جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
۱۴:۳۴ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۱۰۴۴
سرپوش فوتبالی

بیانیه پرسپولیس: استفاده از آمبولانس برای پروین ضروری بود! | علی پروین: از آنها شکایت خواهم کرد  

علی پروین,ورزشگاه آزادی,رقابت‌های لیگ برتر,باشگاه پرسپولیس
با توجه به مسائل پیش‌آمده در ارتباط با آمبولانس مستقر در ورزشگاه آزادی در آخرین هفته رقابت‌های لیگ برتر خلیج فارس، پرسپولیس توضیحاتی در این خصوص داد.

 به گزارش  ورزش سه ، در پایان بازی هفته پایانی مقابل مس رفسنجان در ارتباط به خدمات اورژانس مستقر در ورزشگاه، مسائلی مطرح شده است. با توجه به فیلم منتشر شده از سوار شدن علی پروین به آمبولانس برای خروج از ورزشگاه واکنش‌های مختلفی در این خصوص به وجود آمده است.

باشگاه پرسپولیس نوشت: در این ارتباط قبل از هر چیز ذکر این نکته ضروری است؛ حضور خدمات آمبولانس کددار از جمله ملزومات اجرای برگزاری مسابقات است، اما نحوه انجام وظایف در اختیار باشگاه‌ها نیست و در این ارتباط آمبولانس‌های مستقر در ورزشگاه‌ها چه از سوی اورژانس باشند یا شرکت‌های خصوصی، پروتکل‌های خاص خود را دارند.

و اما در پایان مسابقه با مس رفسنجان، آقای علی پروین با توجه به وضعیت جسمی‌ای که داشتند توسط همراهان به آمبولانس بخش خصوصی مستقر در ورزشگاه هدایت شدند.

شرایط پرتنش مسابقه، شرایط هیجانی و احساسی که پیشکسوت فوتبال کشورمان را تحت تاثیر قرار داده بود و در اظهارات ایشان نیز نمایان شد. همچنین هجوم علاقه‌مندان و دوست‌داران برای گرفتن عکس و ابراز علاقه که امکان تشدید آن را ایجاد می‌کرد، همراهان را بر آن داشت به منظور جلوگیری از وخامت حال و حفظ سلامتی ایشان بهترین تصمیم ممکن را بگیرند و خدمات اورژانسی را برای بررسی وضعیت در دسترس قرار بدهند. این در حالی بود که با توجه به اخبار انتشار یافته، می‌دانیم در آن روز تعداد زیادی از پیشکسوتان که قصد حضور در ورزشگاه را داشتند به دلیل ازدحام جمعیت و پاره‌ای ناهماهنگی‌ها دچار مشکل شده و امکان حضور در ورزشگاه را پیدا نکردند.

در پایان بازی و پس از برگزاری مراسم، آقای پروین در داخل ورزشگاه به آمبولانس مراجعه می‌کنند.‌ در این ارتباط تصویری از ایشان به اتفاق همراهان در داخل آمبولانس به سوژه نقد رسانه‌ها بدل شد.

با توجه به این که هزینه‌های برگزاری مسابقات از میزبان اخذ می‌شود و همچنین با توجه به در میان بودن نام بزرگ و اسطوره فوتبال کشورمان در تماس با مدیریت شرکت خدمات آمبولانس طرف همکاری برای این مسابقه، مراتب و اتفاقات پیش آمده را جویا شدیم که توضیحات زیر ارائه شد.

در زمان مراجعه آقای پروین به آمبولانس، تعداد زیادی از جمعیت حاضر در زمین، بدون توجه به خستگی و تبعات ناشی از استرس مسابقه، به دنبال گرفتن عکس یادگاری و سلفی با ایشان بودند.

در این زمان نیروهای مربوط به آمبولانس با توجه به این که آقای پروین سرپا بودند، برای بررسی پزشکی ایشان و همچنین جلوگیری از جار و جنجال خبری نادرست ناشی از انتشار اخبار نامناسب پزشکی در مورد ایشان، تصمیم می‌گیرد ابتدا خود را از جمعیت و مشتاقان دوربین به دست، رها سازد و به مکان خلوت‌تری بروند.

از سوی دیگر با توجه به این که به ایشان برای دریافت خدمات اورژانسی مراجعه شده بود، نمی‌توانستند بدون بررسی‌ها و اقدامات لازم، از پذیرش امتناع کنند.

از سوی دیگر همراهان هم اصرار داشتند کنار آقای پروین باشند تا اگر در نهایت مشکل خاصی تشخیص داده نشد و آقای پروین شرایط استیبل و ثابتی داشتند بتوانند ایشان را همراهی کنند. 

بنا بر توضیحاتی که دریافت کردیم، در نهایت آمبولانس محل را ترک می‌کند و به فاصله نزدیکی از محل انجام پذیرش، در تونل متوقف می‌شود تا شرایط پزشکی آقای پروین بررسی شود.

در جریان این بررسی‌ها تشخیص داده شد مسئله حادی وجود ندارد. با این وجود به ایشان اعلام می‌شود؛ می‌توانند برای بررسی بیشتر به بیمارستان انتقال یابند ولی شرایط حاد و نگران کننده‌ای هم وجود ندارد و علائم ثابت و پایدار است. بنابر همین اعلام، آقای پروین هم اصرار داشتند که به منزل خود مراجعه کنند. در نهایت نیز با رضایت شخصی از آمبولانس مرخص شدند و اتفاق همراهان ورزشگاه را ترک کردند. آمبولانس هم برای اجابت و پذیرش فوریت‌های پزشکی اعلامی در محل ماموریت ماند.

علی پروین: از آنها شکایت خواهم کرد

علی پروین در گفت‌وگو با خبرنگار ما به شایعه عجیب پیرامون خود واکنش نشان داد.

به گزارش "ورزش سه"، در روزهای گذشته شایعاتی پیرامون شراکت علی پروین در پروژه کوروش کمپانی که مالباختگان زیادی را در خود داشت، به نقل از دادستانی منتشر شد.

در حالی این ادعای دروغ به‌نقل از علی صالحی در حال دست‌به‌دست شدن و انتشار در فضای خبری است که اساسا هیچ پرونده‌ای در رابطه با موضوع مورد اشاره علیه پروین تشکیل نشده و این فرد در پرونده کوروش کمپانی سمتی ندارد.

در همین رابطه یک مقام قضایی به خبرگزاری میزان گفت: خبر بازداشت پروین در پرونده کوروش کمپانی دروغ بوده و مراتب اعلام پیشرفت پیگیری این پرونده از طریق مراجع قضایی انجام خواهد شد.

علی پروین در گفتگویی کوتاه در این مورد به خبرنگار ما گفت: تماس‌های زیادی در این مورد با من گرفته شد اما این یک دروغ بزرگ است. از طریق وکیلم از منتشرکنندگان این خبر شکایت خواهم کرد و خیلی ناراحتم که این خبر ذهن هواداران پرسپولیس و فوتبال ایران را مکدر کرده است.

واکنش قوه‌قضاییه به شایعه بازداشت علی پروین

مرکز رسانه‌ای قوه قضاییه نسبت به شایعه عجیب مطرح شده پیرامون علی پروین واکنش نشان داد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، از شب گذشته یک پیام دروغ به نقل از دادستان تهران در برخی کانال‌های خبری و گروه‌ها دست به دست می‌شود. انتشار این خبر کذب در حالی صورت گرفته است که علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران تاکنون هیچگونه اظهارنظری در مورد موضوع منتشره نداشته است.

در حالی این ادعای دروغ به نقل از علی صالحی در حال دست به دست شدن و انتشار در فضای خبری است که اساسا هیچ پرونده‌ای در رابطه با موضوع مورد اشاره علیه پروین تشکیل نشده و این فرد در پرونده کوروش کمپانی سمتی ندارد.

در همین رابطه یک مقام قضایی گفت: «خبر بازداشت پروین در پرونده کوروش کمپانی دروغ بوده و مراتب اعلام پیشرفت پیگیری این پرونده از طریق مراجع قضایی انجام خواهد شد.»

گفتنی است علی پروین خودش هم صبح امروز در پی شایعات منتشر شده اعلام کرد از عاملان این موضوع شکایت و اعاده حیثیت خواهد کرد.

 • 11
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۲۸ تیر
  هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - قطر
  ۱۱:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - هنگ کنگ
  ۱۳:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ژاپن - عربستان
  ۱۵:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کره جنوبی - بحرین
  ۱۶:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  عمان - ایران
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  آژاکس - الوصل امارات
  ۲۰:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  اردن - کویت
  ۲۰:۱۵
 • دوستانه
  گالاتاسرای - ترنچین
  ۲۱:۰۰
 • جمعه ۲۹ تیر
  سوپرلیگ آرژانتین
  آرژانتینوس جونیورز - اتلتیکو تیگره
  ۰۱:۱۵
 • لیگ تابستانی NBA
  ساکرامنتو کینگز - واشنگتن ویزاردز
  ۰۲:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  کلیولند کاوالیرز - لس آنجلس لیکرز
  ۰۴:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  هیوستون راکتس - مینه سوتا تیمبرولوز
  ۰۶:۴۰
 • دوستانه
  الهلال - وینر نشتات
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد زرند ایرانیان - فولاد هرمزگان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - پالایش نفت اصفهان
  ۱۶:۰۰
 • دوستانه
  آژاکس - المپیاکوس
  ۱۶:۳۰
 • شنبه ۳۰ تیر
  دوستانه
  کوئینز پارک - تاتنهام
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  اسپارتاک ترناوا - استون ویلا
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  منچستر یونایتد - گلاسکو رنجرز
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  راپید وین - آث میلان
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - زسکامسکو
  ۲۰:۳۰
ویژه سرپوش