یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
۰۷:۴۴ - ۰۹ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۰۵۵۲
سرپوش فوتبالی

مدیر سپاهان: جاودانی علاقه رنگی دارد/ ۱۶۰ میلیارد قرارداد نیازمند کذب محض است

رضا فتاحی,مدیر تیم فوتبال سپاهان
مدیر سپاهان می‌گوید عضو کمیته انضباطی علاقه رنگی دارد و با اعلام رقمی که کذب محض است، روح و روان بازیکنان سپاهان را به هم ریخته است.

به گزارش ایسنا، فدراسیون فوتبال روز (چهارشنبه)، یک روز پیش از دیدار سپاهان و گل‌ گهر با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سپاهان باید قرارداد پیام نیازمند، رضا شکاری، رضا اسدی، هادی محمدی، کاوه رضایی و احسان پهلوان را اصلاح کند و استفاده از آنها منوط به اصلاح قراردادشان است.

پس از اعلام رای کمیته انضباطی باشگاه سپاهان نسبت به این مساله واکنش نشان داد و اعتراض خود را اعلام کرد. مورایس تهدید به استعفا کرد و هواداران سپاهان نسبت به این مساله واکنش تندی نشان دادند. پس از واکنش اعضای کمیته انضباطی نسبت به مشکل قرارداد بازیکنان باشگاه سپاهان، حالا رضا فتاحی، مدیر این تیم در گفت‌وگو با ایسنا در این خصوص پاسخ داد و نسبت به حواشی چند روز اخیر واکنش نشان داد.

هیچ تخطی از قانون نکردیم

او در این رابطه اظهار کرد: سپاهان با بازیکنانش در سیرجان بود و بازیکنان تیم در تمرین بودند و مورایس ترکیبش را بر اساس داشته‌هایش آماده کرد که یک دفعه اعلام کردند نمی‌توانیم از شش بازیکنمان استفاده کنیم. معمولا حکم که می‌دهند باید تنفس دهند. مجلس شورای اسلامی هم وقتی قانون می‌گذارد، برای اجرای آن تنفسی می‌دهد و زمان اجرای آن را اعلام می‌کند. مثلا بگویند این حکم صادر شده و ظرف ده روز باید قراردادها را اصلاح کنید. البته باید بگویم ما به این اصلاح قراردادها اعتراض داریم. ما هیچ گونه تخطی از قانون نکردیم و براساس دستورعمل کار کردیم.

فتاحی ادامه داد: قانون فرپلی مالی خودش قوانینی دارد. ما خودمان را با فوتبال کشورهای اروپایی مقایسه می‌کنیم. مگر هزینه فوتبال در لالیگا بین تیم‌های رئال مادرید و گرانادا یکی است؟ هزینه‌ها براساس درآمدهاست. مسئولان ما در فوتبال ایران قانون سقف بودجه را وضع کردند، بدون این‌که این مسائل را در نظر بگیرند. شاید برخی از تیم‌های کم هزینه از این قانون خوشحال شوند اما ممکن به ضرر تیم‌های مثل پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتور باشد. با این‌که آقای ساکت نسبت به این قانون معترض بود اما سقف بودجه را رعایت کردیم.   

باشگاه‌های پایتخت فشار ‌آوردند تا قانون عوض شود!

مدیر تیم سپاهان درباره اختلاف قراردادهای سال اول و دوم بازیکنان سپاهان بیان کرد: قراردادهای باشگاه سپاهان براساس آیین نامه تدوین شده، بسته و به سازمان لیگ ارائه شده بود که پس از آن کارت بازی بازیکنان صادر شد. در آیین نامه درج شده بود برای قراردادهای یک ساله افزایش ۲۵ درصدی لحاظ شود. هیچ اعلامی نکرده بودند، قراردادهایی که دو ساله است هم باید با افزایش ۲۵ درصد باشد. باشگاه سپاهان براساس این دستورعمل قراردادها را تنظیم کرده بود. سه روز بعد تنظیم قراردادها براساس فشار باشگاه‌های پایتخت، کمیته نظارت برقراردادها نظرش را تغییر داد و گفت قراردادهای دو ساله، در سال دوم باید با ۲۵ درصد همراه شود. در ابتدا چنین مساله‌ای نبود.

او ادامه داد: آن‌ها بعد از ثبت قراردادهایمان قانون را عوض کردند. ببینید اگر کسی خلافی کرده باشد، قاضی حکم می‌دهد و براساس آن قانون حکم داده می‌شود اما نمی‌توانند ۲۴ ساعت بعد قانون جدیدی را تصویب کنند و بعد براساس قانون جدید حکم دهند. باشگاه سپاهان هیچگونه تخطی نکرده است و براساس سقف بودجه قراردادهایش را تحویل فدراسیون داده است. همانطور که رییس کمیته استیناف هم اعلام کرد، باشگاه سپاهان سقف را رعایت کرد. مشکل دیگر این قانون را ببینید. حالا باید با بازیکنانی که در سال‌های قبل قرارداد بسته‌ایم یعنی با تعهدات قبلی‌مان باید چه کنیم؟

به مورایس حق نمی‌دهید عصبانی باشد؟

فتاحی اضافه کرد: ببینید امسال احکام کمیته انضباطی درباره سپاهان در چه زمانی صادر شد. ما نماینده ایران در آسیا بودیم و وقتی برای بازی با نیروی هوایی در عراق بودیم، اعضای محترم کمیته انضباطی پس از این‌که از جلسه بیرون آمدند، دو ساعت بعد رای را اعلام می‌کنند. ببینید چه اتفاقی برای تیم رخ می‌دهد و چه شرایطی شب قبل از بازی پیدا می‌کند. مثلا برای حکم استقلال گفتند باید اطلاعات را کامل کنند و قبل از دیدار داربی رای را صادر نکردند. این چه عدالتی است؟ چون بازی داربی قراربود برگزار شود، رای را صادر نکردند.

او با بیان این‌که تیم با ۱۸ بازیکن به سمت سیرجان رفت و بعدش از استفاده از شش بازیکن محروم شد، عنوان کرد: به مورایس حق نمی‌دهید عصبانی باشد؟ او جزو چهل مربی رنکینگ جهانی است. مورایس در تیم‌های بزرگ دنیا کار کرده است و به جای اینکه بتوانیم از تجربه‌های او استفاده کنیم اما چنین شرایطی را برایش رقم می‌زنیم و او را از فوتبال زده می‌کنیم. مورایس هر روز از اتفاقات فوتبال ناراحت است.

داوران را در هتل تیم‌ها اقامت ندهید!

مدیر سپاهان درباره اشتباهات داوری علیه این تیم گفت: در دو بازی قبلمان به اشتباه سه بازیکن تیم ما اخراج شدند. من از کمیته داوران خواهش می‌کنم داوران را در هتل تیم‌ها اقامت ندهد. برای بازی با گل گهر آقای راکی در هتل تیم ما بود و مدام می‌گفت من قانون را رعایت و عدالت را اجرا می‌کنم اما ببینید پنالتی صددرصد ما را نگرفت و به اشتباه تک به تک بازیکن ما را آفساید گرفت. با سپاهان این کار را نکنید. مردم اصفهان خیلی از این مسائل اذیت شده اند.

رضا جاودانی علاقه رنگی دارد

او درباره صحبت‌های رضا جاودانی در خصوص قرارداد پیام نیازمند عنوان کرد: رضا جاودانی گفته بود به خاطر مشکلات اقتصادی مردم از تلوزیون کنار رفت اما آیا نمی‌داند این پولی که به باشگاه سپاهان می‌دهند، از مردم و زحمت کارگران کارخانه فولاد مبارکه می‌آید؟ این جریمه چهل میلیاردی باید از جیب همین کارگران به حساب فدراسیون واریز شود. البته ما می‌دانیم او علاقه رنگی دارد! آقای جاودانی اکنون یک قاضی است. پیام نیازمند ۴۸ ساعت است اعصابش خورد است و قراردادش را پیش من آورده و می‌گوید کجای این قرارداد ۱۶۰ میلیارد تومان است! لطفا به مردم دروغ نگویید.

رقم اعلام شده قرارداد نیازمند کذب محض است

فتاحی اضافه کرد: این رقم اعلام شده برای قرارداد نیازمند کذب محض است. تاکید می‌کنم که کذب محض است. ۴۸ ساعت است روح و روان بازیکنان تیم ما بهم ریخته است. نمی‌شود که به خاطر علایق رنگی مردم و بازیکنان آزرده خاطر شوند. البته جاودانی در آخر مصاحبه‌اش حرفش را اصلاح کرده بود اما در همان اصلاح هم اشتباه کرده بود. من از فدراسیون فوتبال انتظار با جاودانی برخورد قاطع شود. چرا اعضای کمیته انضباطی در برنامه‌ دیگری مصاحبه می‌کنند اما در تلویزیون ملی صحبت نمی‌کنند؟ این سوالات در ذهن مردم به وجود می‌آید.

مگر مثل دیگر باشگاه‌ها غیرقانون عمل می‌کنیم؟

مدیر سپاهان همچنین عنوان کرد: ما به دنبال حل مشکل قراردادهای بازیکنان هستیم. اگر می‌خواستیم غیرقانونی انجام دهیم، مثل بقیه باشگاه‌ها عمل می‌کردیم و همان شب قراردادها اصلاح می‌شدند. آنقدر دروغ رواج پیدا کرده است که درازه‌بان پرسپولیس درباره قراردادش قسم می‌خورد. چه کسی باور می‌کند؟ ما متاسفانه هوادار متمول نداریم. باشگاه ما حسابرس مالی دارد و کارخانه فولاد مبارکه کلیه شرکت‌های وابسته به کارخانه را حسابرسی می‌کند.

چه کسی باور می‌کند استقلال تخلف نکرده است؟

او در پایان درباره حکم براعت کمیته انضباطی درخصوص استقلال گفت: چه کسی باور می‌کند استقلال تخلف نکرده و قرارداد بازیکنش ۱۶۰ میلیون تومان است؟ ببینید اکنون یک کارگر شریف ایرانی در سال با سنوات و امکانات اولیه حداقل ۲۰۰ میلیون دریافت می‌کند. خواهش می‌کنم با احساسات مردم بازی نکنید و دروغ نگویید. چگونه حکم براعت صادر شده است؟

 • 10
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱ اردیبهشت
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  کلیولند کاوالیرز - اورلاندو مجیک
  ۲۰:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الحزم - الاتحاد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - آرسنال
  ۲۲:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  هلاس ورونا - اودینزه
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - کادیز
  ۲۲:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  مینه سوتا تیمبرولوز - فینیکس سانز
  ۲۳:۰۰
 • یکشنبه ۲ اردیبهشت
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  نیویورک نیکس - فیلادلفیا سیکسرز
  ۰۱:۳۰
 • لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - نشویل
  ۰۳:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دنور ناگتس - لس آنجلس لیکرز
  ۰۴:۰۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  میانمار - چین
  ۱۴:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  تایلند - ویتنام
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - ناتینگهام فارست
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - مهرام
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - آلومینیوم اراک
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  ملوان - سپاهان
  ۱۷:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  وردربرمن - اشتوتگارت
  ۱۷:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - بورنموث
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - وستهم
  ۱۷:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  عراق - استرالیا
  ۱۷:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  کاونتری - منچستریونایتد
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - لیورپول
  ۱۹:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  دورتموند - بایرلورکوزن
  ۱۹:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اتلتیکومادرید
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  کاساپیا - پورتو
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - بارسلونا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - لیون
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش