پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۰۵۳

همه چیز درمورد باشگاه بارسلونا

باشگاه بارسلونا,باشگاه فوتبال بارسلونا,تاریخچه باشگاه بارسلونابارسلونا را می توان یکی از موفق ترین تیم های قاره اروپا دانست
یکی از باشگاه های بزرگ فوتبال در اسپانیا، باشگاه فوتبال بارسلونا میباشد که در ترکیب خود، بیشترین ستاره ها را دارد.

باشگاه بارسلونا

اغلب از باشگاه بارسلونا با نام های بارسلونا یا بارسا یاد می کنند و موقعیت این باشگاه فوتبال حرفه ای اسپانیایی در شهر بارسلون از منطقهٔ کاتالونیای اسپانیا می باشد. باشگاه بارسلونا دارای هزاران عضو میباشد که بخشی از آن تیم فوتبال بارسلونا است. بازی تیم این باشگاه در لالیگا صورت می گیرد و این تیم، عضو سه تیمی محسوب میشود که هرگز به دستهٔ پائین تر سقوط نکرده است. تیم بارسلونا به خاطر شیوه حمله ای ماهرانه اش به شهرت تاریخی دست یافته است و بر بازی باز تأکید دارد.

تأسیس باشگاه فوتبال بارسلونا

هانس گمپر در ۲۲ اکتبر سال ۱۸۹۹ میلادی برای تاسیس باشگاه بارسلونا ، تمایل خود را در روزنامه لوس دپورتس به صورت آگهی اعلام کرد.

نتایج مثبتی در جلسهٔ خیمناسیو سوله در ۲۹ نوامبر همان سال، حاصل شد و بازیکنان جذب شده به این تیم نظیر واتر وایلد، لوئیس دی اوسو، اوتو کونزله، اوته مه یر، بارتومئو ترادس، انریک دوکال، کارلس پوجول، جوزپ لوبت، پره کبوت، جانپارسونز و ویلیام پارسونز بودند. باشگاه بارسلونا در مسابقات ملی و منطقه ای شروع موفقیت آمیزی داشت که از این مسابقات می توان به مسابقات فوتبال کاتالونیا و کوپا دل ری اشاره کرد.

باشگاه بارسلونا در سال ۱۹۰۲ میلادی توانست نخستین جام خود، کوپا ماکایا را بالای سر ببرد و نیز در همان سال به مصاف بیزکایا در فینال نخستین دوره کوپا دل ری رفت و با نتیجه ی ۱ – ۲ شکست خورد. درحالی که باشگاه در سال ۱۹۰۸ میلادی، شرایط مالی سختی داشت و تنها قهرمانی اش، پیروزی در مسابقات فوتبال کاتالونیا در ۱۹۰۵ میلادی بود؛ خوان گمپر، رییس باشگاه شد. گمپر در بین سال های ۱۹۰۸ تا ۱۹۲۵در ۵ دوره متفاوت، در باشگاه به عنوان رییس فعالیت کرد و کل دوره ی خدمتش در این باشگاه، حدود ۲۵ سال بود. کمک گمپر به بارسا برای کسب ورزشگاه اختصاصی، از مهمترین دستاوردهای وی بود.

بارسلونا در ۱۴ مارس ۱۹۰۹، به ورزشگاه اینداستریا نقل مکان کرد. بارسلونا از سال ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۴، با شرکت در جام پیرنه بعنوان بهترین تیم لانگیدوک، میدی، ناحیه آکیتن، باسک و کاتالونیا انتخاب شد. زبان رسمی باشگاه در همین دوره از کاستیلن به کاتالونیایی تغيير کرد و این تیم تبدیل به نمادهای مهم کاتالونیا گردید، تاجایی که حمایت از تیم برای بسیاری از طرفداران، بخاطر جایگاه اجتماعی اش بسیار مهم بود.

نخستین مربی بارسلونا به انتخاب گمپر، جک گرینول نام داشت. وی همچنین برای افزایش تعداد اعضای باشگاه در تلاش بود، تاجاییکه تعداد اعضای باشگاه در سال ۱۹۲۲ میلادی، به بیش از ۲۰٬۰۰۰ نفر افزایش یافت. این تیم مجبور شد که به خاطر افزایش اعضا، ورزشگاه جدیدی را بسازد. از این رو باشگاه به ورزشگاه لس کورتس با گنجایش ۲۲٬۰۰۰ نفر نقل مکان کرد که این تعداد نفرات با گذشت زمان به ۶۰٬۰۰۰ نفر افزایش یافت. تیم فوتبال بارسلونا در دوران گمپر موفق شد یازده بار مسابقات فوتبال کاتالونیا، شش بار کوپا دل ری و چهار بار کوپا دی پیرنه را فتح کرده و« عصر طلایی» خود را برای اولین بار ، تجربه کند.

در یکی از مسابقات در سال ۱۹۲۵ اتفاقی رخ داد و باشگاه بمدت شش ماه توسط دیکتاتوری میگوئل پریمو ده ریورا تعطیل شد و گمپر نیز از ریاست، استعفا داد. این اتفاق توسط حاضرین به دلیل هو کردن سرود ملی به صورت خودجوش برای اعتراض به این دیکتاتوری بود. بنیان گذار باشگاه بمدت پنج سال پس از این اتفاق به افسردگی مبتلا شد و به دلیل مشکلات شخصی و اقتصادی خودکشی کرد.

جامعه ورزشی به دلیل درگیر شدن باشگاه در سیاست، در سال های ۱۹۳۰ تا ۱۹۳۸ آن باشگاه را تحت‌تأثیر قرار داد و با افت شدیدی مواجه شد.

هواداران باشگاه بارسلونا

نحوه مدیریت باشگاه بارسلونا توسط هوادارانش، از دیگر تفاوت های این باشگاه نسبت به باشگاه های دیگر به شمار می رود. طرفداران بارسا تحت عنوان کولز شناخته میشوند. طرفداران بارسلونا شامل بیش از ۲۵ درصد جمعیت اسپانیا هستند و این تیم به عنوان دومین تیم محبوب این کشور محسوب میشود درحالیکه محبوب ترین تیم فوتبال در قاره اروپا میباشد و تا سال ۲۰۰۹ بیش از ۱۷۰ هزار نفر عضو داشته است.

تاریخچه باشگاه بارسلونا,عکس باشگاه بارسلونا,رقیب باشگاه بارسلوناگمپر، جک گرینول را به عنوان اولین مربی بارسلونا انتخاب کرد

همچنین در انجمن هواداران بارسا برطبق امار سال ۲۰۱۰ تقریباً ۱۳۰۰ نفر بطور رسمی ثبت نام کردند که این افراد موظف بودند تا در مناطق مختلف، این باشگاه را تبلیغ کنند. آن ها برای بارسلونا در ازای فعالیتی که انجام می دهند خدمات مفیدی را از این باشگاه در زمان بازدید می گیرند. همچنین افراد مشهور بسیاری از بارسلونا طرفداری کرده اند که از آن ها می توان به پاپ ژان پل دوم و خوزه زاپاترو( نخست وزیر کشور اسپانیا ) اشاره کرد.

دیگر رشته های ورزشی باشگاه بارسلونا

چهارده رشته ورزشی دیگر در باشگاه بارسلونا به غیر از فوتبال وجود دارد که تیمهای حرفه ای این باشگاه، نظیر بسکتبال، فوتسال، هندبال و هاکی می باشد. سایر رشته های ورزشی( غیر از فوتبال) باشگاه بارسلونا عبارتند از:

- تیم بسکتبال بارسلونا:

زمان تاسیس تیم بسکتبال بارسلونا به تاریخ ۲۴ اوت ۱۹۲۶ برمیگردد و این تیم، افتخارات بسیاری در اسپانیا دارد که شامل قهرمانی بیش از ۱۶ لیگ و ۲۲ جام حذفی می باشد. همچنین در کارنامه این تیم، فتح یورو لیگ اروپا برای دو مرتبه ثبت شده است.

- تیم هندبال باشگاه بارسلونا :

در تاریخ ۲۹ نوامبر ۱۹۴۲ باشگاه هندبال بارسا راه اندازی گردید و تا به حال موفق به کسب افتخارات بسیاری در جام قهرمانان اروپا و لیگا آسوبال در اسپانیا شده است.

- باشگاه اسکیت هاکی:

در ابتدا در تاریخ ۱ ژوئن ۱۹۴۲ باشگاه اسکیت هاکی تأسیس شد اما به دلیل مشکلاتی در سال بعدی منحل شد و مجددا در سال ۱۹۴۸ راه اندازی گردید. تیم هاکی بارسلونا، موفق به کسب مقام قهرمانی در مسابقات جام پادشاه، اوکی لیگا و لیگ اروپا شده است.

- تیم فوتسال باشگاه بارسا:

در سال ۱۹۷۸ تیم فوتسال باشگاه بارسا با چهار تیم حرفه ای( جز تیم فوتبال) بطور رسمی تأسیس شد و شامل می باشد. این تیم در مسابقات لیگ اسپانیا، جام اسپانیا و کوپا دل ری، افتخاراتی را بدست آورده است.

- تیم های غیر حرفه ای باشگاه:

تیم های غیر حرفه ای بارسلونا، متشکل از رشته های ورزشی گوناگونی نظیر بسکتبال با ویلچر ، راگبی( در دو بخش راگبی ۱۵ نفره و راگبی ۱۳ نفره)، دو و میدانی، بیس بال، هاکی روی یخ ، هاکی روی چمن ، رقص روی یخ و والیبال می باشد.

باشگاه فوتبال بارسلونا,رشته های ورزشی باشگاه بارسلونا,باشگاه بارسلونا تاسیسباشگاه بارسلونا باشگاهی که در سال ۱۸۹۹ تاسیس شده است

- تیم های زنان باشگاه:

تیم های زنان بارسلونا به صورت مستقل، شامل تیم فوتبال زنان است و مجموعه هایی همچون بخش فوتبال و تیم والیبال زنان را دربر می گیرد.

رقبا و موانع مسیر

باشگاه بارسلونا دارای افتخاراتی از جمله مسابقات داخلی، اروپایی و جهانی میباشد و اصلی ترین رقیب رئال مادرید محسوب می شود. به رقابت های میان بارسلونا و رئال مادرید در لیگ لالیگا، ال کلاسیکو می گویند. این رقابت ها علاوه بر ورزشی بودن، ریشه ای تاریخی نیز دارند.

رقابت و تنش های سیاسی و فرهنگی بسیاری از زمان جنگ داخلی اسپانیا میان بارسا و رئال وجود داشته که نماینده کاتالونیا، بارسا میباشد و نماینده کاستیل، رئال نام دارد. یکی از اتفاقاتی که در محبوبیت بارسا بسیارموثر بود، دیکتاتوری پریمو ده ریورا میباشد به این دلیل که فشار های آن زمان برای سرکوب فرهنگ های محلی موجب شد تا مردم کاتالان دید برتری نسبت به باشگاه بارسلونا داشته باشند و سرانجام برای کاتالان ها، تبدیل به نمادی شود. در سال ۲۰۰۲، بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در یکی از مسابقات میان این دو تیم به تماشای این بازی پرداختند که رسانه های اسپانیا، آنرا رقابت قرن نامیدند.

لوگو باشگاه بارسلونا

اولین لوگوی بارسا به این صورت بود که در بالای تصویر، تاجی به یاد تاج و تخت آراگون قرار داشت و در کنار آن خفاشی بعنوان نماد شاه جیمز بود که از درخت برگ بو و درخت نخل با دو شاخه احاطه شده بود. لوگوی باشگاه بارسلونا در طول یک قرن فعالیتش در سال ۱۹۱۰ برای یک مرتبه تغيير اساسی کرد و کارلس کومامالا در طی مسابقه ای برای طراحی نماد یا لوگوی باشگاه، برنده شد و طرح پیشنهادی آن بعنوان لوگو بارسا با تغییرات جزئی باقی مانده است.

لباس های بارسلونا

در سال ۱۹۰۰ با الهام گیری گمپر از تیم بازل، برای نخستین بار از رنگ های آبی و قرمز در پیراهن بارسلونا استفاده شد. این باشگاه، تبلیغ هیچ شرکتی را از زمان تاسیسش تا سال ۲۰۰۶ بر روی پیراهنش نداشت تا این که با یونسیف، قرارداد ۵ ساله ای بست و علاوه بر این که لوگو بر روی پیراهن این باشگاه، قرار گرفت؛ هر سال از طرف بنیاد باشگاه فوتبال بارسلونا ، ۱.۵ میلیون یورو کمک مالی به یونیسف پرداخت می شد. هدف از تأسیس این بنیاد در سال ۱۹۹۴، جمع آوری کمک و جلب پشتیبان های مالی برای سازمان های غیر ورزشی بود.

عکس باشگاه بارسلونا,تصاویر باشگاه بارسلونا,باشگاه فوتبال بارسلوناباشگاه بارسلونا یکی از پر افتخار ترین و گران قیمت ترین باشگاه های جهان است

گردآوری: بخش فوتبال سرپوش

 • 18
 • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
قبر حضرت آدم و نوح در کجاست,قبر حضرت آدم در شهر نجف عراق,درباره ی حضرت آدم و حوا قبر حضرت آدم و نوح در کجاست

<p></p>

<p>نجف سرزمینی کهن است، که ارزش تاریخی و باستانی دارد. در داستان حضرت نوح نقل شده است، که پس از طوفان بزرگ کشتی نوح در اینجا در سرزمین نجف توقف کرد و در اینجا محل دفن حضرت آدم و نوح است. </p>

<p></p>

<p>نوح در نجف استقرار خود را آغاز کرد، چاه معروفی که سیل عظیم از آنجا شروع شد نیز در حومه شهر نجف در شهر باستانی معروف به کوفه قرار دارد. می توان گفت که انقراض و احیای سکونتگاه انسانی در شهر نجف رخ داده است.</p>

<p></p>

<p>قبر حضرت نوح در کدام کشور است ؟ حضرت آدم و حضرت نوح هر دو در کنار قبر حضرت علی به همراه هزاران پیامبر در قبرستان باستانی واقع در نجف بزرگ دفن شده اند.</p>

ادامه
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
ابوالفضل قلی پور,بیوگرافی ابوالفضل قلی پور,عکس ابوالفضل قلی پور بیوگرافی و عکس های ابوالفضل قلی پور
یکی از بازیکنان موفق والیبال تیم ملی ایران؛ ابوالفضل قلی پور است، این بازیکن جوان در سال ۱۴۰۰ وارد تیم ملی ایران شد و در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۱ به عنوان یکی از اعضا اعزام شد. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی ابوالفضل قلی پور، این بازیکن موفق خواهیم پرداخت.

چکیده ای از بیوگرافی ابوالفضل قلی پور:

نام کامل: ابوالفضل قلی پور

تاریخ تولد: ۱ بهمن ۱۳۷۱

محل تولد: تهران

حرفه: عضو تیم ملی والیبال ایران

پست: لیبرو

شماره پیراهن: ۱۶

ادامه
حضرت لوط,زندگینامه حضرت لوط,زندگی حضرت لوط آشنایی با زندگینامه حضرت لوط

تاریخ تولد: هم دوره حضرت ابراهیم

محل زندگی: بابِل عراق و سرزمین مؤتفکات در کرانه رود اردن نزدیک فلسطین 

تکرار نام در قرآن: ۲۷ مرتبه

دین: یکتاپرستی

محل دفن: شهر بَنی نَعیم در استان الخَلیل در فلسطین

ادامه
پل آلن,بیوگرافی پل آلن,عکس های پل آلن بیوگرافی پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت

تاریخ تولد: ۲۱ ژانویه ۱۹۵۳

محل تولد: سیاتل، واشینگتن ایالت واشینگتن

حرفه: بنیانگذار ماکروسافت

 سرمایه: ۱۶/۷ میلیارد دلار

درگذشت: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ در سن ۶۵ سالگی

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۹ خرداد
  قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  -
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ والیبال ملت‌ها
  اسلوونی - هلند
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آرژانتین - ژاپن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  استرالیا - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - بلغارستان
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - فرانسه
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آلمان - ایتالیا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  برزیل - لهستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - آمریکا
  ۲۱:۳۰
 • پنج شنبه ۲ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  فرانسه - هلند
  ۰۷:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - آلمان
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  لهستان - کانادا
  ۱۵:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - برزیل
  ۱۸:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آمریکا - ایران
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۳ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - برزیل
  ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش