پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
۱۴:۵۲ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۵۱۳۰۶
نوستالژی

مراسم خداحافظی مسی؛ وداع همیشگی لئو با بارسا | باورم نمی شود؛ با PSG و چند باشگاه در حال مذاکره ام

خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی
لیونل مسی امروز در مراسمی ویژه با هواداران بارسا خداحافظی خواهد کرد. او دقایقی پیش وارد سالن شد در حالی که اشک می ریخت و قادر به صحبت نبود.

به گزارش ورزش سه، جدایی لیونل مسی از بارسا ۳ روز پیش تایید شد و فوق ستاره آرژانتینی پس از ۲۱ سال بارسلونا را ترک خواهد کرد. پنجشنبه شب به نظر می رسید خبر تمدید مسی اعلام خواهد شد ولی در عوض دو طرف خبر از قطع همکاری با یکدیگر دادند. مشکلات مالی بارسا و عدم انفعال لالیگا دلیل اصلی تمدید نشدن قرارداد مسی بود.

خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی

خوان لاپورتا روز جمعه در نشستی خبری در مورد دلیل جدایی مسی توضیحاتی داد و توپ را در زمین لالیگا انداخت. او مصرانه تاکید داشت که اگر لالیگا برای مسی استثنا قائل می شد، قادر به تمدید با او بودند چرا که تمایل خود بازیکن ماندنی شدن بود و طرفین آماده امضای قرارداد بودند.

در نهایت اما چنین اتفاقی رخ نداد و مسی از روز گذشته وارد مذاکراتی جدی با پی اس جی شده است. عصر روز گذشته هم اعلام شد که فوق ستاره آرژانتینی در نشستی خبری شرکت خواهد کرد تا با هواداران وداع کند.

خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی

مسی به طور رسمی از سال ۲۰۰۴ در تیم بزرگسالان بارسلونا حاضر شد. مسی در بارسلونا ۷۷۸ بازی انجام داد که در طول این بازی‌ها ۶۷۲ گل زد و ۳۰۵ پاس گل داد. او در این مدت ۳۵ جام و ۶ توپ طلا به دست آورد و این احتمال وجود دارد که هفتمی را هم امسال به دست بیاورد. مسی همچنین ۶ کفش طلا با پیراهن بارسلونا به دست آورد.

خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی

لئو در ۱۸ سال حضور در تیم اول بارسا، ۱۰ قهرمانی لالیگای اسپانیا، ۷ قهرمانی کوپادل‌ری اسپانیا، ۶ قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا، ۴ قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، ۳ قهرمانی سوپرکاپ اروپا و ۳ قهرمانی در جام‌جهانی باشگاه‌ها به دست آورد.

خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی

مراسم خداحافظی مسی قرار است از ساعت ۱۴.۳۰ شروع شود.

مراسم خداحافظی مسی قرار است از ساعت ۱۴.۳۰ شروع شود.

شروع کنفرانس خبری مسی

چه اتفاقی در روزهای اخیر رخ داد . تصور می کردی به بارسلونا برگردی و تمدید کنی؟

متاسفانه به دلیل قوانین لالیگا امکان تمدید وجود نداشت. توافق با باشگاه نهایی بود ولی در نهایت نشد.

بارسا برای تمدید همه توانش را گذاشت؟

نمی دانم. لاپورتا گفت که همه چیز به خاطر لالیگا بود ولی من همه کار کردم تا بمانم. خیلی حرف ها در مورد من زدند ولی من تمام تلاشم را برای تمدید کردم. سال قبل نمی خواستم بمانم ولی امسال شرایط فرق می کرد اما در نهایت نشد.

پایانی غم انگیز: خیلی چیزها در ذهنم گذشت و فعلا بلوکه ام. در واقعیت فکر نمی کردم بارسا را ترک کنم و زندگی ام به طور کامل عوض شود. ۱۶ سال است در تیم اول بارسا بازی می کنم و حالا همه چیز از صفر شروع می شود. می داتم که این تغییر به خصوص برای خانواده ام سخت است و چقدر این شهر را دوست دارند ولی باید با محیط جدید خودمان را وفق دهیم. سخت است ولی باید این کار را انجام داد.»

مقصد بعدی:« پی اس جی یک امکان ویژه است ولی تا به امروز هیچ چیز نهایی نشده است. پس از اعلام جدایی از بارسا تماس های زیادی گرفلته شده و چند باشگاه ابراز علاقه کرده اند ولی هنوز چیزی قطعی نیستو در حال مذاکره ایم.»

عکس یادگاری با ستاره های پی اس جی در ایبیزا:« عکس مزخرفی بود. با دی ماریا و پاردس بودم که نیمار به من زنگ زد و وراتی هم به جمع مان اضافه شد. به شوخی گفتند که به پی اس جی بیایم و آن عکس هم اتفاقی بود و بدون هیچ منظوری. اصلا عکس مهمی نبود ولی بیش از اندازه در موردش اغراق شد. عکسی دوستانه در تعطیلات. همین.»

مسی چند سال دیگر بازی خواهد کرد:« بستگی به وضعیت بدنی ام دارد. برخی به من می گویند سن که بالا می رود، همه چیز سخت تر خواهد شد. من به تمرینات روزانه عادت دارم و تا زمانی که بدنم اجازه دهد، بازی خواهم کرد.

دلیل رسمی شدن جدایی با وجود اینکه سه هفته به پایان نقل و انتقالات باقی مانده است:« رئیس در این مورد توضیح داد. باشگاه بدهی بزرگی دارد و قصد نداشت بیش از این وقت تلف شود. لالیگا اجازه تمدید نداد و تصمیم بر این شد جدایی رسما اعلام شود.»

۴ قهرمانی چمپیونزلیگ و جای خالی چند قهرمانی دیگر:« دوست داشتم تعداد این جام ها بیشتر می شد و دو سال قبل در نیمه نهایی برابر لیورپول شانس بالایی برای صعود به فینال داشتیم ولی نشد. در دوران گواردیولا هم برابر اینتر و چلسی در نیمه نهایی شکست خوردیم در حالی که شایستگی قهرمانی را داشتیم. در هر صورت احساس پشیمانی ندارم و هدفم این است در تیم بعدی بار دیگر قهرمان چمپیونزلیگ شوم.»

احساس فریب خوردگی از سوی باشگاه:« خیر؛ دو طرف هر کاری انجام دادیم ولی نشد. از طرف خودم حرف می زنم و باید بگویم که با همه صادق بودم. متاسفانه وقتی کم حرف می زنید شایعه در موردتان زیاد منتشر می شود. در هر صورت رسانه ها باید خبر منتشر کنند و روزنامه ها نیز صفحات شان را پر کنند. هر کسی عقیده خودش را دارد ولی من همیشه واقعیت را به هواداران گفته ام. در مذاکره با باشگاه ۵۰ درصد از دستمزدم را کسر کردم و باقی حرف هایی که زده می شود صحت ندارند. در نهایت من تلاشم را کردم و البته از طرف باشگاه مطمئن نیستم، ولی اتفاقی که دوست داشتیم رخ نداد.»

پایان مراسم خداحافظی مسی در میان تشویق شدید حضار

۱۴:۴۶: پس از صحبت های مسی حاضران برای دقایقی یکپارچه برای او دست زدند.

۱۴:۴۵: مسی در شروع صحبت هایش گفت:« نمی دانم قادر به صحبت هستم یا خیر. در این چند روز به این فکر می کردم که چه باید بگویم. واقعیت این است که چیز خاصی برای گفتن نیست و ذهنم بلوکه شده است. هنوز هم چنین حالی دارم. خداحافظی با بارسا پس از این همه سال بسیار سخت است. بارسا همه زنگی ام بود و آماده جدایی نبودم. سال قبل که بوروفکس فرستادم به جدایی اطمینان داشتم ولی امسال نه. فکر می کردم که با بارسا ادامه خواهم داد و هر دو طرف چنین چیزی می خواستیم.

بارسلونا خانه من است و با همسر و فرزندانم از حضور در این شهر و باشگاه لذت می بردیم. الان اما لحظه خداحافظی است. خیلی کوچک بودم که به بارسلونا آمدن و پس از ۲۱ سال خداحافظی بسیار سخت است. نمی توانم بیش از این احساس غرور کنم. پس از چند سال به بارسلونا باز می گردیم و این را به فرزندانم قول داده ام. با بارسلونا و ارزش هایش بزرگ شدم و از همه تشکر می کنم.

روزهای خوب و بدی با بارسا داشتم ولی همه کمک کردند رشد و پیشرفت کنم. درون زمین همه توانم را برای بارسا گذاشتم و وجدانم آسوده است. دوست داشتم در ورزشگاه و با حضور هواداران خداحافظی کنم و آخرذین تشویق های شان را بشنوم. یک سال و نیم از همراهی هواداران به دور بودیم و این بسیار سخت بود. هرگز فکر این لحظه را نمی کردم ولی باید قبول کرد که وقت خداحافظی است.»

۱۴:۳۷: آنتونلا همسر مسی با دادن دستمال کاغذی به وی کمک کرد تا اشک هایش را پاک کرده و آماده صحبت شود.

خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی
خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی
خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی

۱۴:۳۵: لیونل مسی پشت میکروفن قرار گرفت و بدون اینکه بتواند کلمه ای حرف بزند شروع به گریه کرد.

۱۴:۲۹: با رسیدن ماشین لیونل مسی به نوکمپ، هواداران به سمت آن شروع به دویدند کردند. ازدحام در اطراف ورزشگاه بسیار زیاد است.

خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی

۱۴:۲۲: دیوارنوشته عجیب در اطراف نوکمپ: مسی خائن!

خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی

۴:۱۶: رونالد کومان سرمربی بارسا نیز در مراسم حاضر خواهد بود.

خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی

۱۴:۱۳: صدها هوادار بارسا بیرون ورزشگاه حاضر شده اند تا با بهترین بازیکن تاریخ باشگاه شان خداحافظی کنند.

خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی
خداحافظی لیونل مسی از بارسلونا,گزارش تصویری مراسم خداحافظی لیونل مسی

۱۴:۰۸: سالن کنفرانس ورزشگاه نوکمپ در انتظار ورود لیونل مسی و میهمانان

۱۴:۰۵: خانواده لیونل مسی در این مراسم حضور خواهند داشت و احتمالا تعدادی از بازیکنان بارسا از جمله کاپیتان های تیم را نیز در سالن خواهیم دید.

 • 25
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
قبر حضرت آدم و نوح در کجاست,قبر حضرت آدم در شهر نجف عراق,درباره ی حضرت آدم و حوا قبر حضرت آدم و نوح در کجاست

<p></p>

<p>نجف سرزمینی کهن است، که ارزش تاریخی و باستانی دارد. در داستان حضرت نوح نقل شده است، که پس از طوفان بزرگ کشتی نوح در اینجا در سرزمین نجف توقف کرد و در اینجا محل دفن حضرت آدم و نوح است. </p>

<p></p>

<p>نوح در نجف استقرار خود را آغاز کرد، چاه معروفی که سیل عظیم از آنجا شروع شد نیز در حومه شهر نجف در شهر باستانی معروف به کوفه قرار دارد. می توان گفت که انقراض و احیای سکونتگاه انسانی در شهر نجف رخ داده است.</p>

<p></p>

<p>قبر حضرت نوح در کدام کشور است ؟ حضرت آدم و حضرت نوح هر دو در کنار قبر حضرت علی به همراه هزاران پیامبر در قبرستان باستانی واقع در نجف بزرگ دفن شده اند.</p>

ادامه
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
ابوالفضل قلی پور,بیوگرافی ابوالفضل قلی پور,عکس ابوالفضل قلی پور بیوگرافی و عکس های ابوالفضل قلی پور
یکی از بازیکنان موفق والیبال تیم ملی ایران؛ ابوالفضل قلی پور است، این بازیکن جوان در سال ۱۴۰۰ وارد تیم ملی ایران شد و در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۱ به عنوان یکی از اعضا اعزام شد. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی ابوالفضل قلی پور، این بازیکن موفق خواهیم پرداخت.

چکیده ای از بیوگرافی ابوالفضل قلی پور:

نام کامل: ابوالفضل قلی پور

تاریخ تولد: ۱ بهمن ۱۳۷۱

محل تولد: تهران

حرفه: عضو تیم ملی والیبال ایران

پست: لیبرو

شماره پیراهن: ۱۶

ادامه
حضرت لوط,زندگینامه حضرت لوط,زندگی حضرت لوط آشنایی با زندگینامه حضرت لوط

تاریخ تولد: هم دوره حضرت ابراهیم

محل زندگی: بابِل عراق و سرزمین مؤتفکات در کرانه رود اردن نزدیک فلسطین 

تکرار نام در قرآن: ۲۷ مرتبه

دین: یکتاپرستی

محل دفن: شهر بَنی نَعیم در استان الخَلیل در فلسطین

ادامه
پل آلن,بیوگرافی پل آلن,عکس های پل آلن بیوگرافی پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت

تاریخ تولد: ۲۱ ژانویه ۱۹۵۳

محل تولد: سیاتل، واشینگتن ایالت واشینگتن

حرفه: بنیانگذار ماکروسافت

 سرمایه: ۱۶/۷ میلیارد دلار

درگذشت: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ در سن ۶۵ سالگی

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۹ خرداد
  قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  -
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ والیبال ملت‌ها
  اسلوونی - هلند
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آرژانتین - ژاپن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  استرالیا - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - بلغارستان
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - فرانسه
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آلمان - ایتالیا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  برزیل - لهستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - آمریکا
  ۲۱:۳۰
 • پنج شنبه ۲ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  فرانسه - هلند
  ۰۷:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - آلمان
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  لهستان - کانادا
  ۱۵:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - برزیل
  ۱۸:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آمریکا - ایران
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۳ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - برزیل
  ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش