دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
۱۱:۴۳ - ۰۲ آذر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۹۰۰۰۷۳
سرپوش فوتبالی

رئیس فراکسیون ورزش:

از اسم فرهاد مجیدی در ارز دولتی سواستفاده شده است/ از او می‌خواهم بحث ارزهای دولتی را پیگیری نکند!

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال
رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت که به پاکی سرمربی و بازیکن پیشین استقلال ایمان دارد، اما معتقد است عضو هیئت رئیسه مجلس بی‌سند صحبت نمی‌کند.

به گزارش فارس، محمدمهدی فروردین درباره اینکه آیا مجلس شورای اسلامی با توجه به تعطیلی اماکن ورزشی در شرایط کرونایی برنامه خاصی برای حمایت از صاحبان این اماکن دارد، اظهار داشت: دو مورد را بررسی کردیم ابتدا اینکه کدام بخش در شرایط کرونایی در حوزه ورزش بیشتر آسیب دیده است. همه می‌دانیم ورزش با هوادار زنده است و وقتی طرفداران در ورزشگاه حضور پیدا نمی‌کنند، شور و نشاطی در ورزش هم وجود نخواهد داشت این موضوع از لحاظ اقتصادی هم آسیب‌های زیادی به این حوزه می‌زند.

وی افزود:‌ از همه مهمتر این است که برای قشر آسیب‌دیده برنامه ای مشخصی داشته باشیم که این موضوع دست دولت را می‌بوسد، ما تصمیم‌های حمایتی را در مجلس برای تمام آحاد جامعه اتخاذ رسیده‌ایم و به نتیجه رسیدن آنها مقداری زمان‌بر است. می‌طلبد خیلی سریع ضرر و زیانی که به باشگاه ورزشی و جامعه ورزش وارد شده جبران شود و یکی از موارد این است که درباره مالیات‌ها تخفیف‌هایی داده و یا فرصت‌هایی به باشگاه‌داران به ویژه در بخش خصوصی داده شود.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید تسهیلاتی برای این اقشار در نظر گرفته شود، حمایت‌های لازم را انجام داده‌ایم و برنامه‌های پیشنهادی را هم ارائه کرده‌ایم اما دولت باید به موضوع ورود کند.

فروردین درباره اظهارات اخیر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره ارز دولتی گرفتن به اسم فرهاد مجیدی توضیح داد:‌ من با  امیرآبادی فراهانی صحبت کردم و درباره موضوع مطرح شده شخص فرهاد مجیدی مدنظر نیست، وقتی موضوعی در بحث مبارزه با فساد به ویژه در بحث فساد مطرح می‌شود این است نباید اجازه بدهیم با توجه به نفوذی که افراد در جایگاه‌های مختلف دارند بخواهند از رانت استفاده کنند یا امتیازی بگیرند به پاکی مجیدی ایمان داریم و هیچ نقطه تاریکی در پرونده دوران بازیگری و مربی‌گری وی دیده نمی‌شود.

وی افزود: درباره موضوع مطرح شده هم باید گفت امیرآبادی بدون سند حرف نزده و اعتقاد دارم برخی افراد سودجو از برندها و سرمایه‌های انسانی که در ورزش وجود دارد سوء استفاده می‌کنند امثال مجیدی هم باید مراقب باشند تا خودشان هزینه نشوند زیرا امکان دارد به شناسنامه‌ای که برای خود درست کرده‌اند آسیب وارد شود. پیشنهاد می‌کنم وی موضوع را دنبال نکند زیرا قطعا نماینده مجلس بدون سند حرف نمی‌زند.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: قطعا خود مجیدی در این موضوع نبوده من خودم اسناد را رؤیت کرده‌ام و افرادی از نام وی سوء استفاده کرده‌‌اند.مجیدی هیچ کمبود و نیازی برای وارد شدن به این فضا ندارد اما یک شرکت یا شرکت‌هایی از وی خواسته‌اند بازدیدهایی داشته باشد و مکاتباتی با یک وزارتخانه داشته باشد که سبب شده رد پای مجیدی در این پرونده دیده شود باز هم تأکید می‌کنم به پاکی این فرد ایمان داریم اما نباید با آبروی و اعتبار مجیدی بازی شود. امیرآبادی و سایر نمایندگان مجلس در راستای شفاف‌سازی و مبارزه با فساد دنبال مشخص شدن موضوع هستند.

فروردین درباره نقش فدراسیون فوتبال در حواشی دو هفته اخیر فوتبال ایران گفت:‌ درباره فدراسیون فوتبال خیلی صحبت کرده‌ام و این صریح صحبت کردن به تعدادی از آقایان برخورده است حتی در مجلس هم اگر من به عنوان نماینده متوجه شوم کارایی ندارم خیلی راحت به این موضوع اعتراف کرده و کار را رها می‌کنم امروز هم نارضایتی‌های زیادی از مدیران باشگاه‌ها، هواداران، پیشکسوتان، بازیکنان و کل اهالی فوتبال مطرح می‌شود نمی‌دانم آقایان به چه قیمتی حاضر هستند در فدراسیون بمانند و به کار خود ادامه بدهند.

وی افزود: این رفتار بی‌احترامی به مردم است و یکبار هم برای احترام گذاشتن به فوتبال و هواداران شایسته‌سالاری را در این حوزه نشان بدهیم زیرا افرادی هستند که می‌توانند با ایده فنی و کارشناسی گره‌ای از مشکلات این رشته باز کنند اما کسی حاضر نیست چنین موضوعی را قبول کنند برخی مواقع نیاز است دست یاری به سوی افراد کاربلد دراز شود اما نمی‌دانم چرا این اتفاق رخ نمی‌دهد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دلیل اعتراض‌هایی که به تازگی مطرح شده چیست؟ آقایان می‌بینند در فدراسیون فوتبال اتفاق‌های خوبی نمی‌افتد عده‌ای هم بر اساس سوابق درخشان و عملکرد خوبی که در گذشته داشته‌اند با این عملکرد فعلی فدراسیون زیر سوال می‌روند به نظر من باید برخی افراد فوتبال را رها کنند تا وضعیت درست شود.

وی درباره اینکه چرا پس از جلسه اعضای فراکسیون ورزش با وزیر ورزش مدیرعامل باشگاه استقلال انتخاب نشد، توضیح داد: این اتفاقات در تمام سطوح فوتبال رخ می‌دهد و تنها در وزارتخانه نیست وزارت ورزش باید پاسخگو باشد زیرا نمی‌توانیم مجموعه‌ای با این عظمت رها کنیم و روزمرگی را ادامه بدهیم یک بار هم باید کار کارشناسی انجام بدهیم و ساختار درستی را برای انتخاب اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل باشگاه‌ها با بکارگیری افراد ماهر و متخصص انجام بدهیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خواهش می‌کنم ورزش را سیاسی، سلیقه‌ای و جناحی نکنید خدا را قسم می‌دهم که با این کار به روح و روان مردم و جامعه آسیب وارد می‌شود چرا نمی‌خواهیم قبول کنیم اگر در جایی کار می‌لنگد نیاز به بازنگری دارد. اصلا مشخص نیست سهم این همه تحصیلکرده دانشگاهی در ورزش چیست و کجای ورزش هستند هیچکس از نظرات آنها استفاده نمی‌کند.

فروردین ادامه داد: وضعیت استقلال و پرسپولیس را هم می‌بینید هر روز اتفاق جدیدی درباره آنها رخ می‌دهد و مدام مردم به مجلس مراجعه می‌کنند خود هواداران می‌دانند دخالتی در استقلال و پرسپولیس نداشته و اجازه‌ای هم برای دخالت کردن نداریم اما باید حرمت مردم حفظ شود. مگر می‌شود به باشگاهی با این همه سابقه و افتخار بی‌توجهی شود، پرسپولیس در آستانه فینال آسیا است استقلال هم به همین شکل است.

 • 18
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
بشار رسن,بیوگرافی بشار رسن,بشار رسن فوتبالیست عراقی بیوگرافی بشار رسن فوتبالیست عراقی + تصاویر

ملیت: عراق

باشگاه: پرسپولیس

تاریخ تولد: ۲۲ دسامبر ۱۹۹۶

محل تولد: بغداد

پست: هافبک

قد: ۱۷۵ سانتی متر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۸ دی
  هفته ۱۸ سری آ ایتالیا
  ناپولی - فیورنتینا
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۶ بوندسلیگا
  بایرن مونیخ - فرایبورگ
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • هفته ۱۹ لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - منچستریونایتد
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۱۸ سری آ ایتالیا
  اینتر - یوونتوس
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • فینال سوپرکاپ اسپانیا
  بارسلونا - بیلبائو
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • دوشنبه ۲۹ دی
  لیگ برتر بسکتبال
  نیروی زمینی - شیمیدر
  ساعت: ۱۴:۳۰
 • هفته ۱۹ لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - نیوکسل
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۳۰ دی
  لیگ برتر بسکتبال
  مهرام - نیروی زمینی
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۱۷ بوندسلیگا
  بایرلورکوزن - دورتموند
  ساعت: ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش