیی گل محمدی عامل اصلی شکست پرسپولیس و حذف از لیگ قهرمانان آسیا محسوب می‌شود. پرسپولیس به تفکرات اشتباه او باخت. من دوست ندارم از واژه اخراج برای گل‌محمدی استفاده کنم اما اگر جای او بودم بعد از سوت پایان بازی از هواداران پرسپولیس عذرخواهی کرده و و استعفا می‌دادم!

فنونی‌زاده افزود: آقای گل‌محمدی حالا وقت قهر کردن است نه سه هفته پیش! حالا به خاطر شکست پرسپولیس و این آبروریزی بزرگ باید قهر کنید و بروید نه اینکه به خاطر پول تمرینات را تحریم کنید و با روح و روان هواداران بازی کنید، من اگر جای تو بودم مصاحبه می‌کردم و می‌گفتم بضاعت من همین است و می‌رفتم.

وی در پایان گفت: من مثل هواداران عصبی هستم، عمر و جوانی‌مان را در پرسپولیس پشت سر گذاشته‌ایم. همه کار برای این تیم کرده‌ایم و طاقت این را ندارم که ببینم با این آبروریزی حذف می‌شویم. فردا جواب مردم را در کوچه و خیابان چه بدهیم؟ من نمی‌دانم سرنوشت گل‌محمدی چه می‌شود، می‌ماند؟ می‌رود؟ اما اگر در پرسپولیس ماند برای به دست آوردن دل هواداران فقط یک راه پیش روی خود خواهد داشت. باید دربی را با پیروزی پشت سر بگذارد در غیر این صورت او خودش می‌داند و هوادارانی که دیگر وی را یک ثانیه تحمل نخواهند کرد.

***

پیشکسوت پرسپولیس: درویش یا گل‌محمدی استعفا دهند تا مردم آرامش بگیرند

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با اشاره به شکست این تیم مقابل الدحیل قطر خواهان استعفای مدیرعامل یا سرمربی پرسپولیس شد.

جمشید شاه‌محمدی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص شکست پرسپولیس مقابل الدحیل قطر در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: حیف از تماشاگرانی که به استادیوم آمدند و میلیون‌ها آدمی که این بازی را از تلویزیون دیدند. حالا شاید من حرف بزنم علی‌آقای پروین ناراحت شود. چون به ما گفت صحبت نکنید اما می‌شود که ۱۰ کاشته داشته باشیم و هر ۱۰ کاشته را ترابی بد ارسال کند؟ یعنی در این تیم کسی نبود که بهتر سانتر کند؟ یعنی آقایان این مسئله را نمی‌بینند؟ همه جای دنیا روی ضربات ایستگاهی به گل می‌رسند اما در پرسپولیس دریغ از یک بازیکن خلاق که بتواند گره‌گشا باشد. دفاع پرسپولیس دیشب کاملاً باز بود و با یک فوتبال احساسی نتیجه بدی رقم زدند. بازیکنان الدحیل با شعور فوتبال بازی کردند هرچند که اگر آن پنالتی گل می‌شد شاید این حرف‌ها هم نبود. 

*مگر می‌شود بازیکنانی مثل آل کثیر یا عبدی را راحت از دست داد؟

وی در پاسخ به این سؤال که به نظر شما وقت تغییرات در پرسپولیس فرا رسیده است، عنوان کرد: فکر نمی‌کنم الان وقت تغییرات باشد  اما پرسپولیس مشکل دارد. اگر یحیی گل‌محمدی این بازیکنان را رد کرده که باید جوابگو باشد و اگر رضا درویش این کار را کرده او هم باید پاسخگوی این اتفاقات باشد. مگر می‌شود بازیکنانی مثل عیسی آل‌کثیر یا مهدی عبدی را راحت از دست بدهیم؟ این ایراد است و هر کسی که باعث آن شده باید پاسخگوی این مسئله باشد. متأسفانه پرسپولیس چیزی به نام ساختار ندارد و هر کسی هم که می‌خواهد حرف درستی بزند او را فراری می‌دهند.

*دلال‌ها راس کار هستند و پرسپولیس را تبدیل به گداخانه کردند

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه راه برون‌رفت این باشگاه از شرایط فعلی چیست، گفت: ۲۰ سال است که از ما امضا می‌گیرند و می‌گویند می‌خواهند پرسپولیس را خصوصی کنند اما دریغ از یک اقدام. شما ببینید که النصر میلیون دلاری هزینه می‌کند اما پرسپولیس را تبدیل به گداخانه کردند. وقتی پول بیت‌المال را به یک بازیکن خارجی می‌دهند باید بازیکن با کیفیت بالا بیاورند اما از آنجایی که دلال‌ها همه کاره هستند این اتفاق رخ نمی‌دهد چون آنها در رأس کار هستند و در پرسپولیس عشق می‌کنند. ایراد زیاد است اما اجازه نمی‌دهند که ما حرف بزنیم و اگر حرفی هم بزنیم آقایان بدشان می‌آید. رامین رضائیان بازیکن بدی بود که  او را رد کردند؟ شما ببینید که چپ و راست پرسپولیس در دفاع عملکرد فنی دارند؟ 

*زاهدی به درد مهاجم نوک نمی‌خورد

وی ادامه داد: خیلی از بازیکنانی که در پرسپولیس هستند در حدواندازه‌های این تیم نیستند. یک زمان به رختکن پرسپولیس که می‌رفتیم اینقدر ستاره داشت که کیف می‌کردیم. اما الان هر کسی از خانه‌اش قهر می‌کند به پرسپولیس می‌آید! شهاب زاهدی بازیکن خود من در امیدهای پرسپولیس بود اما او به درد مهاجم نوک نمی‌خورد. به نظر من محمد عمری با اینکه جثه کوچک‌تری دارد برای سانترفوروارد مناسب‌تر از زاهدی است چون شهاب بازیکن شش دانگی نیست. در نیمکت پرسپولیس به جز سیدجلال حسینی بقیه چه کمکی به گل‌محمدی می‌کنند؟ باز هم خدا پدر و مادر بیرانوند را بیامرزد که چند تک به تک گرفت وگرنه شاید ۵ گل می‌خوردیم. 

*آقایان با یک عذرخواهی از پرسپولیس بروند

شاه‌محمدی در مورد شعارهایی که هواداران پرسپولیس علیه درویش و گل‌محمدی دادند، عنوان کرد: اگر آقایان می‌بینند که نمی‌توانند به پرسپولیس کمک کنند بهتر است که بروند. یک زمان علی دایی به پرسپولیس آمد و من به امیر عابدینی گفتم که او جوان است و بهتر است که من بروم. وقتی می‌بینید که نمی‌توانید کمک کنید پس بروید. فکر می‌کنم کف‌گیر آقایان به ته دیگ خورده و بهتر است با یک عذرخواهی از پرسپولیس بروند. وقتی نمی‌توانند کمک کنند وجود عذرخواهی و خداحافظی داشته باشند. وقتی می‌بینید همه ناراضی هستند باید بروید. اگر پرسپولیس به استقلال ببازد واویلا می‌شود و دیگر نمی‌توان این تیم را جمع کرد. به نظرم بهتر است درویش یا گل‌محمدی استعفا بدهند تا مردم آرامش بگیرند. چون اگر به استقلال ببازیم دیگر شعارها به حیا کن رها کن ختم نمی‌شود. والا به ما بگویند جایی نیا تا ۱۰۰ سال هم آنجا نمی‌رویم. زمانی که استانکو به پرسپولیس آمد مثل یک معلم لیسانسه بود که به ما دبستانی‌ها آموزش داد و واقعاً فوتبال ما را عوض کرد. 

 • 14
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۹ اسفند
  لیگ برتر ایران
  تراکتور - استقلال خوزستان
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  شمس آذر قزوین - مس رفسنجان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  پیکان - صنعت نفت آبادان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  سایپا - پاس گرگان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  گیتی پسند - ایفاسرام اردکان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  چادرملو اردکان - مس رفسنجان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  شهداب یزد - شهرداری گنبد
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  شهرداری ارومیه - طبیعت
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  نیان الکترونیک - هورسان رامسر
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - پرسپولیس
  ۱۷:۱۵
 • لیگ برتر والیبال
  پیکان تهران - فولاد سیرجان
  ۱۸:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  ساسولو - ناپولی
  ۲۰:۳۰
 • جام حذفی ترکیه
  بشیکتاش - قونیه اسپور
  ۲۱:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  چلسی - لیدز
  ۲۳:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - آتالانتا
  ۲۳:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  ناتینگهام فارست - منچستریونایتد
  ۲۳:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  ولورهمپتون - برایتون
  ۲۳:۱۵
 • جام حذفی انگلیس
  لیورپول - ساوتهمپتون
  ۲۳:۳۰
 • پنج شنبه ۱۰ اسفند
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ایندیانا پیسرز - نیو اورلینز پلیکانز
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  لس آنجلس کلیپرز - لس آنجلس لیکرز
  ۰۶:۳۰
 • فینال لیگ برتر بسکتبال زنان
  مهرسان تهران - گروه بهمن تهران
  ۱۶:۴۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الرائد - الفیحا
  ۱۷:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  شمال - معيذر
  ۱۸:۳۰
 • جام حذفی پرتغال
  سانتا کلارا - پورتو
  ۱۹:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الحزم
  ۲۰:۳۰
 • جام حذفی ترکیه
  گالاتاسرای - کاراگومروک
  ۲۱:۱۵
 • جام حذفی هلند
  فاینورد - خرونینگن
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۱۱ اسفند
  جام حذفی اسپانیا
  اتلتیک بیلبائو - اتلتیکومادرید
  ۰۰:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  نیویورک نیکس - گلدن استیت واریرز
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دنور ناگتس - میامی هیت
  ۰۶:۳۰
ویژه سرپوش