جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
۱۰:۴۶ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۱۰۱۵
سرپوش فوتبالی

فریبا: استقلال با قوانین من درآوردی ضرر کرد/ کسی که خلاف کرده باید جریمه‌اش را پرداخت کند

رقابت‌های لیگ برتر فوتبال,بهتاش فریبا
  پیشکسوت استقلال گفت: کسی که در فوتبال خلاف کرده مثل فردی می‌ماند که از چراغ قرمز عبور کرده و باید جریمه‌اش را پرداخت کند.

بهتاش فریبا در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در فصل ۰۳-۱۴۰۲ اظهار کرد: اگر بخواهیم تیمی را بررسی کنیم، باید به پیش فصل برگردیم که این تیم در پیش فصل چه کار کرده است. آیا اردویی رفته، آیا بازیکنان دلخواه خود را جذب کرده و چند سوال دیگر. همه ما می‌دانیم که استقلال پیش فصل خوبی نداشته و تغییرات مدیریت داشته است. از زمانی که نکونام آمد فکر می‌کنم تعاملی که بین هیات مدیره، مدیرعامل و کادر فنی که می‌توانست جزو پایه‌های خیلی محکم برای تقویت تیم باشد، به وجود نیامد.

وی گفت: همانطور که دیدید، از هفته ششم که دبیر رییس فدراسیون کشتی زحمت کشید و بین نکونام و مدیرعامل جلسه‌ای برای ایجاد تعامل گذاشت تا هفته شانزدهم و هفدهم نتایج خوب بود. به هر صورت متوجه می‌شوید تیمی که آرامش داشته باشد چقدر می‌تواند در نتایج تاثیرگذار باشد.

فریبا ادامه داد: متاسفانه دوباره به دلیل اختلاف بین مدیرعامل و کادر فنی نتایج دچار افت شد، البته نمی‌دانم و نمی‌خواهم بدانم در این وسط چه کسی مقصر بود، به هر صورت تعاملی که باید بین این‌ها به وجود می‌آمد، ایجاد نشد. سر آوردن اورونوف همه می‌دانند چه اتفاقی افتاد. ما بازیکن به این بزرگی را از دست دادیم و دیدید چقدر این بازیکن برای تیم حریف کارگشا بود.

این پیشکسوت استقلال تصریح کرد: در همه جای دنیا کادر فنی نفراتی که لازم دارد را به مدیریت می‌گوید و مدیریت در حد توانش نفرات را جذب می‌کند. بارها بارها نکونام درباره نفراتی که می‌خواست صحبت کرد اما جذب نشدند. نکونام سه لیست برای جذب بازیکن داشت. لیست یک بازیکنانی بودند که طرف قرارداد باشگاهشان بودند و یا خارج از ایران بازی می‌کردند. طبیعی است بازیکنی که طرف قرارداد تیمی باشد بازیکن خوبی است و باشگاهش آن بازیکن را به هر تیمی نمی‌دهند.  به هر شکل اگر بخواهیم برای کادر فنی استقلال متری بگذاریم، با آماری که در پایان فصل وجود دارد، اتفاقات نامیمون داوری که همه به آن اشراف دارند و این که چه تیمی از اشتباهات داوری لطمه خورد، می‌بینیم که استقلال با تمام گرفتاری‌هایی که مدیریت و کادر فنی داشت، نتیجه خوبی را در پایان فصل گرفت و کمترین آمار گل خورده را در کارنامه خود ثبت کرد و جزو تیم‌هایی بود که بیشترین گل را به ثمر رسانده است.

فریبا خاطرنشان کرد: شاید خیلی از هواداران و هوادارنماها دنبال این بودند که با چه مدلی در لیگ برتر بازی کردیم. یکسری پیج‌هایی وجود دارد که در ظاهر استقلالی است اما برای دشمن کار می‌کند.

وی با بیان این که نتیجه یک بر صفر سخت‌ترین نتیجه برای کادر فنی است، افزود: با این نتیجه هر لحظه امکان دارد با یک اشتباه کوچک نتیجه یک بر صفر به یک بر یک تبدیل شود. اگر بخواهیم به سبک بازی برگردیم باید ببینیم بازوان‌مان چه کسانی هستند. همه می‌گویند فصل گذشته با ساپینتو قشنگ‌تر بازی می‌کردیم، زیرا آن زمان محبی و قایدی را داشتیم. این دو بازیکن برای این که تیمی قشنگ بازی کند کافی هستند، زیرا هوادار که خیلی فنی نگاه نمی‌کند، اصولا بازیکنان پا به توپ، دریبل زن، سرزن و بازیکنان شوت زن به چشم هوادار می‌آید و هیچ کسی بررسی نمی‌کند که آیا زبیر نیک نفس، حامدی فر و چشمی در هر بازی چند توپ از تیم حریف می‌گیرند.

فریبا اظهار کرد: من تیم خودمان را قهرمان می‌دانم و اصلا به آفساید بازی آخر تیم رقیب هم کاری ندارم. نایب قهرمانی تیم استقلال با این همه گرفتاری و مشکلات به منزله قهرمانی در لیگ برتر است. مصدومیت‌ها خیلی کار دستمان داد، از نیم فصل یامگا را نداشتیم که خود برای استقلال یک ستون در خط حمله بود. مهره‌های هجومی مثل قایدی و محبی از این تیم رفتند. من قصد توجیه ندارم بلکه معتقدم اگر تیمی قشنگ بازی می‌کند عوامل لازم را دارد و با توجه به نفرات موجود نوع بازی آن تیم مشخص می‌شود.

او افزود: اکنون تمام شرایط برای استقلال فراهم است. به نظر من در فصل جدید باید برای کادر فنی طراز قرار دهیم، زیرا این فصل دست کادر فنی برای آوردن بازیکن باز است و باید ببینیم چه نفراتی را برای فصل بعد درخواست خواهند کرد. نکونام با استقلال ۳ سال قرارداد داشته که یک سال آن به پایان رسید و ۲ سال دیگر باقی مانده است. به یاد دارم وقتی قلعه نویی آمد گفت ۳ فصل مهلت می‌خواهم تا استقلال قهرمان شود. سال اول مقام سوم، سال دوم مقام دوم و سال سوم قهرمان شد. این فرصت را باید به مربیان تیم‌های بزرگ بدهند. با تمام این تفاسیر به اعتقاد من کادر فنی استقلال در لیگ بیست و سوم نمره قبولی را گرفت.

پیشکسوت استقلال درباره ماندنی شدن جواد نکونام در استقلال گفت: باید به نکونام فرصت بدهند که در سال دوم خود را بهتر نشان دهد تا با نفراتی را که می‌گیرد هم نتیجه خوب بگیریم و هم فوتبال زیبا بازی کنیم.

وی گفت: قوانین من درآوردی که در فوتبال مثل سقف بودجه به شکلی بود که خیلی از تیم‌ها نتوانستند به این سقف برسند و خیلی از تیم‌ها از سقف قرارداد عبور کردند. حالا از چه طریقی قانون را دور زدند اطلاع ندارم، اما معتقدم استقلال سقف بودجه را رعایت و ضرر کرد. در نیم فصل دوم وقتی رقیب ما دو تا سه بازیکن بزرگ گرفته، قطعا از سقف عبور کرده است. حالا راه دور زدنش را شاید بلد بودند و ما بلد نبودیم.

فریبا اضافه کرد: وقتی زیر پوشش هلدینگ قرار می‌گیریم و پتروشیمی جزو صنعت پولساز و پولدار مملکت است، سطح توقع هوادار بالا می‌رود. به ویژه از زمانی که آمدند حرکت‌های خوبی انجام دادند. پول بازیکنان و پاداش‌ها را پرداخت شد، گره‌های بسته شدن پنجره‌ها باز شد. این‌ها همه نوید می‌دهد که فصل بعد استقلال در حد امکان هر بازیکنی که می‌خواهد را می‌تواند بگیرد. مثلا شما نمی‌توانید ۴ میلیون دلار بدهید و یک بازیکن بگیرید چرا که در مملکت ما کار سختی خواهد بود. امکان دارد فصل بعد به این مبلغ نیز برسد اما مهمتر این است که ما بتوانیم بازیکنانی را بگیریم که یک مقدار هجومی‌تر و قشنگ‌تر بازی کنیم‌.

وی گفت: مهم‌ترین مساله تعامل بین هلدینگ و کادر فنی است. به عنوان مثال تعامل بین آجورلو و فرهاد مجیدی سبب شد تا رکورد فوق‌العاده‌ای را فرهاد مجیدی به جا بگذارد و بدون باخت قهرمان شود. آن زمان همه چیز در اختیارش بود و تعامل خوبی بین مدیریت و کادر فنی وجود داشت. حالا امسال ما با این همه گرفتاری یک باخت داشتیم. اگر تعامل باشد قطعا نتایج بهتر خواهد شد. هلدینگ این شرایط را برای نکونام در فصل بعد آماده و استقلال شرایط بهتری پیدا خواهد کرد.

پیشکسوت استقلال در پاسخ به این پرسش که استقلال در چه پست‌هایی ضعف دارد، تصریح کرد: ابتدا باید ببینیم چه بازیکنانی می‌توانیم جذب کنیم. به اعتقاد من بیشترین چیزی که تیم ما لازم دارد، وینگر راست و چپ، دفاع چپ و مهاجم است. دفاع وسط‌ها اگر بمانند بد نیستند و خوب کار کردند و کمترین گل خورده را داشته‌ایم. این نشان می‌دهد که دفاع و دروازه‌بان عملکرد خوبی داشتند.

وی همچنین در ارزیابی از بازیکنان خارجی استقلال خاطرنشان کرد: بازیکنان خارجی خوب بودند، به ویژه یامگا که جزو بازیکنان خوب استقلال بود. فوتبال بلانکو را فوق العاده دوست دارم، ماشاریپوف هم‌ نشان داد که بازیکن واقعا قابلی است. بازیکنان خارجی ما واقعا خوب بازی کردند. سیلوا هم وقتی از مصدومیت برگشت جزو بهترین‌های خط دفاع ما بود. بازیکنان خارجی استقلال صد در صد باید حفظ شوند چون همه عملکرد خوبی داشتند.

این پیشکسوت استقلال گفت: پرسپولیس آمده با یک گل آفساید که پاسورش، زننده‌اش، پیشکسوت تیم و همه گفتند آفساید است، قهرمان شده و سپس روی تیم حریف و با لحن بد هجمه می‌آورند و با لحن بد صحبت می‌کنند. واقعا نمی‌دانم چه زوری پشت این قضیه است که این همه فشار می‌آورند و کسی هم نمی‌تواند کاری انجام دهد.

فریبا در پایان درباره فساد در فوتبال اظهار کرد: متاسفانه سال‌های گذشته اگر فساد در فوتبال معلوم می‌شد اسم فرد را اعلام نمی‌کردند و با اکتفا به حروف، قضیه تمام می‌شد و می‌رفت اما خواهشی که امسال در مصاحبه‌های خود داشتم این بود که اگر واقعا برای شما ثابت شد که کسی به فوتبال خیانت کرده باید اسمش را ببرید و طوری جریمه کنید که در فوتبال نباشد. مطمئنم همین طور که جلو می‌رویم کم کم اسامی خیلی زیادی فاش خواهد شد، شک ندارم. خوشبختانه کار به دادگستری کشیده شده و کمیته اخلاق نیست که اسامی افراد را تنها با حروف بیان کند. کسی که خلاف کرده مثل کسی می‌ماند که از چراغ قرمز عبور کرده و باید جریمه‌اش را پرداخت کند، چاره دیگری ندارد. از این بابت خوشحالم و خواهش می کنم تا آخر همه دنبال این موضوع باشند.

 • 13
 • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۲۸ تیر
  هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - قطر
  ۱۱:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - هنگ کنگ
  ۱۳:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ژاپن - عربستان
  ۱۵:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کره جنوبی - بحرین
  ۱۶:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  عمان - ایران
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  آژاکس - الوصل امارات
  ۲۰:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  اردن - کویت
  ۲۰:۱۵
 • دوستانه
  گالاتاسرای - ترنچین
  ۲۱:۰۰
 • جمعه ۲۹ تیر
  سوپرلیگ آرژانتین
  آرژانتینوس جونیورز - اتلتیکو تیگره
  ۰۱:۱۵
 • لیگ تابستانی NBA
  ساکرامنتو کینگز - واشنگتن ویزاردز
  ۰۲:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  کلیولند کاوالیرز - لس آنجلس لیکرز
  ۰۴:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  هیوستون راکتس - مینه سوتا تیمبرولوز
  ۰۶:۴۰
 • دوستانه
  الهلال - وینر نشتات
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد زرند ایرانیان - فولاد هرمزگان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - پالایش نفت اصفهان
  ۱۶:۰۰
 • دوستانه
  آژاکس - المپیاکوس
  ۱۶:۳۰
 • شنبه ۳۰ تیر
  دوستانه
  کوئینز پارک - تاتنهام
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  اسپارتاک ترناوا - استون ویلا
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  منچستر یونایتد - گلاسکو رنجرز
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  راپید وین - آث میلان
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - زسکامسکو
  ۲۰:۳۰
ویژه سرپوش