یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
۱۱:۰۱ - ۲۴ دي ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۱۰۰۱۴۰۱
سرپوش فوتبالی

 ۳ اتفاقی که میلیچ را فراری داد/ فرشید باقری هم از استقلال کنار گذاشته شد

فرشید باقری و میلیچ ,اخراج فرشید باقری و میلیچ

دقیقه ۵۷ بازی با ماشین‌سازی بود که هروویه میلیچ، هافبک مدافع چپ استقلال با یک ضربه ایستگاهی از راه دور و با گلی تماشایی سه امتیاز دیدار با ماشین‌سازی را برای اردوی آبی‌پوشان به ارمغان آورد. به این ترتیب استقلال بازی هفته سوم مقابل ماشین‌سازی تبریز را با تک‌گل بازیکن کروات خود با برتری پشت‌سر گذاشت تا با کسب ۶ امتیاز از سه مسابقه یکی از بهترین شروع فصل‌های خود در تاریخ لیگ برتر را به ثبت رسانده باشد.

این درحالی بود که درست یک هفته بعد و در دیدار مقابل پیکان در شهرقدس و در همان دقایق نخست دو ضربه ایستگاهی پشت ۱۸ قدم برای استقلال گرفته شد اما در کمال تعجب زننده زیباترین گل هفته سوم رقابت‌ها حتی فرصت ایستادن پشت توپ را هم پیدا نکرد چه برسد به آنکه بخواهد این ایستگاهی‌ها را به سمت دروازه بزند.

در این دیدار نیز میلیچ یکی از خوب‌های میدان بود اما از آنجا که استقلال به گل نیاز داشت او در دقایق پایانی جای خود را به دانشگر داد تا این مدافع بلندقامت به قصد گلزنی وارد میدان شود. بااین‌حال اتفاق عجیب در هفته پنجم رقابت‌ها رخ داد، جایی که میلیچ مزد گل زیبا و عملکرد خوب مقابل پیکان را با نیمکت‌نشینی مقابل نفت آبادان گرفت تا شک و شبهه‌ها و گمانه‌زنی‌ها درخصوص این بازیکن از همین بازی آغاز شود.

در ادامه نیز محمود فکری در مشهد نادری را به میلیچ ترجیح داد که البته با مصدومیت بازیکن سابق پرسپولیس در هفته هفتم و در دیدار مقابل ذوب‌آهن یک‌بار دیگر این فرصت به مدافع-هافبک کروات استقلال رسید تا دوباره بتواند خودنمایی کند. بااین‌حال در این بازی و در دقیقه ۶۹ پرونده بازی این بازیکن برای استقلال در فصل جاری بسته شد و در ادامه بازیکن کروات در دو دیدار بعدی قبل از دربی استقلال را همراهی نکرد که البته در دیدار ماقبل دربی یعنی بازی با آلومینیوم این محرومیت به‌خاطر مسائل انضباطی بود. درنهایت هم میلیچ که برای بازگشت به میدان لحظه‌شماری می‌کرد دیگر این فرصت را پیدا نکرد و بعد از عدم حضور در دیدار دربی بامداد سه‌شنبه تهران را به مقصد کرواسی ترک کرد. از صبح روز گذشته گمانه‌زنی‌ها و شایعات در این خصوص ایجاد شده که چرا درحالی‌که استقلال یکی از آماده‌ترین تیم‌های لیگ به شمار رفته و شرایط خوبی هم دارد، این بازیکن باید چنین رفتاری را انجام دهد و اصولا چرا این بازیکن با وجود عملکرد خوب، نیمکت‌نشین شد!

 ۳ اتفاقی که میلیچ را فراری داد

یکی از شایعاتی که برخی رسانه‌ها در فضای هواداری به آن دامن زده و حتی آن را قبل از دربی مطرح کردند، موضوع دوپینگ هروویه میلیچ بود، موضوعی که هرگز توسط مقامات رسمی فدراسیون فوتبال و باشگاه استقلال تایید نشد و به نظر می‌رسید این موضوع در راستای تحت‌تاثیر قرار دادن آبی‌پوشان از لحاظ روحی و روانی، قبل از دربی رسانه‌ای شده و بیشتر یک خبرسازی محسوب می‌شد.

بااین‌حال ۳ اتفاق باعث شد تا میلیچ بامداد سه‌شنبه تهران را شاید برای همیشه به مقصد کرواسی ترک کند. موضوع اول اینکه مدت‌ها از آخرین دریافتی این بازیکن سپری شده و او چندین‌بار اخطار داده بود تا استقلالی‌ها طبق قرارداد حقوقش را بدهند، موضوع دوم اینکه میلیچ همان‌طور که در ابتدای فصل نیز به «فرهیختگان» گفته بود، درصدد آن بود تا برای دو فصل قراردادش را تمدید کند که این امر هم محقق نشد و موضوع سوم که مزید بر علت شده و باعث شد این بازیکن کروات عزمش را برای رفتن جزم کند، بحث عدم اعتقاد کادرفنی و محمود فکری به او بود و دوگانگی رفتاری فکری درخصوص بازیکنان داخلی و خارجی و تصمیمات فنی درباره میلیچ و نیمکت‌نشینی‌های ناحق از دیدگاه او، درنهایت باعث شد همه این عوامل دست به دست هم داده تا این بازیکن ایران را ترک کند.

 اصرار برای تمدید

در ابتدای فصل جاری و بعد از اینکه میلیچ آن گل زیبا را به ثمر رساند، «فرهیختگان» سراغ این بازیکن رفت تا با او مصاحبه کند اما هروویه ضمن گفتن این جمله که من سرباز استقلال هستم در پاسخ برای مصاحبه مفصل اعلام کرد بعد از تمدید قرارداد این کار را انجام خواهد داد. در این خصوص به دفعات نیز موضع باشگاه را رسانه‌ای کرده و نوشتیم که مسئولان استقلال و کادرفنی با تمدید قرارداد دوساله این بازیکن مخالف هستند و این درحالی است که میلیچ اصرار دارد برای دو سال در استقلال بماند. میلیچ که برای فصل جاری قرارداد ۲۰۰ هزار دلاری دارد برای فصل بعد قرارداد ۲۵۰ هزار یورویی و برای فصل سوم نیز ۲۰درصد افزایش نسبت به فصل دوم را مطرح کرده اما استقلالی‌ها به‌خاطر سن و سال این بازیکن و شرایط فنی و البته اوضاع اقتصادی ایران با یک فصل تمدید موافقت و این موضوع را هم به نیم‌فصل موکول کردند، بااین‌حال همان‌طور که در بالا نوشتیم، میلیچ بعد از اینکه متوجه می‌شود فکری به او از لحاظ فنی اعتقادی ندارد بعد از دربی تهران را ترک کرد.

 میلیچ نیاز به اخطار نداشت

نکته قابل‌توجه اینکه از فصل گذشته و حدود یک سال پیش این بازیکن در زمان مدیریت احمد سعادتمند آخرین حقوق خود را طبق قرارداد دریافت کرده و از آنجا که این حقوق باید ماهیانه پرداخت می‌شد و این اتفاق دیگر رخ نداد، او بعد از دو ماه اولین اخطار را به باشگاه برای پرداخت مطالباتش طبق قرارداد ارائه داد. در ادامه و تا زمان آخرین دریافتی طی ماه‌های قبل این بازیکن چندین اخطاریه دیگر را نیز برای باشگاه فرستاد و اعلام کرد اگر پولش را ندهند، قراردادش را یکطرفه فسخ کرده و از استقلال به فیفا شکایت خواهد کرد. بنابراین برای بار آخر که این بازیکن تهران را ترک کرد دیگر نیاز به اخطاریه مجدد نداشت، چون روند کار طی این مدت به‌صورت قانونی طی شد و استقلال از پرداخت حق و حقوق این بازیکن به‌خاطر مشکلات مالی امتناع کرد و بازیکن کروات می‌توانست بدون مشکل از استقلال برود.

 احتمال برگشتن هست، اما کم

حالا و درباره سرنوشت این بازیکن این ابهام وجود دارد که آیا میلیچ باز هم به تهران بازخواهد گشت یا خیر، البته هنوز مسئولان باشگاه و خود این بازیکن درخصوص این سوال و ابهام موجود پاسخ مشخص و روشنی نداده‌اند اما به نظر می‌رسد با توجه به آنکه استقلالی‌ها در این مدت درحالی روند خوبی از لحاظ امتیازگیری در فصل جاری داشتند که بازیکنان خارجی این تیم ازجمله میلیچ و دیاباته تاثیرگذاری چندانی در این روند نداشتند، به همین دلیل احتمالا با رفتن این بازیکن بهانه برای قطع همکاری با او نیز ایجاد شده باشد، ضمن اینکه استقلال در پست بازیکن کروات به جز محمد نادری که متخصص بازی در پست دفاع چپ است، از محمد دانشگر و محمدمتین کریم‌زاده هم بهره می‌برد که‌ جمله این اتفاقات احتمال بازگشت بازیکن کروات را کمرنگ می‌کند.

 پای خارجی‌زدایی وسط است؟

در این بین اما نکته‌ای که بیش از هر چیز دیگری جلب‌توجه می‌کند، رفتار محمود فکری با بازیکنان است و مشخص نیست چطور زمانی که فرشید باقری اعلام می‌کند رضایتنامه‌اش را می‌خواهد یا فرشید اسماعیلی در تمرین با مدیرعامل این باشگاه قیل و قال راه می‌اندازد، با این موضوع بی‌تفاوت برخورد می‌شود اما به‌خاطر یک پست اینستاگرامی و یا جروبحثی کوچک روی نیمکت میلیچ و دیاباته در اختیار باشگاه قرار می‌گیرند و همین موضوع و نحوه برخورد دوگانه سرمربی استقلال با بازیکنان تیمش این فکر را در اذهان تقویت می‌کند که بعد از منع قانون جذب بازیکنان خارجی احتمالا با دستور نانوشته‌ای حالا این مدیران و کادرفنی تیم‌ها هستند که باید بقایای بازیکنان خارجی را در لیگ برتر پاک کنند و احتمالا بعد از رفتن رسن و میلیچ در ادامه نوبت به بازیکنانی مثل شیخ و یا رادوشویچ خواهد رسید.

این درحالی است که در این مدت میلیچ یکی از منضبط‌ترین و خوش‌اخلاق‌ترین بازیکنان استقلال محسوب شده و فقط طی چند بار به‌خاطر بدقولی‌های مسئولان باشگاه به‌خاطر عدم پایبندی به تعهدات‌شان درخصوص پرداخت مطالباتش به اجبار و طبق قانون، اخطاریه‌هایی را برای باشگاه ارسال کرد، درغیر این‌صورت از لحاظ فنی و اخلاقی مشکلی را در این یکی دو سال اخیر برای آبی‌پوشان به وجود نیاورد.

 جلسه فکری درباره شیخ قبل از دربی بود

درخصوص آخرین وضعیت شیخ دیاباته، آقای گل فصل گذشته فوتبال ایران و مهاجمی که یک‌بار دیگر به‌خاطر مصدومیت و بعضا به‌خاطر مسائل انضباطی کمتر در فصل جاری به او بازی رسید، خبر می‌رسد که این بازیکن در شرایط مناسبی در باشگاه استقلال به سر برده و فعلا بین او و کادرفنی و ارکان باشگاه صلح و صفا برقرار است. نکته عجیب اینکه روز گذشته در خبری اعلام شد که محمود فکری سه روز قبل از دربی پایتخت در جلسه سه نفره خود با خلیل‌زاده و حجت نظری اعلام کرده است مدیران باشگاه استقلال در نیم‌فصل می‌توانند با شیخ و میلیچ فسخ کنند چون هم این دو بازیکن در تفکراتش جایی ندارند و هم اینکه در تمرینات بی‌انضباط هستند که با صحبت‌های سخنگوی باشگاه استقلال مشخص شد این شایعه صحت ندارد اما پیگیری‌های «فرهیختگان» نیز نشان داد جلسه سه نفره که البته مضمون آن به اشتباه ذکر شده است مربوط به قبل از دربی بود و به همان زمانی برمی‌گردد که بین فکری و دیاباته بعد از بازی با فولاد شکرآب شد و سرمربی استقلال تقاضای برخورد انضباطی با این بازیکن را از باشگاه مطرح کرد. به هرحال مسئولان استقلال می‌گویند فعلا شیخ ماندنی است و مشکلی وجود ندارد، هرچند او هم از ترکیب اصلی دور شده است.

 هواداران حامی میلیچ!

استقلال در فصل جاری همان‌طور که اشاره شد، یکی از بهترین فصل‌های خود از لحاظ روند امتیازگیری را پشت‌سر گذاشته و هر چقدر هم که زیبا و تماشاگرپسند بازی نکند اما از لحاظ جمع کردن امتیازات تیمی موفق در فصل بیستم به شمار می‌رود. این درحالی است که در این مدت به‌خصوص در هفته‌های اخیر که آبی‌پوشان مقابل تیم‌هایی مانند گل‌گهر و آلومینیوم روی دور برد افتادند در ترکیب استقلال از میلیچ خبری نبود و نکته عجیب اینکه تنها باخت آبی‌پوشان در فصل جاری به دیداری مربوط می‌شود که بازیکن کروات فقط در همان دیدار به‌صورت کامل و ۹۰ دقیقه‌ای استقلال را همراهی کرد. میلیچ در هفته‌های اول، سوم و چهارم نیز در ترکیب ثابت استقلال قرار گرفت اما در ۱۰ دقیقه پایانی تعویض شد و در هفته پنجم و ششم نیز به‌عنوان بازیکن جایگزین در ۲۰ دقیقه پایانی به زمین رفت. حال اینکه چطور میلیچ در روند فنی و تاکتیکی آبی‌‌پوشان در فصل جاری تاثیرگذاری زیادی نداشته است، اما هواداران این باشگاه در فضای مجازی علیه مدیران و مربیان موضع‌گیری کرده و خواستار بازگشت مدافع هافبک کروات محبوب‌شان به استقلال شده‌اند!

فرشید باقری از استقلال کنار گذاشته شد

فرشید باقری هافبک دفاعی تیم استقلال از حضور در تمرینات منع شد.

فرشید باقری و میلیچ ,اخراج فرشید باقری و میلیچ

به گزارش ورزش سه، محمود فکری سرمربی تیم استقلال اعلام کرده که فرشید باقری هافبک دفاعی این تیم اجازه حضور در تمرینات را ندارد و از تیم کنار گذاشته شده است.

این در حالی است که به نظر می‌رسد رفتارهای این باشگاه در هفته های اخیر عامل تصمیم انقلابی محمود فکری بوده و باید دید آیا در ادامه او به استقلال برمی‌گردد یا خیر.

قرار است جلسه کمیته انضباطی برگزار شود تا مسئولان باشگاه تصمیم نهایی را در این خصوص بگیرند.

باقری پس از بازی با فولاد مصاحبه ای انجام داد و صراحتا خواستار صدور رضایت نامه اش شد.

farhikhtegandaily.com
 • 12
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری بازیکن استقلال,بیوگرافی امیرارسلان مطهری بیوگرافی امیرارسلان مطهری و عکسهای او

زادروز: ۱۹ اسفند ماه ۱۳۷۱

زادگاه: گرمسار، ایران

قد: ۱٫۸۰ متر

پست: مهاجم

ملیت: ایرانی

بیوگرافی امیرارسلان مطهری

امیرارسلان مطهری در روز ۱۹ اسفند ماه سال ۱۳۷۱ در گرمسار سمنان به دنیا آمد. او با توجه به علاقه شدید به فوتبال توانست در این رشته ورزشی بدرخشد و فوتبال را مانند بقیه ی فوتبالیست ها از کوچه و خیابان شروع کرد تا این که در سال ۱۳۸۷ زمانی که ۱۶ ساله بود در تیم استیل آذین تست داد. او ۱٫۸۰ متر قد دارد و در پست مهاجم بازی می کند. امیرارسلان مطهری یک بازیکن حرفه ای فوتبال است و بعنوان مهاجم برای تیم فوتبال استقلال تهران بازی می کند.

ادامه
مهدی عبدی,زندگینامه مهدی عبدی,بیوگرافی مهدی عبدی بیوگرافی مهدی عبدی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

زادگاه: ۹ آذر ماه ۱۳۷۷

زادروز: قائم شهر، ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتیمتر 

ملیت: ایرانی

ادامه
رهی معیری,زندگی نامه رهی معیری,زندگینامه کامل رهی معیری زندگی نامه رهی معیری یکی از شاعران غزلسرا

متولد: ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۲۸۸

مرگ: ۲۴ آبان ۱۳۴۷ تهران

تخلص: رهی

سبک: غزل

پیشه: شاعر

مذهب: اسلام

ادامه
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
آریانا هافینگتون,زندگینامه آریانا هافینگتون,بیوگرافی آریانا هافینگتون زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی - یونانی (+ تصاویر)

زاده: ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۵۰ ‏

زادگاه: آتن، یونان

ملیت: آمریکایی- یونانی تبار

حرفه: نویسنده، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی

تحصیلات: کارشناسی ارشد اقتصاد

ادامه
اسحاق جهانگیری,عکس از اسحاق جهانگیری,اصالت اسحاق جهانگیری بیوگرافی اسحاق جهانگیری (+ تصاویر)

زاده: ۱۳۳۶ 

زادگاه: جیرفت، استان کرمان

دین: اسلام

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه کرمان (کارشناسی فیزیک)، دانشگاه صنعتی شریف (کارشناسی ارشد مهندسی صنایع)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران (دکترای مدیریت صنعتی)

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۴ بهمن
  هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - تراکتور
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  استقلال - سایپا
  ساعت: ۱۶:۴۵
 • هفته ۱۹ سری آ ایتالیا
  آاس رم - لا اسپزیا
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۱۹ سری آ ایتالیا
  آث میلان - آتالانتا
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته ۲۰ لالیگا اسپانیا
  آلاوس - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۵ بهمن
  لیگ بسکتبال NBA
  یوتا جاز - گلدن استیت
  ساعت: ۰۱:۳۰
 • هفته ۱۹ سری آ ایتالیا
  یوونتوس - بولونیا
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۸ بوندسلیگا
  شالکه - بایرن مونیخ
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  منچستریونایتد - لیورپول
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • دوشنبه ۶ بهمن
  هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - پرسپولیس
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - سپاهان
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • ﺳﻪشنبه ۷ بهمن
  جام حذفی ایتالیا
  اینتر - آث میلان
  ساعت: ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش